Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:39:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169641 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: януари 16, 2018, 15:13:37 »

Здравейте!

Аз съм по-добре от вчера, но още имам хрема. Днес ходихме на консултация, после останахме малко покрай блока, защото тъкмо напече. Дребният започна да дреме и се прибрахме, че трябваше да яде.

Дано се задържи така снегът, за да попързаляме и Алекс със шейната.  smile

Аз пък вчера купих спанак, но още се чудя какво да го правя. Някакви идеи?

И аз не обичам да се въртя все около котлона, но не заради друго, а защото нямам чак толкова време. Иначе често правя някакви манджички, защото в нас са на почит. Отскоро и супи по-често правя, покрай болните. Гледам да има поне за два дни ядене.

Сериали/филми/новини и в нас е трудно да гледаме от господина. Само да види, че е пуснато нещо различно от музика, започва да повтаря "мага, мага" (маха). tease Снощи се възползвах, че ММ го заведе при свекървата и погледам малко София ден и нощ. Не, че не съм изпуснала 4733 епизода, но пак е нещо. А когато спи си намирам други занимания, като напоследък четенето.

Панди, По средата и аз го гледах няяякога.  smile

Не се сещам да имаме приятели, който са се върнали от чужбина. Не знам, но за да го направиш трябва много добре да се премислят нещата. ММ не един път ми е казвал, че би желал да заминем някъде, но аз не мога да си представя да не живея в България.  nea

Хайде хубав остатък от деня! smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: януари 16, 2018, 15:25:34 »

Да ви кажа - преди 6 месеца и аз така си говорех, но като минават месеците и сме двамата разделени,и като гледам на добитъците колко им е мъчно, и на него колко му е мъчно, и на мен колко ми е мъчно, и започваш да се замисляш.

Далеч съм (аз лично) от идеята, че навън е по- добре. Просто някак си живота е по- уреден и това дето го имаме тук, и му викаме "борба за оцеляване" в някои страни не е точно така.

А за промяната съм на същото мнение. Не може да излезеш извън границата и веднага да започнеш да спазваш всички порядки, а тука - боклука на земята, лайната несъбрани и - няма оправия. Ами има - както го правиш навън, така и тук.

Друг пример са един съученик на ММ и жена му, която пък е сестра на...абе много увъртяно стана хаха, та - те живееха в Бургас. Живееха с много по- големи доходи, отколкото в момента в Англия. Имаха си апартамент и всичко. Но пък едното им детенце има някакъв малък дефект, към който тук изобщо не са се отнасяли адекватно. Съответно в Англия имат много по- реално и нормално отношение, детето е добре, но пък на тях не им е толкова комфортно.

Абе, всичко е много индивидуално...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #497 -: януари 16, 2018, 15:27:00 »

От старите /на моя възраст/ познати само една се върна от Гърция, да си харчи тук парите след пенсиониране на съпруга си грък. Харесва им, но децата им останаха там и често пътуват. Други две приятелки /третата вече е покойница/ имаха намерение да живеят пак след пенсия по 6 месеца в Пловдив. Е, идват максимум за месец и се изнасят, реално там им е средата, децата, внуците...
Имам двама племенници, завършиха магистратура в ЕС - единият в Париж, другият, в Амстердам. Парижанинът не успя да си намери работа след стажа, а не му се искаше да остава иначе. Другият, понеже е ИТ специалист, нямаше проблеми с работата, но тук получи предложение, което му осигуряваше 2 пъти по- висок жизнен стандарт при по- спокоен живот и много командировки, които да съчетава с екскурзии. Двамата сега се чувстват много добре и не биха предприели изнасяне, поне засега.
Интересни са доводите за оставане /или по- точно незаминаване/ на свитата около НИ2. Всички са тук заради зелени карти, които не са спечелили с лотарията, имат американски дипломи и за магистратура. Все са момчета, момичетата се изпожениха за американци още в университета и са здраво заковани с по няколко деца там. Сега, за връщане в Щатите, опцията е да бъдат изпратени от фирма, като командировка или да спечелят /с почти никакъв шанс/ от лотарията. Всеки от тях е правил опити за ЕС, но ги третират като започващи от "О" - примерно в Амстердам заплатата е 2 000Е. Както и да го смятат, тук имат по- висок жизнен стандарт със заплатите, които получават. Могат да живеят в по- хубава квартира в Центъра на София, могат да се хранят навън и да не готвят, пътуват с евтини самолетни билети и намират начини да обикалят света за 20-те дни гарантиран отпуск, могат да си позволят коли /на старо/, даже и могат да заделят средства. Ако предложенията в ЕС ги имаха веднага след завършване, биха отишли, но сега хората от тяхното "чупило" вече са дръпнали с 3-4 години преднина, а тези, с които ще са на изходното ниво са много по- млади и без професионален опит. На мен това ми е доста чудно като схващане, но те, минали един път вече през началото го оценяват като безсмислено връщане назад, крайно глупаво и непрестижно. Малко хем боли, хем сърби... Важно е да отбележа също, че те са несемейни и без деца, тоест хлабаво им е около врата за взимане на сериозни решения и не са натиснати от желаещ изнасяне в чужбина женски фактор smile.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #498 -: януари 16, 2018, 15:57:09 »

Същото беше за Англия - като почасов разхождач на кучета щях да взимам повече пари, отколкото в старата работа като Главен счетоводител.

 lol То си е за рев, ама мен ме разсмя от сърце!

Имам завърнали се не един и двама pardon Типичен пример - братовчед ми, който идва тук на лекции. Той коментираше как за две седмици работа в Англия в МакДоналдс (той е готвач по принцип) взел толкова пари, че не си ги събирал в портмонето, не можел да го прегъне. Работи там с брат си две години някъде. Имаха хубава квартира, договор, всичко на пръв поглед им беше ОК. После каза, че това не е неговият живот и се прибра. Намерил си работа от джобса, без да има връзки или нещо. Коментираше как от 2000 пауда (примерно) паднал на 500 лв стартово lol След два месеца и брат му се прибра. Сега и двамата имат хубава работа. Гледат с насмешка назад. Имаха и двамата сътресения в живота тук. Трябвало им е тази глътка въздух навън, но начинът на живот не го виждат така, както е там.
Имам приятелка, която се завърна от САЩ. Бягството й там беше заради тоталния контрол на родителите й. Върна се, но остана в друг град.
Най-добрият ми приятел остана в Англия заради брат си. Сега са далеч един от друг, та се виждат два-три пъти в годината, та хем му се връща насам, хем го тегли това, че брат му със семейството си са там. pardon
Не знам - при нас в квартала доста хора се завърнаха - и млади, и вече не съвсем.
Имам и приятели, които се правят на ощипани и не искат да се върнат тук. Някак са обидени и тук виждат само лошото, а там само хубавото. Говорят така, че все едно тук промяна няма. Не може да сме толкова черногледи - промяна към по-добро има, не с тези темпове, които искаме, но пак не може да отречем Wink Мери ми хубаво го е казала good
О, вие ми напомнихте пък за друг случай. Съученик на баща ми се изнесе със семейството си от Русе в Казанлък. Дъщеричката им имаше някакъв проблем с кожата и климатът в Казанлък й понесъл много по-добре. Буквално рестартираха живота си в по-малък град и то в шашави години, когато нищо не беше в ред. Семейният фактор е много силен, да good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: януари 16, 2018, 16:20:29 »

Аз не говоря за заплащане, а за начин на живот, за подреденост.Иначе разликата между големия град и малките градове е огромна, както и между северна и южна България.При нас е просто малък ужас.Простакеси с пари и претенции да искаш.Преди не ми правеше толкова впечатление, но от както се роди малката направо ми боде очите, защото моето дете е в една група в градината с техните деца, ще ходи в едно училище с техните и т.н. Отделно тук труда се заплаща по съвсем друг начин и манталитета е ужасен.

Наистина преценете какво искате, с какво бихте се разделили и кое не бихте приели.Вижте вашата си гледна точка.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #500 -: януари 16, 2018, 16:23:08 »

Е, то паралели винаги могат да се правят, особено като опрем до пари...ама нали за това иде реч, не всичко е пари  pardon Аз спокойствието, което горе долу съм осигурила тук, съвместно с ММ де, не бих го заменила само щото минималната заплата на острова е 1300 паунда, ако не греша или нещо такова  pardon
О, сега се сетих, как да нямам такъв познат! Много близък приятел на ММ, мисля че съм ви казвала и друг път за него. С приятелката му бяха заедно преди нас с ММ, завършиха по две специалности в НБУ, мама и тате и на двамата паралии, осигуриха апартамент, коли, всичко...намериха си и хубава работа и айде към Щатите да доучват. И ние с ММ бяхме  Oh my ... Ако ние така имахме всичко, Мис сега щеше да е на 3-4 години, ма тва е друга тема. Та както и да е, мноооого трудно се реализира там, само той, смачкаха го от черен труд, просто не искам да ви обяснявам (нещо подобно на брата на Лоли) и накрая попадна на някакъв работодател, който бил много впечатлен преди години от негов служител, българин, и си намери мястото, ама късмет де  pardon Обаче хич не му хареса там, ожениха се с неговата, ма тя почна да моделства, щото друга алтернатива не намери и общо взето само той изкарваше пари, но беше твърдо решен да си организира нещата и да се прибере, каза че не може да живее в такова общество. И малко преди да се прибере разбрахме, че се е развел и му отмъкнала половината пари като негова законна съпруга, които никак не били малко, та още една причина да намрази Хамериката...и така  pardon Преди Коледа се върна повече от щастлив, че пак си е в Бг и няма да живее сред цитирам зомбита, които мислят само за пари и може когато пожелае да дигне телефона и да отиде на гости у съседите примерно или при приятели  Wink
И те така  Wink
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: януари 16, 2018, 16:35:33 »

и може когато пожелае да дигне телефона и да отиде на гости у съседите примерно или при приятели  Wink

Ей това е основната разлика. ОК е като си израснал там и са те възпитали по този начин, но иначе е супер тегаво.

Моят колега, който също бачка в Амстердам, точно това коментираше - направили РД на едното дете,и вика - гледам, че всички пишат от до на поканата, викам - и ние ще напишем от 2 до 5. В 16:50 всички още играят, ядат, пият...в 17:00 всички на вратата, обличат се да си ходят. И ние викаме, хайде поне на съседа - не си отивай, остани да си допием бирата. А той - не, щом има час, го спазвам, защото очаквам и от моите гости същото pardon Да, това и на мен би ми било тъпо, защото сме свикнали да се събираме с приятели и т.н. И като се замисля реално (визирайки само нас си), в 90% от времето сме си ние четиримата и това е Girl_hide
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #502 -: януари 16, 2018, 16:50:19 »

А той - не, щом има час, го спазвам, защото очаквам и от моите гости същото pardon

Ей за това си говорим, спазване на правила, като има час спазват, като има пешеходна пътека - пресичат на нея, като ака кучето - си чистят след него, като е зона за велосипедисти - там няма пешеходци, и т.н.

Това тук не се случва и то не, защото го няма уредено, а защото ние можем да правим каквото си поискаме, ние сме над правилата crazy Защо да чакаш три светофара за ляв завой като може от лентата за направо да минеш още на първия светофар и да изпревариш всички "балъци" в лентата за ляв, щото твоето време е с приоритет пред тяхното crazy
Защо да не си изхвърлиш битовия боклук в кофата за хартия/пластмаса, като ти е по-близо crazy И още толкова много защо. И най-накрая ЗАЩО тук не е като "навън" shok shok Ами заради всички други защото crazy

Иначе има доста неща, които тук са по-лесно достъпни и това блазни чужденците, харесва им. Но като поостанат, решат да правят бизнес или се сблъскат с нашата администрация, обръщат рязко плочата и почват да се чудят ЗАЩО сме такива lol lol

А това за приятелите не съм много съгласна, че и навън не може да се видите веднага, зависи колко сте си близки и какви бири сте. В това отношения всички южняци сме близки, Северът е друга бира Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #503 -: януари 16, 2018, 21:22:19 »

Добър вечер smile

По-рано не можах, но исках да се изкажа и за диетите и готвенето. Аз, както знаете, съм с малко странен режим и 95%  от нещата, които ям са готвени от мен. Ям шоколад, бисквити и кроасани с масло купени. На ресторант ям много рядко. Аз ако мога цял ден ще се въртя около печката. Много ми е разтоварващо, а и Бамбук не ме закача много, много. Разбира се, понякога и мен ме домързява и ядем филийки с яйце и сирене, но след като съм сготвила се чувствам добре smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: януари 16, 2018, 21:49:27 »

А това за приятелите не съм много съгласна, че и навън не може да се видите веднага, зависи колко сте си близки и какви бири сте. В това отношения всички южняци сме близки, Северът е друга бира Wink

Да разбира се. Имам предвид, че като отидеш навън и си чужденец, по- трудно завръзваш приятелства
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: януари 16, 2018, 22:15:59 »

Еми, халал е когато на животното е четена молитва преди да бъде заклано по съответен мюсюлмански обичай.
И понеже те не ядат свинско, а индийците телешко, в детската градина дават само пилешко.
В смисъл тотално и навсякъде се съобразяват с това Халал да е месото.

Мери ми, не мога да кажа за другаде освен за Мадрид и UK, но и тука това с велосипедистите, чистенето след кучето и тн. е по-скоро изключение отколкото правило и то заради супер много емигранти - поляци/пакита/чернички и тн. В чистите кънтри сайд, където живеят англичани - да, така е. Но Лондон, Бирмингам, Манчестър, Бристол, Лийдс.... Много е далече картинката. nea

А относно приятелствата - е това ми идва на нагорно вече като работата, къщата и колата са уредени. Имам приятели англичани, но те се виждат с мен рядко, защото ме познават от скоро. Имам предвид, че си имат своя живот и обкръжение и аз съм по-скоро притурка. Тоя уикенд не може да се видим, защото са на кръщене на племенницата, другия на юбилей на баба си, после на среща на старите колеги... И ги разибрам, за тях да излязат с мен е нормално 2-3 пъти в годината, е да, ама аз го карам на побъркване с такава честота на контакти.

И да де, това конкретно в моя случай и държава. Но просто ми беше интересно, защото около мен все по-често някой заявява, че обмисля прибиране и така.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: януари 17, 2018, 01:15:38 »

И я още една тема да ви отпера, към светските клюкарки - какво мислите за модната линия на Виктория Бекъм? Че аз за първи път реших да погледна и получих сърцетуп.  Oh my ...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: януари 17, 2018, 08:58:15 »

Добро утро, как сте днес?Аз вчера успях да се наместя в шейната и се пързалях с детето smile Голям кеф беше, накрая се прибрахме двете и пихме топло мляко с мед и какао, идилия!

Чери, хич и не съм гледала модната линия на В. Бекъм.Не ми харесва тази жена, ама и аз не съм много по модата.В Англия май е доста обсъждана и доста интересна и постоянно в светлината на прожекторите.Ние тук си имаме Златки, Светлани и тем подобни гърли  angry И в сравнение с тях В. Бекъм си е направо мис Свят.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: януари 17, 2018, 09:11:23 »

За завърнали се - чичо ми и семейството му живееха в Мадрид и се върнаха. Но това беше преди 10-15г. Те са със средно образование и тук и там работеха едно и също - той охрана, строител, тя - по ресторанти. И съответно там изглеждаше,че им е много добре. Семейството на сестрата на леля ми също бяха там и още си живеят там, въпреки че по време на кризата нямаха работа понякога. Аз винаги съм се чудила защо се върнаха, но от както се върнаха въобще не се виждаме с тях. Сега гледат кози в едно село до Враца и понеже имат животни винаги са заети.
Мисля, че на чичо ми му е дошла в повече носталгията. Та, ето и такъв пример, че само за интелигенция говорите.

Ами аз харесвам дрехите на Виктория Бекъм, но те са си за такъв тип структура. Нина Добрев по едно време често беше с дрехи на Виктория.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #509 -: януари 17, 2018, 09:29:10 »

Морген!
Аз също не следя Виктория, щото и на мен не ми допада...
Панде, много хубав пример  good И ние имаме едни роднини неинтелигенция (по-точно ММ де, ма май вече и аз), врачани, които обаче за Англия заминаха с малко дете, тя не работи, разчита само на социални щото нямат брак, той работи нещо около минималната заплата и им е повече от добре. Толкова добре описват всичко, че по едно време (преди Мис) ММ сериозно се беше размислил да отлитаме и ние  crazy Ама не мерси, причините вече си ги казах  pardon
E кво, в детската яко ги тъпчат само с хормонизирани пилета  nea
Хехе тука даже и през ум не минава на никой да напише краен час на покана, за каквото и да било  pardon
Нещо съм забила с това късно лягане, нямам какво да ви споделя  blush
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines