Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 18:33:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 170070 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #330 -: януари 12, 2018, 08:46:51 »

Добро утро!
Снощи голяма говорилня е станало. Сега ще ме карате да ровя из кошчето, ако нещо е имало допълнително като клюка girl_haha blum
Мери ми, за жилище да ти кажа - ние теглихме кредит, малък (на фона на останалите), ипотечен. Беше ужасно! Такъв стрес брахме, докато не свикнахме с мисълта. Просто до този момент никога не сме имали нищо на изплащане - нито телефон, нито телевизор, нито кредитна карта. После нещата си дойдоха на мястото и приехме мисълта. С падането на лихвите и преговорите с банката след около месец може да се похваля, че 1/3 от кредита си е заминал като време. А сякаш беше вчера! girl_impossible Мисълта ми е, че наем не се изплаща. Хубаво е човек да има заделени пари и да не разчита само на кредит за 25-30 години, защото тогава ще му се наложи да прави компромис. Ние компромис с местоположение, етаж, квадратура не правим! nea Състоянието при нас беше късмет, но винаги може да се направи ремонт в последствие. За кредита ние определихме сума, която да е по силите ни. Отделно, когато преценим и можем, правим извънредни вноски директно по главница. Така отпадат част от лихвите, а няма и такса за преразглеждане. Не че накрая ще сме на печалба от банката. Печалбата е съвсем друга - твое жилище, удобство, спокойствие и тн.
За децата - ние рано бяхме осъзнали какво искаме. Не стана бързо, но пак до 30 години с две деца мисля е ОК в нашия случай. Кумовете и кумците ни са интересни гледни точки, а сме горе-долу на едни години. Кумът ни беше готов за бебе. Кумата - не. Имат дете, но тя така и не прие с удоволствие грижата за едно малко човече. Не че не си обича детето! Гледа го някак между другото като се почне с нежеланието да го кърми, разхожда и разни такива уж дреболии. Разликата в тези възгледи сякаш ни отдалечи една от друга. Дано някой ден, ако имат второ, да изпита малко повече радост. При кумците е друго. Кумицата каза, че й трябва време за стъпката бебе. Тя се утвърждава на работа, има планове за ремонт в жилището и тн. Кумецът е сякаш готов за тази крачка, но я изчаква. Това си е решение и на двамата. good И май когато човек не е готов, по-добре да намери първо себе си.
Що се отнася до подходящото време - може никога да няма такова, да. Осъзнатото майчинство е такова, при което има лек страх дали ще се справиш, дали ще успееш да отгледаш достоен човек. Това сякаш е лампата - готов/а съм за бебе. Wink

Ще стане, де ще ходи, само да е една идея по-спящо от Моника!
lol Ей това много ме развесели тази сутрин! И аз казвам - ще стане Wink

После пак ще намина Coffe
Лек ден на всички!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: януари 12, 2018, 08:59:43 »

Добро утро, аз снощи излизах по женски и беше голяма веселба.Говорихме за всичко и изпускахме темата за децата.Много добре си починах, наприказвах и заредих.Обичам такива вечери.
Днес имам да довършвам едни чертежи, ще излизам по обед, продължавам да си издирвам хубави кубинки или нещо по-грубо, не искам ботуши имам си.Обмислям кой да калесвам събота или неделя да идва с мен до МОЛ-а, че тук в Плевен той е на края на града и не обичам да ходя сама там smile И сега в главата ми се върти маршрут до личния с колата, защото трябва да отида да си взема направление и ще стане, неволята учи.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #332 -: януари 12, 2018, 09:16:47 »

Днес една мама на трима празнува един от трите си най-важни дни в годината! Честито и още по-много да празнувате!
Снощи и аз се наспах, ама то било много хубаво да се наспи човек.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #333 -: януари 12, 2018, 09:28:00 »

Да е честито на Мари и семейството им! Много добра идея е, че Сами хваща половинките, така няма да е единствен с друг РД, а и Симеон вероятно ще е по- снизходителен, че Елиза му е взела датата good
Мамка му, ето още една причина човек да се насилва и да е в крак с футбола и актуалните сериали - речта от снощи на полския Доналд  funnytooth diablo
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #334 -: януари 12, 2018, 09:37:59 »

Леле май съм изпуснала и аз  pardon
Морген иначе!
Честито на мамата на трима  give_rose
Мери ми, аз също бях втрещена как така ще взимате жилище без кредит...поне потребителски? Браво! Ама не отлагайте много и едното и другото, че той животът си тече и няма и да се усетите...
На едни съседи на нашите синът към 35+ реши, че ще си купува жилище и се събра с някакво момиче, та взеха и двамата по един апартамент и ги съединиха, единият си е писал 20 години да го изплаща, другият 30  Oh my ... На мен ето това ми идва прекалено и закъсняло...ма живи и здрави да са, да си ги изплатят smile
Мис продължава да си подобрява рекорда по ранно ставане  angry ММ твърди, че се  е усетила, че не ме вижда сутрин и става за да я нагушкам  heart Иначе няма Мама, само тата  Girl_hide
Наде, вчера не те отразих, извинявай  give_rose И според мен не чакай на бюрото, пускай връзки и действай  good И не се ядосвай, всяко зло за добро smile
Колкото и да мисля, не мога да се сетя някоя да си е рязала косата късо скоро...камо ли пък цели три  pardon
Тая седмица овършах репортите на цели 3 държави освен мойта  girl_impossible Много болни и отсъстващи има  nea Ма да си седят вкъщи, да не лепна нещо по-добре, пък аз ще им върша работата  blum
Маги, завиждам за женската вечер, аз с мойте ултра супер заети приятелки (всичките са без деца) все не мога да се организирам...Аз правя някакви схеми, баби, жертвам си времето с детето, те все са заети...ми идват ми в повече и се отказах да се пъна засега  nea
Сещам се за една съфорумка, дето няколко пъти сме си говорили, че от сегашна гледна точка би предпочела да е родила по-рано, не да се развява нагоре-надолу Wink Аз не съжалявам, не си представям да бях родила на 22-23, но ако с ММ по-рано имахме възможността и спокойствието, че има къде да живеем и можем да си го позволим, може би и по-рано щяхме да свършим тая работа и Мис щеше да е номер две, не едно  pardon
Айде стига философстване, целувкен  heart
Нов отговор...пускам  smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #335 -: януари 12, 2018, 09:45:52 »

Добро утро!

Тая 3-дневна работна седмица ми дойде в повече честно... сряда бегом след работа на лекар... снощи отново след работа на лекар... хубавата новина е че са му чисти гърдите но го следим стриктно, вчера потвърдиха че е нова инфекция. Отново евала правя на лекарите в белодробна, обстоен преглед без нито една стотинка да ни вземат, а отношението е просто един път, мили, учтиви.

Мари Честит рожден ден на Сами! Да е жив и здрав и да е будно дете!

svekarva да ти се върна на препоръките на Мерито, вашето качество на живот е далеч по различно било от нашето, и проблемите сякаш тогава са били по-малко около зачеването. Има един супер тъп филм, казва се Idiocracy, https://www.youtube.com/watch?v=XZde5VDAA8U, това е моето мнение по въпроса, чакането не винаги е в полза

Относно кредитите, ние взехме за 10г, ей го преполовихме го почти, взехме кредит по силите ни, направихме компромис с квартала, но с качеството не и сме доволни. Но го взехме в най-подходящия момент когато цените бяха най-ниски.

Заемам се с работа... че имам 17 страници договор да пиша, ама най-вероятно ще се разсейвам с вас  girl_impossible

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: януари 12, 2018, 09:48:33 »

Здравейте!

Честит празник, Мари!

Миме, както ти е удобно :)така или иначе един ден ще го будиш за училище, сега не е нужно, ако не ти пречи.  Просто на нас с мм не ни се стои до 1ч и затова го будя, за дазапи към 11-11-30. Сега още спи. По едно време го будеха в 8:30, но сега е много мрачно и на мен не ми се става преди 8:30, за да направя закуска. След обед ми беше супер да имам два часа поне спокойствие,но свикнах с един час. Той също свикна и започна сам да се буди. На мен ми е жал да го будя, заради мен lol  lol

Фери, за мен ли става дума?  Че май и с теб сме си говорили. Аз със сигурност исках по-рано (нищо че тук постоянно пишех, че не бързам), но първо си губих времето с докторантурата, а след това трябваше да да мине една година, в която да нямам проблеми с улцерозния колит. Но така ми било писано, благодарна съм за прекрасното си дете.
Което отивам да събудя, че се отплеснах.

Хубав ден

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #337 -: януари 12, 2018, 10:05:09 »

Да, Панде, за теб Wink Ама исках ти да си го кажеш  blum Верно ти е прекрасно детето  give_rose Изобщо като ви чета как ги БУДИТЕ не мога да си представя Мис да спи толкова, че да я будя  crazy Колкото аз обичам да спя, толкова тя не обича  pardon
Булче, значи не водите вече Звяр в 1ДКК? Ние се отписахме от там...малко в повече ми дойдоха пакети и тн  nea
Кое му е компромисното на квартала, супер си е  good И метрото ви е до д...то и магазини има и достъпът до центъра е бърз, мургавите братя са изолирани в един блок и не създават проблеми, детски градини и училища в близост...малко парк липсва, но има градинки smile Ако на нас ни се налагаше да взимаме жилище, сигурно там щеше да е, близо до мама и тате, да не избягат lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #338 -: януари 12, 2018, 10:11:48 »

Фери водим си го и там, в сряда бяхме там, но вчера се влоши и искахме потвърждение от пулмолог за дробчетата че наистина са чисти. Мен ми е все тая за цените в 1дкк, малкия има допълнително здравно, даже не се налага по ЗК да го преглеждат, възтонвявам си всичко. Няма по-адекватна болница или алтернатива за момента от тях. Здравето са пълна пародия, ония ден една колежка искаха да ги вкарват в болница във ВИП стая с доплащане с пневомния, в белодробна и 1дкк пулмолозите се изсмяха, никакви хрипове нищо.

Мммм за мен квартала е доста проблемен, но има и плюсовете които ти си изборила, а и е без задръствания. Мога само да отблежа че има огормна разлика в контингента на съседи тук и в Младост, докато в Младост около нас живееха предимно образовани хора, с професии, тук са шивачки и продавачки (нищо лично към тях), но нивото на интелигентност е доста ниско, отразява се с това че мъжете им и те пият водка Флирт от пластмасови бутилки пред блока и пикаят в храстите и бичат тежка чалка от служебните си бусчета... Слава богу че в нашия блок съседите са готини, но ние сме в нов блок, панелджиите са доста зле




Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: януари 12, 2018, 10:16:24 »

На едни съседи на нашите синът към 35+ реши, че ще си купува жилище и се събра с някакво момиче, та взеха и двамата по един апартамент и ги съединиха, единият си е писал 20 години да го изплаща, другият 30  Oh my ... На мен ето това ми идва прекалено и закъсняло...ма живи и здрави да са, да си ги изплатят smile

Всичко си е строго индивидуално и за всеки. Ние сега изплащаме 2 ипотечни pardon За тй единия е тука, а другия на майната си. Но откакто се помним имаме нещо за изплащане - я перанля, я телевизор, я потребителски, та не сме чак толкова стресирани от плащането на кредити.

А едни наши познати, сега ще си изплатят първо колата (която не е за безобразно много пари) и чак тогава ще предприемат стъпката да си купуват жилище...може би. Те са на по 37 pardon Тях обаче много ги притеснява идеята да дължат пари на банката. Така, че да, отстрани не изглежда нормално, но всеки си прилича на себе си
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: януари 12, 2018, 10:28:59 »

И мен това с колата преди дома, ми изглежда неразумно, ама всеки си решава.

Миме, ами от 8 до 11-12 вечерта, чета, вечерям, чатя си, виждам се с мъж ми, гледам филми. Та все едно поне тогава сме както преди детето- свободни.

еее Свекс, пак пусна мухата за три младенеца и зачезна. Един следобед да ме няма и изпуснах клюката.

Булче, и аз не ви харесвам квартала. Само метрото му ми се види плюс. А за младост се заблуждаваш отчасти- като живяла в два Младостки района и имаща впечатление и от Мл 4, покрай мои роднини, смея да твърдя че без чашките пред блока, всичката друга простотия е налична и уви, понякога не зависи от професията, а от мястото от което идват или просто от липсата на акъл и култура ( и възпитание ). Та не си загубила много- в Мл 1А и Мл 4, положението е към трагика. diablo diablo diablo

П.с - видях кошчето- Хора, за Бога, такива неща се питат само на лично! Инак де отиде анонимността тук... shok
« Последна редакция: януари 12, 2018, 10:32:28 от emmmmmy » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #341 -: януари 12, 2018, 10:32:43 »

Права си Скай, просто въпросният много отдавна е на заплата, с която можеше да си позволи, но си му беше по-добре при мама и тате  pardon Какти и да е, наистина, всеки си прилича на себе си  good
Ммммм и на Мис сега ще ѝ направят допълнително здравно от работата на ММ, но още не знам какво ще покрива...иначе мен ме подразниха, че в последния момент рязко смениха цени, начин на работа и тн...но отдавна се обясняваха неофициално, че ще се местят, та на нас ни е еднакво като разстояние, и за това ми е все тая...Преместих я главно, за да сме всичките при един, понеже ни е съседка педиатърката и ще я ползваме главно за административни нужди  pardon Ако недай Боже се наложи, них я завела пак в 1ДКК де  good
Нямам такива наблюдения за съкварталците ви  huhhuh.gif Ма може би си права, на нашите блокът също е относително нов и по-интелигентно населен, та може би затова  pardon Иначе вярвам, че навсякъде има такива индивиди, във всички квартали, просто тук явно са ти се набили повече на очи Wink
Ние не сме изплащали нищо...чак миналата година ни се наложи да вземем за изолацията, но почти е изплатен за една година и няма база за сравнение с ипотечен, та и нас малко ни плаши мисълта, но като имаме възможност бих си вложила парите в друго недвижимо имущество и щем не щем ще опрем до банка рано или късно  pardon  
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: януари 12, 2018, 10:38:17 »

Всичко зависи от съседите на който ще попаднеш.Ние живеехме на квартира в Гео Милев.Много го харесвам този квартал, бяхме срещу хореографското училище, стар блок, тухлен със страхотни съседи.Много внимателни, поздравяват, говорят, откликват да помогнат.В Младост работех едно лято в Младост 4 във Фантастико.Виждала съм всякакви изроди, но и свестни хора.Образованието не е фактор, възпитанието и личната култура е.Имам такива примери с образовани хора, че м не мерси, ще пасувам.Там вече глупостта е на друго ниво smile

Миме, аз не мога да си причиня на себе си това късно заспиване.Просто след 11 часа съм неадекватна.А и кога да си кажем 5 приказки с Мерал? Не, само като се сетя за среднощните изпълнения и ми става зле, та режим, лягане да спи по час и будене, иначе аз съм като бита, а тя се превъзбужда и става майката си трака.

Заеми сме теглили 2 до момента все потребителски.Сега лихвата на ипотечния е много добра може да се договори на 3,5-3,25 което е супер.И може да се намери нещо наистина хубаво за добри пари.А на кой, кога ще му дойде на главата всичко е относително!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #343 -: януари 12, 2018, 10:42:21 »

Фери, тя се усеща, че някой става, следователно идва време за игра Wink И при нас дребният от месец взе да се събужда сутрин при най-малкото шушване от страна на баща си.
Миме, ти си знаеш най-добре Wink, но по думите ти не мога да сравнявам Алекс с Моника, която Маги си описва като неспяща от самото начало pardon И под събуждане не разбирам влизане с духов оркестър в стаята. С малко галене, гушване, тихо говорене детето си се събужда, когато е наспано. Ти още имаш друго мнение, че си в майчинство, а не по 8-9 часа на работа да ти гръмне главата. Wink Като финал на мнението ми по темата  - представяте ли си що за енергия бълва кокона в будно състояние, че да спи по 3 часа следобед tease

Скай, те ако до 37 са били на квартира, половин жилище са изплатили като стой та гледай Wink Въобще за приоритет жилище имам чувство, че е и до възпитание някак. Имаме приятели, които години наред бяха на общежитие, сега са на общинско жилище, което харесват и ремонтираха. Май даже не се и напъват да го купят, ако им се отвори такава възможност. huhhuh.gif В същото време на гол тумбак обиколиха де що чужбина видяха shok Дъщеря им я дундуриха доста време без работа, защото тя настояваше за докторантура в чужбина. Не че е лошо - успя да го направи, ама като си видиш общия хал е някак странно отстрани.

Вчера захванах пак Дървото на живота. Ей, доста неща си припомних! Пак ме заплени! Обаче малкият така муча до мен - му-му, му-му, girl_impossible Слушалките в ушите, звукът на макс и пак мислите не успях да си чуя, камо ли сериал. Та днес ще гледам (евентуално) като му се придреме.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: януари 12, 2018, 10:48:19 »

Като чета, че децата заспиват към 22ч - 23ч - 01ч и по-скоро си мисля кога имате време. Мамин сладък в 20:00ч е в леглото. Заспива към 20:30 - 21:00ч. Седим в спалнята от 20:00ч, за да се успокой и да премине на режим спане. Ако го оставя в хола след като вечеря се превъзбужда и няма заспиване. През деня спи само веднъж за 1:30ч или 2ч. Все си намирам какво да свърша след като заспи smile

Мари, честит празник! Да ви е живо и здраво момчето!

Днес мисля от рано да сготвя, като бабите - стават рано и първо слагат яденето  blum
И аз нещо изпуснах от снощи, хем бях на линия  pleasantry
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines