Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:56:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169601 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: януари 16, 2018, 13:42:47 »

Мале, че сте активни.

Аз се опитвам да съм в Зоната, голям зор от страна на ММ. Много ме кефи, ама моя пуст мързел....
Сутринта правих соленки с котидж и овесени ядки за закуска.

Върнах се на работа, след доста около два месеца, дето пълна седмица не ми се беше събирала и сега като знам, че до лятото няма почивка ми е дооооста сдухано.

Абе нещо ми е актуална темата - я кажете, имате ли познати, които в последно време се връщата да живеят в България и какви доводи дават?


Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: януари 16, 2018, 14:00:46 »

Чери, аз имам приятел в Белгия. Ще се връща, защото не може да си намери работа там, образованието му е военно и го подозират в триста гряха явно хаха.  Но като цяло зависи дали ти е скука. Него му е много скука там, с цялата подреденост и сивота, която той описва. Негово лично мнение де.
Теглиш си плюсове и минуси и решаваш, но парите са водещи, особено ако някой ден имаш деца, поне по мое скромно мнение, както и хубавата среда за тях ( ако има хубави градини, спокойни училища ).
Аз лично бих заминала и не бих се върнала в БГ.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #482 -: януари 16, 2018, 14:10:50 »

Цитат
Абе нещо ми е актуална темата - я кажете, имате ли познати, които в последно време се връщата да живеят в България и какви доводи дават?

Познати не, но нашата фирма пусна кампаня "Мога тук искам там". Целта беше връщане на Българите от чужбина, като им се даваше самолетни билети, relocation package в размер от 5000лв и помагане при намиране на квартира. Естествено и договор за работа ако си одобрен. Успех имаше, не желания, но интереса беше огромен. Спечелихме и награда Effie за тази кампаня.Доводите са различни, но най-вече че benefits package+ заплащане тук в нашия сектор е много по-добър от фирмите в чужбина.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: януари 16, 2018, 14:17:57 »

А аз имам все повече познати, с възможности и бизнес който се махат от тук.Изчезват, заради начина на комуникация в страната, простотията така да го кажа.Аз също бих се махнала ама телето до мен се е заинатило и не мърда.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: януари 16, 2018, 14:19:17 »

Теглиш си плюсове и минуси и решаваш, но парите са водещи, особено ако някой ден имаш деца, поне по мое скромно мнение, както и хубавата среда за тях ( ако има хубави градини, спокойни училища ).
Аз лично бих заминала и не бих се върнала в БГ.
Абе в детските градини сервират Халал....колко да са добри? Ама да де, то Англия не е чужбина генерално. Точно ако имам дете го мислим какво да правим, защото някак не ми се иска да расте само с пакистанци и негри. И да расист съм,  защото живея и работя с тях виждам за какво иде реч. И за това удоволствие да плащам 200 паунда на седмица в градината....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: януари 16, 2018, 14:21:43 »

Ами при вас са пакистанци и негри при нас са екземпляри с неопределен статут на мозъчно развитие.След като се кефят като детето им се бие с друго и го окуражават, прекрасно. И ако можеш да направиш похлупак върху първите години на развитие, то в училище става още по-брутално. Там вече си е джунгла.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: януари 16, 2018, 14:28:28 »

Доводите са различни, но най-вече че benefits package+ заплащане тук в нашия сектор е много по-добър от фирмите в чужбина.

Ако повече фирми бяха като вас, нямаше да има толкова заминали :-( И аз съм доста добре платена за БГ, не отричам изобщо, но просто правя съпоставка - в Холандия, където е мъжО, минималната заплата е 1 800Е. Значи, аз едно време бачках в Дънкин Донатс и примерно бих могла и там да бачкам в Дънкин Донатс за заплата, по- висока от сегашната ми заплата, на престижна длъжност, в престижна компания...Не, че съм се юрнала да заминавам, просто си мисля...

Същото беше за Англия - като почасов разхождач на кучета щях да взимам повече пари, отколкото в старата работа като Главен счетоводител. Важно е - като почасов, без шофьорска книжка. За другото парите бяха доста повече...

Нямам познати - завърнали се. Гледайки начина на живот и коментарите на приятели, които са навън, липсва им тази "свобода", която я има тук - всяка вечер ако те кефи на ресторант, на гости при приятели и т.н. А не - рожден ден от 2 до 5 и в 5 всики са на вратата и чао. Но - манталитет. За сметка на това живееш на по- чисто, по- спокойно, с по- добра система - всякаква pardon

Най- елементарното - носят ти пратка, теб те няма, оставят я на съсед, а на теб ти оставят бележка - пратката ти е на еди-кой-си номер. Жоро като се нанасяше в къщата, която живее, по същото време неговият колега се изнасяше с камион. Съответно съседът веднага отишъл да провери той какъв е, защо е там и тоя камион какво прави - т.е.да не би да краде къщата pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #487 -: януари 16, 2018, 14:34:31 »

 Аз имам 2 примера на близки в Англия и един на такива в Италия, ма предвид къде си сигурно ще ти е по-интересно за първите. Братовчед ми е в Лондон от 7 години вече, но той има късмета да има занаятчийска професия - бижутер е и с пристигането си намери работа. Явно е в скъпарска бижутерия, защото като им видях цените на сватбени пръстени покрай нашата щях да падна. Oh my ... С упоритост и постоянство си е спечелил уважението и доверието на баш шефа и сега доколкото знам той отговаря кого да наемат, кого да уволнят, кого да обучат, кой коя поръчка или елемент да изработи. Обяснявам го всичко това, защото според мен е малко късмет за него- рядко има нещо, което да си правил и учил тук и да отидеш и да е признато там, ако не говорим да смениш офисите, както в примера на Булчето. Та той сега взе английско гражданство и на пролет иска да се връща да си живее в България, казва, че му е омръзнало да живее с чужди хора и да отговаря за чужд бизнес и иска да се пробва тук, явно има и капитала, ама ще видим как ще му понесе и дали ще може да се реадаптира тук. Собственикът му е казал, че ако реши пак да се върне пак ще го вземе, та има и това спокойствие.Друг фактор е, че вече е в графата стар ерген (38) и според мен му се иска да си намери жена, а там не мисля, че има възможност да се среща с такива, които отговарят на условията му, ако търси сред емигрантките, които са необвързани или пък той да отговори на чужди, ако се цели в местните. Wink

 Моята най-добра приятелка и тя е в Лондон, но са във вечна дилема какво да правят - не са учили някакво висше върха на сладоледа тук, педагогика някаква беше.Тя работи в някаква верига фризьорски салони, гаджето й често сменя работите. Хем им е добре, хем май не и сега май се чудят как точно да уредят финансово нещата и да си купят жилище, за да си се върнат. Тя казва, че ако е учила за фризьорка със сигурност е щяла да остане там, но сега е по-скоро помощен персонал и не се чувства на мястото си. Един вид не е мечтала цял живот да мие коси и да сервира кафета, та и тях ще ги видим.  smile
« Последна редакция: януари 16, 2018, 14:36:20 от addicted_to_u » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: януари 16, 2018, 14:43:18 »

Абе в детските градини сервират Халал....колко да са добри? Ама да де, то Англия не е чужбина генерално. Точно ако имам дете го мислим какво да правим, защото някак не ми се иска да расте само с пакистанци и негри. И да расист съм,  защото живея и работя с тях виждам за какво иде реч. И за това удоволствие да плащам 200 паунда на седмица в градината....
и аз съм расист. В този случай един голям минус за мястото на което живееш.
кво е халал?

п.с  за съжаление и с Маги съм съгласна. задънена улица...
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #489 -: януари 16, 2018, 14:44:33 »

Привет  Sunshine

Докарах се до някъде с щанда yahoo yahoo Сега остава след 10 дни като отидем и да има щанд lol lol

Не знам за такива, които се връщат. Но знам, че днес закарах на летището най-добрият приятел на ММ, с когото са израснали от деца  cray Още един наш набор отлетя. От курса ни в университета също доста са в чужбина. И ако просто не беше средата, която имам, сигурно и аз бих емигрирала, защото нивото тук не е особено високо. Да дам и друг пример, майки/бащи пресичат с малки деца на 10-15 м. от пешеходна пътека, децата порастват и почват да пресичат където им хареса. Сори, ама това ми е пълно безумие girl_impossible girl_impossible Примери още много мога да дам... От друга страна нещата се подобряват, но с много бааааааааавни темпове.

И някак си като започнат да обясняват как "навън" има ред, а тук сме "Жунгла", ми е туууу мъч. Ами нали редът идва от спазването на правилата, нали и тук има правила, ами спазвайте ги. Ами не щем, щото еди кой си е тарикат, аз да не съм по-прост  crazy crazy Е, какво да кажеш. Всички искат да дойде някой с магическа пръчка и тук да стане Едем като "навън". Ама да стане от раз, без усилия и най-добре да не са лични усилия... Е това няма кой чужденец да го проумее как почти всеки българин живее с мисълта, че държавата му дължи нещо lol lol Ох, не искам да се отплесвам. Чери, за да се върнеш трябва да имаш цел/мотив/желание или друг силен вътрешен стимул, защото тук минусите на там са много и то все в човешкия фактор (управляващ и народ) girl_wink

3 нови отговора... пускам smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: януари 16, 2018, 14:50:57 »

Ох аз забравих имам един завърнал се от Англия и заминал пак за там след 2 години.Не му понесе тукашния начин на живот.Истината е, че лесно се свиква на хубавото, а носталгията по родния дом те дърпа и в главата ти има едни мили спомени дето не са точно такива като си дойдеш тук.А да правиш бизнес в България е просто ужасно.малките фирми са натоварени с много бюрократщина и данъци, постоянно се измисля нещо ново, постоянно се прави така, че да загинат.

Че прочетох Мери и се сетих.Снощи сме на пързалката и масово бяха бащи с деца.И единия вика на другия само ние ли сме балъците от нашия вход дошли с децата тук?И след 5 минути прибра детето, че се чувства прецакан.Та ей така е за всичко.Няма да изчистим пред блока, то балъците ще го направят, няма да паркирам където трябва балъците го правят.И така мога да продължавам до утре!А мен това ме побърква.Аз обичам да се спазват правилата, толкова съм праволинейна, че дори не мога да измисля адекватна лъжа за нещо дребно!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #491 -: януари 16, 2018, 14:57:02 »

Интересна тема подванахте smile
Аз нямам много познати в чужбина...всичките ми набори са тук или учиха и се върнаха, много малко състуденти и съученици имам трайно заминали, може би на пръстите на едната ми ръка. Някак всички се наместиха тук по аутсорсите и са си повече от добре, та за какво да заминават?!
Иначе не мсиля, че има държава, където всичко да е ОК, за да бягаме като дявол от тамян от Родината...някак се нагаждаш според ситуацията, претегляш плюс/минус и толкова  pardon И аз мисля, че няма да е все така...колелото се върти и все някога слънце ще изгрее и на нашата улица, не искам да вярвам, че винаги ще е зле, оптимист съм и съм убедена в противното  Wink Таааа ако имате взможност/работа съм с две ръце ЗА да си дойдете по-близо до хората, които ви обичат (за мен това е основен мотив да съм тук).
Познати нямам, но знам за познати на познати, чужденци, които зарязват всичко и идват тук, на спокойствие, и се кефят на балканския ни манталитет, който ние толкова плюем  pardon
А, да, какво е Халал?!
Нов отговор...
 Offtopic Половин час се борих със служебния комп, изведнъж реши да се рестартира  huhhuh.gif Добре че знам разни магийки от ММ  Girl_hide
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: януари 16, 2018, 14:58:08 »

.Истината е, че лесно се свиква на хубавото, а носталгията по родния дом те дърпа и в главата ти има едни мили спомени дето не са точно такива като си дойдеш тук.

Абсолютно вярно! good
Плюс, че вече си "извън обхват" какво се случва в страната(не мисля, че е достатъчно споделеното от роднини и приятели) и оттам ти се губи реалната преценка. А това дали има върнали се, изобщо не е критерий, защото всеки си има своите аргументи, а също и своите успехи и разочарования и на двете места.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: януари 16, 2018, 15:01:50 »

Добър ден!
Маги, дано скорооткриеш какво става. И мен нещо ЩЖ.ме мъчи напоследък и май е време да се занеса до лабораторията и да спра да се неглижирам.
Много трудни за спазване ми се виждат АИП, ама може би някой ден ще.се наканя да опитам.
Свекърва и аз я четох тази рецепта за квас и може да я пробвам.
Искам да отгледам квас, искам да знам че съм успяла да го опазя жив и да опитам домашен хляб с квас. А и открих, че Ники налита само на домашен хляб, купешкия бива размятан, домашния чака да го извадя от хлебопекарната и скимти да му дам. Не че яде много хляб де.
Адиктед, ако се остави кваса за дълго с брашното не би трябвало да има кисела жилка. Има си различни техники, ако е седял само няколко часа тогава киселее.
Чери, пред сложна дилема сте. Всяка от двете възможности има и плюсове и минуси. Напоследък се чудя дали навън нямаше да ни е по-добре /вуйчо ми само идва и се бие в гърдите колко му е добре в Германия/, обаче не мога да си представя да сме далече от нашите, от приятелите, от всичко познато...
Прочетох булче и допълвам: Имам братовчедка, която реши че САЩ е най-великата държава и няма да се прибере тук. Беше много добре- преподаваше английски в едно училище и не помня още какво работеше, но си загуби разрешителните за пребиваване, събра се с отрепки /негри, щото и аз съм расистка/, сега чисти луксозни каравани ореди да си ги получат собствениците и къщи. Има дете негър и едва свързват двата края, ама да живее в Маями.
« Последна редакция: януари 16, 2018, 15:14:09 от ratatui » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #494 -: януари 16, 2018, 15:05:43 »

Само да ви кажа че 30% от хората в нашата фирма са чужденци, и около 90% от тях са релокирани тук. Повечето са от Южна Европа, но имаме и доста от Нордиците, Холандия, Белгия, Полша и пр. Нещата от тяхна гледна точка изглеждат съвсем различно.Те виждат доста плюсове тук, канят и препоръчват приятелите си тук, абе интегрират се. Ама нале и аз съм в един кюп с тях, не сте виждали вие Балканската Северна Корея, та за това ви е толкова черно тук. Аз имах възможност да остана в САЩ и категорично отказах, въпреки че там щях да се чувствам във свои води, понзавам културата и езика перфектно, не ме взимаха никога за имигрант понеже нямам акцент, но не, не съм учила за да работя това което се предлагаше там
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines