Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:07:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мушици в пръстта на цветята  (Прочетена 15732 пъти)
 
viadolce
Регистриран

Публикации: 5


« -: март 29, 2016, 14:30:11 »

Здравейте, нова съм във форума, но имам нужда от помощ и реших да се допитам тук. Консултирах се с две жени в агроаптеки, но все ми предлагат твърде хард препарати, а аз бих искала нещо по-безвредно понеже не искам малката да диша вредни препарати. Проблема е, че ми се появиха в пръстта на Детеленката някакви дребни мушички сиво -черни, сравнително едри, летящи - няма отърване от тях. Слагах им утайка от кафе, защото това прочетох, но без резултат, направо ме вбесяват  GROAN Бих била благодарна, ако някой е имал или има същият проблем да сподели решението за него. Поздрави
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #1 -: март 29, 2016, 14:32:00 »

Няма саксия, няма проблеми... изкарай цветето на някоя тераса или на стълбището на блока. Със сигурност е най-безопасно за децата.
Активен
viadolce
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #2 -: март 30, 2016, 09:25:21 »

Благодаря за предложението, но не ми е вариант, дотолкова, доколкото след 1-2 месеца изкарвам, традиционно, почти всички останали цветя (а те не са малко и малки) на терасата и ще се заразят и те.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #3 -: април 01, 2016, 19:07:45 »

Не знам дали ще помогне, но поне няма да навреди... Някои видове акари, мушици, въшки по цветята биват прогонени от обикновено веро. Измий растението с веро и хладка вода.
В подходящ момент смени пръстта на детелината.
Според мен с утайката си ги привлякла повече отколкото да ги прогониш.
« Последна редакция: април 01, 2016, 19:09:30 от Alichka » Активен
viadolce
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #4 -: април 04, 2016, 15:14:27 »

Най-вероятно ще я сменя, просто изчаквам още малко, а и смятам да си събера сама пръст, да не е купена, пък да видим  smile
Активен
viadolce
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #5 -: април 12, 2016, 22:46:47 »

Тъкмо открих някакви безвредни капсули и установих , че мушичките са се изпарили ей така.. Странна работа  smile но съм доволна де, даже си посях билчици, руколка, сега и доматчета предстоят, малко закъснявам с тях, но да се надявам, че ще ме зарадват  smile
Активен
Beauty_sunshine
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #6 -: февруари 14, 2018, 13:28:13 »

Поливайте ги по-рядко.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines