Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 04:03:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 170091 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: януари 11, 2018, 10:46:44 »

Привет! smile
Аз съм в друга часова зона, но понеже съм от 5ч на крак,мога и аз да кажа "Добър ден"  girl_wink

Булче, лоша работа....толкова скоро бяхте в болница и сега пак е болен sad, съчувствам ти give_rose

Миме, естествено, че 2-3 часа са си ок като сън, даже са мечтата на всяка майка girl_haha, но ако става в 7ч, ще спи от 12 до 15ч и ще си ляга в 20-21 ч...иначе трудна работа....
Уж децата се настройват към режима на родителите..., аз все на ранобудни деца случих. Още като беше само Симеон, си ставаше в 7ч, спеше от 12 до 14ч и си лягаше в 20ч. Сега като са три, Елиза(голям късмет!) си ляга в 19ч, Сами в 19:30 и заспива около 20ч, Симеон в 20ч и само да помирише възглавница и е заспал, всички стават 6-6:30, Елиза спи, когато може, долу горе два пъти по 1 час, Сами 1-2 часа, но си ляга в 11 и става към 13ч. Естествено винаги се разминават с Елиза. pardon


Наде, съчувствам ти, извънредно неприятна история..... sad

И аз си мислех скоро за Марта...., ако ни четеш, пиши два реда good

Али, ангажиментът на човек, като време, както и професионалните му знания и умения, никак не са евтини. Тук например(въпреки че не е като в България, човешкият труд е най-скъпото нещо), всяко занимание, в което има професионална помощ от човек е в пъти по-скъпо, отколкото друго, където се оправяш сам. Поради тази причина, най-евтино от заниманията, които правиш извън вкъщи(изключвам бягането например или заниманията на такива публични уреди) е фитнеса. Всичко останало е от скъпо, по-скъпо.Ето например, за да отида на гимнастика за възстановяване след раждането, 8 посещения по 1 час, в зала с още минимум 4 човека, ми струва 240 франка или около 205 евро.

Аз пък днес имам вдъхновение и декорирам торта, сън не съм спала хаххаха
« Последна редакция: януари 11, 2018, 10:50:41 от Marri » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #286 -: януари 11, 2018, 10:52:55 »

Привети! Чета ви редовно, но ябълковото ми телефонно чудо прояви характер и зимата навън не работи, съответно забърсах някакво налично по шкафовете самсунг такова, което като цяло не е лошо... обаче е мега досадно за писане и вече няколко пъти отказа да постне напиасани отговори, та вече съм пас.... Днес съм се добрала до компютър и за това ви пиша, Ратче, добре съм smile

Изгледах си най-сетне Orange is the new black. Сега съм на втори епизод от The Crown. Мен ме мързи да свалям торенти, ама срамота е вече това мойто, ще трябва да се наканя. Да живее Netflix, върви на онзи телефон, от който ви се оплаках smile

Май нямам нужда от Handmaid`s Tale точно сега, когато съм на прага на първата година майчинство. Хем ми се връща на работа, хем знам, че семейството ми има нужда от мен сега. Луда работа...  crazy crazy crazy Пък и този малкият е абсолютен цицоман. Да си спи при мама на извора на млякото (макар и според мен да е почти пресъхнал вече) му е най-любимо. Като ми прикипи тотално ще го пратя за няколко дни да спи с баща си, обаче за сега ми е жал... Вие кога и как ги отучихте от това нощно кърмене?

Мари, чакам с нетърпение да видя тортата и Елиза вече е почти на 6м smile Голяма мома!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: януари 11, 2018, 11:16:02 »

Киви, май всички втори(особено ако първият път кърменето е било неуспешно) деца, най-вече момченца, са така.
И при нас имаше драма, но като забременях ...нямаше как. Пробвах го първият път на година и половина, но не беше готов, вторият опит на година и десет месеца беше успешен, без драми, за две нощи и вече и не питаше, само ми изброяваше вече какво може да яде, та няма да пие повече мляко.
Очаквах да ме приклещи да му сервирам нощна закуска в леглото, но се размина. tease
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: януари 11, 2018, 11:34:43 »

Киви, дано скоро ябълката реши да работи на студено Wink Иначе Моника на година и десет месеца, точно като Сами на Мари.Пробвах я по-рано, но беше неуспешно и на година и десет без драми, с говорене и обясняване всичко се получи за три вечери, като обясняваше, че тя вече е голяма, не е бебе и няма да сучи.В началото нощем искаше мляко(айрян с бисквита вътре), но след време и това отказа.

Миме, понеже Моника ми заспива изключително трудно и късно, още от малка и създадох режим.Сутрин ставане най-късно в 8, хич и не ми е трудно и жално да я събудя, като знам в 12 вечерта как тича из апартамента, а аз съм парцал!Лягане на обяд в 13 часа и спи 2 часа ни минутка повече.Ако заспи по-късно се буди най-късно в 16 часа, дори това да значи сън от 30 минути.Вечер към 22 я слагам в леглото, преди това просто няма смисъл пробвала съм.Четем приказки, гушкаме се и т.н. и около 23 е заспала.Е ако има като снощните изпълнения-баща и и пусна филм и тя го гледа до 23 часа и после до 24 не заспа, то аз днес аз съм с главоболие и не мога да работя почти!И дори и да съм в къщи, не обичам такива изпълнения, защото се чувствам като парцал и не съм добра майка.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #289 -: януари 11, 2018, 11:41:47 »

Киви, при нас мина много неусетно, бяха ѝ останали само нощните и за заспиване, ама се будеше на два часа....та се бях настроила за голяма драма, но доста приятно ме изненада Мис. Обяснявах ѝ се доста, че е голяма и тн, не казвам, че ме е разбрала, но според мен помогна  pardon Няколко вечери давах шише вместо кърма, после сама започна да не го иска, нощно време предлагах вода/биба. Мина неусетно, както казах, въпреки че и тя си беше цицоманка  Wink Последното ѝ кърмене е било точно на 1,2 години. Още нещо - бях си казала, че нищо не е на всяка цена, ако много плачеше и не го приемаше добре, щях да изчакам още smile Успех!
Али, аз също мисля като Мари, че човешкият фактор трябва да се цени повече. За фитнес само ако плащаш ОК, ма ако искаш и инструктор или групови занимания с някой, който е отделил време и пари за да се развие е нормално примерно зумбата да скъпа или аеробика и тн  smile Не е вярно, че трябва само зала, хубаво е да има и удобни постелки, гирички, топки и тн  Wink В този ред на мисли съм съгласна да плащам за да ходя на нещо такова повече отколкото простона фитнес, при положение че и вкъщи имам велоергометър примерно  pardon
Миме, и Мис кърти по 2 часа средно, ма вечер няма значение кога и колко е спала, пак е фън, таааа не е показателно това  smile СУтрин става рано (тази сутрин преди 7  angry ), после през деня спи веднъж и вечерта е ураган  girl_impossible
Леле Мари, кога стана на половин годинка това сладко момиченце  heart
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #290 -: януари 11, 2018, 11:47:40 »

 Привет!
 
 Аз снощи до 1 и 30 четох, събудих се сутринта в 7 и до 9 се блещих, после съм заспала за час. blush Миме, като казахме и двете четене, мисля, че имам на Джоджо Мойс Корабът с булките и Един+Един. Ако искаш мога да те добавя и в група за сваляне на книги във Фейсбук, аз всичко от там си свалям. Пускат много и различни книги, ако нямаш някакви съображения и не искаш да теглиш...smile

 Като цяло не е проблемът само цените, масово в училище децата нищо не правят по физическо. Аз до 7 клас не знаех какво е да се преоблечеш със спортно облекло. После в 8ми любимата ми учителка ни научи и първата година ни взе страха, но аз съм от тия дето норматив никога не можех да покрия, колкото и да се стараех, та ми беше много демотивиращо. После вече като й имахме уважение можеше само да се облечем и да симулираме, че правим нещо, а понякога сме я молили да учим в съблекалните за друг предмет. От 10 класа във випуска все ни казваше, че нашият сме най-мързеливи, ама най-хубави и умни, та си ни обичаше. Министерството като вкара 2 задължителни допълнителни на седмица ни уредиха карти в Тотал спорт, а ние вместо да се възползваме, се чекирахме и седяхме да учим в съблекалните, защото в тоя ден все едно нямаш време да научиш, а другите учители не се интересуваха много, че по програма не си имал време да се подготвиш. После същото се повтори и в университета, вяснеш се 5 пъти да имаш присъствията и чао. Та как да ми харесва като не съм научена на спорт, нямам култура... Мисля си, че и сега да ида в английската пак същото ще заваря, храната вече е по-гадна и децата трупат. Та отнесох се, ама се изказах.

 HBO-то е затормозяващо малко, тежък е самият сайт, но някъде си има секция сериали, подсекция сезони и т.н. Аз в безплатния си месец изгледах ГОТ.  Wink

 Наде, стискам палци всичко да е наред, че аз имам гаден опит с тия малоумници в Бюрото по труда. Дано си гледат нещата и да успееш да вземеш максималното от тях.  good

 Ние днес сме на кино, ама ММ ще мине да види една приятелка в болница първо, че е една година по-голяма от мен, а от стрес се докара до критично състояние не знам точно какво спукана аорта ли какво, та добре че се откъснах от стресиращия си период без големи поражения и аз, че двете сме един дол дренки стреснати.

 Дано болните оздравяват бързо. Толкова от мен.

 Хубав ден!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #291 -: януари 11, 2018, 12:03:07 »

О, напълно съм съгласна с вас за цената на труда! Само където тук пак пирамидата е катурната и учител/лекар работи за по-малко пари от сервитьорка от немай къде (не по призвание). Същото е със заниманията - фитнесът на места по-скъп от групови или индивидуални занимания с треньор crazy
Хехе, по този повод, снощи мъжът от двойката обясняваше как му се наложило да спре с бус, за да товари и разтоварва и запушил една pleasantry кака. Оная вместо да отиде и да попита/помоли да излезе, взела да се заяжда. Накрая почти фалцетно подскочила с: Ти знаеш ли коя съм аз? Дръжте се funnytooth Била хостесата на Планета funnytooth Измислените герои на нашето съвремие Wink
Наде, много жалко, че нямаше кой да оцени труда ти, че да ходиш в болничен да помагаш, да те е грижа, да събираш ученици и тн. sad Как да се мотивира човек в такъв случай! Дано скоро имаш светлинка в тунела good
Да, и аз будех дребната, докато бях в майчинство. Сутрин 8-8:30 ставаше. Обяд към 12:30 и в 13 ч в леглото. Тя спеше по много, но след 16:30 пак я събуждах, че можеше да откара до вечерта. Сега следобед става към 15:30. От край време ляга в 21 часа, приказка и време за тишина. Ако ще и след час да заспи, но къщата трябва да утихне. Рядко й позволяваме да остане до по-късно, като снощи например, за да види за малко гостите. Е, не всичко на всяка цена good Имало е периоди, които ми се струваха безкрайни, а сега като погледна - били са за месец-два.

Малеее, размазах се с тия упражнения на Руми tease Хем се чувствам изтощена, хем доволна, хем тръткава, хем пък мотивирана girl_haha
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #292 -: януари 11, 2018, 12:05:39 »

Много е тежък този грип и явно много прилепчив. Почти не съм чула да минава без антибиотик, но пък и в първите дни имаме навик да не "си уважаваме болестта", да останем вкъщи, да пием течности и витамини и най- важното, да не заразяваме други. НИ2 ползва болнични чак от 6- тия ден, а вероятно е могъл да избегне да стане бактериална инфекцията и да го чукне на слабото място pardon. Сега неговата М. е с бронхит, заразила е баба си, а тя е с диабет и има проблеми с бъбреците и в момента е в болница.
Интересно ми е дали някой си е слагал противогрипна ваксина и дали има ефект. Ние тази година за първи път всички /и майка ми/ сме без crazy
Миме, грях ми на душата, ама първата работа на доктора ще е да го прати на рентген и да изпише антибиотик и да има, и да няма нужда. Докато пък чака за преглед, като нищо да си лепне и по- стойностно заболяване, та и аз не зная вече кое е по- добре. blush
Сега, аз доста рязко се изказах за сериала, но не отчитам, че това е само първи сезон. Предполагам, че ще доразвият тезата, че децата не са самоцел, просто да ги имаш, защото така е редно, а носиш огромна отговорност за тях. Лееко се загатва и че за зачеването е нужна любов и съгласие от двамата родители, не само качествена сперма и работещи ячници. Има интересни мисли, по- точно ново разбиране на стари истини и човешки опит. Е, доста назидателно казани и в дълги монолози, при положение, че разговорите са с точно определени изречения и теми, но явно само така може да бъде привлечено вниманието на младия потребител. Всичките 10 епизода, макар да показват връщане назад, тоест днешното време, би трябвало да обясняват как се стига до революция, как се прави и какви цели се поставят. До края на епизода само натрупват невъзможност да се живее по този начин. Доста примитивно и опростено, само в една плоскост /продължаването на човешкия род/, ама пък може да го доразвият.
Панди, за мен този има по- голяма стойност - страхотна актьорска игра и режисура. Няма и фантастични анимационни ефекти и препратки към митология или наука, само са се лепнали за Библията като естествено дават секстантски прочит.
Хехе, абсолютно честно, една дума за филма не съм прочела, сега разбирам, че има книга. Всичко е мое и неповлияно от никого мнение.
Гледах една серия на Виктория, от тези исторически филми винаги има какво да научиш. good Малко ми идва в повече, защото в момента тече и сериал за Екатерина Велика, та ще взема да реша пак да съм жена Wink. Тъкмо взе да ми се изяснява и харесва "социалния пол".
Наде, твоето е временна нетрудоспособност, само за определен период. Гадно е, още повече при теб съвпада и с физически проблем. На мен направо ми идеше да ревна когато НИ2 попадна в твоето положение, плюс и че нямаше право на БТ. Хич и не се надявай те да ти намерят работа. Пускай връзки на всякакви нива - роднински, приятелски, съученици, форумски, бивши колеги и дано имаш късмет good heart
Аз, когато съм оставала без работа си снижавах изискванията и приемах често и по- нископлатена и нямаща общо с досегашния ми опит позиция, защото изпитвах ужас да нямам лични доходи, стаж, осигуровки и оставане вкъщи. Младите рядко го разбират така и си правят съвсем други сметки, та не мисли, че си те давам за пример. В малък град сигурно е още по- трудно. Всичко минава, не се забравя, но пък винаги има утре good.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #293 -: януари 11, 2018, 12:48:40 »

Ооо Миме, и мм едвам го накарах да иде на лекар, а не е като да няма къде, в двора имаме денонощна клиника и работят с нашето допълнително здравно, та една вечер го напъдих там и 1 час преглед му правили  lol та изгони го, да го чуят, много силно удариха тоя сезон болестите, ама не сме и имали дълъг скован студ, миналата година беше друга бира, по това време бяхме заринати със сняг.

Една година съм слагала противогрипна и бях супер болна, обаче ей ги в Англия нямат такива бумове от грип и болести, ама слагат ваксини повече от нас

Наде, много е тъпо, бързо гледай да се ориентираш и не чакай на БТ, послушай свекърва, знам че искаш да се развиваш в областа ти, но може да има и друг начин да си в тази област

Свекс, Виктория първите епизоди са много мудни, но става интересна, целта е да я покаже в друга светлина, народа я помни като дърта, дебела строга жена, Викториянския период е известен като период на високи семейни морали, каквато тя не е била в младежките си години, макър че аз все още не мога да смеля брака и с първия и братовчед... но те така са се женили, после що били луди. С майка ми се смеехме че добре че взеха по красиви жени последните принцове та им се разкрасиха децата.  Във Виктория обаче актьорската игра е много стабилна също, продукцията е много добра, същата която направи Downton Abbey (Абатсвото Даутнтън).

И пак да задъвча слугините ( знам че станахме досадни хахах) книгата е писана в 80те както казах, с въздигането на доста християнски групи с доста екстермиски послания, та фокуса е бил друг, и все пак е книга не може да обхване всичко. Книгата се фокусирала върху мислите на Офред, а не толкова около самия плот. Самата писателка не е очаквала такъв интерес. Аз следя Мейдей групата във фейсбук и там се пускат страхотни анализи, чакам само книгата да излезне електронно и да я прочета.

Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #294 -: януари 11, 2018, 13:03:39 »

Плана ми е кабинет. И на частно. Таргетиране във фейса. И дано някой узрял дойде. Аз реално за момента само с уста мога да работя хахаха...с ръце тц.
От тия нови сериали нито един не съм гледала. А уж време бол. Пуснете ми на лично някоя книга електронна. Зачетох Уве, стила ми е друг...чета от ред да мине като няма интересно по тв. Пък дано се и вдъхновя да отстрелям моя бестселър.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #295 -: януари 11, 2018, 13:13:52 »

Наде, давай го това във Фейса да го разпространяваме good.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: януари 11, 2018, 13:37:12 »

Плана ми е кабинет. И на частно. Таргетиране във фейса. И дано някой узрял дойде. Аз реално за момента само с уста мога да работя хахаха...с ръце тц.
От тия нови сериали нито един не съм гледала. А уж време бол. Пуснете ми на лично някоя книга електронна. Зачетох Уве, стила ми е друг...чета от ред да мине като няма интересно по тв. Пък дано се и вдъхновя да отстрелям моя бестселър.
Увето не съм го чела, щото някак не очаквам да ми хареса на четене. Но филмът много добре ми дойде.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #297 -: януари 11, 2018, 14:26:43 »

Привет  Sunshine Sunshine

Като чета за млади хора и такива ужасни неща, все си казвам, че трябва да си намаля нивото на стрес  huhhuh.gif Ама уви нещо хич не ми се получава nea nea nea Girl_hide

Болните да оздравяват бързо, тази години всички щамове са много упорити.

Сериали нямам постоянност, за да гледам. За спорт - същата работа. Хем си бях решила да си отделям време за спорт и за себе си, за хобита, нъцки huhhuh.gif Така че на Ина, а сега и на Али, много им се радвам. Преди години ходих 5 от 7 дни на някакъв спорт, а по едно време тичах в парка здраво всяка вечер. Обаче от лятото на 2016 никаква ме няма, лежа си на стари лаври.

Седя и си размишлявам върху служебния ми омагьосан кръг, с ММ също се чудим дали има смисъл да отлагаме още децата, за да имаме парички за обиколки (събота и неделя рядко си оставаме вкъщи и не сме на път), уж спестяваме за апартамент (амбициозно сме решили да се пробваме без кредит от банка). Много ми е объркано в момента, дори не мога да кажа със сигурност кое пред кое предпочитам.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #298 -: януари 11, 2018, 14:54:10 »

Мери Ми, аз от личен опит да кажа, апартамент с кредит за 10г +бебе. За мен това е оптималния вариянт. И не защото кариери, пари не се правят и с бебе, напротив и с тях става, но от страха от проточването в бебеправенто.Понякога отнема 1 месец, понякога година, понякога повече, а времето загубено в размисли дали сега, утре или след 10г е загубено време. Да не говорим че мен ме рестартира като човек времето прекарано в майчинство, много хубаво си починах, едно безвремие прекарано в слънчеви разходки и спокойствие, макар и за 1 г.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #299 -: януари 11, 2018, 15:04:00 »

На нас не ни се е налагало да купуваме дом, но пък правихме много сериозен ремонт, който сигурно толкова глътна...та далеч не всичко е наред и никога няма да бъде, нито сме толкова успешни колкото би ни се искало, но винаги бих предпочела да се борим с живота поне трима Цветкови smile Според мен всяко едно нещо, не само бебе, колкото повече го отлагаш във времето, толкова по-трудно се случва, дано да имате късмета да ви се получат бързо нещата, но винаги го има вариантът, който Булче описа  smile Още един плюс е, че имаме млади баби, в моя случай и прабаба, която също влиза в употреба жива и здрава Wink
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines