Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 22:15:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 155175 пъти)
 
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: март 26, 2018, 09:04:50 »

Добро утро smile

едва ви изчетох последните дни. Екзистенциални теми сте обсъждали  pleasantry

Смяната на времето направо е кошмарно. Не ми се вярва, че още го правим. Толкова е глупаво и излишно  diablo
Дано Булчето разкаже за зверския рожден ден smile

Маги, в неприятен период е влязла баба ти.  Моято като започна да си измисля и не излезе от филма ... Много е тъжно как мозъкът им започва да работи по някакъв странен начин.

От няколко дни се каня да ходя личната на Иван да му взема извинителна бележка, че миналата седмица забравих. Само като се сетя колко хора ще има и се отказвам. ММ тази седмица е в командировка и направо не ми се подхваща седмицата  pardon
Отивам да пия едно кафе  Torte
« Последна редакция: март 26, 2018, 09:06:31 от ma6ka_ » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: март 26, 2018, 09:09:16 »

Добро утро и от мен!

Вече си имам мъж и съм доволна и щастлива! heart

Вчера ходихме в един нов детски център в града. Добре беше, само че не беше достатъчно топло. Краката ни замръзнала, а ММ беше забравил да вземе пантофките на Алекс, а ги бях приготвила.  Имаше и един индивид, който ни лазеше по нервите през цялото време.

Смяната на времето ще я коментирам след като видя как ще бъде и днес.

Честит празник на Булче и тук.

Панде, как ще празнувате рд на Бамбук? Скоро се сещах и мислех да те питам.

Честито Благовещение - Християнски ден на майката, с малко закъснение! heart

И аз викам вече да се топи снега и да дойде истинската пролет.

Хубава седмица!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #512 -: март 26, 2018, 09:14:57 »

Маги, точно такова нещо не ми се е случвало, но при свекървата /на 87/на една от близките ми приятелки се оказа, че е от неправилно функциониране на бъбреците. На първо време се обърни към невролог, може и с оросяването на мозъка да не е наред. Обикновено са периоди, които с времето стават по- чести и по- дълготрайни. Много е тежко и на мястото на твоите родители сигурно бих те освободила от този ангажимент, защото си на съвсем друг етап от живота си. Дошло е време да взимате важни решения, не се нагърбвай сама. С две думи - халюцинациите не са от старческо оглупяване и не са в резултат на напреднала възраст, има си някаква причина.  cray
Не мога да си харесам филм за гледане или книга за четене в последно време. Карам до половината и го зарязвам nea. Попаднах на ето това, гледала съм го и преди, но пак ми беше интересно и забавно. Има връзка с "пазенето на тишина" в критични моменти и го препоръчвам на всички мъжки майки. Ако не за друго, то поне може да се пусне без субтитри и да се упражни английски Wink
https://www.youtube.com/watch?v=kErvOo44a_M
Хубав ден и успешна адаптация към новото часово време blum Астрономическото и него хич не го бива засега, ама май свикнахме smile Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #513 -: март 26, 2018, 09:15:53 »

Маги, заведи я на невролог или психиатър. Баба ми след падане на главата си,  беше почнала така, но й дадоха някаква много скъпа гинко билоба от типа на 50 лв и нещо за оросяването и се оправи, слава Богу!
Личният ще ти каже според казуса на кой от двата специалиста да идете.

Аз изкарах тежък работен уикенд, вкъщи също грижи и работа, та предпочитам да не си спомням.  pardon
Гледаме напред. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #514 -: март 26, 2018, 09:18:31 »

Свекс, писали сме едновременно. Вчера гледах френски шантав филм - Виктория, мисля.
Инак гледах и Анихилация ( не знам как е преведен на бг, на англе си е така ) - отврат. Уж много прехвалено, уж ти оставя да мислиш- разочарована съм от режисьора. Опит за Ужаси, с елементи на фантастични философствания, които нямат разработка и покритие до финала. Инак завършва интересно. Много се спори по този филм в моята група за филми. pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #515 -: март 26, 2018, 09:23:54 »

Добро утро!
Честитих на Булчето за порасналия Звяр, но и тук да му пожелая весело детство smile
Аз бях сама с бебешока от петък вечер. В събота бях да се подстрижа, нашите разхождаха бебока. Изобщо не беше като СПА процедура, защото майка и татко не спряха да мрънкат и спорят един с друг. Усетих единствено спокойствие докато бях с пелерината. В неделя ММ и кокона се прибраха от вилата и ходихме на разходки. Събрахме ужасно много студ, поизморихме се, но все пак ни беше хубаво. На мен особено - видях Еми, макар и за много малко danceg Вече има и фен клуб в града ни на ниво под 1,2 м. Wink
Малко ми е шашаво с новото време, защото ставам доволно късно и се стряскам като видя часовника, а аз още съм по пижама girl_haha Искам като турците да приемем само лятното време и повече да не помисляме за зимно/астрономическо време. Мразя да се стъмва рано.
Днес се гледаме с кокона и следобед ще ходим на разкрасителни процедури. Леко съм в шок и паника - в петък съм на пита, в неделя пък наши приятели ни поканиха на първата им годишнина от подписването на брака. Като сложим и форумския подарък - кога, кога ще успея Girl_hide
Лека седмица на всички и дано вече засвети пролетно слънце над главите ни Sunshine
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: март 26, 2018, 09:30:16 »

Благодаря за съветите.На нефролог е ходила, за невролог ще видим.Да ще трябва да се взимат тежки решения.На никой не му е лесно.Майка ми не иска да я вижда, баща ми работи далече та ще ги видя какви компромиси ще се правят.

Аз ви препоръчвам ето този филм, лек и смешен, френска хубава комедия.Аз такива харесвам http://www.hbo.bg/movie/%D0%91%D0%B5%D0%B1%D1%87%D0%BE_-93110 Гледах го в неделя сутринта по HBO, ами посмях се доволно и ми беше леко на сърцето.Без американските напъни, без простотия.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: март 26, 2018, 09:32:02 »

Али, честта беше моя, да ви видя целите в комплект. Въпреки негативните преживявания на други теми и безсънието, аз също бях много щастлива да ви видя на живо! Децата са разкошни и слънчеви! heart Със Свекърва не успяхме, в други посоки тръгна уикенда там.  sad  Следващият път предлагам сбирка на трите. smile

Маги, майка ти няма право да се измъква така. ИСка, не иска- инак натоварва и теб. Това не е много майчинско от нейна страна, честно казано..  huhhuh.gif Баща ти какво като работи далеч? Леля ми е в Австрия и въпреки това, лятото като дойде, гледа баба ми вместо майка ми, за да отдъхне тя. Въобще много ме дразни че те натоварват така...
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: март 26, 2018, 09:59:39 »

И на мен много ми се спи от новото време. Да идва вече пролетта и слънцето че да живнем!

Свекърва, веднага ти казвам хубава книга, точно я приключих - Устои в пламъци на Кен Фолет (за френския и англ. кралски двор по времето на кралица Елизабет I, борбата между католици и протестанти и т.н.). Не знам дали си попадала на него, върховен англ. автор, на който според мен най-хубави са историческите и шпионските романи - Устоите на земята, Свят без край, а по-съвременни - трилогията XX век: Крахът на титаните, Зимата на света и Прагът на вечността, която ми е най-любима. Пише страшно увлекателно, като приказки, но с исторически факти и хем научаваш, хем ти е кеф.
Мислих си, че подобни за БГ история са може би четирилогията за Асеневци на Фани Попова-Мутафова.

Някой да ми препоръча интересен роман? Купувам много често и български, но рядко попадам на нещо смислено.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #519 -: март 26, 2018, 10:18:13 »

Привет!

Открадвам си малко време преди да ме е заляла работата от всички страни  pleasantry

Благодаря много за пожеланията, рождения ден мина много добре, не знам къде ще побираме всичките нови камиони които получи ама какво да се прави. Беше иначе много послушен, игра си сам, вечерта беше пак във вихъра с възрастните гости, днес ще духа свещички и в яслата абе три дни яли и пили  heart Аз съм преуморена, карам вече без втори уикенд, този Париж ме доизцеди... за капак Звяр си беше изгорил и ръката събота на котлона, просто вече съм на ръба, но следващите 2 седмици не мога и да си помисля за отпуска....

Маги, какви са и халюцинациите? Сигурна ли си че не е деменция?

Свекърва, имам прислужницата на книга, кажи дали я искаш? smile

Хайде, стига толкоз, отлиатм  RUN
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: март 26, 2018, 11:32:12 »

Бабето вижда разни хора.В началото ми беше забавно сега ми е страшно. Иначе към момента обмисляме какво да правим.Ситуацията не е лесна за решение.Нашите живеят във вход без асансьор, баба ми не може да се качи у тях никак, тя едва си вдига единия крак, ние сме в жилище с асансьор, но да сменям с на нашите апартамента след толкова ремонти не знам, наистина не виждам как ще стане.Да вземем гарсониера с асансьор в тоя смотан град се оказва трудно и скъпо постижение.Моля ви за една боксониера ни искаха 20 00 Е, да правилно виждате евро!Та наистина всички мислим какво да правим и правилно решение за сега няма.

Булче
, радвам се че сте си изкарали добре.На теб ти стискам палци да оцелееш и да успееш да свършиш всичко което ти предстои.

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: март 26, 2018, 12:15:49 »

Здрасти!!!
Какво сте ми се заоплаквали?! Тук от края на октомври като заваля снега и още не се е разтопил. а при вас седи не седи 2 седмици и веднага вдигате ръце. Последния сняг у мама е бил рижав. Снимали са го - удивих се. blum
Маги, много неприятна ситуация, но и аз мисля като Еми И Свекърва, че трябва родителите ти да ти спестят грижите за баба ти. Моята като беше на легло майка ми и баща ми се справиха без да замесват  мен или сестра ми.
Булче, да ви е жив и здрав малкия голям господин. Много да ви е послушен и да ви радва!!! Дано имаш време да си починеш през следващите дни, че ти взеха тока от работа напоследък.
аз пък гледам Кухня и ям сладолед, и пия кафе. Вика тъкмо ражда. Тук не сменяме времето също и въпреки това днес си поспах доволно до 12:30  yahoo
Дайте идея какво да сготвя за довечера, плийз моля пожалуйста  pardon
Хубава седмица
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #522 -: март 26, 2018, 12:49:25 »

Е мислех да не пиша, че нямам време, ама само да ви подразня тука е страхоооотна пролет. Топло, слънчево, сутринта закусвахме на отворена врата. Чакаме сняг в събота обаче.  sad

Иначе си изкарах страхотен уикенд  yahoo Тази седмица ни е кратка, в петък е Разпети петък и почиваме, понеделник също  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #523 -: март 26, 2018, 12:50:19 »

На мен ми се взе токът! Кокона е по ново време, господинът - по старо. Той не спа преди обяд, яде и вече се събуди с рев заради зъби. Сега мрънка на земята, мрънка в мен, реве в леглото... Друскам, разнасям... Освен да пробвам с онова изваждане за врата от коритото. crazy Кокона тепърва легна, а аз нямам 2 минути спокойствие от сутринта. Студено и мокро е. Всички имаме нужда от разходка... А вкъщи е прашно и за прахосмукачка... Някой ден! Когато излязат зъбите girl_haha
Фани, да, те бяха казали, че има пясъци от Сахара в снега. Преди време тук имаше оранжев дъжд. Точно като в песничката оранжеви ми бяха прозорците, оранжеви бяха и колите girl_haha Сега последния сняг беше нещо много кален crazy
Този сезон на Кухня така и не съм го гледала.
Булче, дръж се good Дано скоро има глътка въздух!
Маги, какво да ти кажа - то с възрастни хора никога не е лесно. sad Дано намерите удобно решение за всички.
Клипът на Свекърва изглежда доста обещаващ good При възможност ще го гледам.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #524 -: март 26, 2018, 13:06:51 »

Да, това са си чисти халюцинации... На приятелката ми свекървата понякога говори с починалата си майка и казва, че и е нагости, чака и се притеснява къде е починалият и съпруг, измисля си, че един техен съсед студент и е хвърлил око и я гледа похотливо, но в повечето случаи "вижда" и "общува" с хора, които не са на този свят. Понеже всички в семейството им са медици, макар да е на 87г., дълго време я разхождаха по прегледи и имаха съмнения първо за Алцхаймер. Значителни подобрения настъпиха след диагнозата за бъбречна недостатъчност, за радост. Жената живее сама, но на една пряка от сина си, та могат да я наглеждат, като запазват и лично пространство.
Маги, просто няма да излиза навън, ако отиде в жилище без асансьор, както е майка ми в момента. Когато се налага да се ходи по доктори или зъболекари, викаме срещу заплащане някого и я сваляме. Другото решение е дом за възрастни, но са нужни доста средства. Компромисен вариант е да идва човек и да я гледа, защото няма да става по- добре. Правилно решение няма и как да има, защото всеки го вижда през собствените си очи.  pardon
Аз като ви казвам, че най- важно е човек да има акъл, вие не ми вярвате Wink
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines