Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:38:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 153494 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: март 16, 2018, 14:44:33 »

Докато се натуткам станало Добър ден и при мен даже.

Миме, на работа знаят за Костилката още от като беше проект. Август им казах, че ми е излязла дата и започнах да обучавам едно момиче, в за всеки случай. Бях предупредила, че ако е успешен сигурно ще си седя вкъщи, ако не е ще изляза неплатена за неясен период. Та си знаеха от-до. Пълен съпорт. Безкрайно съм доволна и благодарна.  yahoo Иначе в деня на теста казах на мениджъра по безопасност на труда, на човешки ресурси и на прекия ми началник. Веднага минах допълнителен инструктаж по безопасност и ми обособиха допълнителни почивки. Хората от фабриката не знаят, ама вчера като се появих останах с впечатление, че вече всички са наясно. Тука не е практика да се крие. В смисъл нямат го това усещане за “урочасване“, за това, че нещо може да се случи... Мои познати яко си снимат тестовете и директно във Фейса. Едната ми колежка остана вчера много учудена, че още не съм започнала да купувам памперси и пюрета. А същото беше посъветван и ММ от негови колеги. Явно е нормално.  shok shok
А Миме, все пак самолетите си остават най-безопасния транспорт. Това да не те тревожи.

Маги
, аз се редя за впечатления от Малта.
 Браво на Маш!

Адикт, добре, че се появи. И аз мислех да те проверявам скоро.

Светско да се изкажа biggrin Ще има бебешко шоу в Националния Експо център, който е близо до нас, та се наканих да взема билети и да ходим. Да ама то пък точно съботата, в която се пада сватбата на Принца. Много се разочаровах, но се оказа, че и в неделя ще е там. Че исках да се седя да гледам Сватбата.

Нещо ми се е изпразнила чантичката с гримове и сега пролетно мисля да ударя едно пазаруване. Вдъхновила съм се да се клепам.  MANICURE

И последно - косата ми расте като луда. Скъсих я много веднага след ин-витрото. Уж с идеята да си седи къса, тя братче.... А ноктите ми какви са станали хубави. Те винаги са били де, ама се чупеха повече. Сега са много здрави. Хем само вкъщи седях и чистих и стъргах.... biggrin

Булче и аз мъдрувах сутринта какво ще да е това. Ама жив и здрав да ти е smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: март 16, 2018, 14:58:28 »

Днес съм много активна, ама да мина да се изповядам преди да ме изхвърлят довечера от нас. В next има гумени ботуши за деца и щото на Ники много му трябват му поръчах с тигър. Е да, ама как да устоя на безплатната доставка и взех и шапка и долнища, абе след шапката ми е мъгла. Набързо нцъкх и поръчах, преди здравия разум да проговори. А оня ден бях поръчала и още едни ботуши, ама нещо не идват и айде тия.
Вчера с мм излизаме и някъв бус на куриерска фирма спира оред блока и той само се обърна и " кво пак си поръчала?!". Тоя път поне не беше за мен.
Булче, аз помислих, че нямаш друга снимка в момента и се харесваш на тази много  crazy
Чери, кога е сватбата?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: март 16, 2018, 15:35:51 »

Ние успяхме да излезем за малко, докато не задуха. После ММ намери занимание на дребния на терасата да си рови в една купчинка с дървесина. Екстра му беше и пак бяхме навън, но поне не духаше така. Сега има нужда от почистване, но важното, че детето се забавлява.  smile

Фери, тъкмо преди 1-2 дена казвах на ММ, че много ми се яде истински хляб, като от тези, за които се редяхме на опашки едно време пред хлебарниците. Браво на ТМ. good
Баба ми живееше при нашите, да. Просто всичко ми напомня за нея там.  sad А на майка ми й е по-удобно да ходи на работа от там. Ще видим! Иначе и според мен най-добре ще ми е да сме си в нас двамата.

Свекърва, като цяло съм съгласна с теб, но наистина в нашия случай мисля и вярвам, че ММ също не иска да се разделяме. Аз се успокоявам, че поне ще си почине малко там, защото тук Алекс му взима силиците и няма никаква почивка. По цял ден е на работа + събота, след работа бърза да се прибира и е с детето, докато заспи. Там поне малко ще отдъхне. А и никога не е ходил там. Малко и да се разнообрази. Ние тук ще се оправим.

Булче, а аз си мислех, че фейса ми се бъгва.  smile

Чери, знам че е така за самолетите, но риск винаги има. Няма да мисля глупости.
Бременността прави жената още по-красива.  heart Аз и преди съм казвала, че се чувствах супер. После и косата ще ти пада и ноктите може да ти се чупят. Екстри всякакви.  girl_wink

Рат, ами гардероба на детето трябва да се подменя. Добре си поръчвала.  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #303 -: март 16, 2018, 15:52:16 »

Свекърва, признавам закопа ме с въпроса  blush . Много ми е мъчно за момчето, а и не само за него. Вчера даже като споделих на мм и той понеже успява по униклен начин да ми вмени вина и ми стана още по-криво как се изнесох от площадката и колко гадно постъпих. Обаче се чувствам много застрашена в тяхно орисъствие, този път имаше доста хора на площадката, но миналия път бях напълно сама и след неприличните предложения съвсем некомфортно ми стана. Пък и за Ники не ми е спокойно.
О, не съм искала да те стресна и да те накарам да се почувстваш неловко blush По- скоро това е потвърждение, че просто не сме подготвени теоретично и емоционално за това приобщаване. Щото и аз се засегнах възрастово, като казвате, че майките и свекървите ви мислят така, пък вие стигане нямате и сте широко скроени. smile
Да, ако с детето и родителя беше работено, или ако го съпровождаше личен асистент, ако ти знаеше, че няма да има лоши последствия нито за теб, нито за Ники, ако знаеше какво да направиш, нито щеше да ти стане мъчно и гузно, нито щеше да се изплашиш. Просто липсва разяснителна дейност, не са променени условията, а искат да си сменим мисленето. Още помня думите на Надето за онова болно момиченце на смъртно легло, че няма за какво да бъде съжалявано, защото то не знае какво е да живееш по друг начин, свикнало е с всичко това и иска да бъде прието като такова човешко същество. Та затова се дразня на Мама ти Нинджа, че пише писма до министри. Много по- голяма файда щеше да има, ако в лекциите пред бъдещи майки /тя прави такива/, беше поканила и подготвен лектор за деца със СОП, а не да засяга предимно теми с "продуктово позициониране", от което пък и тя си вади хляба. Някак на равна нога, когато не знае какво може да се случи, всяка жена би отворила ушите си да чуе нещо, а и после няма да  е толкова гневна и депресирана, ако пък и се случи и е подготвена.
Много четох по този въпрос, на разни езици, бръкнах в наредби и закони и пак стигам до извода, че се предприемат действия, без да са подготвени условията. Няма да е лошо и тук тези, които имат нужните знания и практика, да ни отворят очите. Оказва се, че има бюджети по училищата, но липсват кадри, редовите учители не са минали през курсове и практики, родителите също са в "небрано лозе" да се оправят сами. Също разбрах, че има и случаи, когато за да се отпуснат средства, се "пишат" повече нуждаещи се деца, а това си е чиста злоупотреба и покрай тях страдат останалите.
Та така, голямо разсъждение му дръпнах днес, но за мен това е много важен въпрос.
Миме, ТМ не е станал още директор, спокойно, мъчно му е за вас Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: март 16, 2018, 16:09:42 »

Миме, с тази версия ще излезна, ама няма да ми се получи. От Турция е обзаведен почти  pardon
Свекърва, то още вчера ми беше криво, та не си провокирала ти тези ми чувства. Аз си признавам без бой, не знам как да се държа. Докато не скъсиха дистанцията и просто си подвиквахме по нещо намах нищо против, след това и темите се изчерпаха, а аз не знам кое е допустимо да попитам, да не би пък да ги обидя нещо или да прозвучи по друг начин. Бащата доста се грижи за момчето, личи си обаче че не му е лесно. Наистина повече практическа информация не би била излишна.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #305 -: март 16, 2018, 16:23:21 »

 А, Свекс, аз самата казах, че си ме беше страх при първия сблъсък с детенце с подобен проблем, та хич не е възрастово. Едно е да видиш по телевизията или да четеш симптоматиката, друго е да се сблъскаш наживо. Не знам и дали ако не бях учила това нямаше и аз да шушукам, защото такова е било отношението на обществото, когато аз съм растяла.
 Помня, че имахме 2 деца колкото мен в махалата със заболявания, но родителите искаха сякаш да ги крият от хората, може би да ги защитят. Сега поне се правят опити за социализация и обяснение, докато тогава ги разхождаха по тъмно и не се задържаха на едно място, за да избегнат интерес.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: март 16, 2018, 16:43:10 »

Цитат
Липсата от вкъщи е най- малкият проблем, при положение, че има достатъчно финанси да се намерят битови заместители като ресторанти, гувернатки, честачки, вибратори и др. Wink

Свекърва, страхотна си, как ги измисляш тези лафове!  Bravo Аз съм в подобна ситуация без мъж директор (не дай си Боже) - работи денонощно и на работа и от вкъщи и е като мумия на компютъра, аз правя всичко и засега безуспешно преговарям за гувернантка и чистачка ... не искал чужди хора вкъщи, нали магарето може да блъска денонощно ...
Но това с вибратора ме уби! smile

На мен шефското място ми изглежда ужасно, поне в нашата фирма, и бившата ми шефка я съжалявах от сърце - много свястна като човек, но като ръководи хора трябва да се съобрази с положението и претенциите на всеки, притискат я отвсякъде с крайни срокове и неуредици, мрънканици и т.н. (Ръководител на Международна дейност), отговаря за командировките на служителите като тур оператор и т.н. Яко нерви за малко повече пари и его. Пак казвам, че визирам моята фирма и тази длъжност. Някъде другаде може и да е много хубаво smile
 
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: март 17, 2018, 01:22:48 »

Свекърва, то май от мен тръгна, та съжалявам, че си се засегнала. В ситуация като на Рат, може би и аз ще се чудя как да реагирам. Но майка ми, според мен и съм и го казвала много пъти, се изказва все .... ами жестоко. Последно ставаше дума за бити деца в дом (болни все бяха, всъщност не знам кой по конкретно са със СОП). За нея те са просто идиотчета, много ясно че ще ги бият. А на мен ми беше криво, защото мн за тях няма щастлив вариант. А пък свекърва ми се радваше, че едно дете със СОП (тя така го определи) не е в нейния клас и горката и колежка как ли се справя. А аз си представях, че в толкова малко училище всички би трябвало да помагат на колежката да се справя и да са наясно  със ситуацията.
А мисълта ми за възраста беше, че и за двете сякаш е било по-добре, когато никой не е занимавал общество с такива деца.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #308 -: март 17, 2018, 15:12:00 »

О, мечтая да нямам скоро жена шеф girl_haha При мен са наравно случаите мъж-жена. В женските варианти нещо им липсваше, та се бяха юрнали да владеят положението поне в работа. И така го владееха, че да не ти се случва да си наоколо. Едната нямаше деца, та командореше всички и за всичко. Вреше нос в неща, които няма нужда един шеф да рови, защото са дребнави, просто част от работата и станеш ли букволовец се спъва целия процес. Един добър мениджър никога не би загубил своето и на екипа време в подобни взирания. В друг случай децата на шефката бяха далеч, а тя си умираше от скука какво да прави със свободното си време. Нямаше и внуци, че да й създават ангажимент поне от време на време. В третия случай шефката беше бледа притурка на мъжа си. Той беше човек с много харизма, кротък, обаче респектираше с половин дума. Тя трябваше да излезе от сянката му и излизаше с простотия и интриги pardon Проблемът на жените с много висока позиция е, че знаят, че няма равенство на половете. Ако в тази фирма те са някой, в друга изобщо няма да ги наемат само защото са жени. Съответно със зъби и нокти се драпа да се докажат, защото друг такъв шанс ще е рядкост.

За децата със СОП съм много раздвоена. Не може да ги изсипеш като парашутисти в една система и да викаш, че ще се интегрират с вълшебна пръчка pardon Като не се работи системно и по една система, а не по 10 различни, се получава накъсана и разнопосочна информация. Родителите и те сигурно се объркват накъде и как да поемат.
В стария квартал имаше едно дете в тийн възраст. Ходеше с баба си навсякъде (поне на години така изглеждаше). Аз много дълго време не можех да разбера дали това дете е момиче или момче blush Просто визията му беше докарана до... girl_impossible Нямаше никакво чувство на естетика вкарана в прическа, дрехи, поведение. То е ясно, че това няма да му помогне за умственото изоставане, ама не може роднините да се държат като с животно, а да се очаква околните да го приемат на равно. Едва ли е само до пари. Има бедни, но спретнати хора. В магазините съм засичала бабата с внучката. Бабата командореше все едно куче влачеше - Спри, Тръгни, Стига мрънка... Само команди!
В същото време гледах репортаж за сляпо-глухо момче от Бургас. Момчето беше родено преждевременно и след раждането беше изгубило зрението. Ами през цялото време майката не спря да му говори. Това е въпрос на навик! good Не може да дирижираш такова нещо само за пред камера. То не я чува, но сигурно усеща вибрацията и присъствието на майката.
В ситуацията на Рат и аз ще бягам pardon Щом проявява агресия, дори и да не е дете със СОП, пак ще избягвам конфликт. Излезли сме на разходка, да се разтоварим, да ни е хубаво, а не да събирам нерви с околните под каквато и да е форма smile

Нещо ме сърбят ръцете за пролетни покупки. Така се надявам до Великден да пуснат намаления blush Cow-boy Ще затворя и аз очи преди разумът да заговори. Много полезен съвет girl_haha
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: март 19, 2018, 09:09:21 »

Добро утро!

Тази нощ прочетох трета книга от Игрите на глада, Сойка присмехука. Уж, исках да не бързам, защото ми хареса, ама снощи не ми се спеше и айде, довърших я. Сега ще ми се спи цял ден, ама аз съм си виновна. А вчера случайно гледах и филма Сойка присмехулка част 1. Днес сигурно цял ден ще съм във филма. Аз затова бях спряла да чета книги за известно време - като ми стане интересно и на спя, са да чета.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #310 -: март 19, 2018, 09:29:45 »

Морген!
Изкарахме чуден уикенд без Мис  Girl_hide Мсилехме да си я взимаме в събота, но ни хареса и отидохме чак вчера следобед да си я вземем  blush Абе да са живи и здрави бабите, че нали знаете, зад всяко отпочинало и щастливо семейство стои една баба, която им гледа децата  Wink Та, в петък понеже беше мрачно и валежно, не ходих никъде, пробрах се вкъщи и се отдадох на СПА процедури, пререждах снимки, слагах в рамки и сега цялата къща е накичена  pardon Като се прибра ММ, домъкна 7 нови игри за конзолата, трябваше да се пробват  pardon В събота доразчистихме двора, почти е опразнен гаража, много малко боклуци останаха да се хвърлят, полезна работа свършихме  pardon След това се събирахме с още две семейства, дето бяха без децата и младоженствахме, ма беше много странно всички просто да си седим на масата и да ставаме само за допълнително вино  Girl_hide Правихме си суши, че май ви бях казала, че ми се е дояло  smile Та и двата дена къртихме до 10:30, нещо немислимо който и да било друг ден, и сега съм супер свежа lol
Айде, оставям ви, че ме чака един дъъъъъъълъг финансов репорт и искам да ми се маха от главата по-бързо.
Целувкен  give_rose give_rose give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #311 -: март 19, 2018, 09:37:06 »

Добро утро!
От вчера съм с едно дете. Другото баба му и дядо му го откараха малко на СПА bath Беше ми много свито, че пак имаше изпълнения добре е - не е много добре. За щастие почивката им върви идеално към момента.
Аз имах време да потренирам и направих хубава разходка привечер. Купих си ръкавици girl_haha Дебнех от сума си време да харесам нещо, а то зимата си отиде. Днес ще правя кекс от чудене как да си ползвам свободното време. Мрачно е, мокро е и може да посъкратя времето за разходка. Определено малко свободно време няма да ми е излишно, че напоследък ММ присъства вкъщи като Хелеевата комета.
Панде, направо ти завидях за времето с книгата. heart От много време не ми се е случвало да потъна така в книга. Просто трудно си открадвам време само и единствено за това, а не да чета между другото, докато някой се разкрещи tease или ме задърпа "Мамо, мамо, мамо...".
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: март 19, 2018, 09:56:05 »

Добро утро пак! Писах, писах и изчезна. Тъкмо казвах,  че аз откривам седмицата и някой ме изпреварил.

В събота тук имаше страшен вятър. Трудно спахме. Имах чувството, че ще ни издуха нанякъде. Добре, че не измих прозорците, както бях запланувала.
Вчера ходихме на гости на приятели. Добре си прекарахме и децата добре си поиграха.  smile

Онзи ден една приятелка ми се похвали, че е бременна с второ. Те вече имат момченце с 2 месеца по-малко от Алекс и сега ще си имат момиченце. Много се зарадвах. И тя много искаше момиче. Каза ми, че таблицата се е оказала вярна, но коя таблица, щяла да ми каже, когато и ние се готвим за второ.  pardon
Тези дни чакаме и една друга приятелка да роди. Имат момиче и сега пак момиче чакат, колкото и таткото да искаше момче.
Покрай нас почти всички се ожениха и имат по едно дете, а някои даже и с второ на път. Кога мина това време?  girl_impossible

И аз снощи четох до 2ч, ама само си казвам още малко, хайде и тази глава,и другата и така.

Фери, браво за почивката. Александрина явно е била послушна.

Али, готова си за предстоящата зима тези дни.  Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: март 19, 2018, 10:25:38 »

Привет и от мен, завърнах се.Конференцията мина добре, много интересни неща научих за Европа, финансиране на АРТ процедури и т.н. Има полза винаги от тези срещи.Разгледахме и Малта и да ви кажа, интересно и екзотично място за нас, но ако ще ходите да е до края на май.След това става ужасно горещо и пълно с туристи, а и не става за плаж.Всичко е камънак.Имат 2-3 плажа с пясък и са пренаселени.Вятъра ми отвя главата, но на втория ден свикнах и задобрях във връзването на шал ала "аз съм арабска мома" Wink Хранят се с паста и пици, и за мое огромно учудване нямат риба в менюто   pardon Имат много интересни и красиви места, щото до скоро са били Английска колония, без англичаните са щели да са нищо.Езика им е от групата на арабските езици, но втори официален е английския и е лесна комуникацията.Навсякъде има чужденци в обслужващия персонал.В нашия хотел едното пиколо беше Стефан от Сърбия smile Попаднахме на няколко българина, македонци и сърби.Абе чуваше се българска реч често.

Днес съм "очарована" от времето и плача с горчиви сълзи за плажа и слънцето на Малта.Нещо ми дотежа тази зима  sad

Хубав ден!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: март 19, 2018, 10:27:16 »

Здрасти!
Моля, повдигнете ми настроението! Имах урок, но ученика ми има Паркинсон и получи пристъп по време на урока. Стана ми много тъжно и болно. Изглежда добър човек...
Инж. е в командировка до сряда. Самички сме с малчуганите. Засега ми харесва. Няма кой да ми дудне, че е разхвърляно. Как е при вас? Мъжете ви забелязват ли обкръжението? Знаете колко е трудно с малки деца да поддържаш идеален ред. Опитвам се, Бог ми е свидетел, ама не ми се получава да му се не види.
Хубава седмица! Ще пиша пак като се поуспокоя.
Едит: Маги, супер интересно! Добре дошла..
« Последна редакция: март 19, 2018, 10:29:00 от fanimira » Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines