Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:11:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2018 /първа част/  (Прочетена 73550 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: януари 15, 2018, 08:56:04 »

 Сурва, сурва година, пълна тема с мнозина!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 15, 2018, 09:54:46 »

Хайде,на три да ви върви! Baby Baby Baby
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #2 -: януари 15, 2018, 10:02:24 »

Хехе айде тази дето питаше за такава тема да се появи Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 15, 2018, 10:53:56 »

На много бебоци да е темата!  baby_girl baby_boy
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #4 -: януари 15, 2018, 12:18:08 »

 Хехе, айде мерси на Свекърва за темата, пък дано се появят много бебчовци тази година. Точно се нагласях да пиша и ММ ми съобщи, че и едни приятели чакат, та да е на берекет smile

 Доколкото помня последно писах за ФМ, ама какво съм писала убийте ме не мога да си спомня. Такъв шок изживях с този женски пол, че още ме държи и честно казано до следващата ФМ съм решила да не го приемам за 100% чиста монета. Три дни сънувах деца със сбъркани полове и като знам, че повече искам момиче и ако се наглася вече на това и се пръкне момче съвсем ще ми е криво съм по-предпазлива в нагласите си. Wink  Иначе на ФМ изоставаше с 1 седмица, имаше си всичко и всичко беше наред. Малко се подразних, че повече гледаха мен отколкото бебето, та трети бъбрек ми откриха, та ускорен пулс и предна плацента. Това беше, което разбрах, всичко друго бяха термини. Предният път, защото може би лекарката беше бременна и жена бяхме като на научнопопулярен филм с ММ и се чувствах супер спокойна, че съм се уверила едва ли не с очите си, че всичко е наред. Третата ФМ просто ми се полага по застраховка и за това ще я правим не че има причина. Пак ще сменя лекарят на нея, защото аз съм притеснителна по природа и като ми говорят с термини и някак претупват не ми е ок. Това за бъбреците ми го казаха и после ама ускорен пулс имате... ами естествено... Сега меря кръвно и пулс като бабите сутрин и вечер- много ниско кръвно със сравнително високи стойности за пулс около 80, но този уикенд ще се видя с АГ-то и ще видим какво ще каже... Миналата седмица бях на преглед при нея и нямаше тази седмица разлика, но понеже в поликлиниката апаратурата не е най-добрата пак ще ида до болницата да огледа бебето хубаво.

 Иначе вече ми личи доста корема, аз се бях филмирала, че едва ли не няма да имам корем blum crazy Даже якето вече едва го закопчавам и добре, че поръчахме на намаление едно за бременни с добавяща се платка от Англия, защото тук  с тези не можах да се оправя, нямаха почти никакви модели, уж нов щяха да пускат. Пуснаха го, писах да поръчам в момента, в който го представиха във ФБ, "ама клиентки запазиха на сляпо преди Вас и е изчерпан", доста некоректно и тръгнах да пиша негативен отзив, ама реших да не съм толкова заядлива бременна. Първият триместър мина без някакви неразположения освен гадене на гладно. Сега вече се появиха киселини и болки в гърба през нощта и страхотна поспаливост. ММ се бъзика, че Жана ще е всъщност от ЛеЖана, да видим накрая дали ще е Лежан или Лежана. Вчера ме разби с тази си мисъл.  funnytooth

 Разчертали сме си един органайзер с гестационните седмици и плановете кое кога да се купи и направи. Ще боядисваме нашата стая преди Великден и при нас няма начин освен да е прикрепена кошарата към леглото, та трябва да подберем и проучим кои стават за тази работа, та сглобяването ще е възможно най-изнесено във времето, доколкото е разумно. На мен сега най-главната и трудна задача ми е да избера къде да раждам. Свела съм си избора до Токуда и МД, но постоянно се колебая и вече не знам. Дала съм си време до последната морфология, тоест до 7 февруари, ама нямам никакъв напредък. Засега искам нормално раждане и кърмене, но не съм супер пренавита, ако станат нещата-добре, ако не - надявам се да не се затръшкам. Нищо не съм и чела за раждане  и първи дни на бебето и въобще ще сме егати лудостта, надявам се сега снега да стопира грипа, че да ходя на лекциите в нашия Мол и малко да ми се изяснят някои неща Girl_hide

 
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 15, 2018, 15:51:37 »

Айде новата тема да е на късмет и дано скоро да има нови попълнения!
Адиктед, за болниците седни и си направи списък какво точно се случва докато си там с плюсове и минуси. Ако имаш познати раждали там да ти разкажат от първа ръка. Панди ражда в Токуда, може да ти е полезно да сподели тя мнение.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #6 -: януари 15, 2018, 16:18:31 »

 Ами аз имам познати раждали и на двете места, но въпросът е, че е много субективно на всеки мнението. Един гледа едно- друг друго. Токуда откакто се смениха собствениците казват, че е различно, а моите познати са раждали преди години. Кумата раждаше в МД и старшата акушерка й е роднина, беше доволна, макар в друг разговор пък да ми разказа нещо, което е неприемливо за мен - изпълнение на друга акушерка по време на раждането й. От една страна знам, че в МД е най-добре за бебето откъм техника, но пък мизерия и лошо отношение мен много ме бутат в такива нетипични ситуации, а доколкото знам е масова практика там. Все казват за няколко дни ще изтърпиш и може би в името на детето ще се мобилизирам, но от сегашна гледна точка знам, че ми влияе. От друга страна пък като си помисля за Токуда си казвам пък да не би да съм прекалено лигава и да слагам себе си пред детето, та такива терзания ме люшкат по отношение на тази тема... Моето АГ за съжаление не изражда, казва, че и на двете места има кого да препоръча, но май повече предпочита да ида в Токуда, макар и да е работила тя самата в МД, а пък аз предпочитам да се доверя на лекарска преценка май, а не толкова на лични изживявания на различни по характер жени. Ще се избистри тия дни може би какво да правя. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 15, 2018, 16:25:28 »

Честита тема, да се напълни с бебета.

Прецени ти къде ще се чувстваш спокойна и кое ще ти влияе, ти се познаваш най-добре.Първите дни след раждането жената е най-несигурна в себе си.Трябва да можеш да разчиташ на подкрепата на персонала и хората около теб.За мен това беше много важно и водещо.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #8 -: януари 15, 2018, 16:36:40 »

Аз ходих да видя болниците, които си бях набелязала на отворени врати и това ни наклони везните smile За абсолютно навсякъде ще намериш добри и лоши отзиви, аз лично също не бих могла да преглътна условията в МД, ако имам право на избор разбира се, щото за някои случа, недай Боже директно и само там пращат. Успех  good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 16, 2018, 01:04:42 »

Любима тема!
Ще следя да не изпусна някой.

Вероника, леко да си бременееш да ти пожелая.  smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #10 -: януари 16, 2018, 07:50:25 »

Честита тема, да се напълни с бебета.

Прецени ти къде ще се чувстваш спокойна и кое ще ти влияе, ти се познаваш най-добре.Първите дни след раждането жената е най-несигурна в себе си.Трябва да можеш да разчиташ на подкрепата на персонала и хората около теб.За мен това беше много важно и водещо.


Маги, да пишеш тук с повод smile

Адиктед, не знаеш как ще ти протече раждането, понякога не е въпрос на стягане и лигавщина. МД е лъжица не за всяка уста, но моят план го включваше до 36 г.с.. После вече можеш да "проявяваш капризи". Цитирала съм Маги, права е за персонала. Трябва да са хора, да се грижат за вас.
На мен ми беше важно бебето да е с мен. Да кърмя когато мога и се ужасявах от мисълта, че в МД може да няма легла горе на 10 ет. и да ме пратят заедно с малцинствата или пък в някое от резервните крила, където бебето не може да дойде с теб, а ти ходиш в "стаята за кърмене"... помещение със столове като от преди 30 години.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 16, 2018, 09:20:50 »

Не можеш да предвидиш всички сценарии и понеже и аз все гледам да се застраховам от лошите варианти, затова те разбирам, но в случаят смятам, че не бива да мислиш за лошото, а че ще се роди нормално бебе, без усложнения, нужди, които могат да се обслужат от всеки стационар(както е в огромен процент от случаите) и обърни внимание на важните за теб неща.
На първо място доверието в екипът, защото и мега светила да са като се държат грубо към теб и нуждите ти, ефектът крайният клони към 0, освен това не е лигавщина да искаш нормални, човешки условия. И те имат огромно значение, за да не изпаднеш в разни стресови състояния, за да можеш да кърмиш и прочие.
Ти си човешко същество, майка, която заслужава специални грижи.
В България това се неглижира от персонала и се преглъща от пациентите, а не бива да е така. При възстановяването, по принцип, всичко е важно.

От опит мога да ти кажа, че като се отнасят към теб и бебето като към важни персони, е в пъти по-леко да преглътнеш положението.
Може и аз да звуча като лигла, но съм твърдо на тази позиция, смятам,че жената в този момент има право да бъде слаба и специално обгрижвана.


И към всички момичета, бягайте далеко и от най-малката вероятност да ви се наложи да ходите в "стая за кърмене", това направо нехуманно отношение към човекът(и майката и бебето), жената не автомат, а бебето не е робот, та кърменето да се извършва под разрешителен режим, публично, на столове или прави и да не изброявам още колко екстри..., не и в тези първи дни.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #12 -: януари 16, 2018, 09:42:17 »

Киви много хубаво го е казала, нещо такова имах предвид и аз smile
Иначе на мен също се изредиха бая хора да ми обясняват, как едва ли не МД е най-доброто място където мога да родя и на хотел ли съм отивала, за 3 дни нищо няма да ми стане...миииии не мерси, няколко пъти съм ходила при близки, родили там и всеки път ми става лошо от мръсните стени, скъсани балатуми, железните легла като на село с пружини до земята, липсата на постоянно течаща топла вода...все едни такива дето се подразбурат в 21 век, но не и там  nea Да не говорим, че децата им не бяха постоянно с тях и даже не успяхме да ги видим преди изписването...Затова те съветвам да отидеш на отворени врати, направи си един списък с какво да гледаш, въпроси и тн и ще ти се проясни малко smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #13 -: януари 16, 2018, 09:46:38 »

Адиктед, аз НЕ бих избрала Майчин дом. Мразя големи болници, в които родилките са на конвейер. Да, там може да са най-добрите светила, да има най-добра техника, но и там карат най-тежките случаи. Ако ти нямаш индикации за някакъв проблем, по-добре потърси болница, където ще ти се обърне внимание като на родилка, а не като на патологичен случай.
Аз бях потресена, когато етърва ми роди в МД, вярно - преди 5 години. Мизерия, мръсотия, липса на топла вода по всяко време, вечно заети бани, тоалетна на етаж, даване на бебето под час и прочие. Очаквах го от всяка друга държавна болница, но не и от там. Свекърът - човек военен, обичащ палатките и необръщащ внимание на полеви условия, беше потресен от това, което видя, а едва ли е видял всичко при изписването. Освен това събрали 40 родилки в една стая, обяснили им на две на три как се къпе, оправя бебе и толкоз. Колкото и да си чела, ще има хиляди нови въпроси, защото има елементарни неща, които никой не се сеща да ти обясни - колко продължават лохиите, колко са обилни, бебето ака черно в началото, нормално е да има косми по тялото и прочие. Най-тъпото е това, че в държавни болници е практика акушерките нощем да се надупят да спят някъде, а ти ходи (ако можеш) да ги търсиш къде са се скрили.
Наскоро приятелка лежа в Хирургиите в Пловдив. Нощем акушерките си изключвали бутона за спешен случай shok Системата няма кой да ти спре! Аз там ходих на безплатен преглед ФМ и видях супер отзивчиви лекари и акушерки, които мразят професията си - блъскане на врати, крясаци по коридорите, разправии с бременни, с роднини пред отделението... В частна и в по-малка общинска болница няма кой да го позволи!
Фери е писала - медицинското легло е друго нещо в сравнение с русенското good
Върху Токуда нямам никакви наблюдения.

Това с ЛеЖана ме съсипа от смях! lol Аз с кокона в началото заспивах точно като Спящата красавица, само че във версията от Шрек. С младежът бях през цялото време така tease Само някой да щракнеше с пръсти и бях готова sleeping
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 16, 2018, 12:51:31 »

Да е на късмет новата тема.. 2018 звучи прекрасно, да е много бебеносна!!  heart


Рони, имам позната която роди декември в Токуда, много е доволна.. Тя роди там и първото си дете, при същия лекар, мога да питам кой е. Имат добра неонатология, заслужава си да се види според мен, ако имаш доверен лекар, на когото да разчиташ (можеш да го намериш, време има).




Активен
Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines