Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:01:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 153445 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: март 20, 2018, 14:06:51 »

Абе Фери, аз съм изтървала, че имате котка  huhhuh.gif
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #361 -: март 20, 2018, 14:10:10 »

Хаха, имаме, даже обмисляме втора, ма и куче искаме (за вътре, някое по-малко дето Мис да не бяга от Мис като котката), и още сме в размисли  pardon Сама си дойде, някаква домашна, не разбрахме какъв ѝ е случаят, но си я приютихме и така си живеем вече повече от година мирно и щастливо с нея  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: март 20, 2018, 14:23:26 »

Добър ден!
У нас сме болни /мм-бацила вече се оправа де, майка май и тя прихвана и Ники, и аз/. Снощи в 3 гледахме с малкия как вали снега /много беше красиво/, че не можеше да спи. А мм иска довечера да излизаме, щото той се бил разбрал  crazy психопат! Как да зарежа детето, което не е спало снощи, покрай него и аз, и да отида да сея зарази по хората, ами не е правилно.
Като гледам каква е истерия с тия ясли и ДГ се радвам, че не грябва да минавам през тоя цирк. Ама май е време да почна да проучвам възможностите.
Свекърва, уби ме котката, ама директора къде е гледал хахаха
Чери, много бързо мина бе. Кога каза, кога в 12 влизаш, браво!
Това с играчките и аз съм го срещала, ама къде да складирам всичко? А и аз някога мислех да не купувам много играчки...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #363 -: март 20, 2018, 14:46:47 »

Здравейте!
Аз стартирах ударно деня - кростренажор, къпане, гримиране и навън по задачи. Натутлих се да извадя карти за децата. Бабите са без книжки и майка не, ама свекърва ми доста разхожда коконка с рейсове. Грехота е билет да плаща nea Бяхме на припек, младежът се наяде навън и се прибрахме малко за отмора преди да ми рестартира денят. С други думи наСПАните се прибират. pardon
Булче, дилемата поне ти е отпаднала. Аз за ясла и за градина не съм избирала кой знае колко - едно желание и толкова pardon То не че ясли имаме много, че да избира човек. Виж, градини има, но да се налага всяка сутрин и вечер да се разнасям с кола в студ, сняг, дъжд, поледица, жега... Не! Освен всичко друго много зависи при какви учители ще попадне детето. Аз съм ви казвала - в съседната група нещата са като в ранните 90-те, та от родителите там хубави отзиви няма много-много. Аз съм доволна от нашите госпожи, макар да имаме родители-мрънкалници, които са готови да развалят впечатлението пред външни хора.
Чепишева не знам коя е crazy
Маги, защото някой сме попадали под обстрела на простите хора защо не сме родили нормално. Е, аз не съм го търсила или искала! Това изобщо е най-далечното нещо от мен. Обаче разни всяваха смут в душицата ми, която и без това пищеше от ужас. Накрая имах оттрениран отговор - Всичко мина нормално. Под нормално нямах предвид нормално раждане, а че е протекло като по учебник възстановяването ми. Оставях всеки да разбира каквото и както си иска...
Аз да ви кажа се бях запритеснила преди време, че нашето дете няма играчки. Ние бяхме купили 2 примерно. После обаче започна водопадът... Близки, познати, роднини, гости, мости... Напълнихме чекмеджетата, на ММ раклата е пълна и разчистих. Сума си неща подарих, изхвърлих, дарих. От време на време правя пак чистки. Най- ме е яд на пластмасариите, които са като излезли от магазин за един лев. Кокона играе най-вече с играчки за на вън - колело, тротинетка, бебешка количка (имаме 2). Вкъщи сега на мода основно е рисуването и оцветяването. Решението засега е по празници да събираме пари и да взимаме нещо по-голямо или казвам определен вид дреха. Ето прословутото пиано, което свекърите подариха за Коледа, е ползвано 5 пъти оттогава pardon Запланувала съм и разни подаръци тип водене в конеферма, зоопарк и прочие, за да избягам от чисто материалните неща.
Леле, Свекърва, разби ме с пяната. lol Ама и вашата котка тарикат - знае кога на кого да се оплаче.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #364 -: март 20, 2018, 14:53:59 »

Нали ви бях казвала, че и аз се бях шашнала едно детенце наше познато колко играчки има, а майка му непрекъснато купува  crazy Пък на мен ми стана едно гузно, щото мойто дете играчки получава само по повод - рд, Коледа и тн...в останалото време само книжки, е, оказват се повече от достатъчни книжките, цял ден ги разнася  pardon + двете бебета и Маша, женско Wink
Али! Не пътуват ли безплатно децата?!  Oh my ...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #365 -: март 20, 2018, 14:59:32 »

Али! Не пътуват ли безплатно децата?!  Oh my ...
Пътуват good Даже важи за цялата страна плюс междуградските рейсове. Обаче трябва да се издаде тази безплатна карта като документ, който замества билета като застраховка.
О, ние имаме познати с мания за играчки. Резултатът е камара изпочупени и наврени по плетени кошове джунджурии, които само биват прехвърляни по време на чистене pardon То не е лошо да се купуват различни неща, за да се види накъде са интересите на детето, но всичко с мярка.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: март 20, 2018, 15:12:18 »

Али, Чепишева е фотограф. Вчера видях въпросната снимка, видях че доста от приятелите ми са коментирали и аз като Панда си помислих на къде ще отидат нещата. Повече не съм чела.
Фери, а вие имате ли разни играчки на двора- люлка, пързалка...? Че ние искаме да обзаведем кът за Ники, за да не се мъкна все по площадки, ама още не сме ожлеждали и може да дадеш някой съвет за магазин или съоръжение.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #367 -: март 20, 2018, 15:22:57 »

Рат, още не сме обзавеждали, че миналата година не ходеше и нямаше мн мн смисъл. Иначе имаме купен пясъчник, дървен, от Лидл, люлка, мисля да купим обикновена, дето се връзва, ММ ще скове стойка, а пързалка още се оглеждам. Гледах едни дето са 3 в 1 ли бяха...люлка, пързалка и нещо си...
https://www.hippoland.net/dolu-igralen-tsentar-4v1-3023
Ето това, но се чудя дали не е малко, трябва да се види наживо, по възможност преди Черния петък  pardon
Пясъчникът от Лидл е суууупер, мисля че миналата седмица или тази го имаше, ние го уцелихме намален, зимата, но е с покрив и много ми харесва smile



Само се надявам кучетата да не го уважават  huhhuh.gif
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: март 20, 2018, 15:27:25 »

Фери, малка е пързалката и бързо ще и стане къса.Нали и тя расте височка.

Момичета, не влагайте много пари в двора, макс 1 година да го ползвате с тези му забавления, след това детето само ще иска да е сред други деца.След 3 годишни имат нужда от комуникация със себеподобни, а Моника вече ми казва че в къщи и е скучно.И е права, аз не мога да си играя с нея така както приятелките и.Отделно попада в различни ситуации и се опитва да ги разрешава.Сърдят се, карат се, взимат си куклите.Обичам я безкрайно, но тя трябва да се научи да живее в тази среда.Мислете и за това.Едно цвете гледано в саксия след това в училище е направо ужасно за него.Аз също не съм по площадките, за това селектирах хората с който да се виждаме smile Създадох и среда Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #369 -: март 20, 2018, 15:31:42 »

Да ви кажа тия пързалки, които просто се поставят върху земята, са меко казано паянтови. Кога не е нещо с яка основа, да се вкопае... Из олх попадам чат-пат на много добри предложения, та може и там да се разровите. Аз много се бях запалила да гледам за вилата, обаче по-стабилните са си скъпи и не виждам смисъл да купуваме нещо, което ще се ползва само събота и неделя и то не всяка седмица.
Добър вариант за двор са от онези палатки, които стават и за вкъщи. Децата обичат да се мушат. Батутите също си заслужават като инвестиция. good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: март 20, 2018, 15:35:24 »

О да, батутът е една страхотна инвестиция.Много скачат на тая възраст.Ей за това ме беше яд, че нямаме двор.Не за люлка или пързалка, за батутът!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: март 20, 2018, 15:40:35 »

Ей, много ви благодаря!
Фери, тоя пясъчник и аз го искам, ама някой трябва да иде до Лидл и всеки го мързи  pleasantry дано го има, докато се наканя.
Прави сте за игрите със себеподобни, ама аз не мисля да го вържа у нас, а като не ми се ходи до площадката /по 2 пъти на ден/ и да си каня приятелки с деца  Wink
Батут не ми е хрумвало, че би му харесал, но и до сега не е виждал. Карате ме да се замисля- благодаря  give_rose
Фери, а ти добре ме подсети за черния петък, благодаря  give_rose
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: март 20, 2018, 15:58:13 »

Здравейте и Весела Коледа! И ние си имаме сняг, имаме си и локви. Днес ги уважихме всички.  Girl_hide
На слънце беше много приятно.

Имам една огромна купчина дрехи за гладене на двамата мъже в къщата. Не съм сигурна ризите на ММ в какъв вид ще са след пътуването, но поне знам, че ще съм направила всичко, което зависи от мен.

Не мога да кажа, че имаме малко играчки. Обикновено играе с една, после с друга и така. Обича да ги изсипва и му е много интересно, когато намери някоя, която не е виждал скоро.

В парка обича да рови в пясъка, да рисува с тебешири. Люлки хич не обича. На пързалка също по-рядко се качва и най-вече се катери отдолу нагоре, и се спуска по очи.
Интересни са му другите деца, но когато ходихме на гости си играе главно сам. Момиченцето е по-малко и явно не му е толкова интересно, а тя пък само го преследваше и се опитваше да му привлече вниманието. Въпреки всичко имаше момент, в който бяха седнали един срещу друг, гледаха някаква книжка и Алекс й обясняваше нещо за мечката. Много сладки бяха. Може би още не е на етап да си играе заедно с други деца, знам ли.

Палатка и аз бих взела. Много обича да се крие. Харесала съм си индианско типи.

Не знам коя е тази фотографка и на снимка не съм попаднала.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #373 -: март 20, 2018, 16:07:59 »

А, Маги, аз не мисля да инвестираме много пари, пясъчника го уцелихме за 50 лв и ми се видя супер, другите или ММ ще си ги скове, или ще търсим нещо офертно, но със сигурност ще свършат работа за поне още 2 деца + гости на Мис, та не ми се вижда като чак толкова излишен разход. Иначе съм съгласна с всичко дето казваш, тя ще си ходи на ясла, частна или държавна, просто за двора ми се иска да има също някакво забавление smile Може и батут, да  good
Ох хилих се като идиот на един скорошен пост в Майките на София, направо ми се струва невероятно че още има хора, дето прилагат такива методи  girl_impossible

Мами, свекито днеска ми вика да започна да изваждам бебето за главата след къпане.Правело се да му се издължи вратът. Чувала съм за това, някой пробвал ли е? В нета няма никакво инфо . Днес пробвах и се разпищя.На 3+ сме.
ОМГ!
Даже една мама от групата си направи труда да извади ТОП 5 на коментарите. Enjoy!


Хванете я нея за главата и я проверете през терасата.. Да видим колко й е дълъг врата - дали ще стигне до 1 вия етаж..
Осъзнайте се!!

Питай свекърва ти дали опъва пишлето на свекър ти

Права е свекърва Ви, но само донякъде. Традицията е да се вадят за краката, като всеки от тях се дърпа в различна посока отново с цел издължаване.
Не се препоръчва да се прави същото с дърпане на ръцете, защото има голяма вероятност бебето да заприлича на маймуна. По тази логика не прекалявайте и с бананите
Да, ама преди да го извадите за главата трябва да го натиснете под водата за 20-30сек. да се научи да издържа без въздух. После задължително го наплескайте с чиста свинска мас. Като се намазни добре го поръсете със сол (да не се поти). Накрая хубаво го стегнете в пелени да не може да мърда и го сложете да спи по очи (да не се разсейва). Ако много мрънка му правите следната каша:

Стар хляб накиснат в прясно мляко - 2 филии.
Червено вино, Мелник 55 - 2 супени лъжици.

Мачкате с вилица и давате. След малко ще заспи.

И не ги слушайте тия по-нагоре, те нищо не разбират.

 Ако метода за вадене на детето от ваната действа УДЪЛЖАВАЩО(ако е момче), пробвайте да го извадите за пишката.

Права е свекърва Ви, но само донякъде. Традицията е да се вадят за краката, като всеки от тях се дърпа в различна посока отново с цел издължаване.
Не се препоръчва да се прави същото с дърпане на ръцете, защото има голяма вероятност бебето да заприлича на маймуна. По тази логика не прекалявайте и с бананите
« Последна редакция: март 20, 2018, 16:27:32 от Feribotka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #374 -: март 20, 2018, 16:28:55 »

Фери, съвсем ясно е, че се шегува жената. На места съм се смяла със сълзи. Пр.:
Няма смисъл да го дърпа, като стане ученик и почне да си проточва врата да преписва, сам ще се удължи.
Наречи го "свекърва", друга обида не е нужна.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines