Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:18:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2018 /първа част/  (Прочетена 73551 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 11, 2018, 15:05:34 »

Абсолютно същият риск от руптура го има и без секцио. Достатъчно е да ти приложат прийома на Кристелер неправаилно, че да се случи. Моето секцио беше по спешност, не мислете, че съм тотално луда.  Wink

Edit:
https://www.webmd.com/baby/tc/vaginal-birth-after-cesarean-vbac-overview
« Последна редакция: март 11, 2018, 15:22:59 от nansita » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #106 -: март 11, 2018, 17:28:31 »

Знам за всички рискове, няма нужда от линкчета girl_wink, имам приятелка даже минала през 2 руптури и не е рози и цветя. И знам и за твоето предишно спешно секцио, та така. Аз си коментирам, не съм тръгнала мнението и желанието да ти сменям Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 11, 2018, 19:18:50 »

От написаното останах с впечатление, че не си много наясно, та затова  girl_wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #108 -: март 12, 2018, 09:27:31 »

Нат, честито  give_rose 
На мен ми е интересно Фифо как реагира smile Осъзнава ли какво ще му дойде до главата  blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 12, 2018, 13:41:05 »

Нансита, честито! Със страхотна новина се завръщаш! Лека бременност ти желая.
 
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 12, 2018, 15:12:55 »

Нансита и Чери, честито хубава новина. Живи и здрави и красиви бебчета на финала. Много се радвам за вас.
Нанси, чувала съм, че за да те пуснат на нормално раждане трябва да са минали 5 години, но може да ми е стара информацията. Факт е обаче, че всички мои приятелки с първо секции имат и второ такова. Е някои може и да са си го искали... Не съм сигурна. Пак си питайте и се интересувайте.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 13, 2018, 16:05:42 »

Фери, Фани, благодаря!
Фиф знае, че има едно бебе в корема ми, което е в балонче и затова на мама ѝ беше много лошо преди време. Още ме имитира как съм повръщала в банята blush Не мисля, че осъзнава много на тази възраст. smile
Фани, поне 1.5г от предишно секцио искат да има. Повечето лекари не са съгласни, защото не може да дирижират раждането и да "помагат" с окситоцин, да предизвикат раждане и др медикаменти. Винаги има вариант да се стигне до спешно ЦС. Но ще знам, че съм опитала, че бебето е било готово да се роди. Вероятно ще се съглася  на ЦС, ако пак е със същото предлежание.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #112 -: март 21, 2018, 20:55:38 »

 Понеже виждам, че сте писали в месечната за нас давам инфо макар и да не е крайно щастливо, но сравнено с предните седмици е доста по-положително. Тръгнахме от едно, минахме през друго и ни сполетя и трето. На изписване от болницата ми правиха доплер и видяха лош кръвоток в едната артерия към матката, което 2 седмици преди това беше гледано на ФМ,  и беше много добро. Пуснаха ме като казаха, че ще се следи, но нямаше нищо притеснително. На следващата седмица вече изостана с 1 седмица теглото, а другото се движи в норма. Изписаха ми терапия с фраксипарин. Бихме следобед и до вечерта забелязах зачервяване в областта на деколтето. ММ и майка ми казаха, че вече си въобразявам неща. На другата сутрин вече беше видимо, но бях яла ягоди (за пръв път нещо да ми се яде) и решихме, че е от това. При следващата инжекция вече бяха много червени и по-оформени нещо като петънца и стана ясно, че правя алергична реакция към фраксипарина. Сменихме с клексан, но на следващия ден вече имах и по корема и то много. АГ-то ме видя на следващия ден и каза спирай, алергична си към активното вещество. Спрях, но реакцията продължи да се развива и нямах място по тялото, където да не бях обрината. Наложи се урбазон във възможно най-ниски дози за няколко дни. Едва от неделя мога да се похваля с чиста кожа без обриви. Миналата седмица бях на доплер пак и беше изостанала с още седмица, наддала, но само 100 грама, иначе тоновете й са чудесни. Вчера бях при ЖК-то за 45-дневния каза, че не е изостанала повече, само се движи с 2те седмици, с които изостана напоследък и то само на кила- главата и другите мерки и се движат в норма, но утре съм на доплер да видим дано се потвърдят теглилките и да си седи в мен поне до Великден, когато влизам в 37ма седмица, защото изпадам в ужас от кувиози и спешни мерки, та така седят нещата при нас. Ден за ден, седмица за седмица, точно като времето навън сме, един ден добре, друг нещата изглеждат по-зле, но трябва да го избутаме Март.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #113 -: март 21, 2018, 23:06:22 »

Кураж, наистина, ден да мине друг да дойде, живееш от преглед за преглед! Аз няма да спря да стискам палци да си дочакаш и 38ма и писле ти разрешавам да раждаш! Не остана много, 2 седмици!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #114 -: март 22, 2018, 07:11:28 »

Не и давам и аз на овцата да излиза преди моя рожден ден smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #115 -: март 22, 2018, 08:25:28 »

Ден за ден, седмица за седмица, точно като времето навън сме, един ден добре, друг нещата изглеждат по-зле, но трябва да го избутаме Март.

Този пост вече поне два часа го пиша, но ми е важно да кажа, че ти пращаме положителни мисли. Последните седмици са тежки, напрегнати, дори и на "спокойните" бременности. То няма такова нещо като спокойна бременност... все си е бреме, не е лесно да ти отвлекат тялото за чужди нужди, но малко остана. Прегръдки!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 22, 2018, 08:29:17 »

Стискаме палци всички дружно!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 22, 2018, 09:03:41 »

Стискаме палци, всички ще се наред.Стискам палци!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 22, 2018, 09:27:55 »

Адиктед, съжалявам да прочета за трудностите, които имате, но вече сте на финалаб стискай още малко само и после ще се гушкате.
Не ги мисли кувиозите, килата не са толкова важни, важно е гестационното развитие. Ники на кила си беше почти недоносен, ама не е седял в кувиоз. Дано да сте ит тези случай където доктора бе е измерил съвсем добре и да сте + в кг.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #119 -: март 22, 2018, 09:35:57 »

Ех, все нещо трябва да има...Кураж и късмет и от мен  give_rose heart
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines