Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 08:00:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 171118 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #525 -: януари 17, 2018, 14:09:22 »

Честит имен ден, Тони и на други празнуващи ако има!
Фери, аз на нито едно затворено място не бих отишла в момента. Пълно е с болни и масово хората не им дреме, че са заразни.
Бекъм го следях като беше активен спортист, след това не особено. Даже имах плакат в стаята /не че.ми беше любимия футболист, ама.само това имаха на Реал/. Виктория ми харесва, че беше с него още като не беше на върха на кариерата си и останаха заедно въпреки всичко.
Бубе, мисля че Яначкова/ендото в Щерев/ във вторник преглежда по ЗК. Обади се б и питай. Ако е така, с направлението отиваш ори нея и тя ще ти пусне изследвания. Дано да нямаш Хашимо! И дано бързо откриете причината!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #526 -: януари 17, 2018, 14:11:39 »

Бубе, щитовидните минават по ЗК, може и личната да ти пусне направление май (Маги е по запозната) и да ги занесеш на Яначкова след това. В щерев по ЗК не минават изследвания, поне не и в тяхната лаборатория до колко знам
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #527 -: януари 17, 2018, 14:16:16 »

Аз за Ентелегенция не съм говорила, а за приятелството - точно същото имах предвид.

Тези панталони на Виктория ми харесват, но аз по принцип харесвам такива панталони - широки много или тип чарлстон. Шивачката ми шие само такива гащури, даже сега ме чака нов чифт за проба.

Другите неща - нямам фигура за тях, та не знам. А и толкова пари... nea



Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #528 -: януари 17, 2018, 14:23:32 »

Bube, по ЗК минават само 2 хормона ТСХ и фТ4, другите фТ3, ТАТ и МАТ се заплащат, но като се изследваш е хубаво да пуснеш всичките за яснота и пълна картина.Само с двата по ЗК нищо не се разбира.

Тук вали дъжд и се топи снега.Довечера и утре сутрин ще е за кънки.Аз излизах на кафе с едни познати, къде се забихме не е истина.Уж на центъра, уж кафе, а вътре се пушеше и контингента беше от най-съмнителните.Няма да ми стъпи кракът там втори път!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #529 -: януари 17, 2018, 14:43:52 »

Благодаря, момичета. Аз прегледах ценоразписа на насрочените за изследване хормони, та е поносимо като пари, аз си представях, че ще е нещо много, та затова си мислех дали не може по здравна каса. Иначе вече бях точно при Яначкова, гледа ме на ехограф и каза, че щитовидната е променена, но не се знае дали не ми е била така винаги. Т.е. задължително първо ще пуснем кръв и после ще ми обясни как да процедирам, ако се окаже, че има проблем.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #530 -: януари 17, 2018, 15:32:38 »

Bube, дано всичко да е наред, стискам палци heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #531 -: януари 18, 2018, 09:03:08 »

Добро утро, как сте днес?Тук е особено духовито и така ще е цял ден.Поне е топло и няма лед, че след вчерашния дъжд щеше да е приключение.
Хубав и успешен ден!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #532 -: януари 18, 2018, 09:04:41 »

Добро утро! Coffe

Включвам се тук на ранина да споделя, че червеното зеле по рецепта на Свекърва стана жестоко good Комбинирах го с пилешко на скара, мням.
Правих също така и какаови сладки с пълнеж от фъстъчено масло, за който обича фъстъчено масло да знае, станаха много добри, половината свършиха още снощи.

Свекърва, ако имаш някоя друга интересна рецепта, да не си мълчиш Girl_hide

Виктория Бекъм я харесвам като стил на обличане, не харесвам нейната линия, не харесвам и модата на позиране в стил "начупена тинейджърка", която въведе.


Мдаа, тук вече трети ден ще ни отвее, отделно, че и вали, направо е ....да не си подаваш носът навън....
Гледам през прозореца малките ученици и децата от детските градини, много са мили, екипирани от - до, как се борят с вятъра и дъжда...горкичките sad, но това е животът...
« Последна редакция: януари 18, 2018, 09:06:21 от Marri » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #533 -: януари 18, 2018, 09:18:33 »

Добро утро!
Аз не мога да се захвана с упражненията, че ставам вир-вода, а и на косата днес й е ден за миене. Чакам майстори за пералнята. Снощи казах на мъжо, че това е последен жълт картон. Още един проблем да направи и я фучваме за сметка на нова. beating Ние две години ползвахме една Елекролукс от магазина. Много бях доволна! Моят мъж обаче реши, че нещо му тропала tuktuk и я дадохме на нашите. Сега гледах нови перални - и пак тяхна пералня харесах. Не че Бош е лоша марка, ама... pardon
Снощи слушах какъв дъжд валя и се чудех тази сутрин дали ще може да се стъпи изобщо вън. За моя изненада вън няма поледици и почти не личи, че е валяло. Ама и тук така духа Aviator Поне вече няма мъгла и има хубава гледка Wink
Мечтая за повече време с децата навън!
Бубе, успех с изследванията! Clover
Лек ден на всички smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #534 -: януари 18, 2018, 09:33:40 »

Добро утро  give_rose
Снощи май мернах НИ2 в подлеза на метрото на Орлов мост, просто няма как да съм му сбъркала размера  pardon
Мама е болна, а тоя месец тя е детегледачка  angry Паркирах я днес вкъщи и ѝ казах да се барикадира в нейната стая и да не доближава Мис. Снабдила съм я с лекарства, направих ѝ една пилешка супа снощи и се надявам да се размине леко...Иначе пак ще мислим схеми, може би ще си остана да работя от вкъщи утре...
Тук пък  е заледено и много ветровито също...ужасно  nea
Нашата пералня е някакво китаксо чуди, май Мидеа, доста доволна съм, предвид натоварването ѝ почти всекидневно  pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #535 -: януари 18, 2018, 09:42:57 »

Добро утро!
Али, ние сме с електролукс комбинарана и съм страшно доволна! Много си я харесвам  heart
Фери, дано бързо св оправи майка ти и да не зарази никиго!
Аз само надникнах навън и тук вятъра вилнее, дано поутихне, че трябва да излезем поне за малко, а и не съм сигурна че шефа ще изтърпи цял ден у дома.
Малко да си помрънкам: не знам какво ми става, ама от около 20 дни не мога да се наспя. То кошмари ли не бяха и се оцъклям, спя до 3-4 и после край! Седя и се въртя. Отделно и дребното като се събуди няколко пъти на нощ и почвам да си се дразня сама на лудостта.
« Последна редакция: януари 18, 2018, 09:45:27 от ratatui » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #536 -: януари 18, 2018, 09:44:40 »

Бутро!

Тук е наистина ураган, добре че не е много заледено но и аз щях да се подхлъзна с колата на един баир..

Аз съм ужасно сополива, май уикенда ще отпадне, Зверчо е по-добре но още точи сУполи и кашлюка, та мм не му се рискува да го оставим.

Нашата пералня е комбинирана, и точно на мм вчера разправях че може малко да е шумна и сушилнята да не е като отделна, но вчера изпрах 10кг дрехи, почти двойно в сравнение с обикновенна пералня, пуснах я да суши и по деликатните дрехи оставих на парното, и точно преди лягане всичко беше прибрано по шкафовете.Та хич не се оплаквам от нея!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #537 -: януари 18, 2018, 10:17:57 »

Фери, не си сбъркала, в този район му е квартирата Wink
Мари, всеки, ял това зеле  при нас го харесва, но никой после не го готви crazy Ти си първата рискувала good
Ще ти дам още една рецепта, която НИ2 не отхвърля и е за по- нестандартен вкус.
Пилешко по азиатски /в същото време е и АИП/
- една пеперуда пилешки гърди, изтънени през средата и нарязани на едри късове.
- 2 глави червен кромид, нарязан
- 3-4 скилидки чесън, също нарязан
- джинджифил корен, колкото палец, настърган
- 1 с.л. куркума
- 1ч.л. къри на прах
- 1ч.ч. кокосова сметана или гъсто кокосово мляко
- сол, пипер
- 3-4 лъжици зехтин /аз слагам и малко кокосово масло/
Кромид, чесън и джинджифил се задушават в мазнината, овкусяват се с подправките, за да отпуснат вкусовете, в захлупен тиган. Добавя се месото, обработено с черен пипер и сол, да се запечата в същия съд, без капак. Добавя се кокосовата сметана и всичко къкри до готовност. В последния момент се ръси с нарязан кориандър или магданоз. Сервира се с ориз Басмати.
Ухае /или вони/ на индийска кухня, после ароматът /миризмата/ остават по косата и кожата дълго време, та е добре да се слага кърпа при готвене.
Доволна съм от мама Бош- ка, но реално ползвам две програми - за цветно и за бяло, плюс винаги още едно плакнене с центрофуга. Хич не и трябват другите екстри и чувства. Със сушилнята свиквам само когато има дрехи за скоростно съхнене. Тя също върти една програма - XL памучни, обаче проявява характер и редовно се престарава да ги мота по 3 часа. Филтърът винаги е пълен с оскубани власинки, но видимо все още дрехите не изглеждат захабени. Донесоха ми едни кърпички, които се поставят против мачкане и наелектризиране, има ефект.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #538 -: януари 18, 2018, 10:30:50 »

Благодаря, Свекърва!
Вкъщи сме с особено мнение към индийската кухня, обаче може и да се престраша да я пробвам тази рецепта. Реално само къри не ползвам и сигурно оттам и тази миризма, за която говориш....Но аз отдавна съм се наканила да пробвам някакъв вариант на пиле с къри.
Иначе за зелето, малко е туткаво като се вари в обикновена тенджера и обратно на твоят съвет, доливах вода и го пазих да не загори, но то си е нормално.

Някой спомена, че е гледал филм(доколкото разбрах) по книгата "Хиляди сияйни слънца", учудих се, че има такъв. Аз случайно попаднах на книгата и честно казано ме зашемети....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #539 -: януари 18, 2018, 10:34:06 »

На каква тематика е тази книга?

Моето пиле с кьри е супер. Вече над 10 години го правя, ако те интересува, свиркай. Което ме сети, че отдавна не сьм го правила.
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines