Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:37:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари - любов, вино и романтика *INLOVE*  (Прочетена 126223 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #165 -: февруари 08, 2018, 07:42:15 »

Добро утро. Днес е откриването. Притеснено ми е, но мисля, че добре се получи. Днес ще монтират и банера...в последния миг, защото ми бяха сгрешили, кактооо винаги, името. 9:00 стартираме с освет. И от 11:00 чакаме гости.  danceg
Стискайте палци всичко да мине по мед и масло.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #166 -: февруари 08, 2018, 09:22:45 »

Наде, попътен вятър give_rose Много ме развълнува рано сутрин!

Адиктед го е казала много хубаво good Понеже нали точно това съм учила как да се взимат управленски решения. Камерите са скъпоструващо и кратковременно решение, т.е. по- не си заслужава въвеждането им. Вие давате пример с частни учреждения за видеозапис. Аз също съм била следена до тоалетна и съблекалня, включително и запис на телефонните разговори. Няма нищо общо с това, което е общински или държавно. Тук ще има обществени поръчки за поставянето на камери, пак наши и ваши, после кой ще поддържа тази апаратура, пък кой ще има достъп до записи, пък кой каква отговорност ще носи, защото колективната отговорност си е чиста безотговорност. Важно е и решаването на локални проблеми - не може по една единствена градина в голям квартал. Липсата на конкуренция е пагубна. За мен дългосрочното решение е точно смаляване на групите (не повече от 25 деца), леля на всяка група, по-строг контрол (полеви, а не документален) от страна на директори и Инспекторат, повече психолози и прочие мерки. Ето при възникнали проблеми и излъчвани по телевизията какви са санкциите? Чисто административни - дисциплинарно уволнение pardon
За съжаление и родителите станаха нагли! Последните две седмици се нагледах и наслушах на простащина! Родителите нямат уважение към учителите и няма как да създадат такова и у децата си. Сега се мъча да се сетя кой писател беше казал, че ако искаш да има разпад на една държава, то трябва да се намалят заплатите на учители, лекари и полицаи. Заплата разбира се е цялостната представа за условия на труд.
Хубавото е, че последните години има поставени нормативни изисквания. От моите детски години си спомням, че беше въпрос на желание на госпожите да ни научат на нещо. Сега не е така - движат си се по учебни тетрадки и програма. Моите госпожи бяха на възраст. Бяха много различни като темперамент. По-възрастната беше много благ човек, изключително женствена и със старовремски финес в думи и действия. Тя ни събираше точно като квачка пиленца. С половин дума контролираше групата. Другата беше малко по-серт, по-строга, но не си спомням да е имало крясъци, побоища и прочие.
Аз не ядях в градината! Супата не я докосвах (и сега супи не ям), основното го подбутвах из чинията. Надеждата беше в десерта, като понякога ни даваха грейпфрут и си оставах гладна pardon Никой не ме е зорил да ям. Не можех обаче да премина към следващото докато госпожите не ми разрешат, т.е. прекарвах повече време дремейки над масата. Лятото обаче беше ад на смесените групи, защото от филиала ни водеха в голямата градина, където никой не ни познаваше, а ние не познавахме тамошния ред. При млади баба и дядо и родители, които работеха до късно и на далеч, бях винаги предпоследно или последно взета. Та така - смесени чувства от градината pardon Затова и нямам кариерни мераци, докато са ми малки децата.

Вчера напук на гадното време все пак излязохме. Намерих си pleasantry елек на счетоводителка. От две бройки в магазина в желан цвят и двете бяха моят номер. yahoo Само където не им работеше поста и имам елек ама на половина lol Момичето ми го запази без капаро дори. Днес ще съм по-лежерна и нищонеправеща, че вчера 4 часа слушах рев и крясъци, а имах и доста работа из нас.

Засиних се от писане blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: февруари 08, 2018, 09:31:13 »

Добър ден, как сте днес?Аз се събудих с болка в синусите, пих хапче, изпратих детето и баща му по разпределение и легнах още малко, да ми мине главата.Сега вече съм на работа и подхващам задачите една по една, че мен чакат.Хремата намаля, но синусите ми са в ужасно състояние.Чакам събота с нетърпение, когато е и на майка ми рождения ден.Чудя се какво да и купим двете със сестра ми.Иска пижама, хубаво ще и вземем, ще и взема и един хубав фон дьо тен, че си е взела един смотан на Голдън роуз и седи на петна в лицето и се чудя какво още да и взема.Приемам предложения.

Чери, да ти е жив и здрав мъжът на патерици, вчера не бях в час!


Аз поръчах диадема на госпожицата на една позната дето прави такива ръчни, еми страхотна е станала, ще ви я покажа утре, че сега съм я скрила.

Хубав ден от мен!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #168 -: февруари 08, 2018, 09:48:01 »

Добро утро!
Много съм съгласна с мненията на Адиктед и Али( ЧРД на патерици)!

И да добавя има нужда от психилози, нагледах св на деца от семейства с проблеми, които заради драмата вкъщи развалят динамиката на цялата група. Защо няма психолог към всяка градина? Защо трябва разрешение от родител, за да работи външен психолог с детето рамките на заведението?
 Те мен два змея ме сриват понякога, а 30? Не оправдвам учителката, но проблемите са далеч по-дълбоки от липсата или наличието на камери.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 08, 2018, 10:40:13 »

Здравейте!!!
Али, ЧРД, макар и със закъснение!!! Бъди жива и здрава и винаги обичана!!! Гледах ваши снимки вчера, Али, много се хубави. Толкова си финна. Честит рожденник и на Чери! И той да е жив и здрав и го огрей най-накрая  tease blush
Гледам тук една пограма за Тест за бащинство. Уж реалити където установяват кой е истинския баща. Един подава иски, има и законен, а накрая ДНК теста показва трети истински баща. Егати дащните жени. То бива да се съмняваш м/у двама, ама трима ми е малко множко. Та затова ми се струва, че е НЕриалити.  crazy
Почна да ми се вие свят и чао на всички диети. Вчера си похапнах доволно шоколад и днес съм добре. Ама вчера бях като препикано мушкато. Чак залитах като вървях. Хората на улицата сигурно ме помислиха за пияна  blum Но ме е страх да не продължа да пълнея  pardon
Хубав ден на всички!!!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #170 -: февруари 08, 2018, 10:45:42 »

 Добро утро!

 Аз ще се запътвам към лабораторията да оставя една проба и после през Лидл за малко бебешки пазар. Може да погледна някъде и за халат на ММ.

 Киви, много резонен въпрос, но тук вече стигаме до други нива. Психологическата професия в България е много неурегулирано нещо -едно на ръка. Има Дружество, към което, ако си плащаш членски внос си член, а това не е като адвокатска колегия/ лекарската или друг вид профсъюз, където професионалната общност да се саморегулира, тоест с една гола диплома ти вече си психолог, а това колко си кадърен и какви са санкциите, ако си некадърен никъде не е описано.
 
 От друга страна същите тези родители, дето са с много претенции, първо не правят разлика между психолог и психиатър.Второ смятат, че ако им кажеш, че детето им има нужда и от работа в къщи са готови да ти скочат, че си изкарал детето им "лудо" (термин, който нито един професионалист няма да ползва, но масовото българско съзнание до там стига "човек/ дете с поведенчески проблеми= луд"). Много хора смятат, че като са потърсили помощ тяхната работа свършва, а нали всяко дете е отражение на това, което е вкъщи. Да, аз ще работя с него и то ще се държи добре, ще е овладяно и ще знае границите, но като вкъщи сме си едно си баба знае, едно си баба бае, то просто ще се разтича пред родителите, които искат да променят детето без да променят нищо в себе си. Виждала съм го с очите си как напълно самостоятелно дете в рамките на 50 м. се превръща буквално в бебе, защото майката има нужда от бебе, защото е по-лесно да се грижи за бебе.Та за мен сме мноого далеч още от това време, в което и обществото да е подготвено, и професионалната гилдия да е на нужната висота, но пък щом се зараждат такива въпроси пак е нещо. Сори че така се разпростирам, но е тема, по която имам наблюдения и ме вълнува живо.  Wink

 Фани, в Америка не знам каква телевизия имахме, ама само такива предавания се въртяха по всички канали. Бяхме ги нарекли " Аз съм баща, ти си баща, ние сме бащи". Излизаха разни афроамериканки доста мощнички да се карат с доста по-изтерзани на външен вид мъже и беше едно размахване на пръсти и клатене на глави, голям смях.
 
 Хайде отлитам по задачи. Хубав ден, въпреки че тук е много намусено smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 08, 2018, 10:56:18 »

Ох забравих Надето.Наде, всичко ще мине идеално, късмет ви пожелавам в начинанието!

Адиктет
, що си мислиш, че тия колегии нещо съблюдават?Същото нищо са!Аз съм в Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране, т.е. КИИП, даже утре имаме общо събрание и искат да ме правят шеф на секция, а аз се дърпам! Та единственото нещо което правим е да проверяваме някой като кандидатства дали отговаря на критериите толкоз.Всяка година се събира един членски внос, за да ти дадат печат и удостоверение и да имаш правото да практикуваш.От тук нататък колко си грамотен или не, никой не следи и не регулира.Тази камара дори не защитава интересите на обикновения проектант или да регулира създаването на нови наредби.По разговори с лекари, тяхната е същата.И ако можеха да се откажат от нея отдавна да са го направили, ама не може.Камарите обслужват лобито на определени фирми!Всичките такива организации това правят!

Колкото до психологическата помощ е точно така.И Ето стигаме и до бюджета на градините.Сестра ми е учителка в една такава от скоро.Паднала им оградата и нямат пари за нова, ще възлагат проектиране аварийно, ще се изгражда нова.До тогава(не се знае колко време, защото общината няма пари за непредвидени разходи), са сложили временна ограда, която е тип строителна с множество дупки по нея и всяко дете може да се провре под нея.Е как да изкарват децата в двора е въпроса, ако до лятото тази ограда не се направи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #172 -: февруари 08, 2018, 11:04:54 »

А, то оправдание няма. В крайна сметка обаче насилник или убиец не се става от днес за утре Wink
Хехе, вие ме подсетихте за още едно родителско мрънкане - играта на мълчанка. Нали знаете като се превъзбуди едно дете. girl_impossible Особено ако е в група явлението става заразно за всички. За родителите е по-добре да се пусне телевизор/таблет за 1 час и да има мир, вместо да се успокои детето за 5 минути и то да продължи да играе, но с друго темпо.

Аз пък последно време нищо не си харесвам от Лидл pardon Не че имам зор! Бюджетно даже по-добре така.
Фани, ама те ако са рускини, нищо не ме изненадва Wink За слава и пари някои са готови на крайности. Нали съм ви казвала за наше познато момиче - тя е от край, където нямат течаща вода, а са на селски кладенци и бойлер на дърва.
Забравих, че водомерката ще идва. Отлитам, че още се мотая по хавлия tease
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #173 -: февруари 08, 2018, 11:11:13 »

Добро утро. Днес е откриването. Притеснено ми е, но мисля, че добре се получи. Днес ще монтират и банера...в последния миг, защото ми бяха сгрешили, кактооо винаги, името. 9:00 стартираме с освет. И от 11:00 чакаме гости.  danceg
Стискайте палци всичко да мине по мед и масло.

Стискаме ! Браво !! Дано да е всичко, както го желаете  Good luck и да помагате да повече деца в нужда  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #174 -: февруари 08, 2018, 11:24:18 »

Забравих да честитя рождения ден на мъжа на Черешката! Да е жив и здрав и да го огрее днес lol
Добавям се към пожеланието, двойно да го огрее good
Наде, много късмет в начинанието!
Да ви кажа, хич не е само при нас проблемът с детските градини. Немското Амели тръгна на годинка и месец, хем на частна, 500Е на месец. Живеят в скъп квартал, баща и и майка и са хора с хубави професии и заплати, вписани са успешно в редиците на средния германец и малко отгоре. Някъде към 3 месеца адаптираха детето - водеха го за по час, като съответно родителят през това време гледа през прозорец какво се случва. Ами хич и не обръщали внимание на госпожицата като ревяла или се лигавела при ядене - врътвали и стола с гръб към масата и я оставяли вързана, докато другите деца привършат със закуската. Тя по принцип е кротко и чаровно дете и не е от капризните, та бързо е разбрала какво се иска на масата pardon Майките също са наясно, че никой не им гали с перце децата. В същата тази група обаче една родителка видяла в парка, че детенце е вързано с колани за количка към дърво, докато другите тичали и играели, снимала го и показала материала на собственика. Веднага свикали съвета на родителите от цялата градина, после направили събрание в разширен състав с хора от общината и въобще който иска да присъства и казали, че това са техните методи, всеки е имал възможност да прецени в периода на адаптиране дали го устройват. В групата са двадесет деца на възраст 0- 3г., с две учителки, и когато са вън, трудно се справят с някое, което непрекъснато се отдалечава. Другият вариант бил да го вържат в количката /те имат едни големи, като каруци, влизат по 6 дечица вътре/, но така щели съвсем да го лишат от движение, докато с поводите имало възможност да се върти в кръг с радиус 2м. около дървото. Детето било спокойно, не се дърпало и не ревяло, та те смятат, че съвсем скоро ще се научи да не бяга. Директорът предложил всеки ден да има родител с достъп до цялата градина, който да дава мнение за подобрение на процеса, предложенията да се обсъждат и прилагат. 1/3 от родителите подали молба за отписване, като по договор се изчакват 3 месеца. През този период постъпили и почти толкова желаещи, защото в съседната градина таксата била 800Е, което включвало памперси и още едно хранене от там, пък и не ги водели в парка, а играели само в двора. Не може да се каже, че всичко е минало "тихо и кротко", но поне е било прозрачно, без да се намесват некомпетентни медии и социални мрежи, без митинги и безсмислени надвиквания. Това е положението, като си даваш детето да го отглеждат на обществено място, да си мислил, гледал и планирал...
Тези дни много тръбят за разните европейски програми за помощ към деца до 5 години, които не са приети в детска градина, а родителите им искат да се върнат на работа. Интересно ми е кой ще успее да се докопа, важи и за роднини, които са на БТ. Преди време имаше пак нещо подобно, за деца до 3 години  и в крайна сметка се уредиха все бабите на заможни семейства, свързани с партийния елит, за собствените си внучета.  pardon
За камерите, особено като гледах филма Вездесъщият, мнението ми е като на Маги - просто ще изразходваме някаква сума, без да сме дорасли технически, емоционално и етично да ползваме информацията.
Приемливо е да се позволи ежедневен достъп на редуващи се родители, които да наблюдават и после да дават обратна връзка. Чувам все по- често, че ги канят да изнасят уроци пред децата, това също е начин да се включат и да видят, "че туй не е като онуй".
Проблемът е много навътре...  И ще се задълбочава в световен мащаб защото се променят обстоятелствата, а ценностният модел изостава pardon
Маги, тази ограда поне ще изхрани няколко журналисти да си чешат езиците. В соц. време щяха да  хванат на доброволен труд родители и ОФ-та в квартала. smile
Навсякъде по света първо питат и едва тогава, при съгласие на родителите може да се намеси психолог. Лошото е, че филмите дават изкривена представа за възможностите на разни психолози да манипулират и злоупотребяват с пациентите си. Отделно вече, че успехът на подобни срещи не се коментира и всичко е в мъгла. Нека и не се лъжем, че всички мис- ки и светски личности все психология завършват и някак имиджът на професията /поне при нас/ е абсолютно сринат.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: февруари 08, 2018, 12:22:15 »

Абе, Булче кво стана с астролога?Що не разправяш?
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #176 -: февруари 08, 2018, 12:32:02 »

Наде, успех и попътен вятър  heart

Чери, честит рожденик и аз към общото пожелание за огряване се включвам blush Ама много млад този твоя мъж  girl_impossible То всъщност аз не знам ти на колко си lol

За камерите и аз съм твърдо против. Подкрепям изцяло мнението на Рони, много ми хареса  good Също и написаното от свекърва като чуждоземски опит.

Вчера излизахме с кумовете да се черпяваме за рождения ми ден, наприказвахме се едно хубаво. Екстра си изкарах. Направо този месец ми е супер откъм социален живот в и извън страната  Bravo

Ще копам на нивата здраво днес чус и целувкен, най-много за Фери  give_rose
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: февруари 08, 2018, 12:34:53 »

Добро ви утро!

Господин Череш сърдечно благодари за пожеланията и дълбоко оцени особено това за огравянето  DANCE

За градините тук нямам кой знае каква информация, но имам приятелка, която с голямо желание и упорство стана асистент/лелка или учителка в тукашна градина (не знам точно). В България беше аниматор и това и беше мечтаната професия. С голяма фурор във фейспбук започна, събитие за нова работа създаде и тн.... Всички бяхме много доволни за нея. И след 2 седмици ново събитие - “Напусна работа“  Oh my ... Oh my ... Oh my ... И съответно 100 човека я питаха какво става и тя отговори само: “Това не е моето разбиране за гледане на деца“ та ме навява на мисълта, че и тука хич не е розово.

Мери ми, аз ще стана на 28 лятото.  blum
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: февруари 08, 2018, 13:18:50 »

Добър ден, днес май няма да излизаме навън и се докопах до комп, иначе през телефона така ме мързи да пиша.. и два пъти ми се изгуби написаното, а бе ужас.

Честит рожден ден и тук на мъжката Черешка Wink.

Честит рожден ден, Али! Да си здрава, щастлива и безкрайно обичана!  heart

Ходила съм на детска градина от много малка.. първа ме водеха и последна ме вземаха (след като баба ми се пенсионира) и даже понякога леличката или готвачката си ме водеха, че живееха в нашия блок. Имахме уникална възпитателка и друга злобарка, ама нали беше приятелка на баба ми, с мен не се държеше лошо.. аз бях клюкарка и винаги казвах в нас, как лошо говори на момченцата (явно, защото са били по-палави). Винаги е имало и ще има груби лелички/възпитателки.. но не мисля, че с камери ще се оправи това.. моя позната постна снимка от Маями, как гледа нейното дете, от работа, какво и кога прави.. Направи ми впечатление, че има един стол и едно детенце, на снимакта й, което е отделено от останалите, които си играеха, а това седеше на стол до стената. Попитах я, било наказано, да няма право да става за 20мин, както и никой не трябвало да говори с него..  huhhuh.gif Камери не са нужни, все може нещо да се случи в някой ъгъл и да няма запис на дадена ситуация, ако се стигне до изясняване на случай.. Трябват по-високи заплати, защото каквоото и да си говорим повечето хора, които работят тази професия в момента са там, защото не са успели да се реализират никъде другаде (младите), а старите са толкова закоравели в мисленето си, че промяната е почти невъзможна. Има и хора, които работят с кеф, но са шепа..

Наде, какво отваряш? Пожелавам ти успех, нищо, че не знам smile  heart give_rose
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: февруари 08, 2018, 13:42:55 »

Изказаното от Свекс ми напомни как баба са гледали деца. Няма майчинство,  много работа на полето, водели децата на полето. По-големичките дето могат да вървят ги връзвали за дървета да не се загубят. Баща ми е имал "късмет" заради 3-те си по-големи сестри, които са го отгледали.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines