Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 20:29:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 155002 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 05, 2018, 09:05:42 »

Аз тъкмо прехвърлих инфо за Оскарите. На мен ми харесаха Jane Fonda, Allison Williams, Ashley Judd, Sally Hawkins, Camilla Alves. Най-много Алисън. Сега като я спомена Еми, Лупита също ми хареса. Останалите не ми харесаха smile
Филмите, които вземат Оскар по принцип не са мой тип. Може би бих гледала този за Чърчил.
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #46 -: март 05, 2018, 17:31:40 »

Аличка и Фери благодаря за разясняването  give_rose ще си избера 22 нали ни беше дата на сватбата дано да се окаже приятен ден  smile

За Дубай да се впиша и аз по темата, беше мечта на В, та миналата година след сватбата ходихме със една друга двойка и за късмет В изкара един ден неразположение пазеше тоалетната случайно да не ни я вземат   bad. Като цяло беше интрересно да се види, не бих отишла втори път, но си беше изживяване. Аз съм голям поддръжник на пътуванията и смятам че ако има човек възможност си заслужава да посети колкото може повече мечтани дестинации.  bouncinggirl

Оскарите снощи седях да ги гледам до края тази сутрин едвам се излюпих  Girl_hide и съм съгласна с Панда че филмите номинирани за оскар са от странни по-странни, ама никак да не ми допаднаха. Бих гледала този с Мерил Стрийп Вестникът на Властта, и може би Най-тъмният час но останалите грам не ме хванаха за публика. Като цяло си мисля че е имало много по-силни години на оскарите, тази беше леко слаба.  pardon
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 06, 2018, 04:10:39 »

Бързо казвайте , къде пътувахте Wink  аз работих,само Неделя успях малко да си почина и прекарах следобеда  в чистене на къщата.
 Изобщо не ми е празник 3 Март напоследък,а от всичко най-мразя постовете кой, колко е горд....Не ми се отваряше социална мрежа,заради тези глупости.Ох,,,много мразя и да ми изпращат картички-честитки за някой празник,,,а също и отбелязването в такива картички,,,,За Баба Марта имах над 40 такива съобщение,много ненормални хора.Толкова ли е трудно едно изречение да се напише,та някакви спам -картички се препращат на всички абонати/приятели.Сега и за 8 Март ще бъде същия ужас ,с добавка подарък карамфил,от всеки магазин и супермаркет  diablo  замислила съм да прекараме деня в парка на Сандански  с мама,леля,Кари и другите жени от фамилията.Избрах им кошници с цветя,ще са готови в деня,тъкмо да имат занимавка уикенда да садят китки Wink на мама едни обици  взех предварително,че загуби нейните.Аз  отново си самоизбрах подарък,та съм спокойна,че няма да получа безумно скъпа гривна,която ми седи в кутията вече осма година.И ми се иска този празник да е ден на майката,че така още ми е със соц привкус и горчи леко.
 За Оскарите ,,,,най-красива ми беше моята любимка Алисия Викандер,не знам дали съм пристрастна,но ми хареса много...Всичко останало ми е боза и миш-маш.И с тези каузи и политически кампании ме загубиха тотално.Много банално стана вече.
 
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #48 -: март 06, 2018, 08:55:45 »

Добро утро!
Никъде не сме пътували. Бяхме си вкъщи. pardon ММ почиваше в неделя, което не се беше случвало от много време, та прекарахме време заедно тихо и кротко. Вчера пък баба беше на гости до обяд.
Аз от вчера нещо не съм добре. Дереше ме гърло, а сега нещо на кашлица го обърна nea Толкова рядко да боледувам и да се чувствам отпаднала ми обърква всякакви планове. beating Стягам се, че другата седмица има тържество в градината. Днес трябва да обиколя 1000 места, да купя цветя за 8 март (взимам саксийни по принцип), имам и някакви забатачени неща, които все отлагах.
За 3-ти март не съм попадала на честитки и горди лозунги. Предимството да си антисоциалномрежов pardon Из квартала нямаше много знамена - 5-6 да са били. На фона на минали години - твърде малко huhhuh.gif Иначе за баба Марта ме бяха включили във всевъзможни вайбър групи и получих милион картички по умни и безумни часове.
Не мога да свикна с новия вариант на почивни дни. Имам чувството, че е понеделник crazy
Оскарите не съм ги поглеждала дори по репортажи. Сега следя нещата около лекаря. Наказателното право винаги ми е било интересно, наред с трудовото, та си ровя и търся информация в тази посока. А колко са еднодневни журналистите! Имаше нашумял случай преди 10-тина дена. Вече е забравен от тях.
Отивам да се изпотя и напаря после в банята.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: март 06, 2018, 09:07:56 »

Ние пък ходихме да гледаме "Три билборда извън града". Ами съвсем си е за Оскарите, които му дадоха good Страхотна игра good  good good Освен това показва и къде е живял НИ2, та ми беше интересен и като бит. Съвсем като при нас в малко, забутано място, забравено заради удобна магистрала- скука, безвремие, пиянство, душевна тъпота и простота. Тежък филм, не е за всеки. Почти половин час преди това гледахме анонси за другите два, за Чърчил и Водата, идват през април в кината. В салон от 100 места, в почивен мъглив ден, дневна прожекция, имаше 20- тина като нас. Скъпо е, 9.50лв. на човек, но пък за един -два пъти в годината заслужава да се подпомогне киноиндустрията.
Четох, че водният филм повтаря отчасти "Човекът амфибия", култов от моето ранно юношество. Много силно ме беше развълнувал, още си спомням голямата любов и подводните снимки, както и фантастичните елементи. Артистите бяха и много красиви, докато Съществото сега е потресаващо на външен вид и някак всичко е много мокро и в странни цветове на плесен, водорасли и нещо слузесто и плъзгаво.  blush
Криво ми беше, че не успяхме да се измъкнем някъде на планина, но пък се срещнахме с приятели, много се смяхме и пяхме. Да, сега имам за пране и чистене, за дояждане и подреждане, но пък бяхме на волна програма и както не обичам масажи и парни бани, май това си ни дойде съвсем добре. Пък и спестихме едни 500- 600лв. Wink
Хаха, Али, вайбър групите са ужас, мен точно такива ме нападнаха и за 3-ти март. Сега ми дзънкат и за доктора и май ще изключа интернета на телефона.
Хубав и успешен възстановителен ден! Май ще насоча усилия за ходене на фризьор, че снеговете бяха наводнили салона и ми се измести времето за поддръжка на косата. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 06, 2018, 09:23:23 »

Добро утро или добър ден!Днес семейно се успахме, Моника рева, че не иска точно тази рокля за градината, после рева, че не иска да и я събличам и съвсем закъсняхме за работа  tease Утре им е тържеството, аз почти съм купила подаръци за госпожите, ама почти.Луда работа!

За трети март мисля точно като вас.За мен целия тоя фалшив национализъм, които показват голяма част от хората ми е в повече.

Лоли, аз понеже съм върла пазителка на правата на жените 8-ми март е денят на жената и няма нищо комунистическо в него!Той е създаден много преди комунизма да стъпи по нашите земи и е свързан със правата на жените, като част от обществото.Мен пък изключително много ме дразни, че е превърнат в деня на мама, което въобще не е вярно, има си ден на майката!А като нямах Моника се чувствах втора ръка човек, защото всички се пребиваха да поздравяват майките и пишеха едни напоителни постове във ФБ, колко пълноценен човек се чувства откакто е майка!ГЛУПОСТИ! Мразя хора, които изкривяват действителността!И сега уча мъжът си, да подарява цвете на дъщеря си, да и показва, че може да е независима и да постига всичко сама!Така както са ме научили мен!Това е смисъла на целия този празник, без да си майка Wink

Аз очаквам нападение от общи постове точно на тема 8-мимарт във ФБ.Хората ме знаят, че съм малко хейтър и рядко ме включват, ама имам няколко приятелки ентусиастки, винаги ме накацват на такива празници!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #51 -: март 06, 2018, 09:42:06 »

Маги, хубаво си ги насмотала такива с ден на майката, защото някои са майки само на думи, а има и такива, които не са станали майки не по свое желание. Иначе защо ще е този патос да се подаряват цветя на колежката, учителката, съседката и прочие?
По повод комунистическите идеи пак се сетих за Дървото на живота. Последните два епизода бяха силни good Беше интересно кой кого ще надцака. То беше ясно, че като във всяка балканска драма, повечето ще се изпотрепат. Но последователността на събитията беше от значение за личния реванш. Така бързо изгледах филма, че после на един дъх взех сериите от Откраднат живот. Засега звучи обещаващ сезон да е, пък да видим.
Забравих да пиша нещо. Намерих си един чувал с пролетно-есенни дрехи. Бях ги прибрала с мисъл, че няма да ми стават докато съм бременна. И така ги бях скрила (в нашите), че едва преди два дни се сетих къде са и колко неща ми липсват от гардероба. crazy То наистина бях в година-две очистителен период и основна подмяна, ама чак пък толкова Wink Та, намерих ги аз и сега мисля да ги освежа с парата. Пералнята ни има парогенератор и програмата я дават за освежаване. Дали обаче е точно с такава цел - да не миришат праните дрехи на застояло? Ако някой има опит, ще ми е от полза. smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #52 -: март 06, 2018, 09:47:13 »

Добро утро.

На мен пък не ми е псевдо това за 3 март - кога друг път ще си сложиш знамето на прозореца, кога ще слушаш химна или "Кой уши байряка", кога ще се ровиш за велики фрази, казани от Левски или Ботев, щом постваш, значи мислиш за това.
И за доктора не ми е псевдо. По-реално от този протест, здраве му кажи. Реални хора с реални ангажименти висят с лозунги и защитават правата му. Медиите го излъчват, а реалните хора го споделят - и е пак реклама, но не с рекламна цел.

Допълвам за  8 март - маги е много права!!! От деца баща ми подаряваше цвете на мама, мен и сестра ми. Не ни учеше ние на нея, защото е мама, а че е праЗник на трите му любими жени!
« Последна редакция: март 06, 2018, 09:49:44 от nadelina88 » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 06, 2018, 09:47:52 »

Здравейте

Снощи се гушкахме до късно и ММ днес закъсня за работа.  blush Добре, че се събудих, иначе кой знае кога щеше да стане.
Днес имахме час за ваксина, но звънях да я отложа, защото не сме се излекували напълно.

Ние никъде не ходихме. ММ почива само събота и неделя. На 3-ти времето беше много хубаво и прекарахме доста време навън.
За 8-ми още не съм купила подаръците за мама и свеки. Трябваше снощи, но откакто баба почина и брат ми е втора смяна на работа, майка ми идва в нас, защото не се чувства много добре сама. Довечера сигурно пак ще е така и най-вероятно ще остане за последния момент. Измислила съм им разни козметики.
За мен 8-ми е ден на мама и на жената. Не виждам лошо в това. От малки така сме учени. И преди сме го коментирали тук. И преди да стана майка са ме поздравявали на този ден. А сега ми е още по-мило и явно ще съм от тези, които дразнят.
Аз пък хич не разбирам тези, които хейтват по такива празници. За 14 февруари същата работа.

За оскарите четох малко и видях тоалетите. Има не чак толкова лоши. Любими не мисля, че имам.
Филмите с удоволствие бих ги изгледала.

Хубав ден!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 06, 2018, 09:54:12 »

Боже Салма, какво е облякла?Сега гледам роклите, има страхотни, но има и такива дето се чудиш "Защо по-дяволите, защо?"

8-ми март се свързва с първия голям простест на жени работнички, за спазване на правта им и за същото заплащане като на мъжете.Това се случва в USA, в град Ню Йорк, та символично 8-ми март е празник на работещата жена!Има си ден на майката!За това аз лично съм против в обръщането на един толкова вододелен ден за нас жените като личности и хора с мислене и възможности в притъпяването му в ден на мама!Ша ма извините, но нещата са коренно различни.И ако не бяха тия работнички щяхме да сме в каменната ера.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 06, 2018, 09:56:56 »

Аз за 8 март нищо не подавявам на мама и свеки. Може би е редно ММ да им подари, но той и на мен не подарява. Ама днес ми беше направил закуска и ми е мил. Обаче мама има рожден ден на 9 март и ми се иска да и подаря нещо хубаво, защото много ми помага и защото е най-готината майка и баба  heart

В България няма друг ден на мама, нали? Обединени са. В САЩ е първата събота на май, ако не се лъжа. И за мен няма проблем да са на една дата. И денят на археолога и Трифон зарезан са на една дата

А и да ви кажа до къде съм стигнала - нямам търпение да дойде април и да ходим при свекитата ха-ха Все си повтарям, да не се оплаквам, защото съм си екстра, ама ми се иска разнообразие от време на време.

Хубав ден от мен smile

И Здравейте, забравих го в началото.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 06, 2018, 10:03:10 »

Много съм бойна днес smile Никой да не приема думите ми напреко, просто аз така мисля, и съм го казвала н-на брой пъти.
Не ме разбирайте погрешно, но ужасно боли, когато не си майка, да четеш колко са възвишени тия дето са майки и колко са пълноценни, и то на този женски празник.А ти да се счупваш, да правиш всичко и още и още повече, за да станеш майка и накрая нъцки!При положение, че денят е на жената, работещата жена!Второ не ми 10-то качество човек си!И това ти оставя горчивина завинаги!

В реда на мислите за роклите Упи Голбърг кърти  blum Никол Кидман и тя е супер страна, а Сандра Бълок хич не ми хареса, а ми е любимка.Дженифър Гарднър ме изненада, тя ми е много ръбата и мъжкарана, ама с тая синя рокля е прекрасна!
Има и още попадения и ужасни рокли, ама ще наводним темата smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 06, 2018, 10:11:19 »

Ох не мога, ще пусна две умопомрачителни рокли, много се смея с тях smile


Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #58 -: март 06, 2018, 10:46:47 »

Хехе, тези са от скрина на баба Wink
Майка сега ми изрови една нейна рокля, шита преди време - черна на цветя, с дълъг ръкав, леко разкроена. Уникална! shok Поне е и от онези платове, дето хич не им личат годините, имам намерение да я скъся леко и да я нося.
За 8-ми ще търся подаръци на бабите - чадъри. ММ се скъса от смях, че това бил бабешки подарък crazy Какво ли не сме подарявали, че имат рождени дни, та това се сетих. Ама и ММ - мъжка му работа beating Нищо нямаше да измисли сам.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 06, 2018, 10:56:16 »

https://www.facebook.com/artumbrellas/

Ето ти една идея за по- небабешки чадъри... pardon
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines