Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 12:13:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март  (Прочетена 155122 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #105 -: март 07, 2018, 11:10:38 »

Аз пак ще си го обърна на моето, ама това, което пишете си е чист хейт, въпреки че е обоснован - няма да поствам и не ми харесва да постват, защото са неграмотни и невъзпитани.  huhhuh.gif



Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: март 07, 2018, 11:35:08 »

И аз мисля, че няма нужда от хейт, а от повече забелязване на хубавите и положителни хора и неща!

Маги е напълно права за фалшивите и ограничени хора, но винаги ще ги има и по-добре да не ги забелязваме. На мен не ми пречи демонстрацията на патриотизъм дори от такива хора. На самия трети март ми е празнично, хубаво и ми харесват постовете за славното минало, истинските, смели българи и т.н. Има какво да се научи от миналото. А истински и смели българи има и сега, само трябва да спрем да мрънкаме и роптаем за всичко възможно и да ги забележим, а когато можем да се стремим и ние да бъдем такива.

А гражданското самосъзнание или го имаш като възпитание, или не.
И аз чистя пред блока и както ми се усмихват като на луда, така няколко познати се хващат и те да чистят smile Не мрънкам, че детската площадка е мръсна и няма пясъчник, а се организираме и решаваме въпроса и т.н.
Не съм ангел, ползвам връзки когато мога, защото така е устроена системата и явно няма да мога да я променя.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 07, 2018, 11:58:31 »

Навлизаме в тема без изход- всеки има право да е позитивен или негативен. Дайте да я сменим.

Някой гледал ли е постановката Черното пиле с Мариус? Сега ми излезе плакат в ФБ, а не знам дали не е премиера?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 07, 2018, 12:06:04 »

Бъркате нещо, моето не е хейт!Аз си харесвам празниците и си ги празнувам, но просто не съм съпричастна към помпозността!И не мисля, че това е хейт!Всеки има право на мислене различно от останалите.

Еми, мисля че не е премиера да ти кажа.Не си спомням, но май бях гледала някъде афиши.Да, не е премиера стара си е постановката сега погледнах.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #109 -: март 07, 2018, 12:48:04 »

Чаках с нетърпение да чуя за Звяр smile Юнак момче е, щом не е ревнал good Това му е първата публична изява, беше дълго време болен, та нищо не се знае, може и артист да стане smile. Повече в детската градина, малък е още.
Теди, в щатите Мисури и Канзас беше НИ2. повечето му приятели и после колеги в работата са  местни фермерски деца, та много е ходил по гости из затънтени места и много знае за живота там.
Чери, този цвят винаги ме е изкушавал, ама как хич не ми върви на тена на лицето blush Когато пък бях млада и можех да си позволя да нося какво да е, без да се съобразявам с личните ми дадености, не беше на мода sad. Хехе, ходехме с едни оранжеви тонове, които после минаха в кафяви и очертавахме устни с черен молив nea Голяма красота, ама на, харесвахме си се blum
Взех, че се замислих по принцип за смисъла на патриотизма. Ето справката патриотизъм: м., само ед. Любов и преданост към отечеството; родолюбие.
Сега, хейтъри винаги е имало Wink Ей ви го Ботев:
"Патриот е, душа дава за наука, за свобода!
 Но не свойта душа, братя, а душата на народа!"
 И аз по неговия пример Wink
Ако искате да минем на снахи и свекърви, чиста работа, а и всички сме единодушни за тези взаимоотношения и сме ги изпитали на собствен гръб. Wink
 В тази връзка /и малко с Куркински/се връщам към епизода от Откраднат живот и любовта между кум и кумец, че първите думи на шокираната съпруга са "Какво ще кажа на нашите!". Да, съвсем неуместно, ама пък показателно, че не е на себе си, тоест, психологически издържано. Освен това, нашето поколение е крайно нетолерантно към подобни различия. Нали си го имахме точно този случай, бащата на момичето беше тръгнал да бие зет си и мисля, че успяха да издадат и ограничителна заповед за достъп до детето. Сватовете бяха от едно село, но след случката и двете семейства се изселиха и ни се чуха, ни видяха. Аз съм виждала няколко пъти кума и мога да кажа, че си беше мъж и половина по вид, маниери и държание. Жестока е природата blush crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 07, 2018, 12:56:56 »

Булче, много готин Звяр, гледах му снимката!На мама и тати слънцето smile Добре се е представило детето ти пък.Малък е още.Нашите са на 4 и госпожата се оплаква, че мълчат и не искат да си кажат стихчетата или да пеят.

Свекърва, права си абсолютно.Аз за това казах имам интересно отношение към празника по определени причини.Но те са си моите причини и не ги натрапвам на никого.Дали човек е съгласен с мен или не, не ме интересува, защото сме различни.Но не хейтя, не просто мисля различно.А пък живота в малък град и то на север, където нищо не се случва много ме смачква чисто емоционално.Защото разликата между София и страната е огромна, но разликата между северна и южна България също не е никак малка.

Чери
, супер цвят ама и аз като Бълче.Купя си червило и го изтрия.Слагам си рядко, само вечер ако излизаме някъде.И съм го изяла за 5 минути, а моя мъж отказва да ме целува като съм с червило, защото се омазвал  blum

Ох на мен ми се доспа, ама яко.От сутринта сме в среща след среща, сега аз не съм там и ми е ОК с шефа се уговарят нещо си.Ама главата ми вече клюма над бюрото.А какво слънце е пекнало и как текат едни реки от топящия се сняг....

Получих и две поръчки.Една от Енглиш хоум и една от Икеа.Имаха намаление в Енглиша и взех един килим за бъдещата стая на Моника.Розов на бели звезди, да изпъква на тъмно кафявия под smile А от Икеата един стелаж за в гардероба.Не съм доволна от разпределението на гардероба си и сега го префасонирам и се опитвам да го направя по-функционален.И ако се получи ще поръчвам още.А какви неща харесах за вградения гардероб в коридора, мъжът ми ще ме изхвърли  blush
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #111 -: март 07, 2018, 15:08:13 »

Маги, как те разбирам само biggrin Аз също гледах тия нещица за гардеробите в ИКЕА и се влюбих в половината - тия за издърпване на панталони, тия за обувки и един куп други! Само плакна очи в тях, защото ми е писнало всичко да ми е струпано на едно място и да не мога нищо да намеря.

Имам един тъп въпрос, бихте ли си боядисали кухнята в ей такова зелено:

https://www.howiezine.com/wp-content/uploads/2017/09/bright-green-kitchen-walls.jpg

Чудя се колко бързо ще го намразя, шкафовете са бели и искам да вкарам малко цвят, алтернативно си мисля за някакво по-ментово?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: март 07, 2018, 15:13:16 »

Душа, уби ме с тоя ярък цвят.Направо ще ми избоде очите на мен.Ментовото ще го преживея, ама това не!Но това много зависи от твоето цветоусещане smile Да кажа и аз се радвам, че пак си тук smile

В понеделник с моя мъж ходихме до Хоум макс, гледахме ламинати, боя, осветителни тела.Та харесах дървесен цвят ламинат за хола и много светло сиво за стените на хола.Тоя велик хол му предстои голям ремонт, разделяне на две зони и обзавеждане, защото е огромен, стар и не е ремонтиран от 37г  nea И ме заболя сърцето колко пари трябва да вкараме  sad
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #113 -: март 07, 2018, 15:54:56 »

Вивиии ще го намразиш хахах. Аз като поръчвахме кухнята бях избрала да е някои части зелено, но като видях проекта се отказах, казах не, ще сложа зелен килим и зелени пердета.Да ама не, сложих и тях в неутрален цвят, само сложих зелени одеялца на дивана да има мааалко поне цвят.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 07, 2018, 16:28:38 »

Хора, хрумна ми да ви запозная с една много хубава инициатива, на която попаднах скоро, защото тук има широка аудитория и може някой да прояви интерес:

Подарете книга: https://www.facebook.com/podarete.kniga/

"Ние не събираме книги, събираме хора, които да подарят книги на децата в домовете ...защото и хората, и книгите са важни. Подари време!"

Не само един автобус, а много автобуси всеки месец стигат до децата и водят в най-далечни кътчета на страната добри хора, които учат с тях, общуват, говорят си, сприятеляват се. И стават все повече и повече, докато дойде моментът, когато до всяко дете има доброволец!

Преди няколко години с приятелки посетихме деца в един дом в Стара Загора (1-3 клас), за да боядисваме яйца покрай Великден и децата нямаха нужда от помощ при боядисването, а най-вече искаха после да ни покажат какво са сътворили и да ги похвалиш, да те прегърнат, да ти разкажат нещо и т.н.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 07, 2018, 16:35:22 »

Виви, малко ми е плашеща кухня в такъв цвят хихи lol

Булче, браво на Звяр smile аз пък се кефя, че не е пял, бунтар от малък

Значи имаме различни причини, за да не празнуваме 3 март.
Аз не го празнувам, защото това е годишнината от коронясването на Александър ll, Сан Стефанския мирен договор, не е имал никаква стойност. Бързали са, че да е на годишнината. По-логично е да празнуваме Берлинския договор даже, защото той е истински, макар и кофти. Много по-логична дата е 22 септември. През комунизма ясно защо не е бил удобен, но след това не помня.

Разбира се, за пред Бамбук ще се радвам на празника, както е педагогически правилно. И без това, ако не учи в ИФ, няма да му дреме след това.
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #116 -: март 07, 2018, 19:10:40 »

Привет и от мен,

Без да се опитвам да споря, аз съм различен човек и грам не ме интересува кой ме мисли за луда че не обичам да си хвърлям боклука през прозореца на колата, щото така е по-лесно и прочие,следвам си мои принципи и вярвам че все на някой ще въздейства моето поведение което ще доведе до реакция рано или късно. Поне възпитанието което съм получила в къщи ми е повлияло и ще повлияе и на децата ми живот и здраве да ги имам един ден, и предпочитам да се концентрирам върху положителното в заобикалящият ме свят, щото никой не е перфектен а и достатъчно ми е мойте си кахъри та да тръгна да бера и на другите, а мерси. Мнение.  pardon 

Булче, навсякъде по света е така, и тук никак не изоставаме  Girl_hide но имам познати които за мое учудване или ме бъзикат или наистина си мислят че тук е като по филмите  Oh my ...

Свеки, аз също живея в Мизури но съм в Стл, мислех че може да сме го засичали. Не сме многбройни тук българите и повечето или се познаваме или се знаем по физиономия, а младите си излизаме редовно  danceg.

Виви, когато се местихме в новата къща преди години кухнята беше със подобно зелено и оранжево и беше много свежарско като комбинация, но ми се струва че това зелено е много по-изкрящо или е от снимката.

Мая_Бъни, аз бих дарила книжки които имам останали в Бг от дете, но трябва да е лятото като си дойдем.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #117 -: март 07, 2018, 22:14:40 »

Виви, скоро да си се подстригвала? Wink
Леле, ще трябва да си променям мъжката квота още един път smile. Вчера много яко натиснахме стара /по давност/ съфорумка да си признае разни неща и май-май... stork-boy
Това да се чува good heart
Теди, не ми е казвал, че има познати от Пловдив. Дори и да не се познавате, сигурно имате общи приятели.
Напънах се и изгледах "Формата на водата". Ей така, да имам собствено мнение. Тва тея хора са луди crazy Имам добро мнение за себе си Wink, старая се да разбирам защо едно или друго се харесва, изгледах "Готиняците" и "Животът на прислужницата" и ги преглътнах, но този... Мъча се да кажа нещо хубаво, ама или съм абсолютно проста, или просто не бива да казвам каквото и да е blush nea crazy Чак се радвам, че не съм кинокритик и не са ме канили да коментирам номинираните филми. Фантастика в миналото, студена война и секс със извънземно, обилно полято с кръв, слуз и една изядена котка smile Ако ме питате какво запомних, то това е "Да нямаш вяра на мъж без пакет" и как няма обяснява, че тялото на нещото се отваря и оттам излиза орган за онождане.  pardon
Къде- къде беше миналогодишният Тра- ла - ла ленд Wink.
maya_bunny, зная за тази инициатива. Мисля, че наша съфорумка беше участвала при боядисване на училище, фирмата им е спонсор. Нещо като затворено общество се получава и външни, неслужебно и политически неангажирани хора трудно се допускат. Не съм и правила опит, де. Достатъчни ми са децата от отдалечени населени места, там помагам с време, знания и материали. След подобни срещи се чувствам гузна, виновна и депресирана, вместо удовлетворена, че върша нещо полезно.  blush
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 07, 2018, 23:02:46 »

Само да се извиня, щото понякога постовете ми са с толкова объркани букви или липсващи, че като ги прочета се изнервям. Ама това е, когато пиша от телефона. beating beating

Червилото го пробвах снощи, говорих по скайп с една приятелка около 2 часа - сложих го и понеже е сухо, е трайно. Но се беше изтрило там където ми се допират устните и те си бяха розови, останалото с това ярко, отцепено някак си... малко циганейшън беше... Та сигурно ще го сложа само когато имам постоянен достъп до огледалце и възможност да го оправям.

Виви, на мен това зелено не ми харесва. За мен то е хубав цвят само в природата, иначе на нищо не ми допада...

На Панда израза: “Пред Бамбук ще се радвам на празинка...“ ми е много точен. Живот и здраве, ако имам дете и аз ще го зачитам и отбелязнам, моите разсъждения ще са си мои. Ще се опитам да стимулирам само да учи и формира мнения, независими от нашите с баща му - защото те са много различни.

Свекс, мен хич не ме гласи за мъжко. Много искам, ама не за старт, да се хвърлям в дълбокото.
Пулса е бързичък, малко над средния за тия седмици, което е характерно за момиче (в повечето случаи, не толкова научно, колокото статистически)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 08, 2018, 08:30:47 »

айде честит празник на празнуващите и честит четвъртък на непразнуващите ! да сте здрави и в двата случая.
Чери, просто смени марката, или си купи фиксатор за червила. Веднъж зарибиш ли се, няма да спреш хаха.
Вив, супер яко е, но наистина го намразваш. Моят хол беше такъв
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines