Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:50:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169662 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #540 -: януари 18, 2018, 10:36:09 »

Момичета много моля, напишете рецептите в рецептурника, че после ги намирам по-лесно.А така има да си ровя.

Нашата пералня е Беко, аз държах да има отложен старт, че я пускам нощем да пере.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #541 -: януари 18, 2018, 10:43:17 »

Момичета много моля, напишете рецептите в рецептурника, че после ги намирам по-лесно.А така има да си ровя.


прави си скийшотчета, аз така най-лесно си запазвам рецептите.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #542 -: януари 18, 2018, 10:45:35 »

На каква тематика е тази книга?

Моето пиле с кьри е супер. Вече над 10 години го правя, ако те интересува, свиркай. Което ме сети, че отдавна не сьм го правила.

Свиркам! blum(но и аз това щях да кажа, да се преместим в другата тема, тук само исках да пиша, че зелето стана супер Wink)

Иначе книгата е на тема животът на жените в Афганистан, три десетилетия, ако не се лъжа бяха 70-те, 80-те и 90-те. Определено не е за чувствителни души, много тежка е темата. В същото време обаче е от онези книги, в които се потапяш.
Разбира се и при книгите е като при филмите, зависи в какъв момент попадаш на тях.....и какъв човек си разбира се.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #543 -: януари 18, 2018, 10:49:51 »

Ина, и Ловецът на Хвърчила е супер. Пак е много тежка, предупреждавам.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #544 -: януари 18, 2018, 10:52:01 »

Ина, и Ловецът на Хвърчила е супер. Пак е много тежка, предупреждавам.

За какво идеше реч, познато ми е като заглавие?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: януари 18, 2018, 10:55:26 »

За какво идеше реч, познато ми е като заглавие?

Тази история, случваща се в Кабул и Калифорния, е класически разказ за вината, предателството и изкуплението, за взаимоотношенията между двама братя, обременени от греховете на баща им и собственото им минало. Дванайсетгодишният Амир отчаяно копнее за одобрението на своя баща и решава да спечели състезанието по бой с хвърчила в Кабул, за да докаже, че от него ще излезе истински мъж....

И прочие, да не слагам спойлери smile

п.с Има я в Читанка, ако някой иска да я чете онлайн безплатно.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #546 -: януари 18, 2018, 11:05:05 »

Ловецът на хвърчила на моменти е тежка, но много интересна, защото представя живота на обикновените афганистанци от средната класа преди идването на талибаните, т.е. убедих се че не всички афганистанци са необразовани и жестоки хора, с каквото впечатление често оставаме от медиите ...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #547 -: януари 18, 2018, 11:07:20 »

Добро утро smile

 И аз съм ги чела и двете. Мари, и Ловецът е на Халед Хосейни, затова сигурно ти е познато. Филм съм гледала по Ловеца, за Хиляди сияйни слънца не помня да съм попадала на информация за екранизация. Тежки са и двете, но някак дават представа и за по-демократичните дни на Афганистан, и за това как са във вечна война, интересно е.

 За пералнята ние сме в голямо чудене. Всички електроуреди тук са купувани предварително и са седели по кашони няколко години, докато се построи блока и се направи ремонта,не знам дали това има отношение, но всичко ни предава поетапно и в най-неподходящия момент. Първо ни предаде хладилника преди сватбата, сега явно е ред на пералнята. И преди не переше идеално, но от едно известно време е ужасно. Свекърва ми има един прах, купен от Сърбия, дето тя като пере с него ухае страшно силно и приятно до следващото пране. При нас се степва в контейнерчето и съответно дрехите миришат на мокро куче.При положение, че слагаме таблетки срещу затлачвания с всяко пране не знам каква може да е причината.Ще дадем шанс с капсули или течен препарат и вече ще решим разделяме ли се окончателно. Сега сме в чуденка само пералня ли да купим или комбинирано със сушилня, защото нямаме място и за двете, та и това ще е част от подготовката за бебето. Wink

 Кърито звучи много добре. Обожаваме индийско, но сега се въздържаме. Точно вчера бях шокирана от един черен ПР на една иначе много хрисима пред хората дама за любимия ни индийски ресторант, за да изтъкне, че в нейния 1-месечен ресторант е истинската индийска кухня...  Чудя се дали е чак толкова ветровито и не става за разходка или да се опаковам и да изляза за малко да подишам очистен от вятъра въздух. Сложни дилеми smile

 Хубав ден на вас give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #548 -: януари 18, 2018, 11:10:01 »

Да, може би някакво резюме съм чела...

От време на време много залитам по подобни теми....
Бях гледала един филм(сега даже не се сещам заглавието, а май и не искам), една сцена просто не можах да я изгледам....

Ловецът на хвърчила на моменти е тежка, но много интересна, защото представя живота на обикновените афганистанци от средната класа преди идването на талибаните, т.е. убедих се че не всички афганистанци са необразовани и жестоки хора, с каквото впечатление често оставаме от медиите ...

Да и аз от "Хиляди Сияйни слънца" добих една по-различна представа за афганистанците.


Сега виждам и отговорът на Вероника, ясно значи защо ми е толкова познато....


Едит: Да отворя само една скоба, че предишните дни не можех да пиша. Някой беше казал, че е чудно как в България българите не спазват правилата, а като отидат в друга държава изведнъж стават примерни. Не е точно така, има два варианта, първо много от хората отишли в чужбина са спазвали правилата и в България, т.е били са от балъците(някой го беше споменал и това), при някой това е и движеща сила, обичат правилата, а не искат да се чувстват глупаци като ги спазват, а втората група е тази на "тарикатите", които и в чужбина продължават да търсят под вола теле, но пък за разлика от България, в чужбина освен правила има и строг контрол, та бързо биват коригирани, ако не доброволно, с принуда.
« Последна редакция: януари 18, 2018, 11:22:30 от Marri » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #549 -: януари 18, 2018, 11:16:43 »

Да се Фключа и аз с молбата за рецептите на друго място.

Това със скрийншотите е ок, ма не и в моя случай... blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #550 -: януари 18, 2018, 11:49:17 »

Здравейте!

И нашият уикенд виси на косъм. Водихме дребното да го преслушат днес, то пък тъкмо се заигра в чакалнята и ревна, та въобще не знам до колко го прегледаха. Изписаха му правени капки и за това ли или защото се забавихме ММ нещо се разсърди и само сумтеше. Дребното ще е с баба и дядо така или иначе. Имам време до утре да не се разболея.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #551 -: януари 18, 2018, 11:59:42 »

Доста духа и не е за излизане без очила /с диоптри или слънчеви/
Рецептите ги има в съответните теми, така ги напомняме и обсъждаме.  smile
Индийска кухня е твърде широко понятие, страната е необятна, с огромно население и в различните региони се готви коренно различно. Хехе, от "Малката булка" пък зная, че даже от семейство до семейство има разлики в рецептите.
Леко в тази връзка, НИ1 са първите ми познати, които искат пак да идат в Индия. Те бяха за две седмици в южните части и Момбай, канят се да видят и северните това лято, докато задължителните им ваксини са валидни.
Вярно, те пътуваха като туристи средна класа, с шофьор и кола под наем /заради ляв волан и по- специален начин на каране angry/, не са се навирали в бедните квартали и не са яли улична храна и съмнително измити плодове. Впечатлени са от чаените плантации, високите технологии, животните и най- вече от огромното количество хора, направо като мравуняк им се видяло, 24/7, дори и в отдалечени местности и по реката Ганг. Всички се обръщали след М., казвали, че е изключително красива и искали да я докоснат като богиня за късмет.  smile Тя е с млечно бяла кожа, с тъмни очи и коси, рядко съчетание и за тук, но там просто ги побърквала. С НИ1 пък всички искали да се снимат заради ръста 190 и сините очи, та правели едно селфи в близък план, като го молели да е с широко отворени очи и една от по- далече, да се види, че му стигат до около раменете. Хехе, чак сега разбрал, как се чувства брат му непрекъснато. Wink Ходили да гледат как се тъкат и шият копринени традиционни дрехи и после как се обшиват с камъни, как се правят бижута и кое какво значи, изкарали двудневен готварски курс с обиколка на известни ресторанти и дегустации и най- интересното, според тях, демонстрирали им и обяснили най- важните за района празници, като и те самите участвали в подготовката и възпроизвеждането им, прожектирали филми и показвали снимки. По тяхно желание се включили в рисуване с шпрей против детските бракове, като благотворителна акция за набиране на средства за разяснение. А, М. ходила и в школа по танци /НИ1 е като дърво и само гледал/. Изобщо, малко като немските круизни филми, ама все пак са подпомогнали местната икономика. pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: януари 18, 2018, 12:12:35 »

Аз бих била много резервирана относно друга визита,при такъв интерес от страна на местните....
Тук много често се съобщава за случаи на насилие над швейцарки отишли в Индия,къде като туристи,къде на роднински посещения,при това в повечето случаи не са били сами..
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #553 -: януари 18, 2018, 12:12:57 »

Нашата Есмералда я оправиха вкъщи на място. Доволна съм good И часовете си спазиха хората, и парите ми казаха още като се разбра какво й е. Иначе за пране пере хубаво. Аз пералня без отложен старт няма да ползвам, както и такава, която не пуска вода според обема на прането. Задължително ми е и високият енергиен клас. Като програми - 2-3 на брой ползвам, рядко нещо друго. Така или иначе повечето неща са цветни. Пускам само хавлиите на по-високи градуси. И обороти много не ми трябват - 8-900 и ми стига. Техникът ми каза, че е хубаво да се редуват течен с прахообразен препарат, защото от течния се получава едно гелообразно вещество и няма отмиване. Чистенето - веднъж на месец-два е ОК за нашата натовареност. Вдигнала съм й мерника въпреки всичко.
Не знаех за кърпичките за сушилня, че са хубави. Някак ми беше стока, без която можем. Ще пробвам good
Не толкова кърито, колкото куркумата докарва тази тежка миризма, която се пропива в кожата. После и урината чак е цветна. Куркумата много ми харесва на печени картофи и моркови.
Ще дочитам...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #554 -: януари 18, 2018, 12:24:02 »

Здрасти!  Днес имам повод да почерпя. Мама и татко са рожденници!!! Да са ми живи и здрави поне до 100 години. Дано и сестра ми вече да ги зарадва с внучета. Днес е и Атанасовден, значи зимата вече е наполовина и скоро ще дойде пролетта. Ай дано! На турски казват: Танас гелди, яз гелди! т.е. Атанас дойде и лятото дойде. Да бъде!!!
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines