Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:02:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 51 52 [53] 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169602 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #780 -: януари 31, 2018, 12:21:43 »

А аз не само, че посещавам, ами съм и организатор. Миналата година реших, че съм в настоение като се прибирах към България и ги събрах към 12-14 човека. Много добре ни се получи.  good
Интересно ми беше, хем сме същите, хем тотално различни. Но останах приятно изненадана от всички, без едно момиче, на което в един момент се изредихме 5 човека да и кажем, че е спряла в 9 клас. crazy

Мен нещо сериозно ме наболява гърба, а е само сряда и то не минала като работен ден за мен още.  nea Не е добре, преди чак към четвъртък вечер се обаждаше, сега по-рано....


Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #781 -: януари 31, 2018, 13:09:31 »

Ние излизахме, МОника кара тротинетка, тича след сапунени балони и сега е легнала да спи smile Да видим кога ще заспи.Аз пуснах пералня и мисля малко да си почина като заспи и да пошия гоблен smile Тва преди 2 години, даже преди 1 някой да ми беше казал, че ще го правя с нея, нямаше да повярвам!

Аз също организирам срещите на випуска от техникума. Много им се радвам и обичам да се виждаме.Знам кой ще дойде, кой не и кой ще направи някоя глупост.Не са се променили много.То колкото акъл са имали тогава, толкова е и сега, само видоизменен smile Днес ме сюрпризира домоуправителя, ще има общо събрание и иска аз да поема неговата работа.Та още една длъжност в характеристиката ми.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #782 -: януари 31, 2018, 13:18:05 »

A, ние все още гледаме да се събираме поне веднъж годишно за ъпдейт кой какво, пък наличието на социална мрежа улеснява съвсем нещата smile Иначе да, повечето говореха колко са успешни, няма лошо де, просто ми беше странно колко им е далечна темата с децата  pardon
Хихи Рони ми то си е за вълнение, важно е да си допаднеш с човека, който ще се докосне за пръв път с детето ти Wink Разкажи после!
Домашни дюнери и ние си правим и се омазваме от кеф, само че месото просто го мариновам и после на тигана, такива сложни схеми с фурни и тн не са за мен  pardon Обичам да ми е лесно и бързо.
И мойте наблюдения са, че има спад Пинк, но май е за сметка на семейството, та пак се връщаме на горната тема  pardon
Май съм ви разказвала как преди време засякох една съученичка и тя като ме видя и се ентусиазира да говори какво било по математика в 9ти клас, за учителка, контролни, кой какво преписал  crazy И аз бях  Oh my ... Верно ли още тва я вълнува, няма ли си други мисли в главата вече  huhhuh.gif
Иначе снощи си умрях от смях с едната колежка, наскоро започнала работа в администрацията на Кауфланд. Обаче хората като чуят, че работи там и си представят как реди касетки с плодове. Та писал ѝ някакъв стар познат какво що, питал я къде работи и тя - Кауфланд. И въпросният помислил, помислил и казал е, ми то все от някъде се почва lol
Маги, радвам се, че е достатъчно добре Моника да тича след сапунени балони и да кара тротинетка  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #783 -: януари 31, 2018, 13:33:46 »

А, то няма лошо за такива срещи. Както казах - тотално се пръснахме. От гимназията много малко хора останаха да учат тук, а от заминалите  да учат някъде другаде, май само 2 се върнахме в Пловдив. След 5 години заедно наистина всеки познава добре другия и да се правиш зорлем на интересен не върви. Та хубавата среща става след това пречупване "Вижте ме кой станах" Wink
Този техник така ме издразни angry Много мразя да ми обясняват колко съм тъпа за неща, за които не съм индианец. Отделно мразя да ми се омушват вкъщи с обувки. То вярно от коридора до кухнята е гранитогрес, но въпросът е принципен. ММ е дваж по-издразнен, че въпросната част трябва тепърва да я поръчват и до месец да я монтират. За успокоение и от безсилие им лепна красив епитет Wink
Отивам да чета книга вън, че и без това дребният не ще да заспи вкъщи girl_impossible
Адектед, и ние се вълнуваме с теб chee Помня как Фери ни разказваше всичко подробно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #784 -: януари 31, 2018, 13:57:42 »

Приветски!

Днес съм много дейна, започнах си самоинициатвно един проект, направих си проучване, направих си срещи, презентация и сега нямам търпение да я покажа, повдигна ми настроението. Ей сега ме зарадваха че са ми оправили тИлифоня, беше му се счупила камерата, и бях се подготвила 1 месец да го чакам от ремонт. Ама кажи му късмет че човека от сервиза е приятел на наша колежка която точно се занимава с гаранциите на служебните телефони и го оправи за 1 ден  yahoo

Относно срещите със съученици и колеги, все ги пропускам, но причината е че все са се падат във време в което имам важни ангажименти. Реално тези срещи (alumni meetings) са за networking и целта им е точно това, всеки да си каже какво работи, каква позиция е заел как се е развил.Честно казано аз бих желала на такива срещи да си говорим точно за това, а не за деца и семейство. На нашите срещи от гимназията това е задължителна част от програмата, всеки да разкаже за себе си. В университета където завърших магистратурата също се поддържа база данни с алумни и тяхната позиция и развитие


Рони успех, дано си избереш бързо твоята болница

Маги завидях! как имам нужда от нищоправене  blush
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #785 -: януари 31, 2018, 14:02:37 »

Леле момичета, като ви чета как протича бременност с България, чак ми се струва странно... Казвала съм, а и всеки, който е бил насам го е казвал, тука те държат 8 часа след раждане и довиждане. Ако ще и Мидълтън да си. А вие какво избирате, какви връзки създавате.... Не твърдя, че едната или другата практика е правилна, за мен истината е някъде в средата. Просто ми е интересно колко различно е... Да не вземе някой де се обиди де, разсъждавам си на глас...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #786 -: януари 31, 2018, 14:15:46 »

Хелоу!
Само няколко снимки видях от Грамитата и не съм впечатлена, но са по-добре от глобусите.
Срещи на класа и аз преди организирах, сега на мен не ми се занимава и суответно не се виждаме  pardon , даже миналата година станаха десет години от завършването, ама не ми се занимаваше и не сме се организирали. Виждам доста от съученичките си по парковете с децата и така. Но пък днес си видях госпожата по биология и нея често я виждам в квартала. От университетите си контактувам само с определени хора ,сбирки не правим.
Адиктет, айде успех и чакаме да разказваш.
Чери, на мен това че бързо те пускат ми харесва, ама това че едва ли не до 12г.с. не те смятат за бтеменна и ако нещо се случи не вземат мерки хич не ем кефи. Наистина някакво сеедно положение е златната среда.
Миме, ти не си мисли, че Ники ходи като голям човек. Площадката ни е на около 400-500м от блока. Аз ги ходя за под 5мин, с Ники отнема към 10-15. Той спира, иска да ходи в калта /където е кучешка територия и буквално е осеяно с мини/. Ама не ми се сваля количка за толкова малко разстояние, а и да свиква да ходи и да си измори. Ако не бяхме навлечени щях в раницата да го пренасям, ама сега с тия дрехи  nea .Аз чакам и се надявам пак да го нося, но като сме без якета. Сега не сме я ползвали от много време раницата.
« Последна редакция: януари 31, 2018, 14:25:32 от ratatui » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #787 -: януари 31, 2018, 14:45:05 »

Леле момичета, като ви чета как протича бременност с България, чак ми се струва странно... Казвала съм, а и всеки, който е бил насам го е казвал, тука те държат 8 часа след раждане и довиждане. Ако ще и Мидълтън да си. А вие какво избирате, какви връзки създавате.... Не твърдя, че едната или другата практика е правилна, за мен истината е някъде в средата. Просто ми е интересно колко различно е... Да не вземе някой де се обиди де, разсъждавам си на глас...

На една колежка сестра и роди в Холандия ония ден. Отишла в 22:00 с контракции, в 00:20 родила, в 02:20 вече я изписали. НООО! Идва акушерка всеки ден по 12 часа вкъщи в продължение на месец да се грижи за детето и за майката

Обаче както и да го гледаме, здравеопазването тук е по-добре. Особено сравнено с ЮК. Имам позната по трънливия път на ин витрото в ЮК, 4та година се бори и преди месец и беше първия опит. Тук щеше да е родила вече. И то се стигна до опит защото подготви от тук доста изследвания и попадна на грък лекар който и съдейства. Таааа не мерси!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #788 -: януари 31, 2018, 15:07:21 »

Здравейте!

Ние ходихме в парка и не излязохме от пясъчника. Само, ако видеше някое дете с по-интересна играчка и тичаше да иска да я види...а те пък децата все едни недаващи.  nea После извадих доволно количество пясък от обувките. pardon
Станах свидетел и на това как един баща едва не наби едно момче, което уж било ударило сина му. Ама голямо викане беше, само че не го плесна или поне аз не видях.  girl_impossible После ги поведе към училището, кой знае за какво.

Пинк и аз я харесвах като по-малка. Сега роклята й не ми допадна.

Преди 3 години ни беше срещата на класа. Тогава почти всички се събрахме. От Уни не сме правили срещи, защото всички сме от различни краища на България. Аз поддържам връзка с няколко човека от там и толкова.
Аз харесвам на какъв етап от живота си съм. Имам си Семейство, нещо за което винаги съм мечтала.  heart Кой каквото иска да го вълнува. Не може всички да сме еднакви. За мен е нормално на тези години да си създал вече семейство, но за другите не е така. И аз им се чудя, но всеки си избира живота.  pardon

Хаха, Маги, и аз така в момента не мога да си представя да ги правя тези неща след 1-2 години, но сигурно и това ще стане.  smile

Рат, сигурно и аз не бих тръгнала с количката за такова разстояние. Но както казах на мен всичко ми е далече. За да стигна до парка трябва да вървим 20-25 мин и то не бавно. Не, че са много, но с дете се усеща още повече.

Дояло ми се е зеле с месо и ще ходя да запретвам ръкави. Като знам колко време ще го кълцам това зеле, зле ми става, но съм се подготвила.  blush

Хубав, слънчев ден от мен!  butterfly kiss2
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #789 -: януари 31, 2018, 15:13:33 »

Здравейте smile

Днес разделих разходката на 1 час преди обед и един след и така не носих 12килограмов тодлър. Но пък но обяд се прибира дерящ се от рев.

Ние сме имали три срещи на класа и съм била и на трите. За семейство и кариера разпитва класната, ние по скоро си спомняме разни случки. Организира ги едно момче, което вече няма роднини тук и спи на хотел. Идват и други, които са от близки по-малки градове и спят на хотел. А има и такива, които си живеят във Враца и не идват. Много му се чудя на ентусиазма на това момче.
Аз нямам приятели от гимназията, само във фейсбук сме приятели.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #790 -: януари 31, 2018, 15:14:14 »

Булче, много ама много е относително. Хванала съм се да меря плюсове и минуси на живота в България и в UK. Ту на едната страна ми накланя, ту на другата.
Не са съвсем така нещата с ин витрото. По скоро е изключение, дори моите впечатления са, че карат на конвейр ин витро, дори да може да се стигне до бременност по друг начин.

Аз не говоря само за изписването, а за това коооолко запознати са жените, как говорят с термини, проценти и тн. Повече от фармацефт са запознати с лекарствата. И това се провокира от докторите, казвала съм си мнението и друг път. Иначе Рат и това е малко градски мит, че не се прави нищо до 12 г.с., оказа се, че към всяка болница има early pregnancy unit където отиваш и те преглеждат според оплакванията. Проблема им е това, че тия патки по регистратурите не са запознати и за елементарно нещо звъниш на 18 номера, докато попаднеш на някой, който може да съдейства. Убедена съм, че голяма част от жените отговарящи на телефоните при личния лекар не го знаят (за early pregnancy unit имам предвид.)  crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #791 -: януари 31, 2018, 15:21:44 »

Миме, изчакай малко да порасне Алекс и малко след 2-те години ще видиш как ще крещи с цяло гърло МОЕ и ще реве, ако някой му вземе играчката.Нормално развитие е.А за бащата, нямам думи, но са така масово!

Чери, много е относитлено, но дори от срещите ми с жени от УК от техните организации имам в предвид, смея да твърдя, че тук е по-добре положението.Това, че аз съм заинтересувана и ровя, питам и знам много не означава, че всички са така.Повярвай тия неща ги знаят само питащите и хората който искат да знаят.Дори в Англия да живея пак ще съм така.Но има много по-голямата част, които идея си нямат какво им правят и защо.Дали е конвеир, ами конвеир е навсякъде.В УК или Германия виждаш лекаря само по време на стимулация, няма обсъждане на резултати, няма допълнителни консултации.Личното отношение е в пъти по-малко.Но ние сме южен народ, обичаме всичко да ни е по-близко, да сме по-близки с лекаря, ембриолога и т.н.Мен ме фрапира това да не виждам личния си лекар, да не мога да си пусна изследвания, защото според него няма смисъл.С моето Хашимото и хиляди липси, тия изследвания дето сега направих абсурд да ги пусна при вас.Масово хора живеещи в УК се връщат в БГ, за да си пускат изследвания.
Леля ми и чичо ми които живеят от много години вече там, може би 20 вече, идват тук за сериозни изследвания и на зъболекар.Леля ми имаше големи проблеми с гърба, диагностицираха и ги тук и тук я лекуваха, в УК беше всичко е ОК, пий това и ще се оправиш, и така смениха 10 хапа, а да и не беше виждала ГП-то си.Само по телефона.
Та наистина плюсовете и минусите са много!Много е трудно.Мен друго не ми понася тук.Простотията и това, че не се спазва никакъв ред!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #792 -: януари 31, 2018, 15:35:28 »

Адиктед, забравих да питам в Токуда ли ще раждаш smile при коя лекарка? 

Снощи с баща ми си говорихме за здравеопазване, та той каза, че много се дразни като някой каже, че в-еди-коя-си държава всичко им е безплатно, без да се отчита разликата в осигуровките или как  хора на неговата възраст (50+), казва ли, колко по-добре било преди 1990. И пак ми разказа любимият си пример с приятеля му в САЩ, който не си плащал осигуровки, но си счупил ръката и се наложи операция и за три дни в болница платил 25 000 долара.

И мен ме дразни простотия и липсата на ред!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #793 -: януари 31, 2018, 15:36:44 »

абсолютно съгласна с Маги. За конвейъра тук не съм съгласна. Понеже и аз като Маги чета по тая тема и знам доста повече от средностатистическата жена мога да ти дам хиляди примери. Моя колежка отиде във Франция при ин витро специалист и той се беше хванал за главата. Казал че там никога не биха направили тези изследвания ( говорим за генетчини, имунологични и ПИД) и наистина не знае как бих могъл да помогне, да си се връща обратно в България. Единствено дето знам в Турция където прилагат малко по иновативен метод.
За моята позната пък няма да ти казвам през какво мина, за да им докаже че е за ин витро... безумно дълго време я стимулираха без да търсят причината. Пак казвам добре че летеше милата до тук за да се изследва

Минусите са абсолютно тези които Маги описва, неуредеността, простотията... но и за това има начин да се справиш с нея.

Панде чичо ми казва че в Германия първо ще умреш, после ще ти дойде часа при специалист...
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #794 -: януари 31, 2018, 15:57:22 »

Ами не знам, не мога и да споря, защото всеки си има примерите. И личния опит. Може би аз имам късмет или подход... не е като да ми е минавало всичко по мед и масло и директно да са ме насочвали към специалисти за всичко, но опраделено винаги съм стигала до такъв, когато съм пожелала.
Активен
Страници: 1 ... 51 52 [53] 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines