Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:35:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма шега - вече е АПРИЛ!  (Прочетена 149499 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #225 -: април 12, 2018, 13:47:40 »

Мери Ми и аз се интересувам по въпроса на Рат  smile
 Иначе така си и мислех за тия пластмасовите  huhhuh.gif В Джъмбо имаше една преоценена люлка, която загледахме, липсваха ѝ някакви гумички на крачетата и беше 40% надолу, ма ще видим дали и кога  pardon
Рат, я кажи подробности за Лоджито, че много сме го загледали за семейна кола smile Приемам и на лични  heart
Аз ходих за Свидетелство за съдимост, много удобно са го направили, за 2 мин приключва всичко за родените в София smile
ЕДИТ: Пак да кажа, че аз си се чувствам най-спокойна когато аз съм си изкарала парите, всичко друго не го приемам и И затова се върнах на работа толкова бързо + че още преди да изляза в майчинство си мислех как вече трябва да мръдна нанякъде в друга фирма евентуално  pardon Но хората сме различни, аз си изкарвам сама парите от 16 годишна и сигурно затова ми е толкова трудно да приема някой друг да ме издържа, не мога да си го представя и ще възпитам в същия дух и Мис, за добро или за лошо. Не за друго, просто животът понякога е скапан и все се сещам за майката на ММ как е останала сама с две деца и се е оправила само защото е работела и изкарвала наравно с мъжа си. Много философско стана, сори  blush
« Последна редакция: април 12, 2018, 13:58:00 от Feribotka » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: април 12, 2018, 13:53:30 »

Скай, защо са ти проблем пуснатите кучета? Не говорим за проблемните.

Иначе за боклуците спор няма. diablo

Проблем са ми, защото са пуснати в целият парк, а не само на кучешката част. Проблем ми е, защото моето куче е проблемно със съ-полови и като дойде някое, може и да е добронамерено, но като ми дойде на засилка в гръб - изобщо не му пука мъжко ли е, женско ли е - човека го приема като заплаха и скача на бой. Проблем ми е, защото макар, че малкото е добро и че голямото може да не реагира по никакъв видим начин, малкото явно му усеща вътрешните напрежения и ако примерно има някое куче, към което моят се напряга вътрешно, но външно не го изразява, то малкото започва да се ежи и да "скача", защото са глутница.

А най- са ми проблем, защото трябва да се съобразявам с всички, по целият парк, а на мен ми се говори какво да си правя кучетата?!

Не ми пречат пуснати кучета, чиито стопани имат пълен контрол над тях. Има такива в парка и знам, че няма да имам никакъв проблем. Обаче 99% изобщо не могат да си контролират кучетата. Онази вечер имах поредна случка - виждам един джак- ръсел, хвърлям торби с ако, всичко и хващам големия. А това манЕчкото идва и започва да се ежи и да се репчи. Съответно ние сме 3 човека - едното момиче го гони с пръчка, едното момче седи до мен да помага ако се наложи с големия, а стопанина на тая ходеща закуска си седи на 10 метра и едвам му подвиква - ела ела. Е**м ти ела-то. То кучето си било такова заядливо, ама те нищо не правели. Ами мерси?!

И още повече - като са им пуснати кучетата - дрискат из целия парк, но те не ги гледат и не им чистят изобщо...

Така, сори де - малко ми е много болна тая тема, защото нямаме никаква култура. Освен това - има си закон и той предвижда кучетата да са пуснати само в предназначените за това места...а не из целия парк... beating beating beating
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #227 -: април 12, 2018, 14:00:44 »

Мери ми, страшна програма! girl_impossible
Фери, не съм строга съм свекърва ми. smile Аз съм си казала изискванията във времето. Свекърва ми години наред работеше в хранителни стоки и е отвратена от бабешкото скришно даване на забранени храни. Тя такива не дава без разрешение. Спазва режимите за игра, хранене, почивка (сън) на детето. Супер търпелива е - работи в ясла към момента. Имам й пълно доверие, когато си оставя детето. Имало е моменти, в които е правела или не нещо, което не е много ОК, но съм го приела като част от цялото, когато става дума, че някой друг трябва да ни гледа детето. Например един път бяха на вилата, а свекърва ми не смеела да мие зъбите на малката. Гадно е, но за една вечер нищо няма да стане. Вместо да се сърдя гледах да я окуража и да й обясня, че кокона вече е голяма (нямаше 2 г.) и плюе пастата, слуша и изпълнява. pardon В случая реагирах остро, защото всичко се случи не повече от час след пристигането ни.

Разходих се, насладих се на спящо бебе, събрах жега и се прибрах. Вън е сезонът на лудите - от чехли и сандали до ботуши crazy Един с един нямаше сходно облечен.
Срещнах маникюристката ми. Похвали се, че карала курс за салонни декорации, та сега разглеждам подробно в нета. Каза, че чакала зареждане на нови цветове лакове и ме покани да ходя пак при нея. Аз какво оставаше да й кажа - Ми, не, мерси! Много ми стържеш ноктите pardon Оправдах се набързо и скоро ще се заема наистина да си намеря ново място. Тази, която е вълшебница в декорациите, е заета с по 2-3 седмици напред и ми е много трудно да организирам така нещата. Яд ме е, защото досегашната рисува хубаво, ама нещо се измързеляви явно последно време. nea
А, Скай писала. Тъкмо щях да питам дали не беше задължително кучетата да са на повод?! В квартала проблем има с малките и средни породи. По презумция не са опасни и винаги са отвързани и винаги серящи навсякъде и щото акото им било малко не се събира. Е, аз да тръскам памперсите по улиците освен, щото на бебето ми акото не е като моето примерно pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: април 12, 2018, 14:10:48 »

Тогава пиша тук за площадката
Искам да сложим в двора пързалка, люлка и пясъчник. Имаме равна площадка около 6кв, иначе всичко е в наклони. Харесвам ги тия на tes-bg.com , ама 1200лв за 1 една пързалка ми е малко много, а и малко обемни ми идват за нашето пространство.
Скай, това с нечистенето след кучета ми е сйпер болна тема. Около нас е минно поле, щото " ми то е между блоновете в тревата, няма кой да ходи там"  diablo
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #229 -: април 12, 2018, 14:15:46 »

А, извинявайте ма нашто куче е от най-най дребните и няма никакъв проблем да му събера съкровищата...по-голям проблем бих видяла с някое голямо, та оправдания бол  smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #230 -: април 12, 2018, 14:33:20 »

Ние работим с Импресия, тяхното съотношение цена/качество е най-добро. Относно детските съоръжения има куп нормативни изисквания за безопасност. Поставят се фундаменти на съоръженията, ударопоглъщаща настилка/пясък/мулч, огради и т.н. Ако искате да е безопасно на 100%, задължително фундамент и настилка. При импресия разнообразието е огромно от съоръжения. На сайта им има качени технически изисквания. Като казвам фундамент, не си представяйте кофраж като за небостъргач, а нещо супер елементарно. Все мъж домашен майстор над 50 би трябвало да може да го забърка и излее lol

Линк на съоръженията по видове - http://impresia.net/category/detski-ploshhadki

Линк за съоръжения за домашни цели - http://impresia.net/category/detski-ploshhadki/home-use
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: април 12, 2018, 14:38:55 »

А, извинявайте ма нашто куче е от най-най дребните и няма никакъв проблем да му събера съкровищата...по-голям проблем бих видяла с някое голямо, та оправдания бол  smile

Ми - свиква се и проблеми нямам, но има една в квартала с едно ню-ню - тя направо посредата на тротоара си му го оставя...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #232 -: април 12, 2018, 14:42:24 »

Да, техните неща са много хубави good Служебно преди време бях попаднала на фирмата. Сега се мъчех да се сетя къде от североизток бяха. И аз търся слънцето откъде изгрява tease
Иначе тук не се срещат много често техни съоръжения. Масово са на онази (май) холандска фирма Hugs.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #233 -: април 12, 2018, 14:49:10 »

Мойто ню-ню си свикна в двора основно и ми е много абсурдно баш там да не го изчистя, но и навън сме заредени задължително с пликчета, бе нямаме просто мн мн култура тука  nea
А, мерси ма тия 4 цифри не ме кефят....тя тръгва и на ясла и като я знам колко време нещо може да ѝ задържи вниманието, само ще си дадем парите  pardon Най-много една люлка да вземем и пясъчника и толкова Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: април 12, 2018, 15:15:34 »

Точно такова искамб Мери ми! Много благидаря!се чудя дали си струва толкова пари за домашни цели. И аче ние имаме бетонна площадка, свга е с изкуствена трева. А ако вземем такова ще се хване с нитове и всичко необходимо.
Точно култура им липсва на повечето кучкари, сякаш ще се принизят ако си почистят след любимеца.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #235 -: април 12, 2018, 15:23:19 »

Фери, за едно от съоръженията взехме ей тази пързалка и е с метална пързаляща се част. Много е сладка smile
http://impresia.net/product/detska-przalka-hameleon-model-t06-2
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: април 12, 2018, 15:24:50 »

Булче, преди да приключа по тази тема само да каже, че всеки може да го разбира, както си пожелае. Точно както и става. Естествено, че ще намирам кусури, като това е моето дете. Знам, че никой не може да го гледа както мен, но се опитвам и да не го очаквам. Не знам като написах, че никой не се пребива от желание да го гледа как се разбра, че аз не давам, а те имали желание?! blush Изгледали няколко броя деца преди 30г мен не ме устройва като цяло и не го намирам за кой знае какъв плюс. Те може да са гледали и преди 5г, ама как е въпросът.  pardon И така... ще поживеем и ще видим. Нямам против някой да ми каже "остави детето за няколко часа и отиди на кино", но не се сещам някой да го е казвал. И това като пример. Вече писах, че като цяло съм доволна как свекървата се занимава с него, защото той се забавлява и обича да ходи при нея. И при майка ми сме го оставяли, пак не е имало проблеми, но тя е по-страхлива и се държи с него като с бебенце все още, а той вече е по-голям и има нужда от игри и забавления. Но явно не на всеки му се отдава да си играе с деца. Сигурна съм, че ако ние им кажем да го гледат, няма да откажат, естествено, но докато се кърмим няма как за по-дълго. И така..все аз съм не разбраната.  smile

А и за работата да напиша. Разликата е, че аз съм майчинство и си гледам детето, а не си седя вкъщи, защото не ми се работи и да разчитам на мъжа ми. Така ще е още известно време. После и аз ще работя и ще изкарвам парички, и детето ми ще знае, че тати и мама работят за да изкарват парички. Точно аз ще съм последния човек, който ще се възползва от мъжа си и цял живот ще си клатя краката неработейки и чудейки си къде да си изпия кафенцето. Тцц не съм такава.. Girl_hide

Сори ама друго не четох.

Охаа каква енергия ми дойде и съм готова да поизчистя къщата.  Bravo
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #237 -: април 12, 2018, 15:25:36 »

Проблем са ми, защото са пуснати в целият парк, а не само на кучешката част. Проблем ми е, защото моето куче е проблемно със съ-полови и като дойде някое, може и да е добронамерено, но като ми дойде на засилка в гръб - изобщо не му пука мъжко ли е, женско ли е - човека го приема като заплаха и скача на бой. Проблем ми е, защото макар, че малкото е добро и че голямото може да не реагира по никакъв видим начин, малкото явно му усеща вътрешните напрежения и ако примерно има някое куче, към което моят се напряга вътрешно, но външно не го изразява, то малкото започва да се ежи и да "скача", защото са глутница.

А най- са ми проблем, защото трябва да се съобразявам с всички, по целият парк, а на мен ми се говори какво да си правя кучетата?!

Не ми пречат пуснати кучета, чиито стопани имат пълен контрол над тях. Има такива в парка и знам, че няма да имам никакъв проблем. Обаче 99% изобщо не могат да си контролират кучетата. Онази вечер имах поредна случка - виждам един джак- ръсел, хвърлям торби с ако, всичко и хващам големия. А това манЕчкото идва и започва да се ежи и да се репчи. Съответно ние сме 3 човека - едното момиче го гони с пръчка, едното момче седи до мен да помага ако се наложи с големия, а стопанина на тая ходеща закуска си седи на 10 метра и едвам му подвиква - ела ела. Е**м ти ела-то. То кучето си било такова заядливо, ама те нищо не правели. Ами мерси?!

И още повече - като са им пуснати кучетата - дрискат из целия парк, но те не ги гледат и не им чистят изобщо...

Така, сори де - малко ми е много болна тая тема, защото нямаме никаква култура. Освен това - има си закон и той предвижда кучетата да са пуснати само в предназначените за това места...а не из целия парк... beating beating beating
goodpost
Напълно те подкрепям. Ние нямаме куче, но където живеем всеки има по 2-3. Водят ги по магазини, питат могат ли да влязат в заведението с тях, в парка са навсякъде. Моите момчета си имат един приятел голдън ритривър, кайто като ги види отдалеч веднага идва и те са на 7-мото небе. Хубаво, но понякога сме на площадка с деца и бебета, които се плашат. Стопанката му го е пуснала свободно и обяснява след него как не хапел. Ми, то не е само това, ето моята племеница е алергична. Трябва да се спазват правилата.
Веднъж така като питаха мъжа ми могат ли да влязат в заведението с кучето и той " Да, разбира се! Стига да е куче водач" То беше някакво от сорта на пекинез. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #238 -: април 12, 2018, 15:36:48 »

Веднъж така като питаха мъжа ми могат ли да влязат в заведението с кучето и той " Да, разбира се! Стига да е куче водач" То беше някакво от сорта на пекинез. smile
DANCE lol lol lol
Моята фризьорка пък наскоро се оплака от клиентка с куче тип дамска чанта. Каза, че такъв акт ще й треснат, ако заварят животиняка в салона, ама пък клиентката го раздала сърдита след това pardon
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: април 12, 2018, 15:51:45 »

 nea crazy Признавам си - и мен ме дразни, че няма де да седна като съм с добитъка. Но това пак си е до развитие на държавата - навън си има заведения, позволени за животни. Но пък никога не бих си и помислила да пусна някой от двамата да търчат ей така по деца. Те обожават деца, знам че няма нищо да им направят, особено големия е толкова внимателен и търпелив...обаче да сме честни - все пак е 50кг куче, което е по- високо от почти всички деца до 3 години (или поне почти колкото тях висок) - ми то това дете може я да си глътне езика от уплах, я да му стане нещо друго като го види тоА добитък...Оф, абе...откакто се оправи времето съм през цялото време на нож и готова за бой...и някой ще го отнесе някой ден, ама да видим кой и кога Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines