Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:43:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари - любов, вино и романтика *INLOVE*  (Прочетена 126169 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #360 -: февруари 16, 2018, 09:24:43 »

Аз от снощи съм активно кихаща. Понеже си имам хроничен синузит, сега все едно крепя гюле върху носа. Ще пробвам да се изпотя хубаво, че и без това петъчните тренировки са като лозе на баир, после врял душ и а дано се оправя Wink
Вън е мрачно, гадно и студено (доколкото установих от проветряването на стаите). Ще си стоим повече днес вкъщи и без това ми е мерак да шия на машината danceg
Вчера майка приключи рано-рано работа, че къртят при тях, и вкъщи седнахме да шием гоблени. То аз само седнах, че в този момент звънна жената на братовчед ми. Като подхванахме разговор - girl_impossible Чак се изненадах, когато от оператора ни изключиха lol Тя нали чака бебче, та ми е много интересно с нея да говоря, защото тя е лекар, специализира педиатрия, работеше в неонатология по едно време, обаче има неща, за които се чуди и мае точно като всяка бъдеща мама heart Тя прави списъци, аз също, за да може по другия ми братовчед да изпратя де що може дрешка или инженерна приумица от "жизнена необходимост" за едно новородено. Wink
Аз нещо съм изпуснала защо Ники няма имунизации, но хич не ми е и работа да знам girl_wink
На Моника бързо оправяне, за да се наслади утре.
Утре ще поканя баба на гости, а вероятно в неделя ще оставим правенето на курабии/сладки/кекс с кокона. Тя само подпитва, пък то си е врътня още повече и с бебе вкъщи.
Хайде, до после Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #361 -: февруари 16, 2018, 09:26:46 »

Морген!
Хехе Маш, верно е зарибявка, само че в нащето семейство ММ е по-пристрастен към Али, Ибей и тн...аз щото умишлено не ги отварям и не си правя труда да се занимавам с поръчки, но по-добре така, един е достатъчен  Wink Нямам търпение да се гелосвам и аз, само топа и базата ги поръчах някакви по-скъши, другите - средна хубост  smile Ще се радвам да обменяме впечатления от различни марки лакове  good
Дайте верно да не отваряме темата с ваксините, че и на мен ми е прясна  nea
Маги, дано се оправи Моника  heart
Вчера бях на очен лекар, оказа се че (както и предполагах) ми се е увеличил мало диоптърът и сега нови очила  Girl_hide Ама добре, че отидох на второ мнение, че ноември от профилактичните в работата очният ми каза, че не само, че ми е същият, а даже и на едното нямам lol Обяснявам му аз, че не е така и съм сигурна...не  pardon
Миме, майка ти сериозно трябва да започне да изкарва пари от това си хоби  good Иначе и мойта торта горе-долу така я украсих, ма забрави да я снимам  blush
И аз съм получавала така неочаквани цветя, в работата, много хубаво чувство  heart
Утре сме на рожден ден на момченцето на братовчедка ми, дано Мис се накефи  blum
Айде чус и целувкен  give_rose
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #362 -: февруари 16, 2018, 13:12:06 »

 Привет!
 
 Аз направих лека разходка до лабораторията и се нарадвах на хубавото време поне малко, че гледам пак дават снегове другата седмица, дано не са сериозни и да са за последно тази година. Наистина вече много съм се изнервила от очакване и еднообразие и чак нощем не мога да спя от мисли това време не може ли да тече по-бързо, че поне да пукне пролет и да съм близо до термин, за да мога да се разхождам.

 Най-хубавото нещо, което направих миналата година, когато имах по-големи финансови възможности, бе да организирам доставка на букет в службата на майка за 8ми март. Никога не й бях правила кой знае каква изненада и без да съобразявам средства. Толкова беше развълнувана като се чухме по телефона и изобщо не беше разбрала, че съм аз. Ама вика някой таен човек ги е поръчал, всички колеги се пръскат от любопитство, мислят, че съм си хванала любовник. После й стана още по-мило, че съм аз. Ако можех щях да й правя по-често такива изненади само заради радостта в гласа й.heart На мен ми е най-мил пък един букет, дето ММ го беше донесъл за без повод, че и беше нацелил любимите фрезии по някаква случайност, защото иначе не помни кои цветя обичам. Wink

 Утре ще си нося телефона да видим какво му е и дали ще може да се оправи, че без хендсфри никой не ме чува. Точно сега хич не ми е моментът да оставам без него, ама пусто карък. Чудя се дали да изнахалствам да ми дадат някакъв докато трае ремонта, ама едва ли ще ме огрее. Ще напъча тумбака, пък ще питам да смеят да ми откажат:P

  ММ пак е цанен от този приятел с очакваното бебе за хамалин и почвам да се дразня по цяла седмица я се видим за 2 часа, я не, че и през уикенда да трябва да ходи някъде без мен, ама нашите подготвки са толкова навързани с климат първо и взаимообвързани, че трябва още да се стопли, за да ги започнем. А дано и бебето реши да седи до последно, че да можем да ги свършим, че все ми е в главата свекървиния разказ от на брат й практиката.

 И ММ само поръчва разни китайски боклучки, кои дойдат, кои не, кои стават, кои са счупени, ама той си връща парите, ако има проблем и досега битката е негова полза. Аз тези дни си оправих виртуалните плащания и сега ще го играя луд с картечница.  yahoo

 Хайде хубав слънчев петък  give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: февруари 16, 2018, 13:37:56 »

Ей, ама чудно време е днеска  danceg слънчице и не попаднах на никакви луди! Вчера явно беше някакъв такъв ден. Сутринта, една баба /явно не е добре жената/ дойде на площадката и гледа децата, взима им играчките, бута се в нас. След обяд попафнах на баща и тийн със заболяване, ама се лепнаха за нас и няма махне, дърпа ме, уж да помага на Ники, а го бута. По едно време настръхнах истински, чак и неприлични предложения получих.  
Адиктед, още малко потърпи и ще има и оролет и лято, и бебе...
Много ми хареса как си изненадала майка ти. Може и аз да спретна на мама, а те и годишнина имат на 8.03.
Маги, дано Моника до утре да е чисто нова и да се наслади на празника си!
Маш, аз съм пропуснала или съм забравила ако съм чела, че Иван е графинар. Браво на него! Дано му харесва и с желание да ходи!

За да не човъркам повече темата за ваксини, отговарям само на Маш и Аличка:
- ще ходи на кооператив вероятно. Може би като стане на 2,6-3г. Резервния ми план е баща ми да го гледа и от 5 на предучилищна в училище направо.
- няма ваксини, защото първо ме е страх да не изтеглим късата клечка, а да си играя руска рулетка с него не ми е ок. Второ и да има пак няма гаранция, че ще пазят.
Пак казвам, това е мое мнение и не целя да предизвиквам спорове. Просто не ме е срам и не крия решението ни.
« Последна редакция: февруари 16, 2018, 13:58:16 от ratatui » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #364 -: февруари 16, 2018, 13:59:59 »

О, Рони, те и без завършен ремонт си изгледаха бебето, както и без име го кръстиха с това на по- малкия му брат Wink Пак да повторя на баба ми приказката, че "на серсем пиле, Господ гнездо прави", всичко си нарежда в един момент smile
Преди малко разбрах, че дъщерята на природозащитничката, сестрата на българското Амели, чака бебе и ще го гледат тук. Както я гледам, най- много до май ще го имаме и тъкмо в големия рев ще е на отворени прозорци. Още повече, че ще е момченце, а те имат и по- силни гласове. Мели-то /нали е на баба Минка кръстено, така му викат/ все още реве с пълна сила и се тръшка, както си му е редът, та може и да го заглушава. Имам плаха надежда поне нея да изритат отново на село, че не искали да я дават на ясла Wink Лоша работа е съседите да имат големи апартаменти - хем деца раждат, хем и внуци после приютяват smile
Майка ми почти се оправи от антибиотика, не зная защо я мъчихме цяла седмица да кашля като магаре...
Имам чувството, че оглуша допълнително от грипа. Така е набримчила телевизора, че чак котката иска да се навре в гардероба на спалнята, през две стени и две врати. diablo
Рат, ти от бащата ли получи неприлично предложение Wink
Ей сега и аз отивам за час в парка. На йогите им свърши житния режим и като са гладни, прочистени и добри, може да им дойде мерак да си говорим за любов, вместо за глупости Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #365 -: февруари 16, 2018, 14:12:51 »

Както я гледам, най- много до май ще го имаме и тъкмо в големия рев ще е на отворени прозорци. Още повече, че ще е момченце, а те имат и по- силни гласове. Мели-то /нали е на баба Минка кръстено, така му викат/ все още реве с пълна сила и се тръшка, както си му е редът, та може и да го заглушава.
lol lol lol Тъкмо изкутиха едното и второ ще се появи!

Рат, сега разбирам, че е по твое желание.
Днес ми е много странен ден huhhuh.gif Хем упражненията бяха по-дълги, хем и косата си мих, т.е. отнема доста време, хем ми тече бавно времето. ММ искаше да правя нещо като гювеч - печени картофи и слагам един буркан зеленчуци (домати, бамя, чушка, грах и прочие). Предния път, когато го направих, последната порция-две замина в тоалетната. Не че не ни хареса, ама отвикнахме тотално да ядем такива неща. Вечер зобаме салати, аз по обяд манджа нямам мерак/време да топля, ММ кога разнася до работа, кога - не... Нищо! Сега ще пробвам, та да видя хубавите картофи дали другия път да не си ги изпържа или изпека с бира.
Забъркала съм и рецептата за овесянките от един от блоговете, които тук се споменават от време на време. Отдавна се каня, понеже има пакет "трици" от диетата на ММ. Днес е петък, а в градината имат кремчета, грис и разни ненаяждащи следобедни закуски. Кокона може и да хареса въпросните овесянки - знам ли huhhuh.gif
Ших на машината, ще имам време и за разходка. Аз ви казвам, че днес денят тече с друго темпо tease Само носът ми да беше и той във форма...

Пропуснах да кажа, че съдомиялната е още натоварена с измитите тази нощ чинии, а мивката не мога да я открия, ако не знам къде се намира по принцип. Това го казвам против уроки Wink
« Последна редакция: февруари 16, 2018, 14:20:30 от Alichka » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #366 -: февруари 16, 2018, 14:21:36 »

Приветски!

Ей сега смогвам да пиша, че ви четох по диагонал тези дни!

Зверски е със сТополи (както казва той) и вдига температура. Май ще ходя и аз да се бия като ония баща с лелички и подобни... брей мога аз моето дете да спирам, ама чуждите болни се влачат по ясли... как им го причиняват не знам. Една приятелка ми разправяше че нейна съседка е пускала детето си с пневмония месец на ясла, нищо му няма, остатъчна кашлица, амиии прегрял е за това е с 37,4... съсипват се бре тея деца...

На Черешката от вчера да и се включа само, че ваксините в много държави са задължителни за посещаване на училище, в някои щати в САЩ, Германия и пр. ЮК е изключение, а не правилото. Мен не ме плаши да си говоря с вас на тая тема  blum

Маги да оздравява бързо, при нас помага спрей Гранофурин, правят го в една аптека до нас.

Адиктед, като гледам в кои седмици си са доста скучни наистина, нит си да се стягаш да раждаш, нит си в първите седмици на вълнението. Почнат ли тройките и става по-лесно

Аличко , чудя ти се , това дете много ли спи? Че аз вчера реанимирах след като заспа малкия по обед...

Хайде лек ден !




Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: февруари 16, 2018, 14:35:48 »

Али, ти в колко си станала? Като те чета и всеки път се чувствам неорганизирана  tease
Свекърва, радвам се че майак ти е по-добре и съжалявам котката. А скоро и вас, ако новото бебе е на половина ревливо каго кака си...
Детето ми прави предложения- на гости ме кани, пита дали съм съгласна деца да му родя  crazy абе откачена работа, дано не ги срещам скоро!
В неделя с мама сме канени на погача на племеницата. Много ми е странно девера ме кани, даже наколко пъти го питах сигурен ли е и жена му знае ли, че ни кани. Аз обаче се чудя дали да ходим, някак неестествено ми е.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: февруари 16, 2018, 14:41:29 »

Здравствуйте!
Тая сутрин изпратих Инж. и Кари и си легнах уж да гледам мъжете по фигурно. По някое време отварям очи и какво да видя: Кико седнал до краката ми и нарежда: Мама Фани, ставааааай, уже светло, я хочу на "Маленький П.инц". Та така и не разбрах кой спечели. А вчера сутринта гледах как Альона Савченко и сие спечелиха златото: от 4-то до 1-во място се изкачиха, но програмата им наистина беше жестока. И това й е 5-та олимпиада. Представяте ли си колко години неуморен труд е това?!
Моите имат ваксини - честно казано не ми стискаше да се противоп на системата. Ако бях в голям град да ги пусна на кооператив - ОК, ама в тъпия малък град нямаше да оцелеем без градинката просто.
« Последна редакция: февруари 16, 2018, 14:49:25 от fanimira » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: февруари 16, 2018, 14:45:43 »

Булче, то това си е за борба- тнямате и седмица здрави и пак сначале angry
Али, ти верно си като календар бележник - с по сто свършени и отметнати задачи smile danceg
Аз съм крива поствалентински, щото не бях крива тогава , та да има разнообразие. детето отказа да вечеря както никога и после у два изцоца две шишета кисело мляко и една оризовка  shok shok, след което прецени за уместно да стои буден около два часа ....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #370 -: февруари 16, 2018, 14:47:02 »

Ами кротък е по принцип. Днес преди обяд не спа pardon Клечеше се на гимнастиката си, а аз си правех упражненията. Вече го слагам в кошарата, като влизам в банята, а той нещо си чоплеше и крещеше (не плачеше, а се надвикваше със себе си). Тази нощ за сметка на гореказаното се събуди на 3 или 4 пъти с мрънкане и сутринта ме мързеше да ставам. Снощи легнах рано (към 10:30), та пак се понаспах и не се оплаквам. Виж, голямото е по-изтощително, по-енергоемко и пет дни след като съм гледала и двете, с едно ми е песен girl_haha
Рат, ставам в 7:30, че подготвям кокона за градина.
Булче, при вас в яслата африканска жега ли е? При нас беше ад! Лелките само мрънкотеха, че течал носът на кокона. 4-5 пъти финиширахме привечер в поликлиниката, докато личната не ми се накара, че това дете е здраво, лигавицата прави всевъзможни опити да се овлажни и да не й го водя повече, а лелките да й се обадят лично, за да им обясни за нормалните температури на помещенията. При нас те имаха навик да ходят по манта с къс ръкав цяла зима pardon Иначе си имахме редовно бухащи деца, но доста възрастните родители някак не ставаха обект на критики от страна на персонала. diablo
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: февруари 16, 2018, 14:52:36 »

Дете мечта си имаш, Али, пу-пу дан го урочасам.
А мацки, я кажете някой нов БГ филм да гледам я на кино я в нета  pardon
Миме, само мога да мечтая за мъж като твоя. Не че аз съм супер романтична, ама той горкия е супер схванат в това отношение. На него му дай да дава пари и ти купувай каквото щеш
« Последна редакция: февруари 16, 2018, 14:57:29 от fanimira » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #372 -: февруари 16, 2018, 15:10:19 »

Аличка, ние май сме забравили че с по-малко дете времето е повечко хехех, че сега при нас няма пет шест, каквото каже звяр.

Иначе не, не е жега, даже си е нормално, на 1я етаж са и  е супер като градуси. Няма такъв филм като текът сополи от жегата, понеже на децата против които пищя им текът още от коридорчето с шкафчетата, давят се буквално.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: февруари 16, 2018, 15:11:36 »

Али, мастър си, няма спор! А и явно Симеон добре си се забавлява и сам, щом те оставя да се къпеш.
И аз забелязах, че ако в спалнята ни мине 20 градуса и ни се запушват носовете, а мятам и кърпи по прното да овлажняват даже.
Булче, много тъпо така да си водят болните деца, чак пък толкова да няма начин да си останат вкъщи за няколко дни... huhhuh.gif
Фани, Кико само на руски ли ви говори? Вие вкъщи на какъв език говорите?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #374 -: февруари 16, 2018, 15:29:12 »

Рат, водят ги, кой да ги гледа вкъщи? И бас държа, това са лекарски деца, те вечно са болни, покрай родителите си. diablo
Вчера племенникът се хвалеше, че сополът му се проточил от стълбището на втория етаж, та чак до първия, без да се скъса blush. Викам му, ела вкъщи, да видим от 5- тия дали ще можеш blum Тъкмо и от лукчетата на баба ти да опиташ angry Пък той ми се хвали, че можел и балони с едната ноздра да прави. Да си го взимат тези двете, на които предложи брак в края на детската градина, иначе не виждам спасение.  Wink Булка, оглеждай се за снаха good smile
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines