Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 13:27:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 153270 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: март 14, 2018, 13:30:57 »

Хелоуу
Ей, Свекърва тоя месар е за бой  beating чак мен издразни постъпката му.
Али, браво! Дано вече се закрепите!
За образованието и аз съм на мнението на Свекърва и ми е приоритет, но има и нещо което не зависи от нас /родителите/ - желанието! Ако той няма желание, ако ще и милиони да имам е все тая  pardon надявам се през годините да му набием в главицата, че е важно, но накрая пак решението е негово  Wink
А на сила не става, е девера как ли не го мъчиха/щото нали лпбимото дете не бива да е по-назад от брат си/, ами не завърши, само потроши хиляди левове на вятъра и си изпроси кола и 2 лап топа. Даже мм записа 2ро висше, за да вкара брат си в университета, ама оня идиот изпусна сроковете и пак не го приеха  pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #241 -: март 14, 2018, 13:33:45 »

Аз по път към работа - нали се влача по 1 час с влака си взех една книжка, уж трябваше да е интересна, а се оказа като някаква версия на 50-те нюанса, не знам що така са я копирали, уж е по-различна за 2 мадами дето живеят в един апартамент по различно време на някакъв много секси архитект, ама тоя същия като Грей - яко ги командва и бие Wink Все пак ако има диви фенове на Грей, може да я пробва казва се The Girl Before, не знам дали я има на български.

Аз да питам - на някого да са му вадили мъдрец, който не е целия пробил и много ли гадно беше? smile

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #242 -: март 14, 2018, 13:48:11 »

На мен ми вадиха така. То се води операция тук поне, защото пращат при хирург, за да цепне леко венеца. Гадно е дотолкова, че после джвака из устата кръв и неволно изсмукваш, а не трябва, за да си се запълни дупката. Аз кърмех и не можех да пия обезболяващи, та след като ме отпусна упойката маах само сладолед. Нали знаеш кое боли най-много - зъб, пръст и г*з pardon
Скоро трябва да водя кокона на зъболекар и отсега я обработвам колко е интересно. То на нея ще й е интересно. Ще им подреди кабинета, ще им надуе главите с 1000 въпроса. Дано няма нещо за правене все пак.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #243 -: март 14, 2018, 14:11:42 »

Нали знаеш кое боли най-много - зъб, пръст и г*з pardon

 funnytooth

Мноо мъ успокои! :Д

И тук е операция и се ходи на хирург, просто все отлагам, щото ми се струва много тежка процедура, де да знам, може и аз да попрекалявам със стреса по въпроса. На мен са ми вадили мъдрец, ама си беше целия и нямаше никакво рязане, шиене и т.н. Това с кръвта звучи доста гадно.

Правиха ли ти някаква специална упойка? Тук предлагат газ, маз, венозни упокойки, човек ще рече че кой знае какво ти правят.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #244 -: март 14, 2018, 14:20:29 »

И упойката не беше хубосия - с игла в небцето pardon Не, за тежка процедура, не е тежка, но на обикновените стоматолози не им се рискува с такава интервенция.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: март 14, 2018, 14:37:08 »

Еее Виви, много екстри при вас с упойките.
На мен са ми вадили 2, но се бяха показали и като знам някой как са ги мъчили, моите леко излязоха. Първия път нямах нужда да пия нищо, за 2 дена всичко мина и даже болката не беше кой знае какво. Сега преди няколко месеца махнахме втория, почти седмица си ме боля/и аз нищо не можех да пия за болката/, даже не спях на тази страна. Обаче мианва и заминава, после го забравяш  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #246 -: март 14, 2018, 14:49:54 »

На НИ1 вадиха миналата седмица такъв недопоникнал мъдрец, тоест оперираха го. В Америка едно, че ги пращат в хирургия, второ, че ги искат с придружител, да си ги извози към къщи след двата часа задължителен болничен престой. Голямо шубе беше, защото аз реших, че е невъзможно да се искат такива неща, ако не е свръх сериозно. Рядко оперират само един, вадят четирите shok. Хубаво, че той няма други зачатъци на мъдрост pardon Хехе, ама НИ2 ми е още по- глупав - изобщо е без мъдреци и даже на два кътника няма зачатък. Някои го смятат това за еволюция, предполагайки, че няма нужда да дъвчем в бъдеще Wink
Били са му местна упойка и свършило за по- малко от 10 минути. После получил една торба обезболяващи, явно му влизали в пакета обслужване, но не се е наложило. При положение, че предварително се прави снимка и може да се види дали има някакви сложнотии, ми се струва прекалено.  
Виви, дано и при теб мине леко и бързо да се възстановиш. На мен преди около 10 години ми вадиха един корен с цепене на венец. Сложиха ми нещо като гел, било хем обезболяващо, хем антибиотик. Нямаше кръв, но почти два дни ме боля и бях подута, та правех компреси с лед.
Рат, голяма гад е месарят. funnytooth Един такъв мазен, с мустаци, май е сириец. Пита ме на развален български защо ми са кокали, пък аз му казах, че съм болна и трябва да пия бульони. Обаче външният ми вид изобщо не е като на някой болник, от студа и бузки бях зачервила, да не говорим, че обикновеното ми състояние е леко ухилена. Wink Гледа ме, гледа ме и реши, че го премятам. Мъжът ми има по- измъчена физиономия и вярно, няколко пъти ми носи по 5-6, хем начукани джолана.  smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #247 -: март 14, 2018, 15:05:26 »

Хахаахах на мен последният път даже ми ги подариха кокалите, щото ми приготви една голяма торба и аз бях ъъъъъъ как ще ги замъкна до вкъщи, и той ме погледна , явно ме съжали lol Пък те не бяха хич толкова много и тежки  pardon Иначе и аз мразя да им се обяснявам за какво са, ма си трябва, че по-хубаво ми ги насичат, да мига да си ги сваря  smile
И аз съм от проЗтите без мъдреци  Wink
Дадоха ми супер приятния проект за продукти за грижа за коса да правя  Makeup  Girl_hide
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: март 14, 2018, 15:21:34 »

Здравейте!

Е, и за мен е важно образованието, но в случая говорех за вишО. Другото е ясно. И наистина е важно да имаш желание да продължиш да учиш, а не просто, колкото да си вземеш документа. Щото аз и милиони мога да имам възможност да вложа, но ако няма желание, все тая. Иначе и без листчето хартия може да си 100 пъти по-умен, надарен, да ти сече пипето, от на този, който се бие в гърдите, че е завършил университет. Има и хиляди курсове за езици, компютри и всякакви други направления, които могат да ти дадат много. Но факт, че вече без вишО си за никъде, да не говорим само със средно. Документ трябва, документ!

Нещо не схванах каква е тая драма да не си дават кокалите в месарниците? blush С каква цел трябва да се купуват, за да няма проблеми?

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #249 -: март 14, 2018, 15:33:31 »

Хехе, има и друг готин вариант за зъби - 4 излезли перфектно в редичка мъдреца pardon Представете си що за челюст има ММ, че ги е събрал и още място има даже. Като в Черна котка, бял котарак, където онзи имал два реда зъби - едни златни и едни нормални. Мечтата на зъболекаря за работа е той - в устата може да се побере половината кабинет. girl_haha
Аз мразя да се обяснявам по магазините кое защо купувам. Щом се продава и искам да го купя какво друго ги интересува crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #250 -: март 14, 2018, 16:36:10 »

В тази месарница кокалите ги дават без пари. Можеш да си купиш месо с кокал, което е по- евтино. Аз обаче купих телешки джолан без кокал и ципи и си поисках кокали, затова вероятно ме е разпитвал. Wink
То и в рибарския магазин си усложних изказа, щото вече бях ядосана. Вместо филе херинга, казах херинга без хайвер и отделно 100гр. хайвер. После се доизясних, че не искам цяла риба, защото ми трябва женски хайвер, а мъжкия изхвърлям. Точно тази партида всички бяха големи и с издути кореми и се виждаше, че са в размножителен период. Ама там продавачът си ме познава от много време и само се засмя. Пък и един хубавец със сини очи е, да ти е драго да му се усмихнеш. Като млад имаше вид на смотльо, ама сега, направо лъснал, като мъжка херинга funnytooth
Али, забравих да довърша за сешоара. Да, точно за това, но никъде в писаното не стана въпрос, че има пострадало бебе, просто си го препоръчваха майките, както и тук са споделяли. Докторката обаче го раздуха, че имало изгорени вече 5 деца и че можело да стане късо от оголен кабел. Хваща се някой за думата и хайде... отишъл конят у ряката. Информационна агенция ЕЖК pardon. В най- гледаното време.
Имаше един български филм, ама не си спомням точно името му. Та там уловиха цаца, а на брега ги чакаха с почести и бяха цъфнали репортери да снимат кит.  smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #251 -: март 14, 2018, 16:52:29 »

Свеки, след писмото и по новините ли са давали? Или се шегуваш на предложенията на коментиращи?

Аз 4 мъдреца имам, но 2 долни кътника нямам. И когато ми слагаха брекетите, ми измъкнаха с голяма мъка млечните, за да запълнят предстоящи дупки. И сега съм супер, като без липси. Но мъдра х4.

Образованието е пожелание, ама по-добре с натиск от родители да има дипломата, отколкото след години да се бъхти като частен ученик/студент задочно, защото му е нужна за работа, която иска.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: март 14, 2018, 17:07:01 »

Ако сте без мъдреци, не е лошо да си направите снимка, за да видите да не са израснали в коста. Защото след време може пак да се наложи да ви ги вадят с операция, но да загубите и къртиците. На ММ долните бяха израснали в коста и му ги извадиха с операции по 3 часа. След първата беше малко шашнат и много се пазеше. След втората не му пукаше много и на третия ден ядеше бадеми. На мен същия хирург ми е вадил два израснали. Единият за 5 Мин с клещите, другият беше много накриво и в бузата, сряза венеца и имах два лева. Около 40 минути отне всичко. Възстановяването беше еднакво. Важното е много лед първите  дни. Другитещо са ми израснали и са пломбирани. Мисля и тях да ги вадя.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #253 -: март 14, 2018, 17:54:42 »

Вчерашната дискусия взе застрашителни размери и Мама Нинджа написа писмо до министъра на образованието, като целево се заяде с една преподавателка. Сега чак осъзнавам какво ужасно нещо са социалните мрежи.  pardon
Хаха, видяхте ли как от други разговори за колики и сешоари в уж затворен кръг на майки се стигна до телевизията и то в новините? /БТВ имам предвид/
Наде, темата за приобщаващото образование засега е само под публикация на Мама Нинджа и в публичния форум за образованието. Има изтрити и редактирани постове, та картината е доста променена - не толкова емоционална и рязка.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: март 14, 2018, 18:34:34 »


За образованието и аз съм на мнението на Свекърва и ми е приоритет, но има и нещо което не зависи от нас /родителите/ - желанието! Ако той няма желание, ако ще и милиони да имам е все тая  pardon надявам се през годините да му набием в главицата, че е важно, но накрая пак решението е негово  Wink

А, Баш! Точно това мисля и аз по въпроса.
Споменавах вуйчо ми вчера, пак ще го спомена - той е живия пример, за това как е имал същите финансови възможности като мама за учене, осигурени от баба и дядо, но неговият избор е друг. В момента е най-прост безработен каруцар. И продължава да твърди, че му “дължат“ да му дадат кеш това, което са дали за образованието на майка ми.
Та в този смисъл искам да е наясно, бъдещата Костилка, че цЪ, не съм длъжна да давам. Ще се чувствам длъжна пред себе си, ако виждам желание и потенциал, ама тя ако вижда само опция да си мързелува още 3-4 години. Познай дали ще и се случи това щастие...
Щото аз зарязах моето образование, за да дойда тук и да “градя“ бъдеще за Нероден Петко, а моя живот...кога?
Моя мъж като реши да имаме деца първата сметка, която направи е кога ще се изнесат (ако бяха станали тогава) и дали ще сме достатъчно млади да си поживеем и ние biggrin
Може да звучи странно, не твръдя, че подхода ми е най-правилния ама при мен това да си самостоятелен във всеки смисъл е адски важно.  smile

Аз като ви казвам тия Леле Майки и Нинджи всякакви други са вредни biggrin Много стана модерна “другата гледна точна“, което за мен е просто блед напън за оригиналност лишен от реална мисъл.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines