Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 02:25:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 150962 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #270 -: април 13, 2018, 14:29:43 »


По въпросът с децата...не мисля, че ако си седиш 3 години с детето вкъщи ще стане супер човек от него, най-много майката съвсем да изтрещи, аз не мога...Нито пък, че ако тръгне на ясла няма да излезе нищо от  него...малко така  ми прозвуча  blush


Ай ай...нещо съм ви разбунила духовете. Но пък не съм казвала такова нещо, че ТРЯБВА да се седи вкъщи... защото иначе край. Не е край .... но това време никой не ти го връща и каквото и да си говорим пропускаме работейки най-хубавите и сладките години на децата. Аз след 31 се вяърнах на работа след годинката много мотивирана, щастлива от решението си да се развивам, оцеля,но му се случихаи доста неприятни неща, които иначе щеше да пропусне. Освен този ми негативен опит преживях много лично загубата на дете на жена, която считам за ментор, най-вероятно за това такива ви ги пея от няколко месеца. И на този етап съм на мнението на свекърва, развивам си умението да се сложа на второ място ( временно), за да може някое друго човешко същество да не страда от моята липса, преумора ...  пък после няма да ми избяга да си развивам кариерата имам да работя ( вероятно) докато съм жива.

П.П. Снощи бяхме в парка 2 часа, после до 10 часа лепихме стикери със 31 и си говорихме ( той така си ляга късно), преди това през деня отделих достатъчно време за 32. Всички ядохме домашна качествена храна. Ако съм била на работа нищо или повечето от това нямаше да се случи, многократно 31 е заспивал с баща си, защото аз съм на кол... ми не мерси. От година не съм в офиса, всички се справят чудесно без мен. Мъжът ми е израснал без майка, липсата и се усеща и до днес. За мен това е достатъчно да си направя анализ къде съм по-необходима.
« Последна редакция: април 13, 2018, 14:34:59 от Kiwi » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 13, 2018, 14:36:29 »

Да ние с Киви сме на една вълна явно.И аз бях като нея и аз така подходих, но после май станах по-мъдра  huhhuh.gif Не знам.Знам, че с второто дете ще си седя дома, ще си го гледам и ще се наслаждавам, защото това е!И защото не знаеш утре какво ще се случи.Много големи загуби преживяхме последните години с близки хора, много отрезвяващи ситуации.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: април 13, 2018, 15:42:40 »

Рат, той ако се прибира в къщи добре, а като почне да не се прибира? Аз от известно време го изживявам задочно това. И като малки ходеха на гости с преспиване, но като са на 16-17г, гости с преспиване е малко по-различно.

На мен тази зима на няколко пъти ми беше много тегаво. Направо си имах моменти да мисля глупости, защото си нямам работа.
Не знам вас как са ви възпитавали, но майка ми все повтаря, че не иска да работи, че ако можеше да си го позволи щеше да е домакиня и че ако не бяха променили нещата, тази година щеше да е пенсионерка. И аз все съм си мислила, че няма как да е много готино да работиш, просто се налага.
Тя с мен само няколко месеца е била в къщи, след това си е заминала да си доучва, а със сестра ми си е седяла 3 години вкъщи, като аз не съм ходила на градина. 
В крайна сметка май не знам какво точно искам да кажа, ама и аз да кажа.
Живи и здрави!

Р, как няма да се приготвям внимателно за парка, няма да излагам детето Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 13, 2018, 15:56:40 »

Ох, Панди много се забавлявах с твоя пост! Извинявай  blush
А пък аз се чувствам ифициално с дънки  shok , е в Банкя се обличам,ама до площадката в кв си ходя с анцунг и това е. Като го вдигна 2 пъти и цялата съм в стъпки, той ме кара да сядам в пясъчници и други подобни.
Права си за не прибирането, по-лошо е! Аз още помня мама как ме чакаше да се прибера, независимо колко е часа заспиваше щом се при ера и й се покажа.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: април 13, 2018, 16:17:29 »

Хаха, не, не бих казала, че съм най- примерният стопанин, защото сигурно бих могла да си социализирам малко кучето, но не ми остават ръце с двамата, а и ако трябва да съм честна - не държа особено. Но просто си има някакви норми, които аз лично приемам за нормални и спазвам. В крайна сметка - в началото с големия всяка вечер се прибирах с лАйна по обувките и макар, че никога не съм мислила да не събирам ако, това съвсем ми затвърди мнението. А момента с децата - прости наблюдения. И аз съм допускала грешки да оставям големият да се радва на някакви хора, а те да умират от страх, а аз после се извинявам 10 минути. Виждам и децата как плахо пристъпват към всяко по- голямо куче и така.

На мен винаги ми е много мъчно като видя баби или майки, които насаждат някакъв безумен страх у децата от кучета - от рода на - ЕЛА ТУКА ВЕДНАГА, ЗАЩОТО ЩЕ ТЕ УХАПЕ или ЗАЩОТО Е ЛОШО или каквото и да е подобно...Ясно, че искат да ги предпазят, но за мен е супер грешен този начин...ама аз не разбирам от деца, така че...

А за седянето в къщи и ходенето на работа - едва ли някой с някой ще се разбере. Всеки си има собствените мисли в главата, собствените примери, собственият отпит и какво ли още не. И аз съм от тия, дето искат да ходят на работа, за да не висят на някой на врата или да няма кой какво да ми каже. Обаче в последно време започвам да допускам и другата опция - че в крайна сметка, дори и да съм в къщи, пак ще съм полезна за нещо и на някого. Всеки си го прави както му е угодно pardon
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: април 13, 2018, 16:36:43 »

Изчетох, ама какво запомних.. не знам.

Роклята е като тази блуза, само че рокля до коляното. Трикотажна, черна, проста и не ме кефи особено, ама отгавярше на изискванията ми и не налага купуване на сако/връхно или каквото наметало там щеше да ми трябва. http://www2.hm.com/en_gb/productpage.0532928001.html

Киви, видях, че ме е цитирала за “лигавенето“ - да поясня, че говоря конкретно за себе си, защото нямам кой знае колко основателна причина да си пускам болнични, а аз го правя. Та в този смисъл е лигавене. Относно гледането на дете ми е специфична позицията, ще си я премълча.
Аз с годините развивам все по-ниска търпимост към хората и стоенето вкъщи ме държи в няква зона на комфорт.

Рат, за кремовете - ето това е страницата - https://www.facebook.com/guardianangelremedies/

За излизането с дете не мога да кажа, но и с куче не е лесно. Бутилка вода, лакомства, каишка, светулка, втора каишка против дърпане, торбички за чистене, топка/фризби.... И усмиряване на кучето, за да му сложим каишката. Та си се събират един 15тина мин. с последни проверки на вратата.

Иначе аз съм човек, който пише АЗ по 12 пъти в едно изречение и при мен егоцентризмът е много силен. Няма да успея да го преборя за оставащите (дано да са толкова) 5 месеца до появата на бейби, но ще работя в посоката. Трудно ми е да приема фактът, че няма да мога да си събера нещата и да се махна като ми стане трудно, че ще има някой изцяло зависим от мен. Не съм свикнала да поемам отговорност за друг, даже май не искам. Онзи ден като видях бебето на приятелите на Великден и първоначално ме удари абсолютна паник атака. Дишах, пребледнявах, излизах навънка... Как да е, събрах се в ръце. И като ви чета ми изникват още повече въпроси как става тоя номер с майчинството.

Относно казусът на Мимето и Булчето - то тука сме орел, рак и щука... Лошо щеше да е, ако сме на едно мнение, не на различни.

А за загадката.... знам си аз, че тука никой още не се научил да мисли като свеки  lol
Ми много просто бе... детето като порастне и като ходи утях да си има да си изрязва и лепи къщички.  funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth


Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: април 13, 2018, 16:45:04 »

Рат, мен ми отнема до 15 мин-праймър, хайлайтър, спирала, червило, сресване, обличане на него и мен и крясъци докато престане да пищи на вратата да го кача да отключи сам! good diablo
А за аптеките- не влизам с дете там, ако мога. Или поръчвам онлайн. Що не поръчаш? Wink

Чери, не ти е лесно и с кучето. За паник атаката те разбирам- разсъждавам по сходен начин ( все още, въпреки че вече детето ми е родено ).
Лутам се някъде между мнението на  Свекс и твоето, от години. Хем искам време за себе си, като Фери, хем това после ме прави по-функционална с детето, хем трябват и пари. Ще го мисля след няколко месеца. Но като цяло работата за мен е пари. Нищо повече. Едва ли и ще бъде нещо различно следващата година. Освен ако не си направя бизнес. pardon pleasantry  Ходи ми се по хобита, хич не ми е нужно да съм непрестанно на работа или с детето. Дет се вика всеки луд с номера си.  pardon

Булче, схващам ти добрите намерения, просто душичките ви са различни с Мимето и нещо не се доразбирате кво пишете и кво четете. biggrin Като ви чета, загрявам защо толкова не се разбирам с майка, просто двете сме точно същите противоположности. pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: април 13, 2018, 20:41:53 »

Днес ви изпуснах, но сутринта София беше в мини криза... пищеше 1 час без да мога да я успокоя.. поддържаше цял ден 37,4-37,6 темп, не знам от зъби ли (педито каза, че са й подути и бели венците, аз си мислех, че сме далече от зъби?!), от ваксината ли.. Илиян ми звънна в неподходящ момент да пита тъпотия и го отнесе, а чувайки София да пищи, директно си дойде.. тя се беше успокоила и се готвехме да излезем... та поне си изкарахме един хубав петък навън, разходка, пикник в парка.. отпразнувахме 4-тата месечинка  pardon

сега ви изчетох чак  angry

Чери, свекърва ти е куку тотално.. но поне е забавна за разлика от моята, която дразни на макс..

В крайна сметка взех нещо като бб крем с 50 фактор на Ла рош + 50 фактор за тяло пак Ла рош, че ми хареса това, че не оставя бели следи и се размазва лесно.. някак като гел е.. дано ми е добре... все се каня да искам мостри и да опитвам, преди да инвестирам прилични сумички, но съм много импулсивна и директно купувам винаги  crazy

Най-добрите ми приятелки са Овчици.. много обичам директността, борбеността и това колко са непоклатими във всичко, което правят.. винаги постигат това, което искат и то по категоричен начин.. харесвам такова поведение.. Доста се покрива с моя мироглед pardon
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #278 -: април 13, 2018, 20:50:19 »

Мили другарчета, имам нужда от туристически съвет. Ще ми идва на гости "чужбинска" делегация и лагерите са разделени дали да ги заведем в Пловдив или в Рилския манастир. Единият ден ще са в София то е ясно.
Та тъй мили плодивчанки, на мен ми се иска да ги заведем в Пловдив, обаче това значи аз да организирам логистиката. Та тъй ... жокери приемам, до къде може с кола, къде се паркира, интересни места за хапване, освен стария град нещо има ли за гледане ( и аз какво написах)... Абе абсолютен резил... да сте ми толкова близо, а аз все транзит да минавам.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: април 14, 2018, 00:02:20 »

Рат, с дънки и тениска не ми е официално, но с дънки и ризка/ по-интересна блузка и аз го броя за официално Wink аз сега купих панталони на Бамбук и той да не е по анцуг lol lol lol
Аз си слагам червило и молив, ама установихмв, че само аз си знам за тях lol lol

Скай, аз, както знаете, хич не съм по домашните любимци. Не, че имам нещо против, но едно и една коза еднакво ме вълнуват. Обаче дребното много обича кучета. Днес си игра с един Джак Ръсел, голям кеф, аз стоях по на страната. Хората с кучето много се впечатлиха, че му позволихме. Явно хората с децата страшни за хората кучета. После ходи при един ретривър с мм. При питбул или ротвайлер няма да го пусна, както и при доберман, че мен ме е нападал.
Иначе си права, и аз не харесвам да се говори така - кучета е лошо. Едни познати с Йорки ми разказаха как подушило едно дете и то отишло при майка си и я питало дали кучето го е ухапало.
Иначе и децата са опасни за кучетата. Един пекинес голямо оскубване отнесе от Бамбук, та аз предупреждавам - Детето скубе!
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: април 14, 2018, 03:34:38 »

Чери,свекърва ти изби рибата отново  funnytooth funnytooth funnytooth не мога да и се начудя на логиката и идеите.
  За  кучета си говорите,напълно съм съгласна,че сме недорасли идиоти, без абсолютно никаква култура,но има наченки на  светлина в тунела Wink за мен е недопустимо да разхождаш куче без повод,но масово се прави.Недопустимо е и да не се чисти след кучето (и след детето,примерно като изсипе един пакет пуканки).Това за хвърлянето на боклуци ми е болната тема.Нямам излизане ,без да се скарам с някоя хитруша.За това избягвам местата с масовки от хора .Винаги се напрягам.А и не мога да си сдържам нервите.Преди три дни един сополанко (да не кажа по-обидна дума) се изплю (буквално) на малката в лицето,защото беше влезнала в дървената къщичка за игра на площадката.Спаси го само бързата реакция на дядо му,който го дръпна от ръцете ми.Падна ми пердето.Това му е 83838392 случка с проява на вид агресия към дете.Преди месец разби главата на едно момченце,след като го блъсна от стълбите на пързалката.Детето видимо си има проблеми и огромна липса на внимание (явно от страна на родителите,понеже винаги е с дядо му,който чете вестник),но случайно или не, малката от днес е с температура.Силно се надявам да е някакво чудо и да е тръгнал 17-тият зъб,а не нещо друго,че му бера грях на това дете,а все пак е дете.
  В тази връзка ,Тони на нас по това време ни излезе първият зъб.Придружен с температура и обилни сополи.Но пък при нас и на всяка ваксина имаше реакция,,,Кой каквото ще да казва,пада им имунитета след тези ваксини.Хич да не ми обясняват,че си внушавам  diablo дано да те изненада с бяла перличка тази прекрасница ,сладка.
 И аз съм по цял ден с официАлния анцуг Wink Нито за разходка с малката ми се облича ,нито за работа.И в двата случая се връщам за пералнята направо.В тази връзка,Али има една страхотна новост в поддържането на ноктите.Терапия за защита от вредите на гел лака (или гела),едновременно възстановява увредената плочка,като слепва слоевете и дава супер стабилна и издръжлива основа за  поставяне пак на гел лак.Прави се на две седмици,за 10 минутки,страхотна е.Препоръчай я на колежката, Seal and Protect  се казва.
И друго исках да пиша,но сме будни
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #281 -: април 14, 2018, 06:45:01 »

Тони на Звяр първото зъбче изби на 4.5 месеца, та не е невъзможно, ама аз бях решила че си е просто кисел и зъби избиват след 6 месеца. Аз не съм била никога убедена че температура се вдига от зъби и никога не е вдигал такава от зъби. При вас залагам на ваксина, тя май и миналия път вдигна, нали?


Кивс аз бих ти препоръчала Пловдив. Всеки ден има Free Plovdiv tour ( има и Free Sofia Tour), на английски, в Пловдив е доста интересна, ние водихме чужденци, хем виждаш, хем научаваш нещо, места за хапване много, най харесвани са Паваж и Хемингуей.

Днес чакам да вземе един колега бебебшкото креватче, много се радвам че успях да го разкарам че ми заема място в склада
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: април 14, 2018, 08:41:20 »

Добро утро.
Киви, разходка по главната и стария град.може да спрете на паркинга на хотел рамада Тримонциум.повечето улици в центъра са синя зона. За хапване,не ви знам стила,но на главната Хемингуей или Мемориала. На гребната база ако ви се ходи Гребеца.
Машка,за коледа си взех кафемашина след 2 месеца избиране, гледай на какво държиш. За мен беше важно бързо да загрява,да има оцелял се съд за мляко и да се самопочиства. Саеко са най-добрите или поне бяха преди да се обединят с Филипс. Но все пак заложих на тях Инканто си взехме,беше на цени 1070до 1300 търси за промоции.
Аз не мога да възприема анцуг за нещо различно от спорт,не мога и да си помисля да излезна по анцуг.
Имах куче преди години и го разхождах без повод сутрин рано,когато няма хора .Но то беше най-веселото и добро сетерче на света. Възмущават ме хора,които знаят,че кучетата им са агресивни към други кучета и ги водят без повод. Няколко пъти са ни нападали и си е страшно. Добре че кучето ми бягаше бързо.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #283 -: април 14, 2018, 11:18:56 »

За Пловдив твърдо и аз съм за паркиране пред Тримонциум. Обикновено препоръчваме влизане в града по стария път за София /пътя за Карлово/, оттам все направо до Тримонциум. По пътя виждате вляво Панаира, после по моста на Марица /вдясно/ пешеходния закрит мост, дето прилича на влак Wink, след това, пак вдясно по движението е Банята, чудесно запазена /поне отвън/, идвате до Тунела и виждате как е копан в хълма, както и част от Стария Град.
На паркинга на Тримонциум, понеже сигурно има нужда от тоалетна, може да се качите на най- високия етаж в хотела, където има лоби- бар. Гледката е невероятна- хваща Главната и Античния театър, както и разкопките по Виа Милитари /най- голямата улица от римско време/. По стените има снимки от 50-те и 60-те, как е изглеждал града със старите тролеи, сгради от Сталинския период, Градската градина и Панаира. Може да пиете турско кафе, което в целия град, включително и турските сладкарници е отврат pardon. Минавате покрай Пощата, обръщате се назад и виждате Партийния дом, недоразумението на тогавашните архитекти, което прилича на среден пръст /ансамбъл Тримонциум, Партиен дом и Военен клуб/ Пред Пощата има много магазини, от които да се купи Пътеводител. Струва си, ако не ползвате организиран екскурзовод. При интерес, може да видите разкопките от римско време, а в единия подлез има прекрасни мозайки и картинна галерия. По Главната се върви с вдигната глава, покривите са интересни с много скулптури. Малко преди Джумаята се влиза в един от най- старите молове и в подземието се намира част от едната дъга на Стадиона. На Джумаята може да слезнете до малката дъга на Стадиона, има снимки  с разяснения кое от кога е. По определено време прожектират филм, но скоро не съм ходила и не зная цени и разписание, но мога да погледна. В Джамията може да се влезе, ако не е петък, входът е безплатен. Има интересна турска сладкарница, но в последно време интериорът и е изцяло от индийски магазини.
Ако са от младите туристи и си падат по хепстърски неща, продължавате до Капана. Пълно е с кичьозни магазинчета за ръчни изделия, еко и био пекарни за хляб и ресторанти, дето си гледат зеленчуците в двора и жива бира. Два с два столовете не са еднакви, чаши и посуда - също. За мен интересен е един турски ресторант, малко сгъчкан, но готвят страхотно. То в Капана само на запръжки и дюнери мирише по принцип Wink. Ако искате, хапвате там някъде и после се отправяте към Стария Град. Ако прескочите Капана, както правя с гости на моя възраст, директно от Джумаята се качваме към Стария Град. Вляво е ресторант Филипополис, кухнята си струва, залата е почти мутро- барок, но градината е с прекрасна гледка сред зеленина, с поглед към забързания трафик под Тунела /минали сте вече на идване/. Към ресторанта има картинна галерия в стара къща от Възраждането. Горещо я препоръчвам, после почти няма смисъл да влизате в Етнографския музей. Ако се намъкнете и в Обредния дом /Мери-ми/ и видите таваните и залите, направо е удар в десетката. Следват задължителните:Хисар Капия, църквата Света Марина, магазинчетата на Мегдана и поглед към най- красивите къщи, качване на хълма и изглед към града, Античния театър и обратно. Старият град е пълен с красиви кафенета, вътре в дворовете.
Китаецът, който ни беше последен гост, искаше да види задължително социалистическите забележителности, та с такси отишли до подхода към Бунарджика и после пеша до върха да видят Альоша и костницата на руските войни от Освобождението. Пътьом са хвърлили поглед на една летяща статуя на СЪЕДИНЕНИЕТО, след Бунарджика, пак на такси до Братската могила /пак интересен социалистически паметник/ и кривнали към Гребната база.
При здрави крака и пикочни мехури, без обиколка из Капана и сядане по заведения и разтакаване из сувенирни магазини, времето стига и за отскок до Бачковския манастир. При този вариант обедът е извън града.
Звучи неясно, но сега нямам време да пускам линкове. А, специално за китаеца намерихме хотел със соц звучене и размах, ако представлява интерес. Wink
« Последна редакция: април 14, 2018, 11:23:56 от svekarva » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: април 14, 2018, 12:19:59 »

Добър ден!
Леле, как губаво разказвате за Пловдив-доходи ми се!
Лоли, дано не е лепнала нещо Кари! И в нашия кв сме попадали на едно агресивно дете, аз не бих ходила на площадката ако те са там  girl_wink
Чери, супер е роклята. Мерси за страничката! А свека ти, добре прави- аз рева за кашони, ама никой не ми носи  beating
Тони, дано не вдига повече Т София. Ама и за мен си е ит ваксината, то си е най-честата реакция  pardon
Еми, ти добър съвет ми даде да поръчам, що ли съм толкова тъпа на моменти не знам  crazy
Скай, много си права и на мен ми е чудно що плашат децата с кучетата, ама явно си мислят че така по-лесно ще ги спрат да ги пипнат. Ники много се радва, ама на по-дребни кучета, откакто немската овчарка го събори няколко пъти /той му се радва и да легне в краката му и го събаря/, сега преследвамед ружно котката и като я докопаме само я пипа и иска да му назовавам частите на тялото й.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines