Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 22:39:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2018 /първа част/  (Прочетена 73808 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 26, 2018, 12:21:31 »

Много ви благодаря, момичета  give_rose
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 01, 2018, 16:44:26 »

Я един въпрос към всички бременели някога.
Нещо всички симпотми (които и преди не бяха много) съвсем се стопиха. Честно, постоянно забравям, че “съм бременна“, като цяло го приемам за временно преди 12г.с. След това мога и по-сериозно да го взема.
Нищо ми няма и това ме филмира. На последния преглед всичко беше “great“ и “lovely“, до следващия имам още 3 седмици, но се замислям дали да не отида на частно, щото ми е трудно да повярвам, че точката се развива нормално, като аз нищичко не усещам. Проблемът с частното е, че е 22 мили от нас най-добрата болница в района, а аз трябва да ходя с публичен транспорт, при все, че в момента е обявен код оранжево за вятър и е -11. Доста тъпо ще е да тръгна сама. Ще трябва да изчакам малко докато се позатопли или ММ е свободен да ме закара. Та мисълта ми е някой друг да е имал проблем с това, че няма проблеми?  crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 01, 2018, 16:48:51 »

Абсолютно нормален проблем е.В коя седмица си сега?и какви проблеми очакваш да имаш?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 01, 2018, 16:54:14 »

Аз почти всяка сутрин повръщах. Но като минеше това от ред и аз забравях, че съм бременна през първите седмици.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 01, 2018, 16:54:55 »

В девета и няколко дни. Ми я да ми се гади, я да ме болят гърдите, да ходя до WC по-често, да ми се спи. Де да знам, хората от какво ли не се оплакват.  nea
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 01, 2018, 17:00:28 »

Просто се радвай и си живей живота smile Това е най-добрия вариант. Тепърва ще те боли, ще ти се ходи до тоалетна след 5 минути отново, ще те боли smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #66 -: март 01, 2018, 17:19:14 »

Около 10та седмица ми изчезнаха всички симптоми и изпаднах в паника, нито гърди ме боляха, нито нищо. Та нормалничко е. В това време недей да рискуваш да пътуваш.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #67 -: март 01, 2018, 17:38:58 »

 Чери, аз до миналия петък нямах никакви бременни проблеми. Подбутваше ме от време навреме бебето напоследък, но нищо фрапиращо. ММ в началото му изкарвах акъла с изречението "не ме болят гърдите сигурно вече не съм бременна". Като сложиш и че до 6ти месец навън никой не разбираше, че съм бременна ми беше егати филма, демек викам не ми расте, не е голям, не се развива тва дете. Та и до вчера със записите на тоновете- що спи и много ни е равен записа, после като се събуди имам чувството, че до днес не е заспало и само се мятка. crazy  Напълно нормално е да се вглеждаш, ослушваш и т.н. за всичко и да е страшно, когато го няма или пък има. Явно това е да си майка.

 Ще се възполвам да пиша малко, че много се разпилях по темите, а мястото е тук. Да кажа първо, че съм в 31 г.с. и 3 дни, че в началото нали вървеше назад и си мислех, че седмиците се пишат спрямо размера, а не МЦ и си оставих така лентичката. Другото е, че аз сама си вкарах филма, че нещо ми има, защото имах мокро на бельото. Още като влязох на прегледа тя каза това не са води, ама върха на пръста ми потъва, искаш ли да полежиш за всеки случай. Същият ден са имали среща двете ми докторки от ЖК и тази, при която ще раждам. ЖК-то се обади да ми каже, че ме  оставят само за мое спокойствие и че нямам скъсяване, имам води много и никакви контракции. После на свекърва ми е казала, че този връх на пръст съм го имала доста отдавна, но не ми е казвала, защото за нея не е притеснителен.Пуснаха ми системите с магнезий и заради високи левкоцити решиха да вливат антибиотик. В същото време ММ беше в начална фаза на разболяване, на което отдавам и тия левкоцити. После пък от магнезия бебето 24 часа спеше на 4 записа на тонове, макар и аз в други часове да го усещах, но те решиха да гледат на доплер и нямаше нищо притеснително. Още преди доплера се беше събудило и си правеше там каквото се искаше да прави после и след доплера имахме 3 следения на тонове и 3те бяха перфектни, не засякоха и кьорава контракция през всичките 5 дена, та все си мисля, че моето в момента си е малко личен стрес, а не толкова основателен и човек явно сам каквото може да си въобрази друг и да иска не може да му го измисли. Сега съм заредена с положителни мисли, че до тук вече близо 8 месеца всичко беше възможно най-нормалното и поне още месец ще имам късмета да е наред. heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #68 -: март 01, 2018, 17:49:02 »

Та мисълта ми е някой друг да е имал проблем с това, че няма проблеми?  crazy
Да ти имам проблема funnytooth Непрекъснато ми се гадеше, спеше ми се и не понасях определени миризми и цветове. Едва си стоях на краката и можех да убия всеки, който ми казваше "ти си бременна, не си болна!" Та радвай се, че ти е така добре и хич и не помисляй да се вкарваш във филми.  good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 01, 2018, 18:17:58 »

Чери, аз до миналия петък нямах никакви бременни проблеми. Подбутваше ме от време навреме бебето напоследък, но нищо фрапиращо. ММ в началото му изкарвах акъла с изречението "не ме болят гърдите сигурно вече не съм бременна". Напълно нормално е да се вглеждаш, ослушваш и т.н. за всичко и да е страшно, когато го няма или пък има. Явно това е да си майка.

А да, то това като цяло ми влизаше в плана, сбогувах си се със спокойствието в деня на първата инжекция. От там на сетне всичко ме плаши. Иначе и аз сутринта заявих, че вече не съм бременна, ама моя мъж тоооолкова ми е свикнал, че само ми вика: “Що, пак ли предруса с БГ мами?“  crazy
Понеже имам списък от болницата с притеснителни явления и за кое в какъв интервал да се свързвам с лекар/акушерка/спешен център и тн. Та това мойто го няма никъде и уж се опитвам да се успокоявам, ама знам ли...

А за теб... ако сама се усещаш, че се филмираш е добре, щото би трябвало да можеш и да го владееш.
Но да, лежи си, почивай и се старай само в позитив да мислиш. heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 01, 2018, 20:14:28 »

Рони, какво да ти кажа- психика! Товаб което сама можеш да си навиеш на пръста, никой не може да ти го набие в главата  girl_wink . Аз лично съм убедена, че всичките контракции /или поне повечето/ си ги докарвах от мислене "е сега нещо дали ме боли... Ми фа ети боли ме. Край!". Факт е , че като чух " айде вече може да раждаш" и кьорава контракция или болка нямах почти 1 месец до раждането. Та опитай да се настроиш положително, щом и лекарките не са видяли нищо притеснително. Сега при коя ще продължиш да ходиш- при твоята или при тази, при която ще раждаш? Кога е следващия преглед?
Чери, по-добре не рискувай в това време да ходиш толкова далече. И аз бях все във филма, после ще почне да ти рита и идва другия филм " са що не мърда?", ами кво да правиш ит тука са все филми  pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #71 -: март 01, 2018, 21:02:40 »

 Вече така или иначе си идва време за ходене на тонове и мисля да си ходя при тази, която ще ме изражда. Така хем ще си ме следи и ще е в час с всичко, хем и самата болница ще има досието ми с необходимите изследвания, та като настъпи моментът да не става калабалък. Моята ЖК трябва да ми издаде 45-дневен болничен, а и свекърва ми работи с нея, та няма да прекъсваме връзка. Другата седмица ще съм на преглед. Сега иска да ме вижда често после ще прецени спрямо как се развиват нещата.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #72 -: март 02, 2018, 09:40:07 »

Ох Черешке, да ти кажа по-добре не ползвай много, много бг мама  pardon Иначе споко, аз до 3-4 месец и корем нямах и филмите бяха ежедневни, ма затова са мъжете, малко да ни приземяват  smile
Е сега даже една колежка обясняваше какво ѝ се е яло...ми не, нищо не ми се е яло (може би само малко тестено, ма не много), не съм сънувала храна, не съм повръщала (слава Богу!), просто не усещах НИЩО, докато не почна да рита, а и това беше късно, та съвсем  pardon
Рони, и ти си си въобразила излишно разни неща, ма май всички бъдещи мами са така, отсега нататъка край няма да имат майчините тревоги  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #73 -: март 02, 2018, 09:43:25 »

Чери, аз в началото на всяка бременност си мислех - Егати късметът! Нищо не ме боли, супер съм, нямам проблеми. Абе нормално ли е, че нищо ми няма... crazy Гаденето е по-късно, спането също, непоносимост към аромати може да имаш, може и грам впечатление да не ти правят. С първата бременност корем до средата на 5-я месец нямах. Много е рано при теб още Wink Радвай се, бъди спокойна и си стой на д-то в това време. smile
Това с предрусването с БГ мами е уникално lol
Рони, жената на братовчед ми е 31-ва седмица и ви мисля и двете. smile Както и с нея си говорехме - много досадни седмици. Хем е минало много, хем има още уж малко, ама само е уж. Тя е лекар, та сега леко е във филм за плацентата си колко зряла била и дали е наред всичко. Сега е важно да ви следят редовно - тонове, ехографии. Другото ще се нарежда Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #74 -: март 02, 2018, 10:27:27 »

Рони, може и да е презастраховане, но в тея седмици си е важно нещата да се следят изкъсо. Слава богу сме в България и достъпа и грижата за бременните е на много високо ниво, кой каквото ще да ти казва.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines