Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 23:35:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 153961 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #255 -: март 14, 2018, 19:08:03 »

Ха Бонжур!

Завърнах се от Кючук Париж и ме сполетя новината за баш Париж... Ще трябва да се ходи другата седмица и там за един ден... Направо ми се реве, има и едно висящо за ЮК ама немам сили...

По темите, за образованието съм много ЗА, особено за висшето, ако не друго те среща с хора които ти променят живота
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: март 15, 2018, 09:08:29 »

До ро утро!
Булче, до къде стигнахте с махането на памперса? Голям път ри се очертава.
То като гледам всички сме ЗА вишуту, дано и дребните да са ЗА, щото иначе няма смисъл  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #257 -: март 15, 2018, 09:29:42 »

Морген!
Ма на мен висшето ми донесе много повече от просто образование - донесе ми и ММ, тааааа дано Мис реши да учи, ние естествено, че ще се напънем да ѝ осигурим каквото трябва, но ако детето си няма желание, колкото и да се пънем е без смисъл за съжаление.
Тва със сешоара ми е безумно, направиха от мухата слон, силно преувеличено е всичко...както обикновено  smile
Егати изискванията за тия риби и хайвери, Свекс, и аз бих се объркала lol
Нашите вождове си отидоха, мааааа изникнаха два супер спешни проекта, за вчера, както обичаме да се шегуваме, тъй чИ отлитам  Wink
Целувкен  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #258 -: март 15, 2018, 10:21:09 »

Добро утро!
Ние сме пълна къща, че вчера кокона вдигна Т следобяд tease Сега борим единствено сопола. Ще се гледаме тези дни.

За образованието е ясно, че е важно, защото кръгът е отбран по някакви критерии. Мен много ме е яд на умни и кадърни деца, чиито родители не са се напънали да ги насочат в посока образование. Резултатът е, че въпросните деца го карат яваш-яваш, събират се с разни безперспективни личности и тотално губят стимул за нещо по-добро за себе си занапред. pardon Друг е въпросът, че ако детето го влече някаква не много елитна специалност, трудно може да му се повлияе. Ако детето иска да учи НУП или ПУП, където приемат с 3 с 3 минуса, а родителят му казва: Мама, ти си завърши право/стоматология/нещо друго, дето да ти вади пари, пък после си работи с деца, щом толкова искаш pardon Да, ама не от всеки става юрист или стоматолог, ако ще и родителите да са такива.
Има и огромна доза късмет, защото не всеки е с вуйчо владика. По политическа линия има доста назначения в нашия град. Разликата между магарето и назначения са единствено палците. Ето миналата година някаква патица е въвеждала в системата на НАП данъчната ми декларация. Не е сложила отметка и сумата, която ми бяха разрешили за отускане беше по-малка. Ама патицата защо да се тормози да провери крайната сума с един поглед crazy С шефа им 10 минути говорихме по телефона, накрая се емнах и отидох на място. Човекът видимо беше бесен, когато откри грешката.
Слънчев ден на всички. Предстои ни лека разходка.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #259 -: март 15, 2018, 11:41:13 »

Али, при теб всичко е наред с дробовете, нали? Тези изреждания в боледуването са ужасни, ама още по- лошо е ако едновременно се стропясате. Като в онази реклама, дето всички са се захванали за части от майката, а тя горката влачи ли, влачи, се е получава при вас в момента. Госпойцата е здраво детенце, бързо ще се осефери пак good
Мен много ме е яд на умни и кадърни деца, чиито родители не са се напънали да ги насочат в посока образование. Резултатът е, че въпросните деца го карат яваш-яваш, събират се с разни безперспективни личности и тотално губят стимул за нещо по-добро за себе си занапред. pardon
Да, то оттам тръгна и приказката за вишуту, че Чери съвсем в неин си категоричен стил се беше изказала за Нероден Петко. Ама ще я видим, да сме живи и здрави  Wink
Също ми е от ясно, по- ясно, че доброто, качествено образование не е и гаранция за високо заплащане или за по- висок жизнен стандарт.  nea Въпрос на природни дадености, труд и късмет е. То и НИ идва от невъзвръщаема инвестиция, имаш надежди, не очаквания, когато влагаш време, любов и средства в отглеждането на децата.
Виви, хайде да расте по- бързо твоята девойка, че да разказваш за тамошното училище. Албенчик, Ина и Мари ни изоставиха още като първокласници, а то интересното идва към 13- 14годишни. Специално за Англия имам само поглед от една съученичка от гимназията на НИ1, която родителите изпратиха в 9-ти клас в католически пансион. Казвала съм, че момичето беше много умно и трудолюбиво, родителите му бяха достатъчно имотни да предприемат тази стъпка и сега резултатите са налице- няколко издадени книги има, работи в престижна държавна организация и е много уважавана от светила в науката. Сестричката и, тогава още бебе, имаше гувернантка англичанка. Та инвестиции разни, според възможностите и потребностите.
И познатите ми в Германия ориентират децата си към частни училища в прогимназията, независимо от многото възможности за професионално образование. Говоря за хора със смесени бракове или учили и завършили там, не отишли в последствие и според мен, от средната класа.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #260 -: март 15, 2018, 13:57:55 »

Да, да, дробовете са чисти, ама се стичат разни гадории надолу. Хехе, страшна СПА терапия правя с мас и джинджифил. Подлютява ми се носът и всичко тръгва навън. То освен моите човечета и майка е виснала болна. Хем се мъчи да помага, хем и тя има нужда от жалене.
Бяхме малко навън с децата. Много добре ни се отрази на всички макар да има хаплив вятър. Sunshine Мислех тези дни да изнасям цветята, обаче не знам колко студено ще е другата седмица.
На мен са ми интересни сравнения между училищните системи в различните държави. Но не кухи сравнение - Тук е най-велико, а конкретни неща. Ето сега се връщаме към нещо добре забравено старо, което Мари разказваше за тамошната система - районирането на училищата. Съответно вече е непредсказуемо кое квартално училище ще държи по-висок стандарт. Учителите са само един фактор, но е важно и общото ниво на учениците. Слушам и се смея на коментари на майки. Не могат да проумеят, че сега ще се гледа район на училището, а не административен район. После пак някой ще им е крив, когато сметките им не се получат! Ама хич не си правят труда да отворят, да прочетат, да помислят... Пак всичко е сведено до тоя казал, оня рекъл crazy
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: март 15, 2018, 14:14:59 »

Здрасти!
Няма да се стърпя и ще споделя една тайна с вас. Оня ден Инж. имаха гости от свише. Похвалили го за работата му на 4 очи и му казали, че след изтичане на сегашния му договор мислят да му предложат поста на Генерален директор на Завода за домакинско стъкло в България. И му напомнили да наблегне на английския, че трябвало да мине и езиков тест. Той е ошашавен и изплашен, казва, че ще има още повече отговорности, но аз съм сигурна, че ще се справи.
Още една причина да се завърна в България на есен.
Друго не съм чела, ще ме прощавайте.
Хубав ден!
Добавям: Ученика ми Кирил си има гаджеееее, сварих ги преди малко. Каза ми,, че я обича ама да не й казвам щото не знаела... Сега ме учи да плета, хахадахба забравила съм
« Последна редакция: март 15, 2018, 14:58:34 от fanimira » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #262 -: март 15, 2018, 15:08:33 »

Сега се сетих защо ви писах за хелс китчън - има един Дани Спартак, дето много ми прилича на мъжа на Панда, знам че не е той ама ми прилича на него. smile

Малката започва училище септември, така че.  Wink

На брат ми децата са вече от няколко години ученици, майка ми още не може да преглътне как януари месец племеника ми ходи по къси шорти на училище - такава му е униформата. Лед, сняг, той по шорти. :Д
« Последна редакция: март 15, 2018, 15:13:56 от Vivi20 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #263 -: март 15, 2018, 15:16:47 »

На брат ми децата са вече от няколко години ученици, майка ми още не може да преглътне как януари месец племеника ми ходи по къси шорти на училище - такава му е униформата. Лед, сняг, той по шорти. :Д
lol lol lol

Како Фани, нали помниш как те агитирахме за Русията? Wink Ще видиш, че си е заслужавало жертвите.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: март 15, 2018, 15:18:09 »

Привет!

Малко зачезнах, ама ви чета  Wink

Аз съм доволна от образованието, което получих в България (и това е една от причините да продължа да се занимавам с наука), според мен тук има отлични университети, но и ти трябва да полагаш усилие, за да извлечеш полза.

В събота се очертава един летен ден - температури над 20 градуса! Аз не знам дали ви се похвалих, но за втори път ще сме кумове, та отиваме на пазар за рокли уикенда  yahoo Много ми се ходи, защото е доста забавно, когато не трябва ти да си избираш.

Денят си почти отмина, а аз тепърва имам да готвя вечеря и да подготвям някакви неща за работа...

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #265 -: март 15, 2018, 15:21:06 »

Али, да се оправяте бързо  give_rose
Фани, браво на Инж smile Не е толкова страшен английският, пък и има кой да му помага, ще го пребори много ясно  blum
Виви, хахахах не е, не е, на свекърва ми на колежка е син тоя Дани Спартак, ма и на мен ми прилича малко на Пандьо lol Иначе аз май писах оня ден като водихме нашата Мис на рд, как само тя беше по къс ръкав и няколко пъти чух майката на рожденничката да се обяснява, за нашата как така си я държим и много си я каляваме, на баби дето така са в потрес като твойта майка  pardon Иначе в Англия знам, че още от детската много ги каляват,  и не драматизират толкова за обикновени сополи, примерно smile
Тая седмица ми започна толкова спокойно, докато не дойдоха колегите от Швабия  girl_impossible
Бубе, кво я мислиш толкова тая вечеря, ние сме на спагети довечера, че имам един сос дето ми се повърта, пък е и най-бързо  pardon
Айде, целувкен  give_rose
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #266 -: март 15, 2018, 15:27:34 »

Мдам, аз винаги съм в културен шок, като си идвам пролетта в Бг - тук всички деца по блузки и някакви смешни якенца, хем е студено, в Бургас, едно слънце, едно топло и хубаво - децата с шапки и с дебели зимни якета ... есента имаше един ден, вече беше по-хладничко да речем към 10 градуса, отивам да взема детето от градина - водят ми я от двора по блуза - малиииии, изтръпнах като класическа бг мама. После и топлих ръцете 15 минути, пък тя ми се чуди на акъла - било й топло.  girl_impossible С времето се учиш. biggrin
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: март 15, 2018, 15:39:44 »

Фани, браво на Инж.!!! За да стигне до тази похвала, ясно е, че са го преценили - ще се справи.

Аз съм тотално изнервена, ядосана и не знам каква още на робатата на моя мъж. И на търпението му да го правят на маймуна. За това от днес се връщам на мойта, да обработвам да го дръпна при мен. Или просто да хване да си търси друга работа.
Тази седмица по-рано от 2 през нощта не се е прибрал, при условие, че смяната му е до 11.
Единия ден даже леко му беше намекнато да отиде от 7 сутринта, за поредни 12 часа.... А реално парите, за които работи са смешни, за цялата отговорност, която носи. И която не носи, но му прехвърлят.  diablo diablo diablo diablo

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #268 -: март 15, 2018, 15:45:02 »

Пак добре, че не ходи с поличка.
Онзи ден ми дойде във ФБ едно Men in Kilts и съм се смяла като луда ей на тази снимка и на коментарите под нея.


* men in kilts_n.jpg (38.69 KB, 595x447 - видяно 81 пъти.)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: март 15, 2018, 16:03:25 »

Хсхаха, свекс, заради теб се качих на погрешен автобус. Дано успея да се прибера преди да се с тъмни...
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines