Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:43:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари - любов, вино и романтика *INLOVE*  (Прочетена 126182 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #150 -: февруари 07, 2018, 14:11:45 »

За видеонаблюдението и аз съм по-скоро против, защото няма нищо лично при личните данни в нашата страна. ЗА съм да има само звуков запис. Ето тази от Бургас си личи, че не е в ред с нервите и употребата на цветни епитети и троснат тон не се вписва в рамките на професионалното изкривяване просто да се говори високо.
Маги е напълно права за начина на работа good Ето общината дава пари за закупуване на спортни пособия и организиране на спортни мероприятия. И знаете ли какво се купува от директорите? Попаднах на уникална информация! Анцузи, примерно 5 или 10 броя за pleasantry наши деца... beating
Хехе, моят черен елек го бях кръстила Сара - по името на черната котка на едно бивше гадже pardon Даже и майка поименно споменава.
Много се смях на елеците за счетоводителките lol Едно от помещенията, където майка работеше в началото, беше преходна стая на библиотеката. Та при голямо полуотворено помещение с поне 3-метров таван всички ходеха с такива елеци. pardon Майка повече се подиграваше на друго явление там. Тоалетните са на етажа и за да не крадат посетителите хартията, тя се носеше от персонала при необходимост. Та представете си лелка на средна възраст, шушлеков елек и ролка тоалетна хартия под мишница tease
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: февруари 07, 2018, 14:14:04 »

Като чега за детските и все повече се радвам, че Ники няма право на тази "екстра". И с видеои без видео не мисля, че ще има особена промяна, ако не променат условията в детските-заплащане, персонал и така нататък /каквото Булката каза/. Имаме в групичката в квартала една майка работи в частна детска градина, ами колкото и да си говорим разликите са огромни.
Стига с тия сайтове, едва се въздържам да не ги отворя! Имам 2 чакащи пратки, а мм иска шопинг до Турция. МолИм ни мъ изкушавайти дуппълнително!
За бодита от Лидл + я глас за гадното деколте. Ама и от Асда са ми така последните, идват му до пъпа и не ги слагам.
Али, съсипах се от смях с картинката за лелката.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #152 -: февруари 07, 2018, 14:25:16 »

Аз съм горе-долу доволна от нашата, обаче това не означава че няма кусури в системата и че няма нужда да подобряваме нещата.

За камерите изобщо не съм съгласна, във всеки магазин, банка, молчИ, ресторант има камери и сме предупредени с един надпис "обекта е под видеонаблюдение" и достъп до тези данни идея си нямаме кой има, ама не ни пречи, обаче за да са ни защитени децата ни пречи? е защо? В единия ни офис в Южна Америка има детска градина понеже майчинството е 2 г, след като сложили камери в градината и дали достъп на майките и те повишили многократно качеството на работа. Нас ни следят буквално до тоалетната с камери, ами като нямаше беше башибузук в офиса, крадеха се даже и видео карти от компютрите.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: февруари 07, 2018, 14:33:25 »

Значи, аз не ходя по Молове и ресторанти така че не съм съгласна и с тия камери.Но в градините системата ще бъде възложена на външна фирма, чрез обществена поръчка.Ще има администратор в общината който ще се занимава с това.Чичковци ще влизат редовно в градините да оправят нещо си.Ще се дадат пароли за достъп на н-на брой родители, който са неграмотни и не знаят, че изключването на броузъра става от хиксчето горе, не от копчето на компютъра.Мога да изреждам още и още.И накарая ще видим кадри на децата ни в интернет как се преобличат или как пишкат в тоалетната.Естествено без знанието на родители и на директори, защото фирмата дето изпълнява това нещо може да сложи още камери и самоопределени хора да имат достъп до тях.Разбирате ли ме!Просто този дето извършва контрола е неграмотен и няма да го извърши качествено!И всичко ще е за сметка на децата!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: февруари 07, 2018, 14:54:39 »

Здравейте!

При нас днес е мъглово и не сме излизали. Възползвах се да пооправя в нас. ММ вчера го втресе жестоко, уж щеше да ходи на доктор днес, но не е отишъл.  beating Аз се опитвам да се разболея, но сякаш не се давам напълно.

За 14-ти сякаш предпочитам да сготвя и да си останем вкъщи. Има една седмица, ще видим.

Ооо, Ина, да не пропуснеш да споделиш какво е романтика според ТМ, щом е толкова смел.  girl_wink

Фери, и сега понякога има 2 за 10лв, но като цяло нещо им падна качеството на бодитата. Последните му се раздърпват около врата, а има толкова хубави, стегнати от преди, пак от Лидл.
Иначе бодито е дреха номер 1.  good Супер удобни са ми.

Аз още не съм пазарувала пролетно, а цял гардероб имаме за смяна.  girl_impossible

Мери ми, изглежда интересна тази книга. После ще кажеш как е според теб.  smile
Аз съм се зачела в "Аз още броя дните" на Г.Бърдаров.  Reading

Чери, честит празник на ТМ. Да е здрав и послушен!  give_rose Хехех, ама той по-малък и от мен даже.  pardon

Маги, да оздравяваш!

Рат, и на мен пак ми се иска да съм бременна, но ако бременността ми е толкова хубава, както първата, ще е супер. Макар че се съмнявам да извадя два пъти такъв късмет.  heart
Моя цикъл се върна бързо, но е по-редовен и от преди, макар че кърмя.
« Последна редакция: февруари 07, 2018, 14:56:59 от always_and_forever » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #155 -: февруари 07, 2018, 15:06:02 »

Мда, и на мен не ми харесват последните бодита от Лидл...и ръкавите някак се раздърпаха  nea
Иначе и аз пазарувам често от Уайкики, Маш  good Досега няма нещо дето да е съм била доволна smile А от бодита съм най-доволна от ХМ засега.
Моят цикъл се върна около 9-10 месец като махнах съвсем дневните и е супер редовен, като преди, но както споделих май, е доооооста по-слаб.
Маги, разбирам ти и на теб гледната точка, но не се вълнувай толкова, лекувай се по-добре  give_rose Дано ме разбереш, с най-добри чувства го казвам Wink
Булче ме уби с тва крадене  Oh my ... При нас никога нищо не е изчезвало Слава Богу! Веднъж си бях забравила таблета и цял уикенд вися тука, докато дойда в понеделник вече го бях отписала, но не, тук си беше Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: февруари 07, 2018, 15:09:34 »

Фери, въобще не се втелясвам аз.Опитвам се да ви покажа как ще се развият нещата, като човек работещ много близко с администрация.Защото хората извън системата нямат на идея колко е зле и прогнила. smile

Аз бодита взимах от Асдата, от Маталан-бяха много хубави, от Лидл.Клинчетата на Лидл последния път ме разочароваха, много бързо пуснаха бримки. ама те са за градината.

Лекувам се аз, занимавам се с поредната общинска простотия.И чакам след месец целия град да изреве и да попита кой измисли тая глупост smile Е тогава ще ликувам!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: февруари 07, 2018, 15:16:11 »

Хай!!!
Значи за камерите! - на работа имаме в някои кабинети както и по коридорите. Досега са ми били много полезна придобивка. Шефа вижда когато има нещо нередно и идва. Примерно когато се разхожда някой като свободен електрон. Ако има сбиване също ги гледаме да установим кой прав кой крив. Мен не ми пречат, но някои колеги са против, питесняват се, че някой висшестоящ може да ги гледа. По принцип са свързани към Инспектората и МОН, но говорят, че се гледали избирателно - само като има подадена жалба.
Тук в Русия, една от придобивките, с които частните градини се хвалят са камерите. Даже съседката не искаше в нашата градина, щото не можело да влезе в интернет и да си наблюдава детето по цял ден. В резултат намери по-далечна и по-скъпа градина уж да го гледала, но е гинеколог и няма време да се обърне на работа, а камо-ли да наблюдава наследника.
А Лидл кога почнаха да продават парцали?  angry Като бях в БГ съм купувала бодита и още ги носим, много са добри. И за себе си съм купувала клинове, тениски, туники, рокли, поли, бельо. Прилични бяха.
А днес как ми се вие свят не е истина. Я дайте съвет какво да направя  nea
В петък мисля да отида на Нюансите. ще съм сама, но не ми пука много много  tease
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: февруари 07, 2018, 16:26:58 »

Здравейте!

За градините съм съгласна с Маги. Повече персонал и добри условия е по-добъра инвестиция от камери. А и това, че някой има дете, не значи, че не може да е педофил. Но на мен съображението ми е друго - при сегашните условия, че и с камери - не виждам кой ще се навие да работи това. Аз с едно се изнервям, не си представям с 20. Затова трябва да има хубави условия и за децата и за учителките. На някои хора им е призвание, но тази специалност в СУ приемат с 4 на матурите (ако не и с 3).

А вие какви спомени имате от градината? Аз имам спомени за дръпане на уши, щипане и много овикване, защото не исках да ям, да спя и да ходя до тоалетната там. И си мислех, че това е ежедневие и затова ми се искаше Бамбук да не ходи на градина.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #159 -: февруари 07, 2018, 16:50:26 »

Маги това с достъпа нали знаеш каква далечна утопия е? Просто яко се спекулира с тези камери и кара родителите да се отказват. Ако се пазят записите само в градините и инспектората да прави месечни произволни проверки нещата няма да са толкова зле както са в момента. Ето в Бургас са казали че записите ще се пазят по 1 седмица. Изобщо не се говори за достъпи, това е просто мега скъпо за поддържане, те една система за онлайн плащания вече години не могат да подкарат.

Аз не съм ходила на градина smile само на предучилищна
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: февруари 07, 2018, 16:59:28 »

Начи, докато някой не реши че иска да изкара едни пари от тия камери, такива няма да се сложат масово.Истината е, че персонала е малко, заплатите им не са кой знае какво и напрежението им е голямо.
33 деца са в нашата група.никога не са се събирали всичките, но са толкова!С две учителки и една леля на 2 групи, само по обед се засичат две лелки и така всяка група си има лелка.Е с 33 деца?И пеят песни и с родители говорят и изисквания спазват и стихчета учат и рисуват и т.н.А като се започне с необосновани искания от родителите тия учителки им иде да избягат, че и с това се сблъсках ама не в нашата група пу-пу-.Та ако ще и на д-то да си сложат камера, нещата са повредени изначално!Като всяко нещо тук!

Аз имах една страхотна учителка в градината, ходехме до тях да и носим цветя, че беше от квартала.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: февруари 07, 2018, 17:05:23 »

И аз не съм ходила на градина- не ми и липсва.
И Панда е права- кой ще иска да го работи това,ако има и камери, ще има още милион претенции - аз нервите си изпускам с едно дете, при това имам опит преди това с чужди, с които никога не съм си го позволявала, но съм се прибирала разтреперана. smile
Ходила съм на градина всъщност, два дни- тогава си беше масова практика и учителките шамареха неслушащите деца. Но и децата бяха други тогава, по мое лично наблюдение.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: февруари 07, 2018, 17:14:09 »

Аз съм ходила на всичко възможно pardon Нямам чак много спомени от градината.
Нямам лоши спомени, нямам и някакви добри. Имам някакъв спомен, че ме бяха изправили някъде и ме питаха дали родителите ми са разведени. А аз не разбирах какво ме питат и мислех, че ме питат дали са ги развели я из градината, я из града и викам - ами да. Но не помня пред кого са ме изправили и къде са ме питали crazy Те си бяха вече разведени де huhhuh.gif

Освен това помня най- омразното ми спане по обяд със завиване през глава. Ненавиждах го, защото не можех да дишам отдолу. Четяха ни приказки, после ни оставяха да спим. Обикновено другарката седеше на един стол докато спяхме. Май толкова помня...и че ходехме да ни светят с ония лилавите лампи, и че ни даваха едни малки бели хапченца, които приличаха на захарин и бяха сладки. Не знам хапчета ли са били или наистина е било сладко crazy
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #163 -: февруари 07, 2018, 17:17:18 »

 За камерите моето мнение е някак неопределено. Работила съм го това нещо в частна детска градина, била съм наблюдател на психологически стаж в държавна. На мен също ми искаха да записвам някои ритуали, например гимнастиката сутрин или свободната им игра, за да го гледаме с шефките и да коригираме, ако има някакъв конфликт между деца или някакво поведение, защото градината беше специално за деца с проблеми. Ами честно казано не е много приятно постоянно някой да те гледа и да ти казва какво как се прави или не се прави, защото колкото и да си доброжелателен и отдаден не си свръхчовек, а мераклии за акъл от родителите ще има много. Нека всеки един от родителите помисли във всеки един момент ли изпълнява служебните си задължения абсолютно съсредоточено и според длъжностната си характеристика и дали би му било приятно да му записват разговорите с колеги, с клиенти и т.н. и да му дават оценки всекидневно и то не една, а десет примерно. Няма човек според мен, било то и свръхмотивиран, който да не започне да се съмнява в себе си и професионалните си качества ежедневно в такава ситуация. Да, наистина отговорността е друга като  се работи с деца, но ако на човек не му идва от сърце или вече му е дошло до гуша от нечие разлигавено детенце, дето и майка му в къщи не го понася пак ще намери начин да му скръцне със зъби. Wink

 Друг е въпросът, че е едно е да гледаш собственото си дете, друго е да гледаш 3 деца, друго е да гледаш 30 деца и само който влезе в група без да има собствен интерес (дете) като наблюдател може да го види. Наистина има и деца, които са много трудни за работа, имало е случаи, в които аз съм се чувствала по-застрашеният вид и може да е смешно, но е факт, а в такива случаи си длъжен да го овладееш това дете, защото в агресията си само ще се нарани и после ходи обяснявай, че нямаш сестра- лежали са по пода, плюли са ме, опитвали са да ме ритат,да счупят стъкло в такъв момент на афект. Сигурна съм, че в такъв момент и да се снима пак не е ясно кой е крив кой е прав и това, че учителката го е хванала и задържала за негово добро и за доброто на още 5 деца родителят на това дете няма да го отчете, щото "личната слободия на златното мамино" ще е нарушена и  пак ще е с претенции.  nea

От друга страна аз съм изпадала в потрес от 1 учителка докато бях на стаж. Толкова вулгарен и груб език... и уж се въздържаше, а беше ужасна... децата не я обичаха и не я и слушаха. Но то това си е до личностни качества, ако щеш и 10 години учи, ако не си емпатичен, отдаден човек, не можеш да си педагог. Да не говорим колко от приетите влизат с 3, защото е най-нежеланата специалност и се записва колкото да се отбие номер, колко от записалите въобще стигат до края на обучението, а от тях колко въобще са годни и биха го работили е сметка,  която аз не се наемам  да направя.

 Моите спомени от детската градина са прекрасни... и двете учителки, които ни бяха титулярки бяха много сърдечни и добри. Помня, че е имало повишаване на тон и леко поскастряне на по-непослушните, но то не може да оставиш 30 деца да ти се разхождат по алаброса и да не можеш да ги овладееш после. Не си спомням да е имало шамари и обиди обаче. Лелките си бяха по-грубовати в изказа, но си знаехме кои са по-лошички и се умълчавахме като влязат в групата, та и там не се е стигало до ексцесии. Въпреки че аз бях най-злоядото и най-неспящо дете в групата нямам лоши спомени. Двете лелки, които най-често са били в нашата група, после ми станаха и комшийки и досега се поздравяваме и си говорим. Едната ми учителка ми е приятелка във ФБ, а другата, която най-много обичах беше набор на баба ми и не е между живите, та и тогава и сега си е имало и добрият, и лошият пример. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: февруари 07, 2018, 18:39:20 »

Забравих да честитя рождения ден на мъжа на Черешката! Да е жив и здрав и да го огрее днес lol
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines