Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:34:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 149497 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: април 18, 2018, 10:15:17 »

Според мен всичко зависи от помещението в което е гардероба.Ако е влажно вътре ще мухляса.Вградения без плоскости по стените а само с врати за мен е по-добър вариант.
1. Може да видиш дали се появява мухъл в ранен стадии.
2. При не наличие на дърво от към стената има по-малка вероятност за задържане на влага, а и по-лесно се проветрява там!
Ние имаме вграден, от тия старите всичко е облечени в шперплат, като го правим ще махнат всичкото дърво и ще остава само от пред врати за затваряне!
В Икеа, специално за баня има доста аксесоари с вакум.Може да погледнеш.

Адиктет, радвам се че пак пишеш!
« Последна редакция: април 18, 2018, 10:33:46 от магито » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #406 -: април 18, 2018, 11:02:01 »

Да, Маги, това ми е плана, да има само врати, нищо на стената. Това, ако е вграден. Ако не, ме притеснява че остава място межу гърба на гардероба и стената, сега няма никакъв мухъл, преди е било с гардероб обикновен, за това се чудя дали да рискувам с вградени, щото трябва да са отворени и да е отворен и прозореца. Влажна е къщата е иначе - подържа 60 влажност, което е доста. Ще проверя в ИКЕА сега за тия вакумни неща, благодаря ти много!  give_rose give_rose give_rose

Али, чудесно разбирам какво имаш предвид, тук така правят обикновено гардероби да изглеждат като вградени. Вярно е, че ще се дърпа по-лесно. Освен да направим вграден и вътре да сложа една от машинките дето дърпат влагата. Благодаря ти и на теб за мнението, много полезно ми е да чуя опита на други хора!  smile give_rose
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #407 -: април 18, 2018, 11:16:15 »

Виви, нашите са от Икеа също, нямат мърдане  smile А плочките ни са релефни  Wink
За гардероб...моите мухласяват само горната част, която е откъм тавана, но са много стари, на 30+ сигурно, изцяло от дърво, изцяло вградени, боядисали сме само вратите в бяло и изглеждат много красиво, но съм им замислила цялостно преустройство отвътре и може би ще разкарам всичко дървено, да не задържа влага...не знам, не ми се е избистрила идеята, общо взето само вратите ми харесват lol Мисля и че като оправим покрива ще е по-добре положението де  huhhuh.gif Иначе за тавана има едни много тунки плоскости, които ММ а налепил в трапезарията и изглеждат много красиво, в същото време изолират. Релефни са обаче, с различни шарки и трябва да се напасват и лепят точно по определен анчин, за да изглеждат добре.
Машинката вътре е добър вариант, ама електрическа такава, не церезити, таблетки и тн.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: април 18, 2018, 12:56:06 »

О Фери, стават ли и на релефни плочки?Супер, че съм харесала няколко аксесоара и мисля да си ги набавя при следващо ходене натам.Имам идея да направя за Моника по-ниски поставки за шампоан, сапун и т.н.Тя вече е голяма и изявява желание да се къпе сама, а аз я поощравям, та не искаме да дупчим, а нещо такова ще ни е супер.

Виви, пак от Икеа може да вземеш разкошни идеи за вградения гардероб или за гардероб като цяло.Нашия сега го преправяме.Местим релсата по-на високо, слагаме втора под нея, махаме рафтове, слагаме чекмеджета.Целта е леснодостъпни и най-вече видими дрехи!А за този в коридора какво съм намислила, мъжът ми ще ме убие  blush

Понеже за обзавеждане говорим ще правим ремонт на хола, ще го правим хол и спалня.Сега сме на тема паркет и се надявам събота/неделя да вземем някакъв.Аз исках светъл дървесен цвят, моя мъж иска светъл сив.Май ще склоня на сивото много ми харесва.И света на стените ще е сив, аз го харесах.Мебелите за спалнята са светла бреза и тъмен дъб, а за хола не знам какви ще са.Като направим стаята ще ги измисля smile
На Моника ще правим легло, ще и префасонирам стаята.Абе много работа имаме и се надявам да стане хубаво и функционално!Най-вече второто!

Аз излизах, тук времето е разкошно!Плотера ни нещо стачкува и цял ден прави проблеми и извиках поддръжката.Дано не е нещо сложно, че ще се гътна, имам да печатам много!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #409 -: април 18, 2018, 13:10:51 »

Маги, нашия ламинат е сив и много ми харесва. Преди съм била с бежов, но този ми харесва повече - междудругото и драскотини и мръсотия си личи по-малко на сивото. Wink

Аз също да ти кажа, вчера сложих едно самозалепващо на релефни плочки за тоалетна хартия и държи за сега, вече 24 часа не е паднало. Wink Ако се слагат по-тежки неща не знам.

Благодаря много за идеята за самозалепването, така се зарибих, че даже пердетата така ще сложим!  girl_haha

На Икеа съм харесала аз отдавна PAX, има начин и да изглежда като вграден, както Али е описала, но пак няма да го направя вграден, заради това което Али казва, че ще задържа влага. Абе голяма майна е като започнеш да правиш.

Междудругото, дето ви питах за кухнята преди време - направих я ментово зелена и е страхотен цвета, хем е свеж, хем ненатрапчив, доволна съм. smile Само че там където духа аспиратора гледам се е подуло на едно място и се чудя от аспиратора дето духа ли е какво ли е, боядисано преди 2 седмици, и напукано само там - или пък не е направено като хора. Моят гениален мъж, щото не може да седи гладен, се разготвил 5 часа след като боядисали, та наистина подозирам, че не е било изсъхнало и като го е продухал тоя апиратор се е подуло ... не знам.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #410 -: април 18, 2018, 13:12:23 »

Маги, стават, да, правят хубав вакуум, дори на плочките ни в тоалетната, които са целите на вълнички. Е, случва се да се отлепят веднъж на няколко месеца, но няма драма Wink
Ние тази година мислехме да правим покрив, но май ще поизчакаме още една година, че с тая кола няма да има за всичко, пък точно с това не искам да правим компромиси. Та най-много като вътрешен ремонт да изциклим дюшемето и да го потъмним, че така ме дразни  blush Ако в Икеа пуснат мебели за трапезария без лихва, може да се подновим, че е доста удобно и не го усещаш като разход smile
Иначе на нашите огледалото в банята е залепено, не е мръднало. Но подозирам, че ако трябва да се маха заминават и плочките  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: април 18, 2018, 13:27:20 »

Виви, благодаря за мнението за ламината.Мъжът ти е за бой, боята е прясна не се готви толкова скоро.И да покажеш снимки на кухнята любопитна съм! Апропо има една система за вградени гарероби в Икеа, води се открити пространства май, в секцията за спални е, та там може да разгледаш много добри идеи пак без да е отвсякъде с дърво.Аз точно от там гледам за нашия вграден гардероб, защото искам да ми е само врати без дърво вътре!

Фери,
благодаря за мнението.И аз не бих правила компромис с покрив, това е сериозна работа и голяма инвестиция!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #412 -: април 18, 2018, 13:53:06 »

Виви, влагата е толкова гадно нещо diablo Моят мъж е маниак и големи инвестиции са да минимализира този фактор. Маги беше показвала точно чекмеджета от мрежа от ИКЕА. Това е хубав вариант, ако изберете гардероб само с врати. Лепнеш ли плътно дрехи за стената, няма как да се проветрява и ще тръгне мухъл.
И ние ще вдигнем релсата максимално, а под висящите дрехи ще има място за 2 рафта. Сега е един над релсата и е леко хаос по-назад.
Аз светъл дървесен ламинат не харесвам, че ми стои като балатум. Обаче сивото стои много добре good
Върнах се от данъчното. Свърших си работата и съм доволно уморена. Разходих се из градската градина и снимах дребния на фона на градинки и шадравани. Сега трябва да спретна един сос за спагети за довечера.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: април 18, 2018, 13:59:49 »

Ето едната система за която говоря http://www.ikea.bg/bedroom/Wardrobes-Bedroom-Storage/elvarli/ Ето и другата http://www.ikea.bg/bedroom/Wardrobes-Bedroom-Storage/open-clothes-storage-algot-system/

Зависи каква е дълбочината на гардероба.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #414 -: април 18, 2018, 14:05:14 »

МАле, тук е 100 градуса, изпържих се. Излизам на двора да си ям обяда и да хващам тен. smile

За бой е, сега той ще плаща да го оправят, толкова е загубен, че не знам.  sad

Ами това е добра идея ... правим си такава система от ИКЕА отвътре, после лепваме една плъзгаща врата и чиста работа.  Blush Не знам дали правилно виждам, ама някои модели дори не опират стената, та няма да имам грижи, стената ще си е чиста. Както се хващат за тавана е доста добре. Обожавам решенията им за организация в гардероба, толкова хитри неща има и за дрехи и обувки и бижута, ехххх.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: април 18, 2018, 14:07:58 »

Добър ден!
Аз днеска бях на фотосесия в Южния. Една приятелка прави някакъв проект за Пролетта и ме включи. Сега съм гримирана/имаше грим включен/ и май след обяд ще слезна да се поразходим из центъра, да не отива напразно грима хахахах.
Утре пък семейно ще ходим на зъболекар, от скоро се появи едно петънце на зъбчето на Ники и искам да го видят, аз да мина профилактичен също, че тази година още не съм ходила.
Леле, като слушам какви ремонти планирате и се радвам, че скоро не се очертават при нас. Е една кухня и баня бих обновила, ама не са толкова на дневен ред.
Много хитринки имат ИКЕА. Особено разни органайзери много ме кефят.
« Последна редакция: април 18, 2018, 14:09:59 от ratatui » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: април 18, 2018, 14:09:13 »

О Рат, искам снимка!

Виви, разкошни са им решенията за това много зяпам в сайта им.Харесвам си разни неща, префасонирам нашите мебели и така.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #417 -: април 18, 2018, 15:02:13 »

Значиииииии чакаме снимки от Виви, от хола на Маги и от фотосесията на Рат  Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #418 -: април 18, 2018, 15:35:33 »

Сега се сетих, че в банята, нещата на Мис са в една такава самозалепваща кошница от Икеа, а те са доста, и тежат, но не се е случвало да пада. Плюс това е и супер удобна за миене, щото примерно нашето за шампоани вече е ръждясало и трябва да го сменяме...
Ние сме страшни фенове на Икеа, целият ни хол е Икеа: диван, маса, шкаф, рафтове, пердета...всичко! На Мис обзавеждането е от там, тенджери, тигани, чаши, трапезарията...бе всичко  pardon Много ме кефят пердетата им, че мога абсолютно сама да си ги скъся с лентата им за залепване, пера, гладя и няма мърдане Wink
Такива лепящи, специално за банята съм виждала и в Джъмбо, но според мен не е толкова хубав вакуумът.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #419 -: април 18, 2018, 15:43:07 »

Ахахаххаа, сега ще ви кача снимка, а през това време, абе много ли ще е грозно да се сложи такъв гардероб дето Маги е показала и да се покрие с перде, вместо с плъзгаща врата?

http://www.yourstyleslidingdoors.com/blog/wp-content/uploads/2014/10/simple-curtain-wardrobe.jpg

Или ето така:

http://hotelesellago.com/wp-content/uploads/2017/08/White-Sliding-Closet-Door-Ideas-Color.jpg

В спалнята ми трябват гардероби от двете страни на леглото, та тия двете идеи няма да сработят, почвам наново да мисля.

Ето ви кухнята:



Тя е дълга - от другата страна, там където аз стоя са шкафовете, ама там няма много цветно. Wink
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines