Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:13:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 170134 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #450 -: януари 15, 2018, 17:16:16 »

Скай, ако колежката е на по- високо ниво, нормално е колегата да каже на нея, а тя- на теб. А може и изобщо колегата мъж нищо да не знае и да не го интересува, или да не иска да говори с този или онзи. Щом не е само към теб така, не се притеснявай, темерути се човекът.
Рат правих квас, но не за хляб, а за една рецепта за главоболие. Много лесно го направих - 2 филийки хляб с квас, 5-6 лъжици пълнозърнесто брашно, хладка вода да стане на каша и чаках 3 дни, докато почнат да се образуват мехурчета, после го замесих на меко брашно. Така става и за хляб.
Тук разни пренавити йога жени правят хляб, мога да попитам, срещам ги в парка. Освен това вече е започнала подготовката за Житния режим, който тази година е от 05.02, ама те се разтоварват още от 28- ми. Чудя се как да си сменя пътя, направо се депресирам от здравословието им.  Wink А, един път ми бяха дали и гъба да развъждам с гаранция, че жива ще отида до Св. Петър... Бързо ми омръзна да я сменям всеки ден и сега сигурно ще ходя умряла при Всевишния, ама на, пусти мързел blush
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #451 -: януари 15, 2018, 17:19:26 »

Фери, официално сезоните са 2 на Дървото. Аз даже бях останала с впечатление за 3и, ама съм се объркала. Мисля на 1ви края беше с Междусъюзническата война или някоя друга от тия (ще излъжа, омотавам ги тези просто), а вторият с атентата в св. Неделя. Понеже знам, че в книгите май се стига до Народната република или до 89-та пак ще излъжа аз очаквах с наследниците на рода да има продължение. Сега като започна наново ми направи впечатление, че има разказвач от рода, ма не помня да е ставало ясно кой е той, та знае ли се... то тогава ТВ7 фалира и дали е имало план за следващ сезон така и не се чу smile
 
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: януари 15, 2018, 17:23:02 »

Скай, ако колежката е на по- високо ниво, нормално е колегата да каже на нея, а тя- на теб.

Цъ, точно обратното е. То ние знаем, че си е такъв. Той даже добро утро не казва на всички...И да - не е само към мен, но е към няколко човека в офиса, което според мен си е на личностна основа. А мен много ме дразни това. В крайна сметка сме се събрали нам си колкУ маймуни в тоя офис да работим...

Иначе с колежката те са си семейни приятели...Аз отидох да се жалвам на HR-ката, защото единият ден таА колежка ми се обажда с някакъв тон да ми иска обяснение защо еди какво си. Обяснявам и като човек защо. Тя продължава да ми държи тон. Питам я - защо ми говориш така? Мълчание...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #453 -: януари 15, 2018, 17:25:48 »

Тук разни пренавити йога жени правят хляб, мога да попитам, срещам ги в парка. Освен това вече е започнала подготовката за Житния режим, който тази година е от 05.02, ама те се разтоварват още от 28- ми. Чудя се как да си сменя пътя, направо се депресирам от здравословието им.  Wink А, един път ми бяха дали и гъба да развъждам с гаранция, че жива ще отида до Св. Петър... Бързо ми омръзна да я сменям всеки ден и сега сигурно ще ходя умряла при Всевишния, ама на, пусти мързел blush

Умрях lol lol lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #454 -: януари 15, 2018, 17:31:27 »

Скай, обаче така като те чета наистина ми се струва пренавиване при теб, не че реално няма проблем, има и то е комуникацията, но вчера чух нещо много интересно " Ние хората не сме съвршенни, ще станем като се научим да комуникираме". Ей ме, и аз се дразнех на колежката че се държи малоумно последните 2 месеца, а тя била бременна.


Цитат
А, един път ми бяха дали и гъба да развъждам с гаранция, че жива ще отида до Св. Петър... Бързо ми омръзна да я сменям всеки ден и сега сигурно ще ходя умряла при Всевишния, ама на, пусти мързел blush

Кефирерната ли? и аз я уморих набързо  lol
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: януари 15, 2018, 17:44:33 »

Ами да, най- вероятно се "пренавивам" в някакъв момент, защото вече всичко излиза от рамките на нормалното и на "добрият тон". В крайна сметка - не може да ни държат сметка защо нещо не е свършено, а като кажеш - защото Х не идва да го обсъдим, всичко да приключва.

Заради същият господин, който ми отложи едно обучение преди празниците, шефката ми писа "гневни" (това е леко изказване) мейли да ме храни защо съм се отнасяла толкова снизходително към тези обучения, как не било колегиално да не кажа нова дата за обичението, как можело такова нещо. И като казах - не го отлагам по собствено желание, ми каза само - ми ОК. Еми да...ОК е да те хранят заради други хора и после да не се "извинят"...и още много подобни с тоЗ младеж.

Ма няма драма де, той ще ни изгони всичките дето не го кефим и ще си пребъде още много години във фирмата
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #456 -: януари 15, 2018, 19:15:04 »

Хехе, петилетката на Булче я знаем Wink
Разказвач имаше и преди - (пра)правнукът на Асен Вълчанов (героят на Йосиф Сърчаджиев), пра(внук) на Йордан. Филмът е само по отделни мотиви от романа. Бях чела интервю със Зарев.
Аз в живота много се дразня на личности като героите на Моню Монев. Много трудно се работи или живее около такива. Затова пък на екран точно тези образи ме привличат и си обяснявам що за странни птици са.
Скай, последното изречение описва много точно подход на мой бивш колега. Няма такова друго подлизурско същество. Шефката му се кефеше, че беше същата зодии като мъжа й и си мислеше, че така едва ли не му чете мислите. Уж всички клиенти бяха важни, а когато намерихме нов клиент, оня тюфлек отказваше да го обслужва, защото не печелел достатъчна комисионна от него. Да не говорим как извърташе думи.
Фани, тая квас татко я описва като много блудкаво гадна напитка bad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: януари 16, 2018, 08:53:17 »

Добро утро smile ние вчера бяхме на пързалката, голям кеф.Моника се накефи, майки и тя.Няма нищо, че позамръзнахме smile

Скай
, що не си намериш нещо друго.Не чакайте той да ви изгони, взимайте о време решения.Няма да се промени нищо във фирмата, щом до момента, няма някаква индикация към по-добро.

Кефирената гъба и аз я уморих  pardon квас не се и мъча да правя.Сега нали съм безглутенова пък съвсем.Онзи ден правих фалшив ориз от карфиол, вчера фалшиво шкембе от кладница.Направо се чудя какво да си готвя  huhhuh.gif

Хубав и усмихнат ден на всички, ние имаме бая сняг и довечера сме пак на пързалката!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #458 -: януари 16, 2018, 09:13:54 »

Маги за теб специялно, супер вкусно е smile

Овчарски пай с карфиол

1.250 карфиол
600гр телешка кайма
1 глава лук ситно нарязана
2 скилидки чесън
1 връзка магданоз
Сол и черен пипер на вкус

Каймата се омесва с лука, магданоза, чесъна,  сол и черен пипер ( аз добавям и едно яйце но го няма в оригиналната рецепта)  и се постила равномерно в тавата  върху хартия за печене.  Карфиола се сварява и пасира като пюре и се овкусява. Изсипва се върху каймата и се пече за 45 минути на 180 градуса.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #459 -: януари 16, 2018, 09:39:23 »

Понеже скоро си яла карфиол, предлагам ти праз с кайма и тиквички с кайма, пилешко със сини сливи, телешко, свинско или пуешко като гювеч с моркови, пащърнак и глава целина, някакво месо яхния с много кромид, гъби и чесън, риба с гарнитура от суров /маринован в сол и лимон/червен кромид, месо със спанак, и любимото на цялото семейство червено зеле с ябълки и карамфил.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #460 -: януари 16, 2018, 09:50:45 »

Морген!
Мис вече две сутрини става към 8:30 и е супер да си изпия кафето насаме с мислите си и да имам време малко да подредя преди да изляза за рабпта, тая сутрин даже ѝ врътнах набързо един обяд на мамина златна  Wink
И в наше село има много сняг, вчера ММ пързалял Мис, голям кеф  heart Днес пак smile
Скай, аз също бих се оглеждала за нещо друг, ако е чак толкова непоносимо положението  smile Безглутеновата може ли млечни и яйца (простете невежеството ми)? Ако може, аз миналата вечер правих нещо като вритата с червени чушки, ама в тава, бе все едно чушки бюрек, ма не панирани с кашкавал отгоре...не знам как да го обясня, ма това ме осени понеже ММ е фен на червените чушки.
Паят на Булче звучи супер  good
Как са болните? Звяр? Мимето?
Айде целувкен  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: януари 16, 2018, 10:05:28 »

Благодаря за рецептите и идеите, ще се възползвам.Важното ми е да е лесно преносимо до работа, че и за там си готвя.Въобще излязоха ми едни изследвания и се поуплаших, ще пускам и още да видя къде е разковничето и минавам сериозно на безглутен, защото хич не ми е ОК положението.Ба си и щитовидната жлеза, разказа ми играта.

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: януари 16, 2018, 10:14:55 »

Привет! smile

Свекърва, дай повече информация за това червено зеле с карамфил и ябълка..., много ми се е прияло под някаква форма.
Хубави идеи давате, аз съм нещо с изчерпан репертоар и на тема "нищо не ми се яде", лошото е, че децата са на тема "нищо не ми харесва"....

Маги, щитовидната жлеза да не работи добре си е много сериозен проблем...дано имаш добър ендокринолог...


Който не гледа турски сериали и "Анатомията на Грей" си е добре с българските хахахах .
Аз съвсем бегло загледах "Дървото на живота", още не мога да приема същите актьори от "Откраднат живот в новите им роли...
Стоят Алексиев изобщо не го харесвам на екран, в сцена не съм го гледала и нямам мнение.
« Последна редакция: януари 16, 2018, 10:22:09 от Marri » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: януари 16, 2018, 10:18:09 »

Ба си и щитовидната жлеза, разказа ми играта.

Говори ми...вече колко години откакто и открихме проблема. Аз не знам за глутена, ама си имам проблем с разни храни. Има едни според мен добри режими, за такива проблеми. Една приятелка ме покани в едни групи. И рецепти има там много, и информация. Само дето аз не мога да си готвя в момента по никакъв начин, а 2 месеца трябва стриктно да спазваш режима, без никакво отклонение.

Единственото, което направих, за да пробвам е да си купя пробиотик и омега 3-6-9. Там имаше кои са подходящи и доста добри. ПРизнавам си - с пробиотика почти не съм имала проблем със стомаха, дори и с храни, от които ми се вдигаха ужасни киселини, а много обичам.

Само да не забравя и ще ти кажа кои бяха групите/книгите/ала-бала
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #464 -: януари 16, 2018, 10:21:30 »

Добро утро!
Вчера де що сняг имаше кокона и едно момченце от тяхната група го обраха. Ръкавиците, горният клин, якето бяха доволно подгизнали. Вчера беше с нови розови ботуши. Е, вечерта се чудех какъв им е оригиналният цвят, защото вкъщи беше внесена толкова кал, че прасе да се зарови. girl_impossible
Днес изпече слънце. danceg Само младежът да ми даде малко време и се приготвям за разходка.
Вчера наизвадих машината, подготвих се за шев и кройка и не си намерих едни обточващи ленти, които купих. tuktuk Тикнах ги някъде преди Коледа и сега ги издирвам. Пък и сериали нямаше нещо ново за гледане... Свърших си други неща, не е като без хич.
Сега намерих Скъпи наследници и мисля да го пробвам днес. Wink
Мари, говори ми! Моето ящно дете ми се цупи на готвеното. Фери, това с чушките е супер идея. Аз мразя да панирам, че става всичко в пръски. Предпочитам в тава върху хартия за печене.
Ох, много е страшно да ти се спи и да не знаеш как да заспиш tease Най-после се кротна!
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines