Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 17:58:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 151063 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #390 -: април 17, 2018, 17:22:11 »

Всяка къща е различна, не е само коя година е строена, а кой я е строил. Живяла съм в 8 различни къщи/апартаменти и не бих казала, че са имали нещо общо. Най-доброто беше един чисто нов апартамент, но беше строен прекрасно, вътре всичко беше избарано. Има нови строителства, дето са ужас. То и в България е същото ... (тая бройка е само за Англия, в Бг е отделна бройка lol  До миналия месец бяхме в къща от '30 те строена, ужасно беше - всичко се чува от съседите, не е изолирано както трябва, духа от пода. Пък и не ме кефи да живея в стара къща, чисто емоционална натоварена къща. smile Знам, че на някои ще им звучи безумно, ама не знаеш за тия 100 години кой живял там, кой се родил, кой умрял ... не знам ... така като е новичко е по-добре според мен. smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #391 -: април 17, 2018, 17:41:27 »

Булче, и аз си зададох въпроса за твоите проценти...как така 99% е първото, после има още хаха и то бая (ето и тази дума е диалект).


малее и ти имаш 2- по математика... я се замисли на какъв език пиша всеки ден? хахах това ми е първия

Виви щото по принцип тук са по зле качеството на новото строителство
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #392 -: април 17, 2018, 17:58:34 »

99% от времето говоря на чужд език
80% от времето говоря на втори чужд език
Хехе, на мен ми стана смешно, че само 1% от времето мълчиш. Този сбор ме впечатли Wink Иначе за приятелите видях, че е точно, само е обяснено сложно. smile
Двете с Надето събираме 99 + 80, затова  LAUGHTER Ама изобщо не те смятаме за гузна или виновна, де и ние да бяхме наполовина толкова добри в някой чужд език. smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #393 -: април 17, 2018, 18:41:38 »

Мълча само като спя хахах, наскоро ги броих, 6 езика знам  blum, ама и астроложката каза че езиците са ми много силна страна
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #394 -: април 17, 2018, 18:41:48 »

Айде математичките като сте почнали да смятате да видите как сме се прецакали с дИцата финансово.

https://www.weforum.org/agenda/2018/04/the-10-year-baby-window-that-is-the-key-to-the-women-s-pay-gap
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #395 -: април 17, 2018, 18:55:51 »

Айде математичките като сте почнали да смятате да видите как сме се прецакали с дИцата финансово.

https://www.weforum.org/agenda/2018/04/the-10-year-baby-window-that-is-the-key-to-the-women-s-pay-gap

Мхм, аз ви казах как ме върна във времето 1та г майчинство... И финансово и кариерно, ама не бих се отказала от това предимство никога!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: април 17, 2018, 20:30:02 »

Виви, разпитах и се оказа че има специален дюбел за гипсокартон. Но не може тежки неща да се окачват. Другия вариант е да се намери конструкцията ако с такава е закрепен гипсокартон а за стената и там да минава дюбела.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: април 17, 2018, 23:30:23 »

И мойте северозападни баби викат пипер на чушките. Много обичам думата "оапяк" - кочан, това което остава от царевица примерно, пукница - ракия. Имаме си с ММ любими изрази: "Сериозен като поп на моторетка", "ще пойде всичко на смрад"...той ги има записани някъде дори smile
Фасулът за мен си е зелен боб, другото е просто боб  pardon

Фери, твоят северозапад е различен нещо. Аз пипер от варненката (така ли се казва?) го чух .  А нашата дума за кочана на царевицата е какаляшка.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: април 18, 2018, 08:29:22 »

Добро ви утро или добър ден, че аз съм започнала от ранни зори със задачите smile Имам да пускам 100 чертежа, да пиша разни списъци с официални лица, да прозвъня няколко кмета и да не забравя да си пусна визитки, че ми свършиха.А и до банката трябва да ходя!Ще се гръмна!

Хубав и усмихнат ден от мен, ще ви чета.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #399 -: април 18, 2018, 08:40:55 »

Панде, и какаляшка знам, ама оапяк понеже ми се струва по-невероятна я давам като пример,. Е как...баба всяка година сади пиперО  huhhuh.gif Иначе може и в различните части на северозапада да си има различни колорити  pardon
Добро утро иначе  give_rose
Леле Булче, де толкова акъл на 26 години само lol
Да ви кажа, леееееко съм се хем ентусиазирала, хем шашнала за новата работа, пък и за яслата на Мис, направо почва да ме свива корема  blush
Снощи си направих ударна доза киви + чесънче (не наведнъж де) и днес съм пушка  blum
Виви, има огледала и изобщо всичко вече, които се монтират без пробиване smile ММ хич не обича да дупчи и в едната ни баня всичко е на такива механизми.
Значи вечер като се прибера такава лудница става - котката ми се търка в краката, заекът ме обикаля, кучето скача по мен, Мис също веднага се лепва  girl_impossible Няма събличане и събуване... angry
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #400 -: април 18, 2018, 08:58:17 »

Изписали сте света, бре blum
Не знам дали ще изчета всичко, че мониторът ми гасне, когато загрее. Охлаждам го и пак стартира beating Малко ме бави, а днес имам и излизания по задачи.

Обаче, колкото и да не съм мома англичанка и да пискам, със сълзи се молих да ми върнат английските наименования и английския компютърен език. Голяма мъка ви казвам. pardon
То и аз не съм чак мома англичанка, но и аз съм така откакто имаме компютър вкъщи (служебно майка и татко имаха компютри 10 години преди това). Чисто визуално съм свикнала на английски да търся думите. Не че ги чета всеки път, а знам по усет къде кое трябва да натисна. Ай се промени дължината на думата и се кокоря срещу монитора. Виж, телефон с английско меню не искам pardon Още първият ми беше с меню на български и така съм свикнала.
За сливи джанки и (а)фъски имаше някакъв термин, когато част от цялото стане дума за цялото. Както е ксерокс за копирна машина crazy Не помня обаче самия термин от граматиката.
Панде, паднах от смях с пасящите мачки funnytooth Не съм чувала за биволиците.
При мен е страшен мешалък откъм език - просто съм с кръв от 4 края на страната, отделно и регионално пловдивското прихващам като тук раждана. Имах съквартирантка от Банско за година. Там е друга България! После 3 години бях с момичета от Казанлък (мяк-мяк) и от Враца (твърдото и натъртено говорене). По това време имах приятел с пряка роднинска връзка пак в Северозапада. Братовчед му дойде да живее тук, за да учи висше. Бяхме компания, та се наслушах на българо-сръбски funnytooth Най-близките ми приятели от унито бяха от Перник. Кумецът ни е със смесица от шопско-благоевградско говорене и... crazy Тотъли шашинг! crazy
Покрай забирането на някого се сетих за "Хайде да прекосяме" (улицата) - не е от нашия край Wink

Вчера си купих блуза на Pimkie. Имаме един аутлет магазин, в който стоката е сбирщина. Лъскав магазин, дъни модерна музика, но излизаш с малко скърцащи от прах ръце pardon Та така - попадам на находки там. Сега ми е приоритетно да оправим данъците и да имам чисто нов акумулатор, обаче харча пари и за щуротии. Днес ми е смотан ден, та гледам да се отвличам с глупости, за да не мисля тъжни неща crazy
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #401 -: април 18, 2018, 09:53:01 »

 И аз да се включа по темата с диалектите. На ММ семейството имат една вътрешносемейна смешка с една леля от Варна. Тя жената била нещо трогната някога и казала " В най- критичната ситуация ми помогна с последните си ПЕТИТО лева." И сега и ние ползваме петито лева, малко на принципа на дънкито ми се струва.Wink

 В гоцеделчевско и по-скоро у наше село пък много ползват "вървя, вървим" за щяло и нещяло. Като в 1 л., ед.ч. и ударението е изместено.ММ в началото мигаше на парцали като ни слушаше да говорим с моите приятелки, че "тя и той вървят"( т.е. гаджета са, ходят заедно) или че "някой върви на работа еди къде си" (работи), "айде да си вървим" ( да се прибираме). Аз самата също се обърквах като чуех " вървя да закарам децата от градина"=отивам да взема децата от градина ( за мен като пловдивчанка закарам е в посока към нещо, а не връщането обратно). Там също е малко напевна интонацията с повишаване към края на изречението и почти всичко звучи като въпрос. Баба пък като разказваше нещо вместо "викам", казвам както аз използвам казваше "дум". И в началото много ме фрустрираше като ми викаше "сине", "синче", а при тях това е обръщение за дете, детенце без значение от пола. 
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #402 -: април 18, 2018, 09:54:57 »

Благодаря ти Маги. И ние това установихме след доста четене - или нещо леко със специален дюбел или ще трябва доста работа да се отвори. smile

Интересно е това с недупчещия механизъм. Фери, нещо против да ми кажеш какво сте сложили в банята?

Аз си сложих лепкащи такива метални за тоалетни ролки и закачалки малки, та и аз съм фен на недупченето. smile

Още един домашен въпрос ... ще ви убия вече с тъпи въпроси ... кое е по-добре да се избегне влага - самостоятолно стоящ гардероб или вграден гардероб? Страх ме е, че ако е вграден ще започне да се събира влага вътре - от вътрешната страна че е стената, няма да има дърво и е на външна стена.

Днес тука е 20 градуса и слънце, да не повярва чак човек, да видим до края на деня колко пъти ще завали ахаха. smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: април 18, 2018, 09:58:09 »

Добро утро!
Свекс, радвай се, че нямаш комп на руски - тотали ще изкрейзиш. Нашия беше така като го купихме. Добре, че го пренастроихме на английски.
И аз знам доста езици. Покрай няколкото матерни...
Хубав ден на всички!!!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #404 -: април 18, 2018, 10:08:28 »

Виви, няма как да изолирате стената с някакъв материал, нали? Ако е свободностоящ гардероб, задължително трябва да има отстояние от стената - 3-5 см някъде. Разбирам, че гардеробът ще е с гръб към външната стена, нали така? И да има, и да няма гръб влажно ли е - ще прави конденз на стената и мухъл след време. В такъв случай съм по-скоро за свободно стоящ, за да се дърпа от време на време и да се чисти стената при нужда. Мухъл се маха много лесно с белина.
Нашият вграден гардероб в коридора не е залепен съвсем на стената към стълбището (там е асансьорната шахта). Пада се късата страна на гардероба. Гардеробът свършва до някъде, има разстояние до стената и за да се прикрие това разстояние, има т.нар. бленда. Това е дъска, която е на равно с вратите, но скрива дупката. Не знам дали ме разбра съвсем. Мога да снимам при нужда smile
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines