Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:26:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 149519 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #540 -: април 25, 2018, 14:00:33 »

Фани, и задочни ученици има, по на 50- 60, че и по- стари. Особено чужденци blum Wink
То и аз на твоята възраст се зарадвах, когато един кондуктор ме пита дали съм с карта и взех гордо да се въртя, докато приятелка, седнала до мен, не напомни, че и пенсионерите са с карти funnytooth По онова време само ученици и пенсионери имаха карти, кой знае защо и как за безплатен превоз. pardon
Днес се засрамих ужасно в една маршрутка. Спираме на светофар и вътре е мъртва тишина.  pardon Млад мъж зад мен, също прав, обесен на каишите ме пита дали слизам, че да му направя място. тук му е времето да кажа, че по навик от стресовите години, почти винаги дъвча дъвка, иначе стискам зъби яко. Опитах се да се отместя и казах: " Слизам след една спирка!" Хубаво, ама шофьорът дръпна напред, залюлях се, дъвката ми тръгна да пада от устата и свих устни да я задържа, като в крайна сметка се чу ясно и отчетливо: "Слизам  след една свирка. Е, вярно, че първа се усетих какво се е получило и взех да се хиля, ама и другите се оказаха зевзеци и почнаха да питат кой на кого дължи свирка. blush funnytooth
А, Майките мили в момента не публикуват толкова често и си имат кауза, за която се борят. Виж Мама Нинджа набира скорост и си вре усилено носа във фейсбук групи и форуми. Даже и снаха и прописва /преписва/, та си търсят теми и няколко пъти ги хващам в крачка. Но за сурогатното майчинство никой няма да рискува, при положение, че няма закони.
Мисля, че в някои щати в Америка е законно ползването на "утроба под наем". Даже се твърди, че доста от известните холивудски звезди прибягват нарочно до този метод, за да запазят фигури и роли.
Лично за мен разсъждавам като Мери - ми - не бих станала сурогатка /не мисля, че бременността и раждането са особено приятни/, но бих се възползвала от подобна услуга точно поради същите причини, дори и да мога да свърша всичко сама. И дойка бих си взела, да кърми вместо мен. Твърдо съм убедена, че любовта към някое човешко /даже и животинско/ същество идва от втората сигнална система, не само от инстинкти и хормони и кръвна връзка. С племенниците по мъжова линия нямам нищо общо по ДНК, но ми са скъпи, както и тези, по моя линия.
По същия начин бих осиновила роднинско дете, по кръв или закон, или на приятели. Съвсем непознато се страхувам, бих се притеснила не толкова наследствени болести /самите ние си имаме купища/, а от наследствени качества на побойници, лъжци и крадци. Едно време отричаха тази възможност и се твърдеше, че средата оформя индивида, но аз имам ред съмнения. Обаче пък познавам хора, които смятат, че при наличие на толкова много гладуващи и изоставени деца е ненормално да държиш да родиш задължително свое биологично. Не ми се налага да правя избор и съм доволна, но бих приела избора на децата ми, каквото и да решат. Бих подкрепила и жените, които стават сурогатни майки за пари, защото все някак трябва да изхранят собствените си деца или просто само това могат да работят.
Рат, биологични родители са само носителите на същото ДНК на детето. С яйцеклетка и сперма от двойката, детето е все едно заченато инвитро, какво и как да вземе нещо от износилата го жена?
Има ред етични и морални въпроси, на които никога няма да може да се даде еднозначен отговор, дори и да се вкарат в законова рамка. nea
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #541 -: април 25, 2018, 14:01:26 »

Ратче, не твърдя да е нова, на мен ми е нова Girl_hide Не съм се замисляла над нея. Законово знаеш как е уредено, майка е тази, която ражда, без значение с какъв биологичен материал (неин/чужд). Не знам дали правилно разбрах въпроса, но когато яйцеклетката е на друга жена генетично детето е нейно. Т.е. ако се направи ДНК тест като родители на детето ще се покажат гените на майката-донор и бащата. Брех ей ти ситуация, в която няма спор за бащата lol lol lol Обичайно все се той е под съмнение lol

Нов отговор на свекърва, че и дълъг..

ЕДИТ: Та, свекърва, я пак кажи кога слизаш  funnytooth funnytooth funnytooth
« Последна редакция: април 25, 2018, 14:18:56 от marry_me » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #542 -: април 25, 2018, 14:16:39 »

Здравейте!

При нас се разминаха валежите вчера. Само малко гърмя, но не можа да ни изплаши чак толкова, за да се приберем, а бяхме само двамата с Алекс навън. Мъжка майка съм, иначе да съм избягала с 200.  pleasantry
Днес няма да готвя, ще почивам. Мисля само да направя една бисквитена торта за детето и това ще.  smile

С ромпърчета и на мен ми беше хубаво да го обличам, когато беше по-малък. Миналата година му взех само от тези пижами. Дано и сега останат, защото ми изглеждат удобни.

Рат, и ти като ММ, за какво му е яке? lol Не е студено през деня, но вечер до късно сме навън и става хладно. Освен това сме те първа април месец, валежи ще има, някак не ми е нормално да няма яке. Иначе през деня е по тениска или боди с къс ръкав, ако е много топло, или с тънка блузка, ако е по-хладно. Има и грейка. Къси гащи не е обувал, рано ми е, а и не сме купували. И с маратонките си ходи, за сандали също ми е рано. Вие вашите сандали трябва да си ги раздвижите.  blum То и аз не съм показвала бедър още. Чакам лятото.  pardon
В Хм има също такива ромпъри пижами, ама 92 размер ми изглеждат огромно.  shok

Али, развесели ме с проверката за градушките. Никога не съм се сещала да влизам да проверявам накъде се движат облаците.  girl_haha
Дано бързо се научи Мария с кънките. После няма да може да я стигнете.
Мерси, че сподели за прането на обувки. Още му се чудя. Аз ги пера на ръка, ама искам да блеснат, че от тези пясъчници е ужас. И се е набил пясък отвътре. Знаех си, че не трябва да взимаме светло сиви, но ни харесаха. Ще проверя, мисля че имам програма спорт.

Наде, да покажеш роклята задължително, защото обичам жълто.  heart

С дълга рокля бях на бала и на сватбата ни.  heart Иначе рокли бол, но все къси. Реших се да съм с дълга и на сватбата на приятели, защото бях бременна. И взе, че ми хареса. Наскоро си взех една дълга черна, но трябва да сложа някакъв аксесоар, може би колан, защото изглежда обикновена, а съм си я нарочила за кръщенето на дъщеричката на бъдещите кръстници на Алекс. И на нашето кръщене искам да съм с дълга, НО си мисля, че ще ми е много трудно да си намеря.
И според мен е по-официално и елегантно за такива събития. Нашата кума беше с къса рокля на сватбата ни, но тя е нисичка и сигурно заради това.

Иначе тази година на нито една сватба не ни се очертава да ходим.  blush

Мнението ми за сурогатното майчинство е точно като на Киви. Не знам, трябва да си много силен, за да го направиш. Сигурно погледнато от страната на човек с репродуктивни проблеми е съвсем друго. Затова не един филм съм гледала за това, как след като родят, жените решават за задържат детето. Не знам какъв човек трябва да си, за да не ти пука.   nea Бременността е уникален период, през който започва изграждането на уникалната връзката между майката и детето.  heart (сещам се, че Свекърва не харесва думата уникален, ама така ми идва хаха Girl_hide)

Еми, и ти да се покажеш.  good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #543 -: април 25, 2018, 14:27:12 »

Аз понеже не веднъж съм обмисляла да даря яйцеклетки, се рових и темата. На въпроса какво ще стане ако след 20год моя син се запознае и има деца от момиче, заченато от лоя дарена яйцеклетка, отговора беше че тя ще носи малка част от моите гени и ще вземе от майка си /жената която ще я износи/ и нямало проблем. Нещо което ако е вярно, как тогава ако сурогатна майка носи дете ще се предотврати и то няма да вземе нищо от нея?
Не твърдя да съм права, просто в кампаниите за набиране на донорки се разпространява подобна теза.
Аз пък смятам, че любовта, която изпитва бременната към детето което носи е много силна. Ама аз съм малко темерут и за малко хора мога да кажа, че ги обичам. Към детето на девера не съм сигурна, че изобщо изпитвам нещо, радвам се че го има, чат пат купя нещо за нея, ама деца на приятелки чувствам по-близки. Май повредата е в моя телевизор  crazy
Иначе майка ми цял живот ми повтаря едно "Майка не е тази кето те ражда, а тази която те отглежда", има право до някъде признавам.
За осиновяването аз бих го направила, даже преди съм повдигала темата с мм, но той не е много за. Приятелка на майка сега е в процедура по осиновяване и ми е много вълнуващо за нея, нямам търпение да си вземе детенцето вкъщи. Ако го нямаше Ники може би бих осиновила, сега ако го направя ще се чудя дали няма да деля децата и дали не биологичното ми дете няма да страда и да се тормози цял жевот с това.
Миме, то ей сега ще мине май. До тогава носи някое горнище и готово.  good Ами то тука не се живее, днеска се чудих къде да се крия на сянка в 11ч. А Ники накрая беше по боди само, след като полива в парника и се изкъпа.
« Последна редакция: април 25, 2018, 14:34:32 от ratatui » Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #544 -: април 25, 2018, 14:35:43 »

...отговора беше че тя ще носи малка част от моите гени и ще вземе от майка си /жената която ще я износи/ и нямало проблем.

Рат, не знам кой ти го твърди това, но му кажи, че е тотално невярно. Плодът взима от сурогатната майка чрез пъпната връв вещества, за да се развива. Но това не променя неговите гени, които си остават на майката-донор.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: април 25, 2018, 14:38:28 »

Бубе, как го измисли това lol

Шегувам се аз  blum Интересно ми е обаче как съм в представите ви - нежна и романтична  give_rose
Аз предпочитам леки рокли, задължително разкрояващи се и Али много точно е обобщила - с ретро усещане. А тази я намерих случайно, оказа ми се точно по мярка и си викам къде са едни 60 лв! Освен това е зелена, по-убит цвят, не е толкова натрапваща се. Мисля да заложа и на по-неутрален грим и полувдигната коса (че сега съм на етажи и сигурно няма да стане за хубав кок до юли).

За осиновяване съм "за", но колкото и лошо да звучи, надявам се да не ми се налага. Познавам две семейства с осиновени дечица и мисля, че изцяло си зависи от възпитанието, но го има и аспекта, че в България повечето деца по домовете са роми (да не се тълкува като расизъм).
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #546 -: април 25, 2018, 14:39:45 »

Нищо не се взима от биологичната майка при донорска яйцклетка.ДНК-то е вътре в яйцеклетката и в сперматозоида.Това е за успокоение на майката.Но и не съм чела много, много по темата.

Имах една диагноза за намален яйчников резерв преди 9 години мисля и си изревах очите, мислих с месеци всяка нощ какво бихме направили, но не можах да стигна за себе си до решението за осиновяване.

Сурогатството е позволено на много места в Европа сега на прима виста не мога да ги изброя, но го имана много места.Просто закона е много стриктен, жените и семействата минават през голям медицински подбор и не се прави ей така, защото не искам да дебелея.И да ви кажа пътници има за всеки влак.Има жени без майчински инстинкт, без желание за собствени деца.Има абсолютно всякакви случаи.Мен лично ме е страх да се случи това в БГ, дори в добра законова рамка да е, защото знам как се заобикалят законите тук.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #547 -: април 25, 2018, 14:53:39 »

Много странна тема ми е сурогатството. Не разбирам стремежа към майчинство на всяка цена. За мен човек трябва да има граници и да умее да приема ситуации.
Защо пък да не е сравнимо с осиновяването? (говоря в смисъл, когато ти търсиш някой да износи детето) Нали целта е една и съща, всички пътища към нея трябва да са сравними.
Наистина не го разбирам - сурогатството имам предвид. Нито от едната, нито от другата страна не ми е понятно.
И това с донорската яйцеклетка не го разбирам. Ама аз да кажем имам различни виждания.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #548 -: април 25, 2018, 14:58:15 »

Заради ДНК-то, заради това.Но аз казвам хората са различни!Много различни!Защото, аз като жена исках да я изживея тая бременност и успях и съм щастлива, че имах този шанс!Защото така сме научени, консервативни сме така е.Но ужасно, ужасно ме е боляло всеки път като ми кажат осинови си.Същото е сега като ми кажат "Е нали имате едно, защо се мъчиш?".Всеки има свои усещания, психика, начин на възприятие, и своя си представа за живота!

Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #549 -: април 25, 2018, 15:07:54 »

Много имам да кажа, ама вярно - ще го обобщим с “хората са различни“.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #550 -: април 25, 2018, 15:09:55 »

Много имам да кажа, ама вярно - ще го обобщим с “хората са различни“.

Ами това е най-прекрасното, че сме различни  heart Иначе другото е матрица и мислене в кутия girl_wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: април 25, 2018, 15:14:10 »

Наистина няма смисъл, различни сме. smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #552 -: април 25, 2018, 15:33:37 »

В практиката си съм наблюдавала много осиновени деца. При всички емоционалното състояние е нестабилно, независимо от това дали знаят, кога са разбрали, как, от кой и т.н. - наблюдават се прояви на агресивно поведение често, слаба социална адаптация в различни среди, тревожност, безпокойство,  самоограничения и контролиращи реакции, трудна идентификация на себе си в семейството, прибягване към различни стимуланти и т.н. и т.н. Общо взето често осиновителите имат проблеми с детето си, а тях не мога да сложа под общ знаменател, защото всеки обича и възпитава според своите ценности и всяко дете е чакано, независимо как е станало част от семейството.
И според мен (дори бяло дете) осиновеното дете завинаги ще носи гените и почерка на създателите си. То не може да избяга от това, колкото и да бъде обгрижвано и обичано.

Следователно повече възприемам някой да ми износи детето, отколкото да осиновя. Дай Боже да родя аз.


Бубе, аз пък си мисля, че такъв тип рокля повече ще ти отива. Винаги харесваш разкроени и по-къси, а тази е по-елегантна и е по теб, което според мен би те направило по-слаба, стройна и стилна.
« Последна редакция: април 25, 2018, 15:39:27 от nadelina88 » Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #553 -: април 25, 2018, 15:36:33 »

Защо всяка дискусия завършва с различни сме? Като всичко започва от различни сме.

За мен ако едно цвете е небесно синьо, за Петканка е кралско синьо, за Иванка е индигово синьо, за Драганка е нощно синьо и т.н. Това не означава, че аз съм права, а те грешат. Нито че те са прави, а аз греша. Означава само, че за мен цветето е небесно синьо. И приемам, че за останалите не е.

Също ми е приятно да чета различното мнение на всеки един, няколко пъти съм го казвала, това обогатява моята гледна точка, кара ме да се замисля още.

Така че, Чери, бих прочела какво чувстваш ти по темата. Бих прочела какво мисли всека една по темата, дори Булчето с нейния стил - "ти тук, ти там, ти падни за десет". girl_wink lol

Форумчето е супер място да споделиш собствената си позиция, доколко някой ще е вземе навътре, си е проблем на вземащия  girl_wink girl_wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #554 -: април 25, 2018, 15:40:05 »

Нямам време да чета всичко, само отгоре изчетох. Рат, това дето го казваш, че е майка, която те е отгледала, а не родила, си е така. Имам позната, която е осиновен (дори не знам дали тя знае, мисля че не) и няма да забравя как преди години майка й каза следното "Ами тя има проблеми с бъбреците, точно като баща си, от него го е наследила." За мен беше адски странно, очевидно не го е взела от него, не носи неговите гени, но за нея това беше истината ... това е нейното дете. Както Маги казва не всеки може да осинови, не всеки има такова мислене. Обаче се възхищавам на хора, които осиновяват, дори примерно известни личности, които осиновяват деца, за да им осигурят по-добър живот ... за някой може да е пр или глупост, но за мен не е лесно, така че едва ли биха го направили с лека ръка.

За сурогатството, не бих станала сурогатна майка, никакъв шанс да се разделя с нещо, което съм произвела сама. :Д

Познавам бол хора, които по никакъв начин не могат да се асоциират с биологичните си родите, въпреки че са ги отгледали, вярвам, че има много осиновени деца, които са по-близки с осиновителите си, отколкото някои деца със собствените си родители, така че Неделина това обобщение дето го направи, въпреки че го черпиш от опита си звучи тъжно и се надявам да не е така при мнозинството хора.

Мери ми, щото ще се изпокараме, ако някой не отстъпи, особено като обсъждаме такива тежки теми.
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines