Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 18:01:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 149569 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #330 -: април 17, 2018, 08:48:19 »

Детската железница е в добро състояние. Стига се лесно с количка или малки крачка. Интересно е и за по-големите, ако има кой да им обясни стрелки, бариери и прочие технически неща. Малко е сложно да се избегне от поглед мизерията около Централна гара angry Това май е много типично за нашенските жп гари, защото и софийската не отстъпва по разруха и грозна паплач.
Ние сме от рано навън. Сменили графика за плуване и трябваше да нося багажа по спешност. След малко се качваме, аз яхвам кростренажора, а друг ще яхва кошарата за сън.
Нашето поколение има доста славовци и мирки и някак логично сега този тип имена се прескачат. След поколение-две ще се завърнат като добре pleasantry забравено старо. Имаме познати с Христозар. Ами изкелифещено е! По тази логика, ако беше момиче, трябваше да е Зарухи без да са арменци. Винаги съм избягвала имена с -ан или -ян, защото си представям колко е досадно да те питат постоянно как точно се казваш и току въпреки всичко пак го изпишат грешно.
Аз също изгубих търпение за шльокавицата. Получавах доста СВта за работа и директно ги отхвърлях. За мен са загуба на време. В случаи с обратна връзка директно казвам, че нямам намерение да се отнесат сериозно към писането им. Имахме тук форумка, която не признаваше препинателни знаци, главни букви и прочие. И да иска човек да й помогне, не може, защото тя самата си вреди.
ММ е завършил механотехникум. Преди университета не беше писал кой знае от кога на ръка. Обаче на Скайп и по телефон слагаше запетаи, за да се тренира. От много време казва, че няма търпение кокона да стане ученичка и той покрай нея да си припомни основни неща. Пита ме за й/и, аз пък съм много зле с о/у в началото на думата, та все проверявам.
Хехе, по врачански Wink - майка спомена, че ще носи сос татарска омачка. Ние с ММ много я бъзикахме "Каква мачка? Котки не щем!".
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #331 -: април 17, 2018, 09:15:02 »

Аз точно на час по лъжичка, така се налага днес Wink
Самата постройка на ЖП- гарата е архитектурен паметник. Жалко, че е доста мръсно... По пътя /ако се идва от Тримонциум/ могат да се видят старите тютюневи фабрики и складове, както и целия ансамбъл "Байкал" от сталинския период. Леко встрани се падат и руините на аквадукта /може и виадукт да е, забравила съм/, по който градът си е доставял вода от Родопите по римско време. Изобщо, Пловдив е предимно история, златен слой, под златен слой... В това тепе, с детската железница, са намерени и първите находки от поминък, още преди траките. За съжаление, нищо не е отбелязано, за да се знае и види.
И изрази от типа "усмихна ми деня" и "направи ми деня" ме глождят Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #332 -: април 17, 2018, 09:15:10 »

Наложи ми се да прекъсна, та да довърша Wink
Мен продължават да ми вадят очите постове на английски на живеещи в България моми англичанки. Колко пък приятели чужденци да имат, като в коментарите все българи отговарят blum  


гузен негонен бяга  lol, ама да си кажа моето оправдание:

99% от времето говоря на чужд език
80% от времето говоря на втори чужд език
50% от приятелите ми във фейсбук са чужденци, 30% от останалите 50% от тях  говорят перфектно английски, за останалите 20% е бутона " see translation"

mnogo obi4am sus statistika da govorq  laugh badgirl

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #333 -: април 17, 2018, 09:27:09 »

гузен негонен бяга  lol....

mnogo obi4am sus statistika da govorq  laugh badgirl



Az pyk vqrvam samo na statistika, koqto sama sam si  natakmila.  tease
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #334 -: април 17, 2018, 09:32:55 »

Az pyk vqrvam samo na statistika, koqto sama sam si  natakmila.  tease

chovek oniya den se smyahme,mnogo me biva v stykmistika, znaesh li kolko dobre Ocelvam  laugh

Спирам лиготии  good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #335 -: април 17, 2018, 09:41:35 »

Спрете моля, че се напрегнАх lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: април 17, 2018, 09:44:37 »

Наложи ми се да прекъсна, та да довърша Wink
Мен продължават да ми вадят очите постове на английски на живеещи в България моми англичанки. Колко пък приятели чужденци да имат, като в коментарите все българи отговарят blum  

Верно спрете, че ми се зави свят.  pardon

Свекс, не знам защо, но подозирам  една съфорумка бивша, като си го написала така biggrin

Панди, дори да не пишат на диалект, забелязвам че всеки край си има особени изрази- по това пак ги познавам. biggrin
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #337 -: април 17, 2018, 09:45:30 »

Спрете моля, че се напрегнАх lol

Ай сакън нИдей. Ти разказа ли ни за тийм билдинга? Дай малко идеи за почивки.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: април 17, 2018, 09:48:06 »

Ох, посмях се  girl_wink

Да ви кажа, аз мачка не знаех какво е докато не отидох в университета.Село нямам, ходихме лятото в Русе от където е майка.Там научавах разни техни изрази и думи, като кариока или бутер, Те пък много се смяха на синявица(по спомен).Та толкова са ми чуждиците.Но много се прилепват диалектите, много.Кумата ми, която е от зарата, така говори с северозападни ударения покрай мъжът си, че понякога не мога да я позная.Иначе ми трябваше и време да разгадая какво е мерудия в Стара Загора, но накрая се разбрахме, че за тях това е шарена сол.За нас на север си е магданоз  pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #339 -: април 17, 2018, 09:48:59 »

На мен това ми е болна тема с тия английски термини, дето хората как ги мързи да превеждат. Побърквам се като чуя сега по кулинарните предавания - плейтвам например и други думи има, обаче сега не се сещам. Като гледаш други предавания е същото... Едни измислени термини ползват, щото си нямаме българска дума. Моите приятели в София като почнат с техните ама хоум офис, ама митинг, ама не знам си какво си. Аз не гинползвам дето тук живея, те са упорити обаче. Колегите от София като вземат да ми пишат на един българо-английски, недоумявам, или да ми пишат на английски или поне като сменят езиците да сменят клавиатурата, като прочета съобщение: Ей тука един рипорт не ще да рънне и фейлва... Ами почесвам се! Оня ден една ме пита дали съм имала плд... Само за Пловдив се сетих и на двата езика нямам идея какво искала да каже. Другото любимо ми е мъжа ми да ми каже, че ще вземе кола от колата, което значи че ще си проведе разговора от колата. Ами дразня се, някои хора не се впечатляват, ама мен ме дразни като имаме наша си дума, а се говори на английски.

За шльокавица и просташко говорене си е стара тема от преди 'англизирането' даже. smile

А, да, ви и кажа, докато си бях в Бургас, отдавна не ми се беше случвало да попадам ама на много прости и нахални хора. В един магазин гледаме ние и влетяват 2 майка и дъщеря и едно малко куче, започват да викат из магазина, кучето търчи, другото момиче, дето гледаше стоката пищи, и жените й казват как кучето е безобидно, някакъв пинчер беше. Майка ми им казва, че мястото на кучето не е в магазина, особено без каишка, така пуснато и търчащо. И дъщерята като се изцепи - Що, ще те изяде ли? Някаква 16 годишна пикла говори така на 60 годишна жена... Много криво ми стана, ама замълчах, щото щяхме да се сбием иначе.

От другото дето сте писали само прочетох на лоли историите, много неприятно, дано детенце бързо да оздравее!

За имената четох, според мен Череш, докато не намериш име, дето да ти излиза от устата с кеф, няма да си решила окончателно. smile

И ще му казват, както де казва и вие му казвате. На брат ми му казват Иван, не Айвън. Имам приятелка Християна тук и си й казват Християна. Естествено не както ние го казваме, но се стараят. smile  crazy
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #340 -: април 17, 2018, 09:52:00 »

Мерудия е и в Бургас, а гъчи знаете ли какво е? smile Еми, ако се сещам за същата бивша съфорумка, тя си има приятели от Америка, пък и езика го говори по цял ден, така й идва. smile ако е друга, сори smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: април 17, 2018, 09:55:53 »

Мерудия е и в Бургас, а гъчи знаете ли какво е? smile Еми, ако се сещам за същата бивша съфорумка, тя си има приятели от Америка, пък и езика го говори по цял ден, така й идва. smile ако е друга, сори smile
Не знам Вив, нямам идея кого визира Свекс, може да не е някоя конкретна жена.  pardon
А аз мерудия знам че по пернишко викат на всякаква зеленинка в салатката. Често се чува- слОжи малко мерудия ма. pleasantry crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #342 -: април 17, 2018, 10:01:16 »

Ще е много интересно, когато направят тютюневия град. Гледах подробно проектите и на думи и чертежи ми харесва. good Сега някои превръщат дефекта в ефект и правят сватбени фотосесии там. Под мизерия около гарата визирах най-вече долнопробните казина. Откакто има камери в района жриците ги изместиха баш към стоматологичния факултет, т.е. към подножието на тепето pardon Толкова години точно това тепе беше страшно/опасно, а сега ми се иска с вълшебна пръчка да го оправят. huhhuh.gif
Майка ми донесе рокля за подарък. Не ме е преценила нещо в ръст и роклята е в много мини вариант. Рязана е в талията и разкроена на долу. Сега съм в чуденка - да я нося с клин като туника; да пришия набран тюл; да си намеря тюлена пола/фуста, за да я слагам отдолу crazy
Панде, то не е само до словоред, а и до динамика на речта. По някои краища пеят, по други стрелят с думи. Имаме една майка от групата. Като я чух да говори по телефона "Здрааавеееей!". Не можах да объркам, че е от Смолян girl_wink За никъде не бърза girl_wink Специално оттам съм срещала само един бивш колега, който говореше и действаше припряно. pardon
Хехе, аз имах случка наскоро с едни съседи на етажа - пълни селяндури са. funnytooth Нанесоха се на квартира малко след като купихме апартамента. Имат две момчета между 10 и 15 годишна възраст. Мъжът е дребен и кльощав, жената е с глава и поне 80 кила над него. Тя не работи. Навън не се чува гласа й, вкъщи е пълна истеричка и само крещи, щом я чувам идеално. Той е редовно пиян в ранните часове привечер. Карат една раздрънкана Алфа с много изпочупена и ръчно лепена маска отпред. Един ден гледам Алфата на челна линия на паркинга с много вдигната задница shok Оказа се, че някак той е успял да преодолее 30 см бордюр и е паркирал задницата в градинката pardon В задачата се пита с колко промила е бил! Редовно след тях се стеле миризма на пушек и спарено. Разказвам това, за да добиете представа.
Жена му наскоро ме среща в магазина и ме пита дали малкото е момче или момиче. Казах, че е момче, а тя реагира: Е, поне този път си успяла shok crazy Леко яхнах метлата, ама предвид гореописаното я игнорирах.
По-смешно беше наскоро. Качвам колелото в асансьора. Децата трябва да ги оставя на площадката пред нас за втори курс, защото не се събираме с всички и всичко. Този излиза от тях, аз в същия момент потеглям надолу с асансьора и се чува след мен подвикване: Ей! Шуу! Дятиту няма ли да го вземИш? lol Гледах да не се хиля силно, че ще кънти във входа. После се качих, но не за едното дяти, а за двете ми деца pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: април 17, 2018, 10:08:20 »

Английски си е едно, шльокавица- друго. Когато по цял ден говориш на английски и мисълта ти е на английски, нормално да имаш прозрения на английски. И няма да ги превеждаш за фб Wink или за друг език.
И на мен ми беше трудно да превключвам преди като по цял ден говорех на английски. Но се е случвало в средата на изречението да казвам някоя дума на български, без да се замислям, докато говоря с децата на работа. Много смешно ми ставаше.
Между другото, аз говоря много бързо. Много хора не ме разбират и на български, и на английски, и на врачански. И заради врачанския имам лошо произношение на английски, защото обеззвучавам края на думите, а в английския окончанията са важни.  И едно твърдо Р имам хаха. Но според служебните деца всички българи имаме еднакво произношение.

Затова на кой как му казват - аз съдя покрай служебните деца. Ако имаше еквивалент на  английски, той се ползваше от всички деца. Кристиян е Крисчън, Александър е Аликзандър, Иван - Айвън, Петър -Питър, Георги - Джордж. Аз не знаех кой са българчета, защото те така се и представяха. Децата все гледат да се впишат.

ММ като говори по работа ми е много смешно. Като ролаутват, например lol lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 17, 2018, 10:10:04 »

Али, приший тюл  good
А е казал дятито в единствено число, защото момичето не го брои за човек и присъстващ, като слушам и жена му. pardon diablo
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines