Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:40:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 149527 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #345 -: април 17, 2018, 10:19:12 »

То ролаут няма как да го преведеш, и ние имаме рилийс и него няма как да го преведа, но ако се обадя на майка ми и й кажа в края на разговора "Айде, мамо, че имам тука един мийтинг" Ще има да се чуди къв е тоя митинг, кви са тия 5 лева. :Д

Али, освен да ти пожеля скоро да си намерят друга квартира, не знам какво друго. :Д
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: април 17, 2018, 10:29:43 »

А моята майка дето работи в банка, ме беше питала преди години както точно означава таргет, защото постоянно ги карали да си гонят таргета  crazy Жената е на 60г, учила е немски.Пак доста глупости научи и тя на английски покрай работата си.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #347 -: април 17, 2018, 10:30:09 »

Хахаха разписахте се нещо, кефите мА  good
Кив, не разказах...верно  huhhuh.gif Ми яко беше, правихме разни Роулплей lol Имахме аниматори и ни бяха измислили много интересни игри, въртяхме обръчи, скачахме на въже , аз като малка бях мастър и сега им скрих шапката хехе, пък колежките с обръча направо обраха точките, ма аз тва не го мога много много. Имахме да пишем най-дълъг смислен текст, за време, диктувах на колежката Червената шапчица и всички бяха изумени, че знам приказки наизуст lol Ма ще ги питам след някоя и друга година като трябва и те да разказват Wink И така, следобеда беше супер, само дето не остана мн мн време за СПА, после вечерта имаше диско след вечерята, Великият вожд (Булче, ще ти използвам термина) се накефи яко на домашна прасковена ракия, един колега беше донесъл, ма тва не му е първото напиване с ракия де, той си стана редовен на посещения (на устата ми беше визити lol ), но беше забавен доста  Girl_hide Сутринта направихме СПА, закуска за шампиони после, нали знаете как е на блок маса  pardon И се прибвахме по живо по здраво. Беше бая задръстено и за разкош баш на входа на София решили наште в събота когато всеки е тръгнал нанякъде да кърпят дупки  girl_impossible Те тава е, Боровец ми хареса много, отдавна не бях ходила, Самоков също, ще се пуснем някой уикенд сигурно с останалите Цветкови  smile Много ми харесаха по пътя покрай язовира имаше много беседки и места за пикник  good
А за друга идея, дето винаги я давам, защото ми е много любимо и близо до София е Вазовата екопътека, до Гара Бов, ако не сте ходили Wink Копривщица винаги е на дневен ред при нас също  smile
Али, успешна жена си ти lol Пък съседката...двойно по-успешна  blum
Айде сега и ние цял ден сме на клъстъри, тулове, рилийзи, колове и митинги, ма така е в тия фирми  pardon Бтв клъстърът ни е отврат, добре, че сега ще минават на АWS,  не че мен ме засяга вече  blush
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #348 -: април 17, 2018, 10:32:44 »

Ооооох сетих се нещо много смешно, на едното интервю обяснявам се аз за нещо за работата и ѝ викам на тая имаме си knowledge base и тя...Какво е knowledge base, ние не използваме, обясни ми lol Не знам на тъпа ли се правеше или верно беше далече от тия неща, ма няма как да не знае, като даже аз знам коя база използват  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: април 17, 2018, 10:33:48 »

Аз пък хич не харесвам игри, викторини и прочие. Както и онези стаи със загадките. pardon
Отказах покана за моминско парти , поради горните нещица. crazy
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #350 -: април 17, 2018, 10:39:08 »

А моята майка дето работи в банка, ме беше питала преди години както точно означава таргет, защото постоянно ги карали да си гонят таргета  crazy Жената е на 60г, учила е немски.Пак доста глупости научи и тя на английски покрай работата си.

Горката жена. Аз бях така като се преместих на новата си работа, минах от автомобилен бизнес, в технологичен, та и аз бях като нея - нямах идея половината неща какво правят и защо така се казват. smile

Въй, Еми! НЕ! Мен ме кефи, ако е с група хора, иначе ако трябва сама да си блъскам главата, малко ми е тежко.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #351 -: април 17, 2018, 11:48:37 »

Вижте сега, от много съкрщения на думи и работа получих нова позиция (самоназначих си я)

SVP VTNN & iTe ( Старши Вицепрезидент :Виж там напрай нещо,ай ти)  lol

При нас е пълно мазало от към думи, през 50% от времето си говорим на английски даже и лице в лице...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: април 17, 2018, 12:39:58 »

Добър ден!
Вчера не можах да се отчета, някакъв много каръшки ден ми беше- взех душата на още 1 телефон  blush , дятиту цял ден не спа и аз се изнервих, накрая си намазах филия с шоколад и я естествено я изпуснах върху шоколада, а тате се спука от смях.
Уикенда и ние нацелихне дъжда, върху мотора ни пра яко, ама не се скрихме и чак бельото ми беше мокро като се прибрахме.
Киви, аз пиех б12 по 2т дневно от 1000мг, Кадъм ми ги назначи покрай кърменето. Ама ги забравям доста често.
За писането на шльокавица, много рядко ми се случва, обаче девера и жена му само така пишат и така ми бъркат в очите..., а овтави че на шльокавица пишат ми и супер неграмотни /не знам има ли такова нещо, като правопис на шльокавица  crazy/ . Решението е да не комуникирам с тях или да сведа писането до минимум.
За английските думи "тодлър" ми най- вбесяващата
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #353 -: април 17, 2018, 12:58:59 »

За английските думи "тодлър" ми най- вбесяващата
Тренд, тренч, топ, стайлинг, аутфит... Модерно, та чак измодено. crazy

Нали гледам Файн ливинг, та там има една pleasantry любимка на ММ - Джада. Като я гледа човек - бубамара на габарити, а с тройна уста. В една от рекламите казва spectacular с възможно повече изкуствени зъби на показ. ММ успешно я имитира и мине се не мине изръсва, че нещо било spectacular и ми се озъбва насреща имитирайки усмивка biggrin Но това си е закачка между нас и малко хора я разбират.

Мониторът си играе с нервите ми beating Като поработи повече и има нужда от минута почивка.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #354 -: април 17, 2018, 13:08:39 »

Ауууу направо си я представих таз зъбатата lol Допълвам любими модни думички, които всеки ден някой търсеше като работех в тази индустрия: блейзер, тренчкот,  тишърт, джегингс, сникърси...друго не се сещам на прима виста  pardon
Рат, уби ме от смях, ми яж направо от буркана Wink
А добре де за тодлър, коя е бг думата, подрастващ?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #355 -: април 17, 2018, 13:08:46 »

Хаха ... Ратче, твойту дяти поньей мъжку. Ку беши женску щеши дай тодлърКА smile
Аз много съм пътувала като малка в страната и ми е много интересно как във всеки край си имат собствено наречие, това е богатството на езика. Аличка като ми ходи по акъла и ми пусне някой пловдивски лаф много ме радва, защото точно по този край наречието не ми е познато. Спомням си миналата година по това време май обсъждахме сливите афъски, които са си джанки от където да ги погледнеш ( пък особено от северната страна на балкана). Същите тия джанки в Търновско се казват комбълки. В бургаско пазарят, варненки мятат една стирка на пода... ей такива работи.
Обаче най-най ми е врачанското наречие, тия дни ми попадна някакъв текст ... и от всичката прелест само думата джуруляк запомних. Звучи ми супер странно, нищо не разбирам, имам чувството, че само ти се карат... обаче пък ми е толкова колоритно. Айде Враца включвайте се с превод, сигурно тодлърка ще е някаква мега яка дума!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: април 17, 2018, 13:14:42 »

Тодлър е подрастващ, да.Иначе на мен ми е много весело как в Русе слагат всичко в кесийки, в Габрово пазарят със сакчета, а в Плевен те питат торбичка искате ли smile

Много е весело и в началото трябва да слушаш внимателно, за да не те разберат погрешно.Аз най-се чудя на дрехите като кажат Топ.Много ми е смешно blum

А Джада я знам, точно устата и е огромна някаква, несъразмерна на цялото и лице.Иначе е барната, няма лъжа smile И все една ухилена, ама така е по американскому Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #357 -: април 17, 2018, 13:20:47 »

Ми не на всички им харесва думата ПОТник просто lol
По темата със слънцезащитните, но е на немски статията, и нямам време за превод, но най-отдолу са изредени според немските проучвания - след изследване на 15 продукта слънцезащитен крем за деца, бубхен и лавидал са с подобрена форма, на Vichy напр. заема крайните места.
https://www.rtl.de/cms/sonnenschutzmittel-fuer-kinder-im-test-auf-diese-kindersonnencremes-sollten-sie-nicht-vertrauen-2330049.html
На първо място е това на Алверде, в ДМ, които аз много уважавам (Алверде серията), не само за Мис, но и за мен smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: април 17, 2018, 13:27:47 »

Мен пък топ ми е много яка дума и много я ползвам. Първоначално май се появи вместо потник, което е ми е ужасна дума.  NO angry А сега я ползвам за всичко - блуза, риза, кън неопределен ръкав и тн. Удобна ми е.
Повечето английски за дрехи аз ги ползвам на шега.
Но има няколко дето убий ме не мога да се сетя за под 10 сек. за земестител - апойнтмънт (записах час, ама като говоря бързо не ми идва), букнах, парт тайм, фул тайм, пейслип, мантълпийс, скан, кетъл.... Това са думи, които започнах да използвам тука и наистина ми отнема време да ги кажа на български. Най-много се усетих колко са ми навлезли в речника последния път като се прибрах и говорих с баба ми. Е тогава, наистина се шокирах от себе си, защото запъвах на всяко изречение, понеже се усещах, че съм на път да кажа нещо, дето няма да разбере и направо мЪъ-ках и Ъъъ-ках като тъпанар.

Даже вчера тръгвам на пазар и викам на Христов да дойде да ме вземе и той: Добре, ама си вземи времето, че искам да се изкъпя.   nea
Тръгнах аз и на средата на пътя се усещам какво е казал, колко нелепо звучи и как изобщо не ми направи впечатление нито на мен, нито на него на момента.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: април 17, 2018, 13:28:19 »

Тодлър- малко дете/ подрастващ ми е много литературно/ или само дете /дяти, както ви бендисва/харесва  girl_wink/
Маги, към кесийката и сакчето допълвам една чантичка / в Смолян така им викат/.
Аз принционо мразя да ми говорят на диалект, та не са ми много забавни. Като учехме в Бургас и това пазарене ми бъркаше в мозъка. А едни преподавател ни светна, че само там куче е с 5 букви-кучие/оф не знам как да го напиша правилно  pleasantry/
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines