Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:55:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 153476 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #270 -: март 15, 2018, 16:24:58 »

Ехаа Фанко честито! браво! И мойто мъж стана Директор, официално от 01,03 smile

Р има още работа със звяр и памперса, ама пу пу!

Черешке... там няма ли някакви закони бря? Тук ако няма 12 часа между две смени живи ще ни изядат от инспекцията, да не говорим пък и за нощен труд.

друго не знам какво да кажа... утре ще ходя с рейса при нашите... г*з път да види, че племенницата има рд и ще има 60 човека гости... А, чакам я Магдалена да разкаже за Малта! heart

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: март 15, 2018, 16:46:28 »

Виви, Фери, сега търсих снимки, хаха верно прилича. Трябва да видя и клипче нещо.

Ей, като стана дума за мой Пандьо. Преди време си говорехме, че Индия е едно от местата, на които не бихме искали да стъпи. И сега може да трябва да пътува до там по работа. Егати текучеството в тая сфера, той няма и година там и няма кой да пратят, постоянно се въртят.  Дано индийците дойдат тук в крайна сметка. Аз сигурно щях да напусна на негово място.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #272 -: март 15, 2018, 17:04:39 »

Въй Пандич! biggrin

И ние сме като вас! Отказвам да ходя там и мъжо преди 4 години искаха да го пращат по проект за 1 месец. Не отиде, мисля че нямаха време да си вади виза и пратиха някой друг. smile С какво се занимава твой Пандьо?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #273 -: март 15, 2018, 17:17:16 »

бъррр, дано не е за много време, че аз не че ще напусна, ама сигурно ще откажа на 100%... при нас отварят офис в Индия и Китай и сега събират хора от настоящи екипи които искат да отидат там за известно време
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #274 -: март 15, 2018, 17:35:14 »

Хехех браво на мъжете, отговорни  blum А за Индията...може пък да се ограничи само в хотела  Wink
Ние тука един проект го борим точно с индийци таааа успех, дано намерят свестни кадри там, че при нас е мъъъъъкааааа  pardon
За нощен труд и ММ не получава нищо допълнително, договорил си е едни пари и толкова...ма поне не прави оувъртайм.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #275 -: март 15, 2018, 17:41:28 »


За нощен труд и ММ не получава нищо допълнително, договорил си е едни пари и толкова...ма поне не прави оувъртайм.

тук свекърва да каже като по-запозната, ама туй нещо не е по закон, ние понеже се водим фирма "образец" и много го спазваме закона, се оказа че даже за нощните сме плащали за часове които не е трябвало.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #276 -: март 15, 2018, 17:52:38 »

Ми Булче какво да ти кажа, знам, че е така, то да беше само това, сбъркана му е фирмата, много ама сме го приели като нещо временно, за момента върши работа, за целите, които си е поставил. Иначе си плачат за инспекцията  pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: март 15, 2018, 18:23:21 »

Фани, браво на инж.!
Булче и на тм честито! А за звяр дано скоро съвсем се похвалиш, че сте махнали памперса. 60 човека на детски рд  shok браво за ентусиазма на снаха ти!
Чери, дано намери нещо др тм. Ама и тука често е така, особено в някой компании, а хората си траят щото нямат избор.
Ние си дойдохме скоростно от площадката, че пак дойдойдоха бащата и момчето с проблем и веднага дойде да ме закача момчето, та като фурия събрах играчките и заминах. Кофти ми е за момчето, ама така не обичам непознати, а и познати да ми навлизат така грубо в личното пространство...

« Последна редакция: март 15, 2018, 18:25:41 от ratatui » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #278 -: март 15, 2018, 18:27:33 »

Леле, Фани, дано се справиш по светло и не ме издавай на инж. за снимката Wink
Фери, то трябва да му разгледаш фиша, че да видиш основна заплата, класове прослужено време и добавка  нощен труд. Ама не чакай голяма сума, това са стотинки на час като добавка. Полагат им се и освежаващи напитки, намалено работно време /само на теория/ и им се правят разни изследвания задължително. Фирмите знаят как да си вържат документално гащите  Wink Да, искат се и 12 часа за почивка  междудневно. Ама в Англия не зная дали имат Синдикати и Кодекс на труда. То и тук в частна семейна фирма никой гък не може да каже, само големите са в очите на ИТ и ако някой се оплаче, "по сигнал".  
Моите американци са готови да ходят в Индия срещу подобаващо възнаграждение. Много им хареса. На НИ1 му е все тая, ама Мария ще може и да се бори за разни женски каузи от хотела, в стая с климатик. Wink
Аз обаче ще умра от страх да не ги хване някоя болест nea
Рат, как те закача момчето, дърпа ли те нещо?
Не е хубаво да имаш мъж директор, ама хайде, радвайте се good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: март 15, 2018, 22:08:38 »

Черешке... там няма ли някакви закони бря? Тук ако няма 12 часа между две смени живи ще ни изядат от инспекцията, да не говорим пък и за нощен труд.
А то закон си има и го спазват само като им отърва. Честно, аз най се дразня, че е английска фирма, а я въртят двама поляци - супервайзъри. Другото шеф е твърде заето с някви техни борби за власт и надмощие на офисно ниво. Та все едно си бачкаш в някоя пробита българска фирма.
Точно по този закон му прецакаха ходенето в колеж. Не можело да има по-малко от 12 часа между смените. Ама като е за оувъртайм “еднократно“ (по 4 пъти в седмицата) - може. И нашия нали “Не“ му е трудна сричка, ги носи на гърба си. Вчера си пусна отпуска, днес ще видим дали са му я одобрили, ако не са - директно каза, че ще пали джапанките. Да видим дали ще го направи.
А при нас като при Пандьо, моя мъж работи там от май месец мин.година и вече е най-старшия. Вадете си закюченията. angry

Аз да се отчета от мойта работа - брей, много ми била липсвала. Яко ми беше да се видя с колегите, не че всички не ме разпитваха от какво съм болна. А реално май всички се сещат, само се правят на приятно разсеяни. Хванаха ме да събирам пари за юбилярите другия месец. Картички персонализирани имам да поръчам и така... Доволно  good

Аааа мъж директор си ми е било винаги цел. Два пъти ми е била жена - е мерси.  NO Ама аз съм малко винаги про-мъжки настроена. И ако трябва да избирам между мъж и жена, почти за всичко, почти винаги предпочитам мъжа.  Ша мЪ убиете ли с камъни  lol lol
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #280 -: март 16, 2018, 00:15:20 »

Свекърва, кажи защо не е хубаво да ми стане мъжо директор, че и моя натам се е запътил, да знам да го засилвам ли или да го спирам. Ахахаха
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 16, 2018, 01:25:00 »

Свекърва, кажи защо не е хубаво да ми стане мъжо директор, че и моя натам се е запътил, да знам да го засилвам ли или да го спирам. Ахахаха
Ей аз пак не разбрала, мислех, че говори по принцип да имаш мъж директор...  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: март 16, 2018, 08:06:46 »

Привет дами, чета ви като мога, но ми е трудно да пиша. Сега съм станала с местните петли и викам да надникна. Вчера от притеснение си глътнаха граматиката. Имах да правя презентация на английски. Ако беше на български, нямам проблем, но английския не ми е силен и бяхмного нервна и притеснена. Абе мина. Днес имаме пак срещи, дебати и утре се прибирам да си видя детето. Ще разправям за Малта ако ви е интересно другата седмица smile Хубав петък и да си починете уикенда.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: март 16, 2018, 08:08:04 »

Приканвам всички ви, да се включите във великденските подаръци!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 16, 2018, 08:51:37 »

Аз съм имала баща и дядо директор и все заети, все изнервени, все нещо много важно има. Пък и директорите отнасят много повече от служителите. А дядо ми като пенсионира му зачислиха миенето на чинии за постоянно, заради всичките пъти, когато го е нямало заради командировки, банкети, симпозиуми т.н. Един ден той нещо се оплакваше, че баба  ми много неща му е написала да купи и ще му тежи и тя се засмя, защото го е нямало.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines