Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 10:10:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 153263 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: март 13, 2018, 14:37:52 »

Здравейте!

Моето дете днес заспа по-рано от обичайното, даже обяда си пропусна. И тук валя, но като спря излязохме и обиколихме всички локви по няколко пъти. Тъкмо се зарадвах, че времето се оправя, а то какво излезе.

Ние сме от тези, дето ще купуват имот. Под наем не бих живяла. Децата един ден като не искат да живеят тук, което е много вероятно, да го продават. И нас не се знае къде ще ни отвее вятърът един ден. Алекс има фонд, откакто се е родил, а как ще бъде изхарчен, не се знае. За образование и на мен ми е рано да мисля от сега. Честно, ама докато не си купим нещо наше, няма да се успокоим. Тук имам чувството, че живея ден за ден, все нещо чакам да се случи. Искам да ни е уютно на друго, наше си място.
На мен лично не ми е пълнена главата с това, че непременно трябва да имам собствено жилище, но сама съм стигнала до убеждението, че така трябва и го искам. И квартири сме обикаляли с нашите, така че знам какво е. Нашите скоро изплатиха кредита за апартамента, така че, когато и ние намерим нещо, дълги години няма до мога да го нарека наш дом, но си мисля, че ще съм по-спокойна, че и това един ден ще стане.

Фери, честит празник на зайчето! smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 13, 2018, 15:03:33 »

Момичета, това с купуването, строенето и т.н. е кой както го разбира и както му е добре. Ето ни и нас. Правим къща, защото видяхме, че ще дадем същите пари за апартамент, а пространство - никакво. И нашата къща стана голяма, не че я планирахме такава, ама ова искам така, онова искам иначе и си стана "прогимназия". Ама може и да не живеем в нея. Кой знае какво ще стане - живот pardon С мерак я правим, с мерак си избираме всичко, ама не се знае. Та кой както го разбира pardon Ако му се занимава на човек с наеми и наематели. Ако има възможност и желание - защо не.

Моя мъж като е от морето и имат апартаменти, и цял живот са се занимавали с наематели и ремонти след тях, сега се замисля дали му се занимава с това. pardon
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 13, 2018, 17:26:52 »

Не успях всичко да изчета, че щях да си забравя мисълта biggrin

Относно децата и тържествата - ако ми дойде до главата ще го мисля. Няма човек дето да не мога да си го прибера в джоба, особено ако става дума за интересите на някой от семейството ми. Но чевек трябва да е обективен.
Едно време викнаха всички момичета от моя клас, да пеят в училищния хор освен мен. Е никой не тръгна да обръща света, защото нашите бяха наясно, че не съм Мадона. Към днешна дата е дълбоко потвърдено.
Преди 20 години една хореаграфка помоли мама да ме спре от танцовата трупа, защото където и да ме сложела обърквам другите деца и влача хорото. Е спряха ме. И драма не е имало. И още не чувам ритъм и съм си все такъв музикален инвалид. Хората имат проблем с обиктивността.

Относно “прогимназиите“ - е толкова са ми в момента болна тема, че няма на къде.
Баба ти Вампирия се бие в гърдите каква къща е построила, а мен ми идва да я бия по главата какъв син е отгледала. По една или друга причина в момента съм в процес на доброволно отказване от къща 300кв. и етаж около 200кв. Полагат ми се по закон, но с роднини не се живее. Брат ми се изнася тази седмица (отива под наем, въпреки че и той беше от тия дето “никога не биха живяли“, ама то в един момент ти удра тавана търпението). Братовчедка ми само ги псува и кълне, че не иска да им стъпи в къщата. Аз както мога така ще живея, но далече. А те тепърва мислят да строят.... нека. 
Не ми е важно да имам, само душевен баланс, ако може. Че имането е много измамно, и много временно. А ние - най-временните от всичко.
Както и да живея (собствено или наем) само ми е важно, да е далече от хора, с които се очаква да се съобразявам.

Относно парите за образование  - възпитавай ценности, възпитай умения, възпитавай мислене. Образованието е детайл, който не съм длъжна на осигуря. Закона ме държи отговорна до 18г. после вече е въпрос на светоусещане.

Ферка
, честит да ти е зайко
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #228 -: март 13, 2018, 17:49:26 »

Относно парите за образование  - възпитавай ценности, възпитай умения, възпитавай мислене. Образованието е детайл, който не съм длъжна на осигуря. Закона ме държи отговорна до 18г. после вече е въпрос на светоусещане.
Бе дано съм жива и с акъла си след 14години, пак ще си говорим funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: март 13, 2018, 17:53:16 »

Бе дано съм жива и с акъла си след 14години, пак ще си говорим funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
Както живея, не вярвам нещо да се промени - просто финансово няма да мога да си го позволя. Липсва ми амбицията на мен, Свекс. А и аз така съм научена, много се влияя аз от казаното от баща ми. С годините все повече неща ми изникват в съзнанието и все по-умни ми се струват.
А и що 14?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #230 -: март 14, 2018, 08:03:45 »

Пу, първа!
Чери, на 13- 14 започват колежите /езиковите училища. Особено ако сте в Англия и искате да дадете добро образование на детето, бая средства са нужни. Че и в България вече не са евтини. Още от първи клас ги гледам тръгват по курсове, спортове, частни уроци, а това иска водене, взимане, помагала, екипи....
Да, законът не те държи отговорна след 18 години, но морална отговорност носиш до края Wink Все едно да ритнеш Макс на улицата и да го изоставиш, че се косми Wink
Всичко, с времето си...
Хубав ден на всички! Аз се запътвам към пазара да купя херинга, хайвер от шаран, телешко и да взема кокали за бульон. Ей, това кучкарите са страшна работа, в 10ч. вече и помен от кокали няма в месарницата.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #231 -: март 14, 2018, 08:49:54 »

Свекс, не че нещо, ама времената са други и честно казано, образованието не е това, което беше. Особено пък в Англия - толкова е скъпо, че много хора не стъпват в университет. От друга страна има бол колежи, които те учат на занаят и на 18 години си готов да работиш.

Самата аз като много образована печеля 2 пъти по-малко от мъжа ми, дето не е от най-образованите и не искам да слушам как образованието и тапията си оставали и все някой ден ще ми свършат работа, щото няма! Така че... Чери и след 14 или след 40... да сте добре и сплотени, пък другото...

Имам мнение и по другите теми, ама съм на телефона.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 14, 2018, 09:19:14 »

За образование съм на мнението на свекърва, аз от сега го мисля. Видях колко ти е лесно, когато си от добро училище. Апартамент не мисля да осигурявам, но ходене в университет ми е приоритет.

Наде, много си права. Майка ми и свекърва ми са типични примери за това изостанало мислене, изумявала съм се от техни изказвания.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: март 14, 2018, 09:52:41 »

И аз се чувствам и длъжна, и имам голямо желание да осигуря добро образование на детето си още от 1-ви клас. Това са най-добре похарчените пари! Искам да му дам каквото мога и зависи от мен, а после да решава сам и да се оправя.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 14, 2018, 09:58:36 »

Виви, образованието и тапията наистина някой ден може да ти свършат работа smile Най-добре е да учиш това, което искаш после да работиш, но дори да не стане точно така, дипломата пак може да ти потрябва дори само формално. Напр. сестра ми от години работи в една ИТ фирма без грам подобно образование, работи денонощно, научи много, но сега иска да започне работа като ИТ в една банка и единственото, което е проблем е липсата на диплома (завършила е само семестриално съвсем друга специалност). И сега са едни мъки по възстановяване на студентски права, изпити, пътуване, обикаляне и т.н.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #235 -: март 14, 2018, 10:19:38 »

Добро утро  give_rose
Бях на лекар сутринта, профилактично, прекосих целия център  angry Ма сега ми е свежо Wink
И аз бих инвестирала повече в образование, в мен са инвестирали, аз също след като започнах да работя и нищо от това не ми е излишно, визирам най-вече чуждите езици, но за мен и те са образование  Wink
Ооооооох тия швабци се задържаха бая време, цял ден сме в срещи, някакви промени предстоят, които ще засегнат най-вече на моя екип работата и е  girl_impossible
Свекс, и аз трудно намирам кокали в месраницата...ма все казвам, че са за кучето, че иначе ме гледат странно като кажа, че искам да си варя бульон lol
Снимка на вчерашната рожденничка  heart

Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: март 14, 2018, 11:35:40 »

Лелееее, зайка байка ли е това? Шест години или шест месеца? (знам че трудно се гледат, като малка съм имала много хамстери)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #237 -: март 14, 2018, 11:57:48 »

Хихих 6 години  heart Да, любимата плюшена играчка е това, и за разлика от котката дава да се мачка  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #238 -: март 14, 2018, 12:22:27 »

Успях да се вредя само с един кокал sad. Значи, ще пращам мъжа ми друг път diablo Месарят хич не ме харесва и си го показва sad Още не бях излязла от магазина и даде на една дама с фирмена кола цели две торби. Обидена и наранена съм Wink smile
Вчерашната дискусия взе застрашителни размери и Мама Нинджа написа писмо чак до министъра на образованието, като целево се заяде с една преподавателка. Сега чак осъзнавам какво ужасно нещо са социалните мрежи.  pardon
Хаха, видяхте ли как от други разговори за колики и сешоари в уж затворен кръг на майки се стигна до телевизията и то в новините? /БТВ имам предвид/
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #239 -: март 14, 2018, 13:11:33 »

Тържеството ни мина вчера danceg Ще разказвам и показвам в нашата тема.
Днес сутринта кокона пак не беше съвсем на 6. Не е болна, ама не е и здрава. Искаше да ходи на градина и я пуснах. Аз пък се втурих да си оправям банковите щуротии, че ей го къде е края на април, аз още бележките не съм събрала за данъчната декларация.
Направих хубава разходка! Свърших си работата, обиколих няколко магазина. Имам нова пола с уникален синьо-лилав цвят като зюмбюл butterfly В случая имах късмет, че нямаше хора в едно малко магазинче пълно по презумция с боклуци, но с две свободни ръце за ровене човек попада на находки.
Вкъщи все повече неща си идват на мястото. Явно се оправям. Другата седмица а дано имам и сили да спортувам вече. Днес ще готвя риба, но малко да отпочина седнала с вирнати крака smoke
Хаха, видяхте ли как от други разговори за колики и сешоари в уж затворен кръг на майки се стигна до телевизията и то в новините? /БТВ имам предвид/
Това за бебетата с изгаряне ли става дума. Нищо не ме изумява вече! Нищо! На една приятелка обяснявах как да затопля кърпа на парното и да налага топличко върху коремчето. А тя гледаше много облещена всред зима как щяла да си простуди така детето, защото нали щяло да се намокри. Тук аз се блещех shok Аз пак обяснявах, тя пак нещо си говореше, докато не осъзнах как тя си представя да мокри кърпата с вряла вода crazy А като чуя за мас и сол и косата ми се изправя автоматично.
Ехе, Зайко-Кукурайко и с торта Bravo
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines