Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:27:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 149509 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: април 17, 2018, 15:19:00 »

Аз много замьеках откакто се събрах само с шуменци. Сега като се чуя с нашите много ми се подиграват. Баща ми на 100% си е изчистил диалекта, даже той говори като горнобанци, т.е. прихванал е друг. А не мама, дето от там.  Обаче пък като се видя с някой от София веднага превключвам на софийски и Христов ми се подиграва.

Иначе това с простира, не знам от къде е, аз си му викам простор. Пиперки и чушки си е голям спор.
На село пък баба ми вика “Подай ми тя купичка“/ “Тя вечер като бяхте във Варна...“ и любимото ми е “зАтЪ“  girl_haha Затъ си израз, не мога обаче сега да се сетя за пример, с който да го разберете. Ако някой го е чувал да каже.



Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #376 -: април 17, 2018, 15:24:48 »

Ей, сега препрочитам една какво ми е писала:

но доколкото виждам не е available
Пък те имат Urgency
и искат доста бързо да реагираме

И тъз жина живее и работи в София ... трудно е ... ама поне 1 ред ми е докарала на чист български!

Ма какво ги спорите тия чушки - аз и двете съм ги чувала, ама позваме си чушки в Бургас, де. smile

Междудругото, съм забелязвала, че мъжете говорят по-чисто от жените, не знам, явно са по неподатливи откъм диалекти, ама може да е само моя опит. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: април 17, 2018, 15:27:21 »

Мъжете са по-пестеливи от към думи  smile Иначе и тук е чушки, пипер го научих много късно.Пипер за мен е червен пипер, черен пипер и толкова.

То това като спора с фасул и боб?Ние викаме боб тук, на други места е фасул.Все тая smile
« Последна редакция: април 17, 2018, 15:33:45 от магито » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #378 -: април 17, 2018, 15:35:04 »

Боб, и при нас е боб.

Абе да сменя рязко темата! Има ли някой да живее в ново строителство и как за бога правите дупки в стените? Мъжа ми оня ден счупи едната стена като се опитваше да окачи един шкаф и сега нищо не смеем да направим. sad Искам да си сложа огледало, а той не ще. sad
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #379 -: април 17, 2018, 15:40:51 »

И мойте северозападни баби викат пипер на чушките. Много обичам думата "оапяк" - кочан, това което остава от царевица примерно, пукница - ракия. Имаме си с ММ любими изрази: "Сериозен като поп на моторетка", "ще пойде всичко на смрад"...той ги има записани някъде дори smile
Фасулът за мен си е зелен боб, другото е просто боб  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: април 17, 2018, 15:46:39 »

Виви, какви са ви стените?В смисъл от какво са изградени?Гипсокартон?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #381 -: април 17, 2018, 15:51:13 »

Да, има гичсокартон, после нищо и после отвън тухла.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: април 17, 2018, 15:57:35 »

Има специални дюбрели, те са по-дълги за такъв вид конструкция на гипсокартона, целта е да стигнат до тухлата.Или ако не може трябва да се уцели контрукцията т.е. металната конструкция на гипсокартона, ама не е желателно.Трябва да питам моя мъж какви бяха точно дюбелите в този случай.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #383 -: април 17, 2018, 16:04:30 »

Казаха ми 2 различни неща - от една страна можело с обикновен дюбел, който само гипсокартона пробива, но моя мъж пробва така и не стана нищо, защото стената е много тънка. Другото, което ни казаха е, че в стената - тухлата се слага някаква специална дървена плоскост и през нея се дупчи, ама това ми се струва адски трудоемко, а и не знам каква дупка ще е, че чак плоскост да мине през нея - после трябва да се запълва, маже и т.н.

Много ми е криво, защото нищо не мога да окача, нито огледало, нито закачалки, за телевизора да го сложим на стената дума не може да стане. sad
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: април 17, 2018, 16:25:58 »

Виви, само за справка - това в Бургас ли или в Лондон?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #385 -: април 17, 2018, 16:38:26 »

Виви, нашата тухла е доста плътна и ММ доста трудно я пробива, ако искаш ще го разпитам, знам само, че ползва всичко на Бош. Иначе слагаме по-дебели дюбели като закачаме нещо.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #386 -: април 17, 2018, 16:41:38 »


Булка, много ти сложна статистиката crazy. Като не е сборът от процентите 100%, аз как да разбера сега къде ти се препокриват секторите Wink.

ц ц ц верно че имам 2- по математика амааа :

Цитат
50% от приятелите ми във фейсбук са чужденци, 30% от останалите 50% от тях  говорят перфектно английски, за останалите 20% е бутона " see translation"
50+30+20=100%, другите не са по тоя assumption  blum blum blum blum

Да не ви почвам по диалекти, макър че съм усвоила почи на 100% шопския! Звяр обаче след няколко дни прекарани с нашите вече говори диалектно казва : еййй виж това "маленко" куче  lol

Виви това къде верно? Ако не може да се пробие тогава едно огледало със стойка?

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #387 -: април 17, 2018, 17:02:04 »

Лондон. Защо е важна локацията?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #388 -: април 17, 2018, 17:04:46 »

Булче, и аз си зададох въпроса за твоите проценти...как така 99% е първото, после има още хаха и то бая (ето и тази дума е диалект).

Киви беше написала кукичка за костилка. А чували ли сте кокаличка?

За мен са си синоними просвам и простирам прането хххахахаха
 
Не сте писали нищо за "ще отида отатака".

Много ме забавлявахте с тези диалекти. Някои никога не съм срещала и веднага ще забравя. След работа имах нужда точно от това!!!

Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: април 17, 2018, 17:14:37 »

За личните ми впечатления на мен, че си събирам информация за къщите тук.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines