Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:03:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 153481 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #315 -: март 19, 2018, 10:31:21 »

Миме, да, Александрина е изключително послушно дете, няма проблеми да остава дори при напълно непознати, ма ще пиша повече в нашата тема, да не спамя тук smile
Много хубаво за хората, дето се навиват толкова скоро за второ дете, аз все си казвам, че не е за мен това  pardon
Аз не знам как не ви се доспива да четете до толкова късно  girl_impossible Легна ли си, няма сила/книга, колкото и интересна да ми е, която да ме задържи будна повече от 10на минути  pardon
И на мен ми стана мъчно за детенцето, което Рат избягва, не за друго, представям си как се чувстват родителит му  nea
A, и тук имаше ураганен вятър в събота, направо си ме носеше  girl_impossible
Маги, много точно описание, с две думи придобих представа  good Супер звучи, особено че говорят свободно английски  smile
Фани, аз съм по подреждането вкъщи, ама на ММ нещо ако не му харесва ядене/чистота/подреждане просто хваща и си го прави сам, мрънкане не търпя. Съжалявам за ученика ти sad Не знам и как аз бих реагирала в такава ситуация...има ли някой друг около вас, кйто да му помогне?
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: март 19, 2018, 10:35:11 »

Привет!

Панде, същата бях с тази поредица, много любима ми е и сега  good

Маги, звучи точно екзотично, ние го мислихме, когато планувахме сватбеното пътешествие. Определено ми се ходи!

Моите събота и неделя минаха напълно неусетно. Както ви бях споменала в събота бяхме в Асеновград в търсене на сватбена рокля. Нещата не са се променили много там, освен, че цените са се вдигнали. Но пък момичето е с идеална фигура, та всичко ѝ отиваше. За три часа купихме! Въобще не го очаквах, като имам предвид моя опит.
В неделя, с това мрачно време, прекарахме целият ден вкъщи. Играхме на новата ни Ticket to Ride, супер забавна и уморителна се оказа.

От тази седмица съм на диета, да видим как ще ми се отрази. Просто ми писна да не се харесвам, мисля от там идва и цялата ми нервност и недоволство. Дано издържа повече отколкото обикновено...


« Последна редакция: март 19, 2018, 10:39:28 от Bube » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: март 19, 2018, 10:51:56 »

Добро утро!
Ние сме при нашите и дядо и внук се гонят в молитва за ядене, а аз си пия чая и след малко като ми писне го хващам и на вън дребния, ако ще да е ял.
Маги, много хубаво звучи и на мен отдавна ми се ходи, ама едва ли ще ме огрее скоро.  pardon
Фани, ужасно за ученика ти!
У нас винаги цари творчески хаус, ние и двамата сме разхвърляни. Мм мрънка от време на време, ама мързела му надделява, а аз съм перде и не ми дреме дали мрънка или не. Като ме усени муза подреждам, ама като знам че изфържа чисто и подредено не повече от 15мин и защо да се хабя  girl_wink
Нашия уикенд мина като миг, петък изгоних мм от леглото, че подсмърчаше и будеше малкия и събота сутринта беше болен, та 2 дни лежа в изолатор с маска. Вчера ходихме при свека, че много било спешно/искат да натресат на мм дела, в които няма нищо общо, щото на нея и на брат му не им се занимавало beating /. Ей, тая жена няма и 5 мин да е ходила след Ники, само "не" се чуваше, а преди това видя че тия всичките неща /газене в локви и кал, пипане на трева и пясък / са му позволени и не го ограничаваме.
Бубе, успех с диетата.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: март 19, 2018, 10:59:48 »

По принцип и аз заспивам веднага, но снощи два пъти заспивах преди Бамбук и се разсъних. И като видях, че ми остават 30% от книгата очаквах да я прочета. Ама малко прекалих до 4ч. Сега съм зомби.

Бубе, успех с диетата. Аз не съм по диетите, мъча се с Руми от известно време. Ти team Peeta или team Gale си?

Моя мъж е Дева, по цял ден е разхвърляно, но преди да се прибере подреждам. Той също много чисти и подрежда, понякога много ме дразни.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #319 -: март 19, 2018, 11:01:26 »

добър ден!

Малей разписахте се! а ви нямаше уикенда докато пътувах да има какво да чета!

Ние също изкарахме добре уикенда, отпразнувахме рд на момата, сега е наред моя Звяр!

магито Супер зареждащо звучи срещата, ако ти е интересно разкажи къде са най-добрите и най-развитите АРТ програми. За Малта, имам един колега от там, много е досаден и винаги с него я свързвам...

pandapanda ох и аз съм така, ама след сериали. Аз сега мъча книгата за Прислужницата, интересна е , ама нямам хич време да я чета.

Фани по-скоро прочети как можеш да реагираш в такива ситуации, смисъл какво се очаква да направиш ако получи криза за да му помогнеш. Иначе за разхвърлянето, май свекърва е права, директор на работа/директор вкъщи. Нали  не си седнала вкъщи домакиня и да плетеш по цял ден? Като не му харесва една жена да наеме да чисти след вас, макър че и тя няма да насмогва с тея Зверове...

Alichka Хайде да се напочиваш, ама честно казано не знам как имаш кураж да пускаш коконка след боледуване на СПА... аз ходих на спа февруари, почти оздравяла, като се върнах всички дето ходихме ни тръшна ужасен вирус, та не ви го пожелавам, ама дано се размине,че паднал имунитет след боледуване е още по-лошо...



Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #320 -: март 19, 2018, 11:32:51 »

А, Булче, то при кокона боледуването беше точно два дни shok Един ден с температура, която падна сама, докато успея да я прибера от градина и втори ден с кашлица от сополите. Преди да тръгнат имаше 2 случая на разтройство, което предполагам, че е от ядене, защото същия ден реши да опита от всичко по много crazy Истината е, че минералната вода й се отразява страхотно. good Този път са в Хирася. Там не сме ходили досега с приспиване, защото е прекалено близко/удобно за пътуване. Майка обаче намери хубави оферти за извън почивните дни, та се възползваха. Най-хубаво е, че за децата се доплаща на място.
Книга в леглото не мога да чета към момента, защото господинът заспива преди 9 и няма как да му светя на главата.
Миме, ти пък прозорци март месец ще миеш! nea По Великден, като минат всички валежи... Аз също няма да мия скоро, защото ще чакам да сменим дограмата на хола покрай ремонта на терасата. Така и ММ ще се включи. Миналата година показа завидни умения с прозорците на остъклената тераса. Те са плъзгащи и все едно кубчето на Рубик редиш, докато уцелиш в коя посока да ги плъзнеш, за да имаш достъп. Отвътре пък бърша прозорците всеки ден така или иначе.
Гледах/четох за ветровете girl_impossible Още не мога да повярвам, че ни се размина. Тъкмо наизвадих всички висящи саксии и се наложи да ги местя превантивно по перваза на прозореца.
Маги, много интересно звучи good
Рат, наскоро станах свидетел на една майка, която само пищеше НЕ след детето си lol То пък като се трогнааа...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: март 19, 2018, 11:35:33 »

Фани, при мен също дуднат, и аз като Панда си стоя на разхвърляно- вечер преди да дойде, правя каквото мога. Сори, ама повече от това нямам накъде- нито като сили, нито като желание и време. pardon
Али, да си починеш хубаво, кокона ще се върне още по здрава. good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: март 19, 2018, 11:54:45 »

Аз съм разхвърляна и моя мъж го знае, отделно предпочитам да си прекарвам времето в нещо полезно, а не да търкам и чистя.Само ако седя в къщи без никаква работа, дори с болна Моника се втурвам да чистя в странен ден или когато няма голяма нужда.Щото съм откачила вече от бездействие.Иначе моя мъж чисти и подрежда наравно с мен, че и понякога повече от мен.

Булче, ние, Сърбия, Холандия, Дания, Швеция също Чехия.Общо взето скандинавските страни и ние.В Скандинавските страни вече се набляга на психологическата грижа за пациента и всички от този регион бяха наблегнали на това в техните презентации.Има дори страни в който НПО-тата се субсидират от държавата и така те имат членове, които работят в организацията.Това тук не го и мечтая.Но независимо от предното ние вършим повече работа от тях.Доброволчеството за тях е едно прекрасно прикритие да се изкарат бели и добри.Реално не си мърдат пръста и не правят почти нищо за без пари.Лошо е положението в Малта, в Хърватска и Полша.Навсякъде където има силна католическа църква положението е мам си джас.И в Италия до скоро не е било Ок, ама имат промяна в закона и тя е за добро.Ама те преди това направиха големи издънки, след това нов закон доста рестриктивен и сега се борят да върнат доброто положение.

Иначе аз си имам гербова марка.Моника не ме оставя и за секунда.Толкова много съм и липсвала  heart А казах ли ви че оставих болно дете с температура и Аб и до четвъртък вдигаше Т и аз бях пред нервна криза  blum Кво да се прави, майки!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: март 19, 2018, 12:28:18 »

ДоБро утро smile

Ние в събота ходихме в едни приятели - само момчета, правихме си тарт, той е диния е сладкар. После пържоли и вечеряхме там. Захванахме да играем монополи.... до 5:30 сутринта откарахме - поръчвахме си пица biggrin
Между другото тука заваля за поредн път сняг и натрупа. Много гадно беше времето. Чакам пролетта вече.
Вчера готвих и се чух с мама. Като цяло лежерно мина уикенда.

Относно подреждането - вкъщи никой не е подреден, аз се опитвам, ама...по-скоро не съм. За нищо почти не прави забележка, но когато направи вече се усещам, че яко съм се уляла.

Роклята дето си бях харесала за служебното парти е изчерпано количество в моя размер и сега започва търсенето на ново.  nea

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: март 19, 2018, 12:28:34 »

Момичета, аз няма как да му помогна освен да прекратя урока - той е в Малта /онлайн/. Казвам, че съжалявам и затварям. А жена му е там и предполагам, че му помага. Просто ми е гадно как тия коварните болести засягат предимно добрите хора. И за чистенето ме успокоихте. Той и сам си чисти, ако има време, което се случва рядко.
Иначе Директора вкъщи съм аз. Казвам какво ще се купува, от кое по колко. Заплатата ми се отчита до стотинка. Кога до ще ходи на РД даже ме кара аз да купувам подаръци. Беше ме натоварил оня ден да търся торта за юбилея на баш шефа му от Турция. Ей без крака останах да търся
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #325 -: март 19, 2018, 12:31:16 »

Маги интересно, аз имам позната в Норвегия, като цяло бързо мина процеса, но са далеч от подготвени колко нашите специалисти тук, но примерно сравнено с ЮК са доста по-добри. Как е Монито? Оправи ли се? И аз зарязах Звяр уикенда тук сополив, просто не ми се рискува с него

Аличка, майката знае най-добре кое е добре за детето, ама аз да си упражнявам свекървенските умения, не ми е ок до вчера болно дете на спа, никаква вода не влияе добре на проболедувал организам, особено изложен на толкова много бацили както са хотелите. Дано е празно и да няма хора

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: март 19, 2018, 12:40:46 »

За подготовка не може да се говори.Такива сравнение не правим, но например в Малта са зле подготвени лекарите.То и колко лекари има, местното население е около 400-500 хиляди с чужденците стават милион и малко  shok

Моника е здрава и днес е на градина.Беше щастлива сутринта даже си пожела да е с рокля smile

Аз започвам да правя кратки маршрути около Плевен без приспиване за събота и неделя, като някой ден се стопли това време!

Фани, то тия неща си ги правим ние по подразбиране и без да ни юркат.Не съм го оставяла да купува подаръци и веднъж, ако отиде той има линк към съответния подарък и точно описание  pardon не рискувам.Знаеш ли важното е да се допълвате.Дрязги винаги има и неразбирателство, ама важното е да се допълвате и да ви е хубаво да сте си заедно.

Чери, хубава вечер сте имали smile Да покажеш роклята.

Аз след тъпкане с паста и пици 5 дни, от днес съм пак без глутен.Много добре се чувствам без него и днес вече влизам в крачка.Апорпо има безглутенови пици в добрите заведения в Малта.Да си знаете, ама аз бях решила да се освиня  blush
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: март 19, 2018, 12:55:28 »

Маги интересно, аз имам позната в Норвегия, като цяло бързо мина процеса, но са далеч от подготвени колко нашите специалисти тук, но примерно сравнено с ЮК са доста по-добри.

Аз да кажа, че не са толкова зле. Много зависи кой плаща и как се прави процедурата.
Последния път докато чаках на регистратура във фертилната клиника и трима от лекарите си говореха над една папка. И тримата ме бяха преглеждали и знаех, че са лекари, а не просто медицински лица.
Само чух, че има някакъв казус и се чудеха какво могат да направят - едната директно пита “Те по NHS ли са (здравната каза)“, другия каза: “Да“ и тя: “Еми тогава няма какво да правим...“
Щом се финансира от държавата, процедурата се опростява. Ако си плащаш на частно си изискваш всякакви изследвания. Специалисти има, просто не са толкова достъпни.
Вече за време на знам как се случват нещата. Но...при нас стана за също толкова време за колкото и в Бг по Фонда щяха да се случат нещата.

А относно психологическата помощ - постоянно ми беше предлагана такава, и от GPТо и в клиниката. Навсякъде брошури и плакати имаше към кого да се обърнеш в случай, че се чувстваш зле от случващото се.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: март 19, 2018, 12:59:40 »

В Англия, освен каква е застраховката, другото от което зависи е и къде се намираш в страната.Разбита е на региони, странно но факт.Така обясни англичанката.При нас ако си по фонда, винаги ама абсолютно винаги може да доплатиш допълнително изследване или процедура.Ето например ЕРА теста не се поема от Фонда или ПГД, обаче винаги може да си го доплатиш и лекарите те съветват дали има смисъл от тези изследвания.

Иначе се оказа, че на места няма достатъчна психологическа помощ и пак зависи дали си в столицата, в провинцията и т.н.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #329 -: март 19, 2018, 13:32:52 »

можеби темата няма да е интересна на останалите, но Маги е права. Особено когато е нужен ПГД тест или други генетични тестове. Отделно тук при неуспешен опит повечето лекари не се хвърлят на втори такъв, а пускат нови и допълнителни изследвания за да открият причината за първия неуспех, без значение дали пациентът е по фонд или не. Отделно подпомагат доста пациентите да станат кандидати по фонда, къде легално къде не, а на пациентите на частно ги подпомагат с лекарства под масата за да не плащат огромни суми. Общо взето се прави всичко за да се стигне до успех.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines