Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:17:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 149525 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: април 16, 2018, 16:30:21 »

Добър ден и от мен! И на нас най-сетне ни се усмихна времето - слънце и 16 градуса. Чери, като каза имена да ти обадя последното име, което чух - Христослав. Не ми се харесва хич. Даже вашето Микаел ми е по-симпатично. Християн ми е къде къде по- от това. Само Христо да бяха го кръстили... Хем млади хора, отде го измислили?! Свекс, я ела тук да кажеш как изкара празника. Може и да си казвала, ама аз пък не съм чела
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: април 16, 2018, 16:52:00 »

Мен ми харесват името  Християна с Я.  pardon pardon

Малко инфо за хубав ден 18 ти април, въпреки ретрограда:
"Вече знаете, че Меркурий тръгва лека-полека директно, обаче тази седмица има още едно вдъхновяващо събитие, в сряда на 18 април. Нарича се Акшая тритья и в превод означава "неразруимият ден". Той се случва веднъж в годината, когато Слънцето и Луната се намират в знаците на тяхната екзалтация, съответно Овен и Телец. Тритья е,защото е третият ден след Новолунието, т.е. Луната е в растяща фаза.
Този ден, освен за различни духовни практики, е много подходящ и за материални дейности, като например закупуване на дом, свадба, крупни инвестиции, садене. Все неща, които бихме искали да се развиват и да растат в материален план.
Смята се, че Златната Епоха е започнала точно в такъв ден.
Хубаво е в такъв ден да се купи нещо златно или сребърно, да се търси работа.
Не бива да се вземат пари на заем, да си създаваме врагове и да оповестяваме плановете си." Астро фокус
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: април 16, 2018, 17:00:08 »

Нашите по логиката щяха да я кръстят Христослава сигурно....
Скорошно оздравяване на Кари и прибиране у дома! И моята Кари на 2пъти влиза в болница. Добре, че само я водехме за манипулации и прибирахме у дома. Че не ми се мисли ако трябваше и там да спим. И все пак имам гадни спомени от тогава. Чувствах се адски виновна, че не съм я била опазила, а то надали е възможно.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: април 16, 2018, 17:03:15 »

Фани, аз пък познавам Христомир,  5годишен.
Реално аз, ММ и Бамбук можехме да сме без -мир и -слав в имената, но това си е характерно за славянските имена smile

Еми, мерси за инфото  good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: април 16, 2018, 20:39:14 »

Фани, не знам дали го казваш, защото помниш или просто случайно, защото сега си го чула, но и нашата драма е точно с Христо/Християн/Христиан/Кристиан и тн.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: април 16, 2018, 20:43:50 »

Оооо, съвпадение. Тия всичките ми харесват. Само да не е Христослав, че ще му объркате чакрите на човечето. На теб кое ти е най-на сърце?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: април 16, 2018, 20:56:52 »

И аз хич не се сетих, Чери, ама с Я ми е най- благозвучно и от дете много ме кефи. good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: април 16, 2018, 22:53:47 »

Ми честно нито едно не ми е суууупер моето, обаче не е да не ги понясам, с достатъчна доза повторение и настройка ще свикна. Като цяло Християн ми харесва най-много, но ако е това ще го пишем с А, заради спелуването на английски. Че аз нали съм с Я накрая и нямам документ, дето да е изписано правилно. Иначе уж на Кристиан се бяхме спрели окончателно, пак заради спелинга, ама нещо се разколебах снощи...  crazy
Аааа -слав и -мир хич не ги харесвам, да ме прощава Пандичка, просто не са мойте окончания.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #323 -: април 17, 2018, 07:30:07 »

Ранен привет! Никакви планове няма да казвам вече, че ей го де е 18-ти. smile
Окончанията в имената на -мир и -слав започват да се слагат с нова сила веднага след Освобождението.  По този начин интелигенцията възвръща някак достойнство и предишна царственост, омекотява по славянски църковни имена /при нас предимно гръцки/ и дори създава нови, от разбираеми думи. За съжаление, поради наложени ограничения по социалистическо време, точно те стават масово използвани и се получава пренасищане, граничещо с лека ненавист. Откакто съм във форума, само едно детенце кръстиха Красимир, на дядо му, Бамбукослав е второто.
Кристияновци има много, 10- 13годишни са сега. Някои празнуват на Кръстовден /сигурно дядовците са Кръстьо/, други от Христо, а както съм ви казвала, имам познато детенце, което по този начин е кръстено на дядо си Янко. На моята покойна приятелка, хем омъжена за германец, момчето се казва Христо. Дете на света е, обикаля служебно цяла Европа, Америка и Азия, никога и никъде не е имал проблеми, освен в България. Като му чуят чуждото презиме и вечно питат "ама ти сега с К ли си, Х ли, или някоя друга буква" Wink.
Фанимирке, не е имало нищо специално за моя РД. Нито е годишнина, нито съм малко дете blum, а и ми бяха достатъчни суетните покрай гости преди това. Тихо и кротко празнувахме втория ден на Великден със семейството на брат ми. Хехе, племенникът беше с увиснал нос, че му свършваше ваканцията, та и неговият глас не се чу.
Ах, аз съм в голяма драма Wink. Йогийките от парка тръгнаха да се масажират на някакви турмалинови легла и сега, освен, че ще идат живи при Св. Петър, ще са и млади и красиви. Останах си само аз да се мотам по пътеките със собствениците на кучета и малки деца blum
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #324 -: април 17, 2018, 07:45:56 »

Свекърва, честит рожден ден на патерица! Тъкмо си мислех за твоите истории в парка, бях останала с впечатление, че не ти остава много време за ходене по любов и не си ни споделяла пикантерии скоро.

Благодаря на всички за включване със съвети за Пловдив, дадохте ми чудесни идеи. Ще бъдем с двата змея и още две дечица, малките са лесни - в колички. Старият град е много красив, но имам бегли спомени от повече от 10 години за калдаръмени  улици... и си го представих малко като off road с колички. Чуденката продължава smile


Две неща над които цикля напоследък - 1) недостиг на Витамини от Б групата. Как си ги набавяте?
2) Като някой ви напише нещо на полубългарски, отделно на това на шльокавица, как му реагирате? Аз изпитвам някаква странна смес от граматическа и правописна погнуса с желание да намекна тактично, че видяното ми взривява поне няколко сетива... обаче после си казвам, карай... нищо няма да промениш и подминавам. Подобно е усещането като ми замънкат на турбо диалект ... днес по Нова имаше една такава оцеляла от катастрофата с автобуса... иначе хубаво момичИ, но като си отвори устата... bad

 Offtopic

Благодарности на Фани, че ни разказа за Фиксики! Новото любимо детско ни е! 31 и на руски пропя smile
« Последна редакция: април 17, 2018, 07:50:36 от Kiwi » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #325 -: април 17, 2018, 08:00:16 »

Киви, оставате си тогава по Главната и Капана. Атракция за децата е железницата на едно от другите тепета, не е в Стария Град. На Главната и прилежащата и Градина има две въртележки, фонтани и водоскоци, но се иска топло време.
http://podtepeto.com/
Виж тук какви инициативи има в града. За хапване с деца са подходящи Хепи и пицарии Верди, има ги по центъра в изобилие.
По детската железница Али има най- пресни впечатления. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: април 17, 2018, 08:12:26 »

Здравейте smile

Забелязала съм и аз, че съм сте малкото почитатели на имена завършващи на -слав и -мир.

Чери, в Англия сигурно ще му казват Крисчън, както и да го пишете.

Киви, 1) миналата година към края на кърменето ми се целеше устата и пиех витамин Б комплекс. Ако за Б12 питаш - там май от лекар се определя дозата и кой точно, че май имаше няколко варианта.

2) бърка ми в очите много. Все си казвам, толкова ли е трудно да натиснат копчета за смяна на език. Много рядко ми се случва и чак в първия момент се чудя какво пише понякога .
Ние като обикаляме бабите се хвърляме от едно дълбоко в друго. В Тополовград и в Казанлък говорят много меко, във Враца - много твърдо.  На скоро свекърва ми показвала цвете на Бамбук, но понеже казва "цветИ, цветИ", аз си помислих, че не вика за нещо. А като малка много се дразнех, че в Казанлък ми казват Цветье брр.
Спомням си един мой съученик, който тук в София за първи път се срещна с хора, които говорят меко. Беше казал, те не гледат ли телевизия, защо говорят така. А въобще не се е усещал ние как говорим. Първите години се случваше да не ме разбират, все едно чужд език. А и словоредът ми беше уникален - много ми не харесва lol

Много ми е интересно това, че може да се говори на диалект, а да се пише правилно. Специално за мен  словореда, съм се чудила.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: април 17, 2018, 08:23:36 »

Привет и от мен.Аз не можах да спя като се оцъклих в 4,30 и се въртях до 6.Тогава съм отнесла и моя мъж идва в 7 да ме буди, пропуснала съм си и будилника.Как ще изкарам днес не знам.Поне вали и няма да тичам след работа с дребната по улиците, че нямам сили.

Киви, за кои витамини от Б групата иде реч?Аз например съм с недостиг на Б12, приемам по 3 пъти в седмицата един подезичен специален.Ще изследвам стойността като свърша бурканчето от 60 броя.За другите е хубаво да се вземе комплекс и да се пие през деня, защото витамините от група Б дават енергия и не може да се спи от тях smile

Аз мнение за имената не давам, само са ми странни чисто чужбинските на деца дето си живеят тук и нямат родители дето да са в чужбина или близки.Имам вече познати Стивън, Майкъл, Памела и т.н. Много е весело на площадката като извикат Стивъне, прибирай се  blum

За писането на шльокавица, аз вече не чета.Преди много се взирах, отговарях, пишех, обаче нещо границата ми на търпение се скъси/изтъня, знам ли. Не е толкова трудно да обърнеш на кирилица, а като ми пишат пък "съжалявам за латиницата пиша от телефона" ми иде да ги ударя с тухла по главата.Всеки телефон купен в БГ има настройка за кирилица, ако не ти харесва си изтегляш от приложенията.Иначе за грамотността, аз съм пример за забравяне и разваляне на правописа, просто защото рядко ми се налага да пиша нещо.Работата ми е такава, че само чертая.И после като почна да пише е леле мале!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #328 -: април 17, 2018, 08:28:20 »

Наложи ми се да прекъсна, та да довърша Wink
Мен продължават да ми вадят очите постове на английски на живеещи в България моми англичанки. Колко пък приятели чужденци да имат, като в коментарите все българи отговарят blum  
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #329 -: април 17, 2018, 08:37:28 »

Морген  give_rose
Сутринта се събудих и ме болеше гърлото, направо чуден момент. Днес съм на ударна доза витамин Ц с чайове и се надявам да се закрепя  pardon
Кив, аз опия невробекс, ма нз точно кой витамин Б е, мисля, че трябва да се консултираш ако не с лекар, поне с фармацевт smile
Вики, Кристиян много ми харесва  smile Скоро една наша роднина роди и го кръстиха така, братовчед ми, големият италианец е Кристиян, все с хубави хора го свързвам, пък е и по-международно някак си. Ама и тия дето са ми адаши с Х също са супер де  blum Коприва скоро готвих на домашните, аз не съм фен, ама Мис отупа всичко  Wink Набрах си био, еко, нз си ква от задния двор, дано порасне пак lol Май съм ви казвала преди, че баба ми я беше правила панирана и само така я обичам и ям с голям кеф, нз дали сте яли, но лично на мен ми има вкус на риба малко Wink
Побъркват ме и мен всякакви шльокавици, мйеканета, пълен и кратък член направо ми вадят очите...казвала съм го и преди, за мен грамотността си е и до усет, някои просто им се отдава да пишат и говорят правилно и някак си с лекота заучават правилата, на други им е доста трудно  pardon Ама не е и невъзможно...с упоритост всичко се постига  good
Ама иначе се улавям, че от толкова много английски и немски цял ден с ММ понякога ни е по-лесно да си кажем нещо с английската дума или италианска или дори немска...дано не звучи надуто и превзето, но просто те идват на преден план  blush Като имаме да кажем някоя псувня задължително е на немски или италиански да не разбира Мис lol
Толкоз, чус!  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines