Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:37:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 153984 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #600 -: март 29, 2018, 09:24:32 »

Свекс, с десен е да, в Англия яйца не се боядисват, само шоколадови ядат. smile само с малката съм, таткото е много работен, тя си седмица е в командировка цялата, а точно сслед това са скъпи билетите и ще му се размине. smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #601 -: март 29, 2018, 09:34:58 »

Понеже голяма драма с таА буква - какъв е проблема? Ако просто се обърне хоризонтално, ще си стане нормално И. Не знам как изглежда отзад, но ако е една и съща - нищо не е станало good не са видяли. Ясно, че трябва да сме професионалисти, като започваме една работа, но пък сме хора на първо място tease
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #602 -: март 29, 2018, 09:44:06 »

Да, много зависи от детето. Кокона подкара колело за баланс на около 2, но реално на 3 му се кефеше на макс good Тогава преодоля страха да се засили и да вдигне крачета. Нашата тротинетка не е от Декатлон, но е на същия принцип - лека, с две колела отпред, едно отзад и се завива с леко накланяне на дръжките. Хехе, с момиче има и още една опция за играчка навън - бебешка количка. Много им се радват от малки. Те и момчетата им се радват, ама не им купуват Wink
Мен много ме е яд на китайско великденските артикули. По магазините за Коледа и Св. Валентин ни зариват със стока. Да, обаче за православните Великден е най-големият празник. И тук - греда с украсите! Тези дни нали търся подарък за онова семейство - ами наредили на един стелаж 1100 неща. Погледът се замайва, обаче като се загледа човек - точно три артикула са, но по много бройки. Заемат място, прави впечатление за изобилие, а няма избор. pardon Даже видях на места извадили изкуствени коледни звезди, както и панерчета с коледни мотиви crazy Така де - може и да пробутат в навалицата нещо. Точно като във вица как Киркор и Гарабед направили магазин и какво да продават - един лимон. Обаче суша - никой не влиза в магазина. Решили да влизат и излизат сами от магазина, за да правят впечатление за навалица. Ходили те и в един момент - лимонът го няма. Киркор питал с изненада: А! Къде е лимонът?, а Гарабед казал: Сигурно някой от навалицата го е взел pardon
Виви, и бои ли не продават huhhuh.gif
Като каза скъпи билети и се сещам как скоро майка ще пътува в чужбина. Билетът й бил почти 400 евро lol Отдавна не бях чувала за такава тарифа тук по Европата.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #603 -: март 29, 2018, 10:40:42 »

и аз като Али съм наспала се, изкъпах се, сложих си ампула за коса- въобще- СПА ден, без дете. Да го мисли баща му днес, на планина. pardon
Поработих малко и отивам на шопуване с леля ми, да видя дали ще си харесам нещо.  Wink

Яйца боядисвам по много малко или купувам боядисани от Била, немски уж. Нямам мерак нещо откакто бях бременна и доста зле, свързвам го с ултра лоши дни и спомени. crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #604 -: март 29, 2018, 11:27:50 »

Аз пък съм на северозапад и даже съм с карирана блуза и ботуши. Само каубойската шапка ми липсва Wink И тук е слънчево и топло. По тоя села си е вярно див запад sad
Айде лек ви ден!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #605 -: март 29, 2018, 11:32:24 »

Али, тц, няма бои, няма чудо, като сме там за Великден, ходим до бг магазина за бои. smile
Знам, че в Германия има яйца, защото сме били там и по магазините имаше боядисани, та явно си зависи от държавата, ама при нас няма.

Единственото яко нещо, което правят е Easter egg hunt, крият яйца и децата ги търсят. smile Днес и в офиса са спретнали такова нещо - един колега открил 10-ина :Д само си чета мейлите и им се радвам. smile

Сега сякаш ми липсват времената, където бях на работа дето изляза ли от офиса нямам достъп до нищо - нямах телефон, нямах лаптоп ... сега и в отпуските си работя ...  shok
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #606 -: март 29, 2018, 11:45:52 »

Виви, така е, няма отпуска, няма боледуване. На НИ1 шапката им е в Англия и по тамошен модел даже нямат регламентирани брой дни за отсъствие от работа /преди бяха 20 общо за болест и отпуска/. Където и да са, работят. Пак при теб часовата разлика е само 2 часа, има и по- лоши случаи отвъд Океана.
Да кажа, снощи пак гледах Смени жената. Едната беше от Враца, ама не вярвам да е позната на някого, че беше от ромски произход. Много смотана работа, забъркват съвсем различни семейства. Хехе, голям майтап обаче, ромката сложи протеин на прах /вместо прах за пране/ в пералнята. Малко като Родния, дето обърка силикона за тоалетна на котката blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #607 -: март 29, 2018, 11:55:07 »

И аз ще си го пусна набързо, да видя сеира.
Междувременно гледахме бригада нов дом с мъж ми. Реакцията му беше на типичен козирог pleasantry.
Вика: еe, хубаво, нямат пари, нямат. Защо не е сменил картона на вратата с нов, това не струва пари ?
И: Еее, видя ли, най се радва на телевизора, те затова са бедни, щото все кесят там, вместо да си облагородят апартамента с подръчни средства. 
biggrin biggrin biggrin
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #608 -: март 29, 2018, 11:57:11 »

Свекс, само гледах как я водиха на спа и й правиха форотсесия и си мислех, че по-добре да я бяха завели на зъболекар жената, вместо да я водят по спа и разни глупости, то тя си каза накрая, че не е за нея тая работа - гледах само 5 минути, нямам идея какво става накрая, ама те всички са нагласени. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #609 -: март 29, 2018, 12:49:26 »

Добър ден!
Свекърва, абе може ли да ме просветиш как точно се боядисват яйца с люспи лук? Варят се с тях или после се слагат? Има ли тайна? Ако искаш и на лични, че май само на мен ми е интересно.
Раничките на Маш са супер сладки, ама не си представям Ники да търпи излишен товар /само ще го забави  Wink/. Аз имам 1 малка от Декатлон и там му нося резервни дрехи, вода, банан и такива неща.
Фери, на Ники за рдто му подариха балансиращо колело на чилафиш http://bghlapeta.com/chillafish-bunzi-2в1-колело-за-баланс-product16073.html   се трансформира с 2 и с 3 гуми. Много е леко и удобно за носене, обаче той още не схваща какво да го прави точно. А в същото време ми се струва, че бързо ще му умалее. Взела съм му и една кола /ride on/ от Джъмбо, бута се 2 пъти и до там, само клаксона го кефи и да й върти гумите  pardon . Може да го заведа да види тротинетка, нея може и да я хареса.
Булче, успех!
Чери, голяма свобода е колата! Аз искам пак да почна да си карам активно, ама чакам мм да ппдкара пак мотора. Днеска излетял с него, ама не се сети да ми остави ключове и документи  diablo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #610 -: март 29, 2018, 13:23:11 »

Райд от колите са супер за първо дете. С него се насищаш на шум и после заобичваш тротинетки и колелета, че са тихи. Ние имаме едно пате,та и малкият ще го кара. За мен трябва да си купя тапи за уши. При нас като са сурия деца и настава какафония blum Да са живи и здрави да дивеят!
Реакцията на ММ за Бригадата е, че работят през пръсти - не полагали замазка, шпакловката била кърпеж, пък дограма не сменяли... Егати професионално изкривеното мислене tease Много ме впечатли епизода с таткото с двете момичета. Предвид това, че той не е имал летящ старт в живота, се бори и търси възможност за нещо хубаво. good Такива хора заслужават нещо добро. Дори и да не са перфектни ремонтите им дават нещо необходимо, което ние приемаме за даденост.
На Смени жената съм гледала само един епизод преди много време. Беше с някаква мис и с някаква обикновена жена, която след второто раждане очевидно беше забравила да се поддържа, включително и домът им беше като външния й вид. Миската беше нахакана и директна в критиките си, грозно се изказа, но имаше доза истина в думите й.
Хехе, за домашни изцепки се сещам винаги как наша близка ми се жалваше, че не й се разтваря хубаво таблетката за съдомиялна. Пък тя я слагала с опаковката вътре.
Изчистих си колата отвътре. Малко с опашката забърсах, но поне изхвърлих торба с шишета недопита вода и касови бележки от бензиностанции Girl_hide Коригирах и коланите на кокона, че се сещам само когато я кача.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #611 -: март 29, 2018, 13:45:25 »

Гледам и аз Смени Жената редовно, интересни са ми, макар и нагласени smile Снощи определено бях впечатлена, че има и мсислещи тъмно зелени с по едно дете само Wink
Бригадата как да сменят и прозорци, много им е ограничен бюджетът, времето...достатъчно правят  накрая изглежда красиво smile Аз там първият сезон се дразнех, че все бяха подбрали хора дето мрън мрън, ама в трудоспособна възраст няма да се мръднат малко да изкарат пари да живеят по0-добре...този сезон повечето са катои бащата с момиченцата, и мен ме впечатли и по ми харесва smile
МАлко и аз като мъжа на Еми мисля, че не е само до нямане, а ди ограниченост  blush Моят мъж си направи половината дребни ремонти по къщата, щото му е кеф, отдава му се и всичко е точно...а ходи и на работа, не е до време и възможности, а до желание. Та що тия да не могат малко да си облагородят средата  pardon
И при леля ми в Италия няма бои...
Рат, гледах ги тези колелета и аз, много ми харесват колко са шарени  good
Чуууус!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #612 -: март 29, 2018, 13:55:51 »

Фери, ако искаш, то и за другите от Сф важи, да си спрртнем една парк-среща /като мината година, която Панди направи/ и ги го нлся за тест-драйф.
Али, на Ники не е мн шумно, то не пее, има клаксон, ама той не може да го натиска много много. Виж навънка, само да докопа някое пеещо и цял ден мо е да го щрака.
Мисиятя и ние чат пат я гледаме, допада ми. Доста уют внасят. То е ясно, че за 5 дена и с ограничен бюджет няма да направят двофеца на Доган, ама заприличва на дом. Иначе за домашните ремонти и у нас са на почит- и гипсокартон слагаме и шпакловки, в  паркет и боядисване и аз участвам активно, за ел инсталации си имаме инжинер и само му помагаме /Ники най-вече, обожава всичките инструменти и кабели/. За по-пипкавите неща само викаме някой доверен майстор като реденето на плочки.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #613 -: март 29, 2018, 14:10:39 »

Рат, нищо особено и сложно не е, даже е по- бързо и не се хлепа толкова: Пълня тенджерата с люспи от червен и обикновен кромид и слагам вода, колкото да покрие яйцата  и 2 супени лъжици оцет. Леко намачквам с ръка и буквално заравям яйцата в шумата. Варя на слаб котлон 10- 15 минути и оставям да изстине, като проверявам колко интензивно са се оцветили. Може да се оставят дори час - два, после идва следващата партида по същия начин, без да сменям шумата. Оставям яйцата да изсъхнат, без да ги забърсвам с кърпа и после ги лъскам с памук, напоен леко в олио. А, ако лепиш стикери, олиото е след това. Пък ако имаш мераци и бели яйца, може преди варене да им лепнеш листо или буквичка и да фиксираш с парче от чорапогащник. Може и да се получи хубав отпечатък, но не винаги е с добри контури.
Поне не се зяносват яйца, всички си ги изяждаме. Жълти правя с куркума, лилави - с червено зеле или боровинки.


* IMG_5864.JPG (63.76 KB, 374x281 - видяно 3050 пъти.)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #614 -: март 29, 2018, 14:15:18 »

Мъ тъй си е, хубаво, че съм аз да ни издържам вкъщи, че с моя ограничен мъж, дето нищо не ремонтира сам, ни знъм!  funnytooth

Откакто съм се прибрала, майка ми е започнала да ми пълни главата с разни работи - тя сега активно чете разни статии и установила, че половината храни не трябва да се ядят - включително овесени ядки, трябва да си сменя мемори пяната възглавницата с такава от естествени материи и т.н. По принцип не ми пречи, но се чудя наистина ли модерния свят ни разболява? И наистина ли тия изкуствени материи са толкова вредни?

Миналата година ползвах някаква рецепта за избелване на яйцата, че не можах да намеря бели, свърши работа и се избелиха, ама после пък по-трудно се боядисаха. Тази година не е моя отговорност, та каквото ми сервират това ще боядисвам. smile
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines