Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 13:40:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 153271 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: март 13, 2018, 08:24:26 »

Здравейте smile

Вчера беше моят ден от месеца. През деня добре беше, ама след това порой.

Аз Мастър шеф гледам. Там участва съпругът на една булка съфорумка от реколта 2013. Адашка ми е, тук мисля, че муцка се пишеше. Имах я във фб, но или ме е изтрили или си е махнала профила. Та, и аз имах този момент - да познаеш някой от снимка. Участва и едно момиче от випуска на ММ и от Мастър шеф разбрахме, че ходи с едно момче от компанията на ММ от университета. Хелс кичън не го гледам, защото майка ми ми каза, че участниците са малко прости и много се крещи. Но може такава да е идеята.
Гледам и Гласът на България и Като две капки вода.

Аз все съм си мислила, че не е лоша инвестиция жилище, било то и апартамент. Например, ако те е страх да не фалира банката. Ако ти потрябват пари апартамента все ще го продадеш и ще вземеш нещо, макар и на минус. Спомените никой няма да ги купи. Според мен, хората затова инвестират в апартаменти. Иначе за децата да е специално няма много смисъл. Има много примери дето родителите се утрепали да има къща за децата, а децата живеят под наем в чужбина.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #211 -: март 13, 2018, 08:29:04 »

Голям дъжд валя снощи, ама то си беше ясно от болежките ми по ставите. sad
Не че ни е работа да се месим в инвестициите на Фани, щото нито ги знаем колко са и какви им са плановете, ама дълбоко се замислих, ако ми се паднат едни 3-4 милиона, какво да ги правя crazy Между другото, снощи показаха пак две спечелили от търкане, дето едва стигаха до рамото на журналистката, а тя самата е дребна.  funnytooth
В образование на децата съм инвестирала един цял апартамент в София, на Малдивите ще ида за месец- два и ще ми стане топло, хотели на Черноморието не бих строила, че вече е пренаселено, бизнес тепърва не ми се подхваща, в три банки и в три вида валута да си държа печалбата не си струва, малки са лихвите, ами да ги копам, освен nea
Обаче, ако ми се паднат малко пари, имам и аз мераци за жилище във Варна. Много добре развита мрежа имат за обгрижване на възрастни хора good Направо като в европейска държава, поне от това, което виждам в нета. Та, Фани, давай! За свекъри и родители ще върши работа, сериозно говоря good
Нещо да сте чували за обувки Ortos, освен че са скъпи? Попаднаха ми във Фейса и имат големи номера, но като качество как са?
Хубав и успешен ден на всички heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #212 -: март 13, 2018, 08:56:06 »

Булче, ти нали знаеш, че тук на балканите всичко е на терсене с нормалния свят Wink И пак хубаво, че като едни ненормални хора повечето укриват по нещо, та това нещо ни спаси от сериозен финансов колапс, когато цял свят се задъха pardon
За Варна и плажовете съм напълно съгласна. Аз там харесвам "Константин и Елена", макар да се натрупаха години от последното ми ходене. Но все пак Фани може да си насочи децата да учат там, което си е жива инвестиция Wink
За уикендите на ММ съм съгласна, но там е семейна черта да са откачени на тема ремонти. Кумците на свекърите имат вила пак в района. Направиха ремонт преди 3-4 години. Имат още неща за правене, но са в графа друг път. При тях не е и до пари. Вилата им е огромна, но нито е безумно чиста, нито безумно подредена. Те така си живеят pardon
Пари в банка аз лично не виждам как могат да се държат и да печелиш от това pardon В нашата страна може да се инвестира примерно в лотария или спиртоварна. Хората два лева да имат за билетче и алкохол десет ще дадат. Тук имаме една лъскава денонощка. Отпред обаче контингентът съвсем не отговаря на визията на магазинчето. Wink

Наде, аз не знам за какво говориш huhhuh.gif
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #213 -: март 13, 2018, 09:34:46 »

Морген!
Уф пак сложни теми сте подхванали...Аз също виждам смисъл в инвестицията в имот, но факт, че не съм се задълбочавала по темата. Иначе си ми е добре да ходим всяко лято в къщата на родителите на кума на морето, но бих си купила и аз някъде по морето нещо, даже сме го обмисляли с ММ, но после други разходи ни завъртяха и така  pardon Може и да няма бърза възвращаемост, но не се сещам за друг по-сигурен начин да си вложиш парите, ако ги имаш излишни. А, може би само нашумелите биткойни си заслужават инвестиция, или поне са първото, освен апартамент, което ми хрумва. А, имот ама незастроен, някъде тука по Сф също би бил доходоносен ако го дадеш на инвеститор да строи, имам такива познати, които е така от небето им падна едно наследство, малка, схлупена къщичка в един квартал, после построиха там блок - 3 апартамента + гараж + магазин за тях  pardon
Константин и Елена не ми хареса хич, хич, миналата година бяхме там...Във Варна само морската градина ме привлича  pardon
Аз също съм на мнение, че всяко поколение трябва да се потруди и да остави нещо след себе си, не само деца. На нас сега си ни е супер в къщата, ма основната заслуга да сме там не е наша...Ако ММ беше с по-благосклонна съдба, сега щяхме да ходим там само на гости на баба и дядо, сигурно щяхме да изплащаме кредит, ма какво...щеше да има повече нещо дето да ни ръчка да се стремим да изкарваме повече пари  pardon Та, като имаме пари със сигурност ще се огледаме за нещо наше, да има за децата lol
Тук си ни е такава народопсихологията...трудно ще се пречупи.
Айде отлитам  heart heart heart Целувкен!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: март 13, 2018, 10:03:35 »

Добро утро!
Булче, тук споря до последно  tease Още помня голямата инфлация. Пари кеш и депозити не държа.  Мои приятели имат няколко имота във Варна, които отдават под наем. Е нямат нужда от друга работа. Доходите им стигат. Аз чак такива амбиции нямам - 3 ми стигат.  tease пък за образованието им като се наложи те се продават. Нищо не е вечно.
Целувкой и от мен.
До скоро
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #215 -: март 13, 2018, 10:09:47 »

Аз тъй като писах там хиляда коментара, още съм си на темата като развалено радио, въпреки че само свекърва знае за какво говоря хахагаха
Закона за образованието не лошо го измислиха. Взаимстван е от тук, от там, та да станем и ние европейци. Ама как да станем като се очаква да го спазват хора, чийто целия опит и стаж е трупан над идеята, че децата трябва да бъдат дресирани в калъпа, според норми, написани в учебника на учителя, а децата с увреждания са за помощните училища и в затънтени села по домове, където никой никога да не вижда, да ги възприема като несъществуващи. Да, ама тоя "учебник на учителя" вече е друг, в него пише задължения, които от днес за утре не изкореняват идеи, набивани с години. И за това деца не участват в тържества, нямат стихчета, родителите им са предупредени да са нащрек- не подлежат на досегашния метод на дресировка. И не защото днес се раждат все повече различни, а защото вече не са скрити.
Иначе на теория споделяния и възхвала примерно на финландската система за образование бол....но ей така да го гледаме, не да си размърдаме мозъците и да станем по-изобретателни и креативни, че всяко дете да получи качествено образование, независимо от различията му.
Вероятно наистина основно ми е личен интерес да се паля, но и на всеки родител и учител е личен, независимо как гледа на него.
Този пост ме накара да осъзная, че много учители не вярват, в това, в което аз вярвам. И не са само простоватите, срещащи ме на улицата да ме питат "ама кой е луд да си кара детето тук" или "в класа на детето ми има Такова дете, трябва да си е в помощно у-ще" и т.н. Което ме нарани!
И последно ще кажа, че на никое дете не му прави впечатление различността на съученика му, не онази отвращаващата. Те питат и искат да се учат. В последствие ги учи на толерантност, взаимопомощ и разбиране. А различния е обичан и част от колектив и има социален живот.


Дълго стана, извинете, пропуснете ме, ако желаете.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #216 -: март 13, 2018, 10:26:13 »

Пльос! Пак съм аз, извинете, ма се сетих да ви почерпя smile Днес моето Зайко Байко, най-пуФкавият член на нашето семейство става на 6 години  heart Знам, че милите животинки живеят малко и са проблемни, но се надявам още дълги години да подскача около Мис и да яде де що види  blum

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #217 -: март 13, 2018, 10:37:30 »

Добро утро!

При нас е лудница днес... аааа от кол на кол, от среща на среща.., нон стоп пожари навсякъде, не знам, ще се оцелява!

Виждам че Маги е излетяла, пожелавам и лек полет и приятни срещи!

Всеки път се замислям че много съм упорита и си налагам мнението, особено ако силно вярвам и е подкрепено с факти, и аз като Надето паля с 200..., ама след като поспя си казвам, абе я всеки да си прави каквото иска.Честно паричките си ги харча на воля, за кредитче, за почивка, за дрешка, за какво ли не. Днес ги имам утре не, и предпочитам наистина да са влагане в това да живея уютен живот, отколко да осигурявам генерации напред. На улицата при нашите е като призрачен град... Къщи огромни, по 2-3 етажа, над 500 кв, стоят празни, свети по една стая само, възрастните останали. Майка ми цял живот казваше: Нито апартаменти ви купувам, нито сватби ще ви вдигам, ей ви пари за такса в университета и да се оправяте. Та е и до можеби с какво ти е пълнена главата.

Наде мернах малко по темата, ами честно супер съм съгласна с теб, но в крайна сметка никой не излиза и да се бори за промяна, всеки остава с частния случай и иска да промени само на него какво не му изнася...

Фери честит РД на Зайко Кукурайко!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: март 13, 2018, 10:57:12 »

Наде, абсолютно съм съгласна. За съжаление е така. Не учим децата си на толерантност. А без нея сме за никъде в днешния свят.
Спомням си, че в градината на Кари имаха едно тържество и моя приятелка беше дошла с малко дете, което беше шумно - радваше се или плачеше. В края едната учителка ми направи забележка, децата се разсейвали. Като я попитах какво щеше да направи ако детето беше сестричка на някого запецна и започна да мрънка...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #219 -: март 13, 2018, 11:43:07 »

Наде, проблемът тук е, че първо се въвежда закон, а едва след това се мисли /ако изобщо се мисли/ за техническите и финансови възможности за осъществяването му. Е това ме вбесява, да си изпълним на хартия ангажиментите към ЕС, да си усвоим парите, пък какво, що... няма значение.
Темата за образованието и на мен ми е на сърце, даже си мисля, че това е моето призвание. На когото и да обясня задача, формула или текст, няма начин да не го разбере и запомни. Интересувам се от всички промени, настроения и взаимоотношения в училище, макар да нямам деца или внуци в тази възраст. Е да, ама ме оценяваха по съвсем други критерии и по правилото "последен влязъл, пръв излязъл" за мен не се намери място даже и в циганското училище pardon С какво се стимулират учителите с положителни нагласи към деца със СОП? Даже и потупване по рамото няма, напротив, кусури им намират diablo Пък то не те, а условията са с кусури- няма лични асистенти, няма рампи, няма обособени места в детските градини, където да ги оставят за момент. Същата работа е и в училище, няма нищо допълнително направено за тези деца, направо ги бутат при останалите. Но те имат специални потребности, няма защо да го отричаме и да затваряме очи.
Много силно впечатление ми направи въпрос на учителка, как да включи в представление дете, изостанало в развитието си /с двигателен и умствен капацитет на едногодишно/. Много точно описа как не може да го качи на сцената, как не в състояние да го следи зад кулисите, защото има да внимава за представянето на останалите /32/ деца от групата, как времето им е 10 минути, как в залата присъстват всички деца с родителите си и непрекъснато се движат, изчакват и се вълнуват, как всяка майка иска да чуе и снима изявите на гарджето си... И какво, нахвърлиха и се и я изядоха с парцалите, като даваха примери, дето нямат нищо общо, ама да си го кажат, по принцип. Точно като в женски разговор, всеки слуша само себе си.  pardon
Аз го задълбах, защото засегнаха и друг важен въпрос за мен - възрастните хора с деменция. Ама той вълнува само Мама Нинджа, нейните родители са с Алцхаймер. В смисъл, че децата трябва да свикват с различните, да помагат, да не се гнусят и възмущават, както и да не бягат от отговорност.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #220 -: март 13, 2018, 11:50:12 »

А, за големите прогимназии дето се строят, да има за всяко дете етаж, и аз съм против. На мама една бивша колежка, мъжът ѝ продаде някакви земи и реши да строи къща, ма не еднофамилна, колкото да си живеят те там, а на 4 етажа (имат 3 деца), за всяко дете да има етаж  crazy Е, познайте, сигурмо минаха 10на години, тия хора живеят на квартира докато им се строи къщата, в момента е замразен строежът щото парите свършиха  pardon Та така, дори и да я завършат някога, и на тях ще им свети само един етаж сигурно smile
А наши приятели живеят и те така в голяма къща, над свекърите си, над тях етажът е за другото дете, ми двор почти нямат, щото цялата площ е заета от къщата почти, всичко се чува, като вляза у тях се чувствам като в апартамент, не като в къща, имат две големи тераси, двор не ползват...ми то и в апартамент си имаш тераси  pardon
Наде, и аз хвърлих едно очо...права си, болна тема е, но хората на които не им е дошло до главата това много трудно могат да си пречупят мисленето за съжаление sad
Свекърва е писала, ма е дълго...пускам smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #221 -: март 13, 2018, 11:50:49 »

За инвестициите изводът е, че няма логика по нашите земи в какво да инвестираш парите си. Все ще се намери някой да ти подлее вода, защото като се завъртим сме все трети братовчеди, та и в ноу-хау смисъл няма pardon Аз с интерес следя кога ще дойде момент, в който балонът с цените на нивите ще се раздуе. Не е нормално декарите да се дават на безценица, та ми е интересно кой, кога и как ще окрупнее. А колко къщи има останали като скелети по селата girl_impossible Природата не търпи дълго време празно място.
Наде, не знам конкретни случаи. Хубаво планират внедряване на деца със СОп по градини и училища, но те учителите и без това са за златни медали по търпение. Аз никога, ама никога не съм смятала за полезно в група/клас да има повече от 20 деца, аккво остава да са около 30. crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #222 -: март 13, 2018, 12:14:06 »

Али, няма как да се вдигнат цените на земята... Както виждаш, целта е не да се обработва, а да се внася. На хората по селата им плащат да не произвеждат мляко и млечни продукти. Каруцата България отдавна се търкаля по нанадолнище и нищо не може да я спре да се катурне pardon Няма да се затрие светът, нито ще сме първите, нито последните изчезнали. Сутринта чух статистика по радиото, че 6 милиона българи, повече от живеещите вече тук, са извън граница.  nea
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: март 13, 2018, 13:23:35 »

Добър ден!
Много различни теми сте подхванали.
Наде, аз онзи ден мернах въпросната тема, обаче нямах време и само 2-3коментара видях. Явно после е станало страшно.
Аз пък съм винаги ЗА купуването на имот, майка има колега взима по 15 000е месечно от наеми на няколко апартамента, отдвана каквото е било на кредит е изплатено и е на печалба. Ние също обмисляхме да вземем гарсониера и да я пуснем под наем, ама се отказахме. Ако ми кзпаднат излишни пари със сигурност ще си купим къща на мига.
Да трупаме от сега пари за университет ми е рано, а и утре ако реши да не учи кво?! Като наближи момента ще видим, Фани е права винаги може да се продаде.
Времето днес ми изигра гаден номер и заваля силно малко след като излязохме. Дано след обяд да спре или поне да намали и да излезем.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #224 -: март 13, 2018, 13:53:07 »

За прогимназия имам два много типични примера. Първият е на бившия ми приятел - 4 етажа по 160 квадрата всеки. Два етажа бяха обитаеми, другите два на груб строеж. Ама от груб да ги докараш до негруб иска мнооого пари. Те пак бяха сравнително лесни като делене. Кой иначе би избрал 4-я етаж, като нямаш асансьор и ще катериш стълби, докато свят ти се завие. Те бяха типично семейство, което пуска и спира климатик при всяко излизане или влизане, успоредно пускаха акумулираща печка, защото нямаше кой да изчисли кубатурата, отделно и дърва мъкнеха и накрая токът винаги им беше бомбастичен crazy Аз много им се чудех защо не сложат каква да е дограма на необитаемия етаж, поне да не им фука зимата отгоре. pardon Двор имаха good Ама и той неоправен напълно, че видиш ли хубавата ограда искала пари.
Другата класика в жанра е кумът на свекърите. Става дума за едно загубено село до Пловдив. В същия двор решили да строят нова къща точно до старата. Това им простеело, онова им било бедняшко... Профукали са сума си пари за къща на два етажа със 7 кенефа и нито една баня и тоалетна към спалнята. Явно проектантката им е и тя от село, та такива неща не са типични за там. Свекър ми им е правил почти всичко. Сума си време си живяха в кирпича, а другото беше за показване. За същата сума е можело в подножието на Родопите да си вземат готово и да го префасонират по свой вкус. В същото време комшията им гледа крави и вонята е един път!
Мерси съм за такива имоти, дето все някой ще ти се мота из краката и все скандали ще има кой кога измил стълбите или измел двора. И за апартаментите съм така - може кутийка да има всеки, но да е отделно, а не 5-стаен 4 поколения едно връз друго и в банята по хронометър да стоиш.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines