Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:48:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари - любов, вино и романтика *INLOVE*  (Прочетена 126141 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: февруари 08, 2018, 13:51:10 »

Добър ден!
Наде, много успехи  ви желая!
Тони, минавай по-често, липсваш ни  give_rose
На мен би ми било интересно Сила да се включи как е в кооператива. Някак ми зе струват доста по-приемливи условията от ДГ, но пък нямам преки наблюдения.
Аз на детска почти не съм ходила, но малкото време което прекарах там не са ме тормозили, обаче учителката живее до баба и са приятелки. Иначе бях дива- не ядях, не спях /даваха ми книга настрани само и само да не будя другите/, а след като избягах 1-2 пъти и се озовах пред вратата на дядо /пресичала съм натоварена улица/ просто ме спряха.
Абе как всъщност се казва тая професия "лелка"? Едва ли в ТД им пише "лелка".
А това с връзването и аз съм го чувала от приатели, връзвали по-палавото млмиче и брат й се въртял до нея без да е вързан
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #181 -: февруари 08, 2018, 14:25:24 »

Ами въпрос на изказ Wink Вързано е и детето в колата, ама на това му се вика, че е обезопасено. Wink
НИ1 избяга успешно от детската градина малко преди да навърши 3, още първия ден. Качил се на тролея за една спирка и после невъзмутимо се прибрал вкъщи. Използвал момента, когато внасяли храната през дворната врата, а учителките не го държали под око, щото беше лято и групите бяха смесени, та не си знаели децата. После го караха да се държи за колана на престилката на учителките, ние също му говорихме, че не бива сам да си ходи. Все пак е голямо дете, ще чуе и ще разбере, ама на 1 са неуправляеми.
Виждала съм и как ги водят по улиците до парка в чужбина - на повод, изработен като гъсеница си пъхат ръчичките в гайка и така се клатушкат. Ние се хващахме за престилките на предното дете, сега като нямат такива, какво да правят Wink И си спомням, че на масата за закуска сядахме с ръце зад гърба, докато ни позволят да започнем да се храним, а когато седяхме на столчетата за занимание, ръцете ни задължително бяха на коленете.
Аз съм ходила само на предучилищна, по половин ден. Имахме си баби, но така и не ни водеха по разходки, караха ни да помагаме в домакинската работа и ни прикачваха по- малки братя и сестри. Спазвахме строг режим, няма пет- четири. Баба ми почиваше от 2 до 4 часа следобед и не смеехме да гъкнем, хем нито ни биеше, нито ни се караше.
Родният е расъл по полето, под крушата, а после с другите десетина братовчеди ги оставяли при дядо Лазар. Хехе, той с гегата бая ги налагал, ако му навлезнат в периметъра Wink Но всичко си е било в реда на нещата pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #182 -: февруари 08, 2018, 14:40:34 »

Пфу, човек да не си направи план и да не се зарадва. Тъкмо отворих крачка за разходка и ми звъннаха от градината. Направо сърцето ми се сви. Кокона не била добре sad Взех си я веднага. Късмет, че бях много наблизо. Нещо е отнесена, сълзят й очите и от носа тече вода. Следобед сме при педи и координирам бабите коя да дойде с мен.
Рат, в яслата, където работи свекърва ми, се водят детегледачки и медицински сестри. В градината са учители и вероятно лелките пак са детегледачки. pardon
Да, този повод за деца, не за кучета, ми беше много смешен в началото. Гледах, че Кейт и Джон ползваха такъв, ама то с 8 деца кое да гледаш по-напред Wink Идеално си е даже за деца, като кокона, която ходеше накъдето я отведат краката pardon
Ние също пазехме тишина между 14 и 16 ч. Никой не ни позволяваше да сме вън - вкъщи и тихи занимания. Буквално цели квартали утихваха. Така беше при бабите ми, така беше и в нашия квартал. Сега това го няма и мен лично ме дразнят крещящи и пищящи деца по площадките.

КивиЧ, Фани, Тони, благодаря за пожеланията give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 08, 2018, 14:49:48 »

Ей, като казахте тишина от 14-16 и аз го спазвах  Wink приспивах дядо след н на брой приказки уж да ме приспи исе изнизвах да играя, тихо в хола, да не го будя. Един път дошли деца да звънят и аз закачам бележка "от 14 до 16 зсъненето забранено!!!", някой на майтап звъни пак, дописах белвжката с "да ви... Майката"  pardon ами много псувах навремето  blush
Али, дано е добре Мария!
Лелеб Свекърва, НИ1 опасен, чак и превозни средства ползвал!
« Последна редакция: февруари 08, 2018, 14:51:52 от ratatui » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #184 -: февруари 08, 2018, 15:13:50 »

Да, той беше и още е много оправен в транспорта Wink. Най- голям кеф му е да изучава схемите на метрото, рейсовете и другите превозни средства в големи градове. И друг път съм казвала, има страхотно чувство за ориентация, нищо, че на сватбата си се загуби барабар с фотографа на две преки от сватовете funnytooth
Едно време редовно ги качвахме по градския транспорт с количките и всички помагаха. Момченцата в повечето случаи харесват да се возят и това е начин да стоят мирни за малко. Wink В първи клас ходеше сам до баба си от края на града, а в трети водеше и брат си /с какъв акъл съм го позволявала, не зная/. pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #185 -: февруари 08, 2018, 16:17:27 »

 А, Маги, аз съм далеч от мисълта, че съответните профсъюзи и колегии са много ефективни, но все съм чула за осъден лекар, за отлъчен адвокат, за съден технически ръководител на обект, но виж за лош психолог не съм чула. Едва ли всички с диплома за тая работа са чак толкова съвестни, че да няма и черни овце. Отделно има такива, които изкарват хора без особено дълбок проблем едва ли не че има нужда да се провеждат консултации с години, за да се отработи. Ми да, що с 1-2 виждания да става и да трябва да се търси друг източник на доход, като може да си осигури постоянен и сигурен такъв. Давам само примери как и психолозите могат да са точно толкова ефективни колкото камерите, ако няма надзор. И правя бележката, че са чисто хипотетични моите мисли. От моите колеги в университета с психология се занимават (занимаваме) само тези, които наистина смятат това за свое призвание. Wink

 По повод целия разговор се замислих, че ако се правят градини, в които методите на обучение са ясни и съобразени с възгледите на групата родители, пускащи децата си в това заведение, може би ще има някакъв мир. Това ми изскочи по повод кооперативите и разказите на Али и Свекърва. За мен може да не е важно детето ми да учи стихчета, а да разказва или да твори, може да искам да му се поставят някакви правила и граници, а на  друг виждането за възпитанието на детето му да не е същото, но ако има правилник за поведение, методи на обучение и т.н. неща, които са разписани и персоналът ги спазва, а аз съм се съгласила детето ми да бъде въведено в тази система е нещо съвсем друго от това да разясняваме темата професионална етика и морал на общо основание в държавни детски градини. Та така спирам размислите и страстите по тая тема Wink

 Аз купих 2 бодита и хавлия, майка е взела чаршафките. Сега съм в търсене на рокли, но ДСК са въвели някакви кодове за виртуални карти, които да се активизират от клон, и не ми се чакаше с пенсионери да си го свърша и това, за да мога да поръчвам от чужбина. В HM много опоскано ми се видя всичко и нищо не ме грабна,та сега ще почивам в режим изчакване за харчене на пари. tease
« Последна редакция: февруари 08, 2018, 16:23:24 от addicted_to_u » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: февруари 08, 2018, 16:49:55 »


та сега ще почивам в режим изчакване за харчене на пари. tease

Обикновено в тоя режим комарджийската ми душа играе бинго и удвоява част от тях.  Girl_hide

Даже тия дни планираме да ходим организирано с още приятели в зала, ама все някое дете не се намира кой да го гледа и ни пропада излизането.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #187 -: февруари 08, 2018, 17:50:54 »

Абе, Булче кво стана с астролога?Що не разправяш?

чета още какво сте писали, на 19ти съм хахах. Иначе имам един колега дето много ги разбира и той та на 16ти ще ми прави за да ги сравним.4
Ох днес много емоционален ден! чакам развръзката и ще се отдуша вече!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: февруари 08, 2018, 18:30:00 »

И ние спазвахме строг режим- нямаше не искам, не мога. Не им се и сърдя, мисля че ми се е отразило добре.
Никога не съм си позволявала да повишавам тон на възрастен или да се тръшкам по магазините. Имах малко играчки и си ги пазех. Ядях каквото ми сложат, ако не искам- стоя гладна. Към учителите се отнасях с респект, както и другите деца в училище. Така че темата е двустранна и безкрайна... pardon
Лягахме си в 8, от 2 до 4 също пазехме тишина, ако не можем да спим, ако можем- лягахме и спяхме вкъщи.
Свекс, то и мен са ме оставяли сама с бебе, по спешност, аз съм била на 5, брат ми -още тодлър, дето вика Пандич. С кой акъл- наистина нямам идея, и в двата случая, и твоя и на нашите. Но времената бяха различни.... pardon pleasantry
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #189 -: февруари 08, 2018, 22:39:53 »

Здравейте момичета,

Честито на всички водолейчета на патерици  give_rose живи и здрави и да ви се сбъднат желанията  smile

Леле доста сте изписали, малко проблемчета напоследък покрай мен и никак не съм влизала отне ми 3 дена да изчета всичките 13 страници  girl_wink

Относно градините и аз мисля че това да слагат камери е доста необмислено решение, едно че не се знае кой ще има достъп да гледа и как би се възползвал от материяла, друго че ще обявят обществени поръчки, пък после като свършат парите кой ще поддържа системата.
Аз мисля че трябва да се измисли по-добро решение, верно че с увеличаването на заплатите може да се вдигне и желанието за работа, но като цяло да работиш с деца си е изкуство.
Аз тук работих в една градина около 2 години и е същата работа, даже се замислям като имам деца как бих ги пуснала на градина, уж Монтесори незнам си какво.... друг път  angry беше доста скъпо да си водиш детето при нас, отделно нищо повече не се предлагаше, и за капак учителката която беше титулярка на нашата група беше много груба с децата и вербално и физически, всички знаеха но никой не посмя да каже нещо.   girl_impossible пък аз нали съм си устата накрая ми намериха занимание докато тя си тръгне да не съм в групата  blush
За 14 не сме даже обсъждали да правим нещо то като е посредата на седмицата  може и да не се видим ако и двамата работим. Миналата година покрай подготовката за сватбата и еуфорията всеки ден ми беше 14  heart danceg но тази година май ще ни изненада неочаквано  pardon аз повече се вълнувам като дойде време за ваканция тогава сме си само двамцата и си ми е едно такова приятно и розовко и... пухено  girl_in_love twohearts
Не вярвам много на зодии но ме зарибяват астрологичните прогнози които се правят за човека, характера и уж какво му е дадено и за кое трябва повече да се бори. Знам че го правят персонално по рожденна дата и час на раждане аз съм си правила любителски и баба ми която е по запалена от мен ми е правила любителски и е интересно да чуеш неща за себе си като личност  Bravo и аз ще чакам с нетърпение да прочета какво са казали на Булчето след сеанса  smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #190 -: февруари 09, 2018, 00:28:28 »

Хелоу..не можах да ви изчета всичко, защото спя вече и мисля да лягам....НО! Говорите за психологическа подкрепа. Закона влезе и всяка детска градина и училище трябва да има психолог ПОНЕ ...а и логопед и ресурсен учител. Но нямат пари. Защо аз не работя? Няма бюджет. Мислех да пуша даже писмо. Утре повече по темата, ако искате да разясня каквото знам от кухнята.

Дне мина чудесно чудесноооо! Имам 1 дете всеки ден записано и още две  сигурни, но не зНам колко често.
Излезе ми "проблем". Предложиха ми работа в друго училище в близко село. Обърках се. Всичките си емоции, идеи и пари дадох за тая иняестиция, а точно на откриването каца друго птиче. И не, не мога да ги съчетавам. А либето е против. Съвети, мнения?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #191 -: февруари 09, 2018, 00:31:37 »

Ти какво точно желаеш и как си представяш себе си?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #192 -: февруари 09, 2018, 00:42:17 »

В центъра. Но ме е страх от поговорката, че птичето веднъж каца. И ме е страх, ако не ми потръгне частното.
Процентите са 90 на  10 за центъра. И тия 10, ако надделеят, пак ще работя в центъра, но тогава няма да мога да обхвана целия диапазон от желаещи (ако ги има), защото ще работя....и реално няма да се наложа. Но ще имам работа със заплата точна винаги, които пари ми трябват
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #193 -: февруари 09, 2018, 02:02:08 »

Поради ранния час, не съм сигурна дали разбирам всичко правилно, та ще попитам отново: Искаш да си в Центъра, но не си сигурна дали ще имаш клиентела. Ако приемеш работата в училището, имаш сигурна заплата, но няма да ти стига време да работиш и в Центъра за да обхванеш предполагаемите желаещи там. За либето изобщо не ми стана ясно против какво е и защо blush
Неизвестните /дали ще ти кацне пак пиленце и дали ще потръгне в Центъра/ са твърде хлъзгави и аз лично бих стъпила на единствената здрава за момента основа в училището. Няма кой да те измести в Центъра, логопедът ще го разработва  и ти ще можеш да се връщаш там през ваканциите  и да отделяш по някой час в извън учебно време.  Няма да ти е лесно, но поне ще намалиш напрежението от риска да останеш без работа и доходи. Още повече, че на едното или другото място ще вършиш едно и също... Не мисля, че имаш проблем, тъкмо обратното е good heart
« Последна редакция: февруари 09, 2018, 02:12:00 от svekarva » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: февруари 09, 2018, 08:19:19 »

Здравейте!!!
Обикновено не ставам толкова рано, но един от учениците ми ме излъга, че ще имаме урок в 9, а никакъв го няма  sad А ми се иска да поизлчза днес. Да отида на Нюансите, да се огледам за подарък на Инж. за Вальов ден  huhhuh.gif
Наде, ходи на село докато разработиш центъра. По всяко време може да напуснеш училището ако имаш достатъчно клиенти в центъра. Аз по принцип гледам винаги да залагам на сигурното и може да не съм много добър ориентир, но така бих постъпила. Не бих напуснала в училище заради частните уроци.
Треньорката мисли да направи на Кари съчетание с народна музика. Нямам търпение. Последно й направи на танго и го играем с удоволствие. Мисли да използва част от тая музика: https://www.youtube.com/watch?v=Niv7H6kiVXM
Хайде ставайтИ:

Искаааааам да си говоря с някой....
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines