Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:35:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 149551 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: април 13, 2018, 08:49:05 »

За кремовете щях да казвам.Моника е с атопичен дерматит мажа я с минерален слънцезащитен на Адрема и Биодерма.И двата и действа перфектно, а баща и намазва че и него го клепя с нейните.Еднаква кожа имат и двамата.

Булче
, ти си си овен smile в добри смисъл на думата.Колкото познати имам такава зодия, са целенасочени и доста директни.Постигат си каквото искат без скруполи.В което няма лошо реално погледнато!

Маш, за машина в къщи ли става или тия по улиците?Аз в къщи ако ви кажа че не бих заменила кубинката с нищо, ама си взехме една Делонги с ръчка дето са.Добро е кафето, не се оплаквам, но и аз не съм кафеджийка.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #256 -: април 13, 2018, 08:51:06 »

Хахахах убива ме тасзи твоя свекърва, Чери lol Ма е много яка, лудо яка  heart И според мен за колети ще ги ползва  good
Миналата година заложих на Ла рош, и за нас и за Мис, много съм доволна, даже ММ дето е 1/2 албинос не успя да изгори  Wink Тази година пак от тяхната серия ще взема smile
Маш, малко ми е прекалено отсега да се мажа със СПФ, ама знам, че е важно...просто не го правя  blush Но Мис задължително е наклепана  smile
След един час заминаваме на тийм билдинг нямам търпение  Girl_hide
Като ви слушам каква одисея е излизането с дете, направо съм доволна, че съм на работа lol
По въпросът с децата...не мисля, че ако си седиш 3 години с детето вкъщи ще стане супер човек от него, най-много майката съвсем да изтрещи, аз не мога...Нито пък, че ако тръгне на ясла няма да излезе нищо от  него...малко така  ми прозвуча  blush
Аз съм запомнила Свекърва на всяко дете е отделила по 3 години, е може да са ти невъзвръщаеми, но ефвкта без тези три години щеше да е различен.

Оф Пандеееее, ще ме умориш lol Нито ми е на акъла, нито на образованието lol lol lol

Два отговора...пускам
« Последна редакция: април 13, 2018, 09:00:22 от Feribotka » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: април 13, 2018, 08:59:38 »

Фери, всеки е добре да намери за себе си своята ниша, но без да залита в крайности.Че бая съм виждала.Аз заработих Моника като беше на 6 месеца.Да ние сме на проекти и ме нямаше за 3 часа, после се прибирах, но е различно.Бях супер амбицирана на 1,5 г да я пускам на ясла, но се оказа че точно в този момент нямаме работа и я гледах до навършване на 2 години.Накрая исках да я пусна, защото бях изтрещяла.После всяка нейна болест беше като награда за мен, че имах време да изкарам с нея цял ден.Но тия неща ги осъзнаваш след после.Както и когато се вгледаш само и единствено в детето и твоята същност се заличи напълно, защото имаш дете!И това го виждаш след после.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #258 -: април 13, 2018, 09:03:31 »

Добро утро!
Да, тези дни разговорите са по 100 канала едновременно tease
За слънцезащита - аз не съм маниак в градски условия. Нямам чак някакви проблеми и гледам да не се задръствам с кремове лятно време, когато текат реки от лицето ми. Майка е мургава, обаче лятото получава петна, лунички, ако не се маже. Гледа винаги с висок фактор да е наклепана. Ла Рош имаха кампания по онези скъпи аптеки СоФарма и раздаваха тестери срещу анкети от по 3-4 въпроса. Тони, питай за мостри и пробвай. На мен много ми харесаха кремовете им, но няма да се засиля да си ги купувам. На Биодерма Лоли ми беше пратила крем и много ми харесваше, но пак казвам - нямам някакви специфични нужди. Адерма ми наподариха чанта мостри от болницата като раждах и сега ще ги пробвам тепърва.
За децата - не знам кой олигофрен смята, че е почивка да си с дете 24/7 crazy Няма почивка! Или го приемаш като нещо твое, или го отхвърляш и не желаеш да се занимаваш в този му вид. Ама да ми твърди някой, че нищо не правя вкъщи, докато си гледам детето било то и като в моя случай да не се утрепвам да готвя примерно... beating
И за мен времето прекарано с дете ми е инвестиция. Много е важно за изграждането на рамка - вярно/грешно. Ин-лоу рядко се изпуска да каже нещо в посока възпитание, но сега сподели, че правилата на единия не са правила на другия в тяхното семейство и детето им се обърква, а вече уж е голямо. Имали са разговор с учителката наскоро в тази връзка. Миналата година се бях оплаквала от едно по-голямо дете в квартала, което психически тормозеше кокона. Сега майката има бебе и съответно прекарват доволно време на площадката. Голямото дете редовно се появява и казва на кокона нещо тип - Пък аз ядох сладолед. Аз отговорих, че кокона е яла шоколад pardon На хвалба как с Х, У и Z ще ядат МакДоналдс, кокона гледаше неразбиращо (тя не е яла такова нещо) и пак аз казах - Уууу, че боклуци! Много е криво да действам така спрямо дете, но няма да си оставя моето в заблуда, че то е по-низшо същество. Това дете редовно прави нещо напук и спрямо него съм предупредила кокона никога да не ревва от безсилие. Не съм привърженик на правилото, че винаги трябва да отстъпваш.
За яслата - там е ясно - не са педагози. От тях се изисква да опазят живи и здрави децата, да ги нахранят и преобуят. Изисквания вече - към госпожите в градината. За съжаление обаче е честа практика правилата на институцията да не съвпадат с правилата вкъщи и то за елементарни неща.

Чакам отговора на енигмата с кашоните Girl_hide
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #259 -: април 13, 2018, 09:04:17 »

Маги, вярваш ли, ми, че наскоро си мислех колко е тъжно, че единственото време, което мога да прекарам повече с детето ми е когато е болно  sad Разбира се, тия неща не ги мислех баш така преди да тръгна  на работа...ама живот  smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: април 13, 2018, 09:12:20 »

Булче, тъкмо бях намерила покой за себе си и ти отново подхващаш темата. Помолих да се спре. Това си е лично твое мнение. Никой не е длъжен да ни чете.  За съжаление съм човек, който твърде много си мери приказките, все гледам да не нараня някой, да не обидя. Чудя се как ще се разбере от другата страна, а не всеки е като мен явно. Много пъти съм си спестявала мнението първо, защото не е моя работа и второ, защото в твоите очи специално все не съм права. Не, че ми е целта това, разбира се. Не знам с какво толкова съм ти трън, но не е за първи път. Аз пък не съм директна към всички, защото държа на хората срещу мен. Трябва Да се правят компромиси. А пък към хора от някакъв форум какво да съм директна? Да правят каквото и както искат.
В 90% от случаите си пиша сама, а ако някой ми отговори е в такъв стил. И защо да продължавам?
Тук ми е мястото да релаксирам, а не да се напрягам.
Сама казваш, че държиш да си най - най. Ами бъди, аз нямам проблем с това, но не си налагай мнението винаги, защото това, че ти разсъждаваш така, не означава, че си права. Това си е твоето лично, правилно мнение, не моето. И знам, че няма да се съгласиш и ще продължиш, защото ти не може да грешиш.
Моля те, достатъчно ми се развали настроението вече. И не от днес или от вчера. Единственото, което ще постигнеш,  както си тръгнала, е да ме откажеш вече да пиша тук. И сега сигурно ще кажеш, ама защо, ами защото. Нали не мога да се аргументирам!

Имах други приятни планове за деня.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #261 -: април 13, 2018, 09:30:15 »

Включвам се пак като черна станция, ма да кажа колко ми е любим петък 13  heart На този ден преди почти 7  години сме се запознали с ММ, по-добър късмет, здраве му кажи Wink
Времето, прекарано с дете е инвестиция, разбира се, но не на цената на личния ми покой. Предпочитам да инвестирам времето си И в себе си, за да се чувствам добре. Може малко егоистично да звуча де...
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: април 13, 2018, 09:34:19 »

Булче, и ние сме с Долче Густо, ама вече 8 години и ми омръзна. От капсулите на Нескафе пием само 1 вид и все пробвам разни други съвместими и вече ми се иска да я сменям.

Иначе не става въпрос за кафе автомат за улицата  Girl_hide а за онези машини, които сами си мелят кафето в необходимата доза, имат разни приставки за капучино. Просто са им различни мелачките за кафе (керамични или метални), имат различни корпуси, някои са автоматизирани изцяло, други частично. И се чудех дали някой има опит с такава да даде някакъв коментар   pardon Ходих в 3 магазина, ама толкова различни консултации ... направо ме объркаха  tease

Миме, без да си мислиш, че те нападам, но много лично приемаш нещата. Просто обратна връзка! Дори не е нужно да я приемаш и обмисляш сега, щом не е моментът. Малко като адвокат на Булката, ама я разбирам. А и доста оценявам обратната връзка от заобикалящите ме хора, особено ако е на професионална тема. Както и да е, не се пали толкова, чак настроението да си разваляш  blum

Фери, да си изкарате хубаво с колегите и слънце да съберете smile Честито и за срещата с ТМ smile

И на мен обикновено ми е много хубав ден петък 13. Днес имам повече задачи вкъщи на компютъра, а така ме влече навън, само се чудя какво да измисля, за да изляза  badgirl
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: април 13, 2018, 09:45:14 »

Ние на работа сме със една такава мелеща.Кафето е хубаво, други екстри не ми е правила, ама не съм уау да си кажа.Просто 1000 лв за нея, заради едното кафе ми е някак прекалено.Мое мнение де.

Да си разваляте настроението заради писането тук е несериозно.Момичета вие се познавате виртуално, общувате виртуално, та вие сте толкова различни какво сравнявате?Всеки сам избира какъв да е в живота си и не дължи обяснение за това пред други.Не съм чела всичко в детайли, защото нямах време и нерви, но не виждам смисъл да си тровите ежедневието с такива неща.

 blum
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: април 13, 2018, 09:51:17 »

Маш, как да не приемам лично нещата, като точно към мен се отправени забележките? Ако не отговоря ще излезе, че пак не мога да се аргументира. Ако пък отговоря 100%не съм права, защото мнението ми е различно.
А и да, винаги приемам лично нещата, защото съм такава. Сега цял ден ще ми е криво, защото съм дипломатичен човек и мразя споровете, още повече, че не знам с какво го заслужих. Май твърде много си споделям неща от личния живот тук. Грешка!
Тук ставаше въпрос за моето дете и не знам защо излязох крива аз.

Маги, не искам да се сравнявам с никой, още по-малко с Булче, защото сме мноого различни като мислене и разбиране. Нямам нужда  от обратна връзка точно сега.

Съжалявам изобщо, че отговорих, но минало - заминало.

Булче, здрави да сме!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #265 -: април 13, 2018, 10:00:27 »

Маш що не проучиш Неспресо? От чужбина, много го хвалят, шефката си взех от френския сайт, ама на френски сайта, излизаше нещо по-евтино.

Миме здрави да сме, аз не се засягам нито от теб, нито от никой. Поработи върху емоционалната интелигентност ( да не се чете че не си интелигентна), т.е реакцията ти върху трудни за приемане разговори, как те карат да се чувстваш, как реагираш. Много помага. Има доста информация по нета за това нещо, потърси.

Цитат
За децата - не знам кой олигофрен смята, че е почивка да си с дете 24/7 crazy Няма почивка!

аз! но може би защото моето време за почивка е свързано с детето, и много ми е релаксиращо да си го прекарвам с него, вместо с 500 човека на работа и техните проблеми, много по-лесно ми е да отговарям за 1 човек, вместо за 500  angry good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #266 -: април 13, 2018, 10:03:42 »

аз! но може би защото моето време за почивка е свързано с детето, и много ми е релаксиращо да си го прекарвам с него, вместо с 500 човека на работа и техните проблеми, много по-лесно ми е да отговарям за 1 човек, вместо за 500  angry good
О, то това си е смяна на натоварването Wink Ама е почивка за хора, дето все с ръжена се ръчкат сами в дупето Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #267 -: април 13, 2018, 11:23:03 »

Хайде и от мен, другата овна blum Хич не сравнявайте човешки със служебни отношения. Обучения, теории и методи важат за офиса. Едно, че все пак съгласявайки се на дадена работа, хората са склонни /понякога и привидно/ да приемат и изпълняват, второ, че все пак са отсяти и подбрани още при интервюто да се впишат в механизмите на машината, трето и най- важно, че там не се интересуват от това, що за човек си като цяло. Толкова дивотии съм видяла, в някои от тях наистина съм вярвала сляпо и после чак ми е било смешно как не съм се усетила, че са си чиста манипулация, нещо като телевизионна реклама, 25-ти кадър. Wink
Да, дори и да трябва да го направя и сега, пак ще си гледам децата по 3 години. И майка ми в старчески дом няма да дам... Не защото искам да ми е трудно, просто има моменти от живота, в които смятам, че трябва да се сложа на второ място и да запазя достойнството на другите. Това не ми пречи да мрънкам, може пък и да му писне на някого и да вземе да ми помогне физически или финансово Wink
Хаха, да не повтаряме култовата реплика на Божинката, казал си го е човекът и си е много прав.
Хайде бе, Чери, казвай за какво са тези кутии... Добавям към останалите предположения: ще сее домати и търси опаковки за продажба, очаква Макс да стане баща и там да гледа кученцата, ще ги предава за вторични суровини, да спечели пари за биба на бебе Х, като Мечо Пух ще ти ги подарява, да си слагаш нещо в тях /той нали на Йори му подари празното гърне от мед, да си слага вътре спукания балон от Прасчо/...
П.П. За кафемашината мога единствено да кажа, като баш кафеджийка на едно кафе, ама хубаво, че винаги керамиката е за предпочитане пред метала, ако критерий е не цена и трайност, а аромат и вкус.
« Последна редакция: април 13, 2018, 11:29:24 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #268 -: април 13, 2018, 11:32:30 »

Хайде бе, Чери, казвай за какво са тези кутии... Добавям към останалите предположения: ще сее домати и търси опаковки за продажба, очаква Макс да стане баща и там да гледа кученцата, ще ги предава за вторични суровини, да спечели пари за биба на бебе Х, като Мечо Пух ще ти ги подарява, да си слагаш нещо в тях /той нали на Йори му подари празното гърне от мед, да си слага вътре спукания балон от Прасчо/...
funnytooth
Добавям - да редите в кашони бебешките дрехи, за да не се налага да купувате гардероб/скрин, да правите гаражна разпродажба, да ползваш кашони за разделяне на територията дете-куче.
Не, свекърва ти е ненадмината и не може да я разгадаем! И покажи най-после обувките за левче, италианска кожа, ента употреба, плийс Wink Може пък за партито да са идеални. Дай да ги обсъдим с роклята.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: април 13, 2018, 12:36:29 »

Чери, да не си събира багажа и да идва при вас  shok ? А я кажи за тази жена и козметиката, стана чи интересно, моля!
Миналата година бяхме на ла рош / и аз и дребния/, тази оше не съм взела, щото нали в аптеката е пълно с болни и не съм се престрашила да вляза  tease
Абе, вие колко време се оправяте да излизате с децата?! Аз за 3мин се обличам и реша, за да не откача дребния, че щом му кажа за излизане и почва да блъска по вратата и да си носи кофичките. Добре че в Банкя само го пускам и няма нужда да се обличам Wink
Скай, ти си съвестен стопанин! Жалко, че повечето хора с кучета са ти пълна противоположност.
 И аз мисля, че до 3год е най-добре да си гледам детето. Не казвам, че ще стане свръхчовек, обаче гледам да се насладя на всеки миг с него, докато имам тази възможност. Имам цял живот да работя, ама той ще е малък само 1 път, а колкото повече пораства толкова по-малко ще иска да съм около него и не ми се вижда далече момента, в който ще се прибира у нас само, за да спи  pardon
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines