Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:38:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 149500 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: април 15, 2018, 23:22:03 »

Според мен разликата е във формата - амфитеатъра е елипса. Колизеумът е най-известният май.  scratch one-s head
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: април 15, 2018, 23:25:25 »

Благодаря ви за пожеланията! give_rose

Ето театър:




И амфитеатър (т.е. двоен)

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: април 15, 2018, 23:26:44 »

Да, Чери, точно така  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #303 -: април 16, 2018, 08:23:58 »

Добро утро!
Събота и неделя ви изчетох, но нямах възможност да пиша. Изненадах се колко сте активни - така ви искам Wink
Отдавна не съм водила група из града. Сега ме подсещате за някои места, като археологическия музей, за който Панди спомена good Ей така като е било нещо дълго време в ремонт и някак се губи навика да се наобикаля.
Аз само две неща бих казала в тази връзка - обезателно намерете разгледно място, за да видите града от високо. Много интерсно се припокриват различни епохи, вижда се реката (от есента вече без тополи покрай нея), тепетата, вижда се централната част, панелките не изглеждат грозно, ако се гледат от толкова далеч, а и при ясно време се отваря гледка към Родопите и Стара планина. Мен много ме успокоява гледането от високо - казвала съм ви го. Така например на центъра години наред в подходящо време ежедневно сядах в Леро. Това е заведение на последен етаж на една от сградите. Отгоре има тераса и се чува цялата глъчка от Главната, виждаш сградите без да кривиш врат и се ширва гледка и на по-далеч. Същото беше, когато лежах с кокона в болницата - тераса на последния етаж, както и малка тераска на 5-я етаж, точно до стаята ми heart Много ме успокояваше! Не случайно и снимката на вайбъра ми е точно на изписването с дребния пак на голямата тераса.
За Стария град по-добре да се видят отвътре Балабанова и къща Хиндлиян в сравнение с рушащата се къща на Етнографския музей. Балабановата е най-голяма - впечатлява входа и многобройните (посъвременно непрактично нанизани като свински черва) стаи. За мен къща Хиндлиян е най- най-интересна. Има стая на родилката с прозорци само към вътрешността на къщата, а не към двор или улица. Има баня с предверие, като в банята има отвори за пара (по съвременно парна баня), а отзад се е намирала кухнята. Така са имали постоянно топла вода. На втория етаж в гостната пък има чешмичка, от която е капело розово масло, за да ароматизира. Мебелите са heart Макар и не са оригиналните от къщата, а са събирани в последствие. В двора има отделна постройка - каса с асансьор Wink И това, което научих сравнително наскоро - фамилията не се е затрила във времето. Самият собственик е предпочел родовата къща да стане музей, а не да си я реституира. pardon
Много зависи от националността на групата и възрастта им, но спокойно може и един ден да не стигне за обиколка.
От кафемашини не разбирам нищо. Ние сме с много елементарна, но прави силно кафе и съм доволна. От уличните си купувам кафе от едни по-нови машини - черни и пише Cult на тях pardon
Събота и неделя бях сама с децата. Отдадохме се на прекарано време навън. Вчера пък бях обещала на кокона да я водя по парковете, за да кара колело - едва я прибрах tease
Колата ми окончателно се нуждае от манивела, за да запали. Тези дни ще съм пешеходка, защото сме в търсене на нов акумулатор pardon Досегашният е шампион - 6 години, а го взехме втора ръка lol

Панде, да е жив и здрав Бамбук, винаги да бъде толкова харизматичен heart Добре, че е Фери, за да ни го показва по-често blum
Лоли, бързо възстановяване на Кари give_rose

Отивам да превърна хралупата в дом witch
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #304 -: април 16, 2018, 09:08:19 »

Морген!
ЧИД на Бамбук на патерички  heart
Пловдив моят мъж категорично го избягва, особено след предпоследната му работа, та само като мома ходя там и то рядко, но ми харесва всичко ето сте написали  good
За кафемашините няма да коментирам, щото явно само ние пием от такава за 150 лв и ни харесва достатъчно много  pardon
Нашите кучета, без значение от размера винаги се разхождат само на повод, свободно се тича в двора или в специално заградените паркчета, които са само за кучета, в Младост 4 мисля че имаше една такава много хубава smile За протокола, предишното ни куче беше с размерите на тези на Скай, сегашното е пикливо (2,5 кг, 10 пъти леко от предишното прасе), но пак има деца, които изпадат в ужас по гореспоменатите причини  crazy
Събота и неделя се разбихме  blush Аз се прибрах от тийм билдинга в събита на обяд, починахме малко докато Мис се наспи и после ходихме на Панчарево,, по алеята откъм Герман, много много яко място за разходка и на дете и на куче Wink Вечерта бяхме при нашите, и свекървата дойде, поливахме многото събития този месец покрай нашто семейство  pardon Бтв по тая алея беше пълно с деца, които или ги носят, или ходят мрънкащи и някой влачеше тротинетка  angry Включително и нашто...е как мож такива принцеси да са  beating Трябва да измислим нещо, щото определено не ми се мъкнат и дете и превозно средство  blush
В неделя бяхме по двора цял ден...Ама съм доволна, свършихме сума ти работа, изхвърлихме пак един куп боклуци, край нямат, от мазето, ММ доразчисти гаража, за да вкара новата скъпоценна, аз прекопах и разкарах тревата от розите и чемширите, макар че нещо хич ги няма, дано тръгнат, косихме, ММ постегна старата кола, да можем да я оженим, тя взе че тръгна lol А детето цял ден търча покрай нас, рови, игра си с куче, котка и квото успее да докопа, накрая беше мръсна, но щастлива и уморена  blum
В резултат днес всичко ме боли, но пък дворът ни вече е пролетен  smile
Айде чус, имам тая седмица, като последна един куп срещи и еидн сайт ми е зависнал швабски, много досаден  angry
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: април 16, 2018, 10:28:21 »

Добър ден.Аз от сутринта съм на високи обороти.

Панде, да ти е жив и здрав малкия разбойник smile

Фери, аз научих Моника да ходи много, ама много.До градина и обратно пеша, до яслата също, а беше далечко.Просто казвах, че мама я болят ръцете и не може да я носи и не лъжех де.На възрастта на Али още бутахме количка и бяхме взели едно колело триколка, дето се сгъваше много компактно под количката.Така ако се размрънка я слагах в количката, а ако иска слизаше и караше колелото или тичаше.Е сега нося тротинетка и тичам след 4-годишно дето не знае какво иска и изпада в кризи и драми нон стоп  nea

Али, каза колело, ние търсим на Моника ново.Ще я водим по магазините, че не мога да преценя какъв размер да са гумите.В тоя ред на мисли вчера я мерих 109мм  angry Расте девойката  blum
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #306 -: април 16, 2018, 11:02:11 »

Забравих да кажа, милата Кари sad Ей затова мразя детско площадки  angry Да се оправя бързо  give_rose
А, и за София, според мен са зъби, Мис от 4ти месец я бяха замъчили, тъй че нищо не е изключено.
Маги, аз съм била същата глезотия, само съм ги пресрещала и съм вдигала ръце да ме носят, болели ме краката и нз си още кво, луди съм ги правила, та нека ни сега lol Естествено, че се обяснявам непрекъснато как ме болят ръцете и че трябва да ходи, че е голяма и тн...тц, не действат. Количката отдавна не е на мода при нас.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #307 -: април 16, 2018, 11:21:31 »

леле и ние се разбихме тоя уикенд, Звяр най-накрая подкара баланс байка, ама що никой не казва че като подкарат колело трябва да тичаш след тях? Той направо машина стана... Ходихме и на РД на едно бебче, голям смях, нашия се наточил да яде торта, идва тортата, ама тя здравословна, бебешка, близна и я изплю, взе си обувките и каза "хайде да си ходим"  laugh

Фери, ми той баща ти не я пуска да върви, тя е нон стоп гуши с деди и как няма да я мързи да ходи blush

Панде сега ми стана ясно... аз мислех че и двете са амфитеатри, ама има смисъл smile

хайде, отлитам, че днес и за пишкане имам сложено в календара...


Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #308 -: април 16, 2018, 11:51:24 »

Маги, гледай да е с алуминиева рама. Нашето ни е подарък и май е желязна рамата - тежи, когато го свалям angry
Мда, много се тича след децата. Бях дресирала кокона да ме чака до: кошчето за боклук, табелата, пътния знак, кафемашината... Аз се търкалях с корема след нея. Все с ориентири бяхме. А сега сме като автовлак. И понеже бордюрите не навсякъде са скосени, се налага да спирам движението, за да сваля количката, да сваля и бутам колелото и да водя за ръка кокона. Една ръка все не стига! Уча обаче кокона да слиза от колелото, когато пресичаме, а не да кара върху пешеходната пътека.
Зъбите болят, когато прокарват място, а не когато избиват. Нас горните ни мъчат вече 3 месеца. Съвсем да се очертали и бурните нощи една идея стихнаха. Нищо чудно да растат зъби. То не е казано, че трябва веднага да се покажат. Може след 2 месеца да е.

Днес бая работа си отворих вкъщи. Ще сменям, пера и прибирам олекотените завивки, ще мия обувки... Имам за гладене и шиене. Работен понеделник Wink

Допълвам:
Маги, три деца от квартала (на 4-5 години са) имат ей такива: https://dragzone.bg/velosipedi/detski-velosipedi/detski-velosiped-drag-rush-20-2015 Еми, много са хубави! Много ме е яд, че нуждата от колело беше в много неподходящ момент. По-нататък по-хубави колела и това е pardon
Еми писала! Да, и аз много се смях на Звяр!
« Последна редакция: април 16, 2018, 11:59:47 от Alichka » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: април 16, 2018, 11:56:32 »

Бе мен и че като проходят, тичаш след тях по всички дупки и улици, никой не ме беше подсетил. diablo
Али, то тя пак че е добра и те слуша да спира. Моят прави напук. Отсега... diablo

Булче, син ти е директно лапе, като теб. Кефи ме. biggrin
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #310 -: април 16, 2018, 12:07:32 »

Да Драг са най-хвалени колела, всички ми ги препоръчват, мисля догодина на пролет ако е готов да вземем такова, уж нали след баланса бързо подкарвали без помощни, ама ще видим

Цитат
Бе мен и че като проходят, тичаш след тях по всички дупки и улици, никой не ме беше подсетил. diablo


ааа с колелото се оказа по-опасно, сичтай се за предупредена хахах
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #311 -: април 16, 2018, 12:39:50 »

Леле тоя Звяр опасен lol
Какви колелета, какви 5 лева, мойто не мога да го накарам да се качи на него lol Бтв ММ ѝ взел някакво от Лидл, нали сме фенове, дето има седалка, кояото се маха и може да стане на малка тротинетка и после като порасне има по-голяма и дълга дръжка за тротинетката и на мен ми се вижда супер, ма само на мен  pardon
Булче, верно е, лошо я учи дядо ѝ, ма той има опит с мен lol
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: април 16, 2018, 13:00:08 »

Здравейте smile

В събота и ние бяхме навън. Даже ни заваля дъжд - аз и Бамбук в трамвая, ММ в Кауфланд и всички без чадър. Та с Бамбук постояхне под една козирка към половин час. Добре, че минава коли през локви и го забавляваха. В неделя нищо особено не сме правили.
А днес е върховен мързел.
Бамбук нещо не ще да кара тротинетка. Има цяло лято, но за сега няма да я мъкна.
Бамбук върви по много. По 8- 10000 мои крачки правим. Но трябва да минават коли, камиони, тролеи. Свием ли по по малките улици и вдига и ръце и почва влачене.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #313 -: април 16, 2018, 13:14:28 »

Сетих се да ви спамна какво направих с останалите козунаци, дето хич не ни се ядяха вече - бонбони. Сложих по усет какао, масло и шоколад, макко натрошени бадеми, смлях козунаците в блендер, получи се нещо като скалички, но много по-яко, овалях в кокос, захарни пръчици, кой каквото има под ръка и стана супер.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: април 16, 2018, 13:41:00 »

Добър ви ден smile

Временцето е приятно, мога да се пробвам да изкарам Магаренце на разходка, да видим колко ще се дърпа днес.
Сутринта получих пратка от кандидат кумците ни - един плик с коприва.  DANCE Господин Череш им се оплакал, че му се яде копривена супа и те милите - веднага да пратят.

Снощи спечелих пари на бинго пак  danceg

Иначе от вчера сме се разговорили за имена, една приятелка роди и го кръстиха Микаел, та от там тръгна. Като цяло още не се впрягам, чакам да видим в събота Костилката каква е и тогава. Но поне мъжко бяхме избрали и бях спокойна, ама като се замислих снощи - ми не ми харесва, казвам на Христов, той вика: Ми то аз заради теб се съгласих, иначе и на мен не ми е много на сърце. Та айде на ново... Продумах за женското дето искам, той харесва другото. Че се колебаем между две...   crazy нИ знам, нещо нищо не ми звучи достатъчно добре. Компромис ще има, да видим в коя посока.  Wink

Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines