Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:22:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169607 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #270 -: януари 10, 2018, 16:29:59 »

Свекс, очтайващ е, но отваря и очите. Според мен трябва да има обратния ефект върху размножаването, че нещата не отиват на добре и да се туткаме и кариери да правим също не е добре.
Поне на мен, а и доколкото познавам снаха си и оттам борчески настроените американки, на мъжете им е спукана работата.  pardon  Е те ви ги думите на Клинтънката - най- голямото престъпление е една жена да не помогне на друга жена blush По- скоро филмът призовава на бунт в защита правата на жената, отколкото към каквото и да е друго. Границата между нормалност и лудост е много тънка и в тази тема, дано никой не го сметне като задължително условие, и дано никой не се вживее толкова дълбоко. Не зная, много объркани послания, възможност да си го нагласиш така, че да пасне на твоите разбирания и в крайна сметка налудничаво оптимистичен край на първи сезон. Не отричам блестящата игра на актьорите, отлична сценография , превъзходна музика на абсолютно скучен и неутрален, но силно въздействащ фон и цветове. Сериалът не е за всеки, вероятно или ще се хареса  много, или - никак, без средно положение. Лично аз не бих го гледала втори път, не тръпна да има втори сезон, не го препоръчвам на романтични, деликатни и чувствителни натури и на хора без твърдо собствено мнение за ролята и значението на жената в съвременния живот. Wink
Поне има хубави мъже LAUGHTER
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #271 -: януари 10, 2018, 17:12:23 »

Разбирам и твоята гледна точка, така е, призовава да не позволяваме живота да си тече около нас и да не взимаме никакво присъствие в протести, но в същото време трябва да повишим качеството на живот защото размножаването ще стане само мечта, но имай предвид че е писана книгата 80те, но сериала е много повлиян от стъпването на Тръмп. Ти го изгледа май а? хахах Иначе да, или се харесва или ми казват че е супер муден. Има и филм с Фей Дънауей от 90те, а книгата излезна и на български вече, казват че там има доста интересни откъси които ще видим въ втория сезон.Самата книга е част от задължителните четива в доста държави по света в училищата.
Втори сезон се снима в момента в Канада, април месец ще е премиерата. Самата писателка на книгата работи върху сценарий-а така че ще е отново качествена историята, щом се говори че жената на Командира ще носи дрехи "като" за бременни, и ще покажат жените в колониите.

Но наистина не е за бременни, родили скоро или наистина чувствителни души, много е тежък да го гледаш като майка!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #272 -: януари 10, 2018, 17:25:56 »

Заинтригувахте ме с тоя сериал  Wink Май ще се тегли довечера  good А дали го има някъде на стрийм директно?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #273 -: януари 10, 2018, 17:28:39 »

Заинтригувахте ме с тоя сериал  Wink Май ще се тегли довечера  good А дали го има някъде на стрийм директно?

ако имаш HBO GO можеш да го гледаш там. Иначе в замундата го има  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #274 -: януари 10, 2018, 18:09:55 »

Да, личи, че филмът е топъл- топъл - розови шапки и протестни плакати, разгулен и безсмислен живот във висшите нива, пренебрежително отношение към жените, лъжливи действия за опазване на околната среда, но всичко е твърде повърхностно, без дълбочина pardon, като се разчита предимно на скандални разкрития и публично линчуване.
Причината за настъпилото безплодие не е ясна или аз поне не я разбрах, а гледах внимателно. И не е като хората да не искат деца заради кариера, а по- скоро поради стремеж да има изкуствен подбор. Проблемът е много стар, още от Стария Завет - когато една жена не може да роди, това прави слугинята. Макар да е уж под Божия Взор, както казват и в сериала, точно по тези причини възникват вечните войни /мюсюлманите са наши братовчеди, с общ баща сме, но едната майка е слугиня и изгонена в пустинята заедно с детето си от другата майка/ според Библията.
Има нещо, което ме дразни и ме кара да се чувствам като манипулирана от аматьори, даже като принудена да се съглася, защото така или иначе мнението ми е без значение, ама пък и трябва да го направя и даже да покажа колко съм щастлива  pardon Нещо като членуване в пионерскатка организация и Комсомола. blum
Хехе, изгълтах ги сериите, вярно е. Сега ще погледна антиписмото на европейските артистки /Катрин Деньов ми е льбимка/, че нещо изоставам.
https://offnews.bg/kultura/katrin-deniov-zashtiti-pravoto-na-mazhete-da-svaliat-zhenite-672654.html
Слаба работа   трябва да търся в чужди сайтове sad
« Последна редакция: януари 10, 2018, 18:27:16 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: януари 11, 2018, 09:11:25 »

Добро утро от мен.Интересно звучи сериала, но от направения анонс от вас двете си давам сметка, че няма да ми хареса.

Днес тук е облачно и мрачно и май ще вали, аз по обед ще се разходя да си харесам кубинки, че много искам да си взема!
Хубав ден!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #276 -: януари 11, 2018, 09:22:26 »

Морген!
Снощи теглих прислужницата, ама ми се доспа и не остана време за гледане, дано тази вечер Мис е благосклонна да заспи по-рано дасе възползвам smile
Алекс на Мимето дали оздравя?  huhhuh.gif
Звяр как е?
Други болни не се сещам, ма дано сте добре всички  give_rose
Маги, аз почти цяла зима откарвам с кубинки, много харесвам и са ми удобни smile Дано харесаш нещо  good
Мда, Али скъпи са вече и фитнес залите и всякакви такива занимания...единственото евтино, на което ходех са народните танци, бяха 10 лв на месец, ма сигурно вече и тях са ги вдигнали  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: януари 11, 2018, 09:25:46 »

Фери и Моника заспа снощи късно, много късно, а аз се сдобих отново с главоболие.С това нейно спане ще погина!Ще докладвам за кубинките след обед.

Миме, как е Алекс, появи се да ни кажеш как сте?

Булче
, как я звяр?

Моята карта за народни танци е 25 лв тук в Плевен, ама аз плаща на час, защото веднъж отида, веднъж не.Знам ли какво ще ми се случи утре?!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: януари 11, 2018, 09:29:59 »

Здравейте smile

Този сериал .... По ако ГоТ бих гледала  pardon

Фери, и народните танци са скъпи. Братовчедка ми е ходила в Казанлък като ученичка 12 години безплатно, а сега тук май даваше 8 или 10лв за посещение. Направо и се къса сърцето, тя е малко стисната. Но каза, че все пак това е най-евтино.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #279 -: януари 11, 2018, 09:51:33 »

Добро утро!

Звяр е зле, снощи вдигна температура, водихме го на лекар, сополи има. Но днес кашля много, та ще ходим до белодробна довечера да го чуят, вкъщи е с баба си, че аз след толкова остъствия имам един тон работа, а сърцето ми се къса че не съм до него sad

Маги, според мен ще ти хареса този сериал, но ще те ядоса, ще го приемеш лично.

аз имам мултиспорт карта безплатна, ама даже не знам къде ми е, не ми е отворена даже...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: януари 11, 2018, 09:59:48 »

А чак да ме ядоса, аз вече съм над нещата.Вярно е, че се боря с безплодието по един или друг начин, но съм видяла различни хора и различни гледни точки.По-скоро би ме изнервило това да си под някакъв вид режим, да ти казват кое как да правиш.Аз това не мога да понеса, макар и да обичам правилата, всичко си има граници.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #281 -: януари 11, 2018, 10:19:43 »

Панде, там дето аз ходех (Ансамбъл Средец) 100% е по-евтино, ако иска да провери smile
И ние имаме тука някакви карти/отстъпки, ма само веднъж ходих в един фитнес дето имаме отстъпка, но редовната цена е около 15-20 лв за тренировка  crazy Ма то сега няма и как, след работа търча да си видя наследството  pardon Както казах оптималното дето сега съм намерила като вариант са домашните тренировки и ми е добре Wink
Оф миличкото Зверче, дано му се размине по-леко този път  sad
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: януари 11, 2018, 10:22:02 »

Здравейте!

Алекс е по-добре. Още кашля, но по-малко. Важното е, че няма температура.  Днес ще звъня на личната да питам дали да продължавам антибиотика.
Имам си обаче болен мъж - телец. И не иска да отиде да го прегледат този човек, и това е.  Очаквам и мен да ме гътне, съмнявам се да ме подмине.

И Алекс заспива късно. Снощи в 1ч. angry ММ едва ли не ме обвинява, че следобед спи до късно и затова вечер ляга късно. Е, аз какво да направя? За него било много да спи по 2-3 часа през деня, а за мен е нормално, при условие, че спи по веднъж. Голяма драма...  pardon

Тази седмица тук е мрачно и мъгливо и заради мъглата ме е страх да извеждам Алекс. По-добре да вали сняг, за да се поизчисти на хоризонта.

Сериали не съм гледала последно от Отчаяни съпруги, докато си бременеех. А имаме и всички НВО-та и филмови канали. За какво плащаме пълен пакет се чудя. Не намирам време, пък и нали ТВ не гледаме от музиката на младия господин.  pardon Вчера дори осъзнах, че нещо, което ми липсва от '' предишния''  ми живот е да си слушам любимите песни, защото после изпадам в едни състояния и няма да съм адекватна да си гледам детето, хаха.  heart  tease

Нещо ми е дошла музата за книги и не мога да спра. Нямам търпение да продължа, да разбера какво се случва по-натам. Затова гледам в свободното си време, докато Алекс спи, да си чета.  smile
Захванала съм се и да пиша в темата ни.

Друго, друго какво се сещам, че сте обсъждали....
На Спа или където и да е и ние нямаме желание да ходим без Алекс, не е само ММ. На мен ми е хубаво с детето и няма да ми е спокойно без него. Но това сме ние.  pardon Докато се кърмим няма как и на баби да го оставя за по-дълго.

Аз продължавам да съм си разсеяна и до ден днешен. ММ ми се чуди и смее колко съм отнесена. tease

Булче, да се оправя бързо Звяр. Голяма мъка е да ти е болно детенцето.  huhhuh.gif

Хайде целувки и от мен!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #283 -: януари 11, 2018, 10:32:09 »

Добро утро!
Снощи имахме гости (пак) и този път стояхме до 2 часа. Това ни е трето гости за 5 дни и съм леко star Изкарахме си хубаво! Гледахме сватбата им от септември 2016 г. Това беше сватба, която пропуснах заради тъп вирус. 24 часа изкарах на легло, а после нищо ми нямаше. ММ се наложи да ходи сам и на него му беше криво. Сега двойката чакат бебе, та май ни беше последно събиране преди голямото събитие.
Тази сутрин бях супер недоспала, кокона ми вдигна кръвното, майка закъсня с 15 минути, реших да полегна отново, обаче дребният се скъса да мучи и мрънка. Въобще всички се постараха girl_haha Искам да пропусна днешния ден, ама не можеее pardon Пих едно кафе, ще си направя упражненията и по обяд ще се замъкна в Лидл на разходка.
Вчера ме запалихте в погледнах HBO GO. Сега има един месец безплатно, обаче не мога да видя какви сериали/филми мога да гледам към момента от там. Ако на някой му се занимава - да драсне два реда smile Този сериал, за който говорите, да разбирам ли, че е на тема тип тоталния контрол със забременяване и раждане, както беше скандалът в Полша?
Относно  pleasantry извънкласните занимания за мен е леко безумно да е толкова скъпо нещо, за което не се изисква някаква кой знае каква инвестиция. Например за танци и аеробика (плюс всичките й варианти) е нужно читава зала и инструктор. Не са милиони pardon Фитнес уредите са скъпи, ама не ядат зоб като конете, че цените на картите да са такива crazy Все повече виждам възрастни хора на уредите в парка - ей така за раздвижване good Вместо обаче да привлекат хората в залите, имам чувство, че се чудят как да ги изгонят. Пък после защо сме заленяли и тийновете са доволно затлъстели.
Миме, и при нас следобедния сън беше по 3- 3,5 часа (сега е 2-3 часа), но беше по-рано следобед. Затова и вечерното заспиване беше рано. Съвсем в реда на нещата си е сънят на Алекс. Има си норми за денонощие smile
Бързо оздравяване на всички болни дечица give_rose
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #284 -: януари 11, 2018, 10:43:09 »

Здравейте. Аз пак ни в клин, ни в ръкав ще се включа, но искам да си споделя първо тук...да избистря ситуацията, та да кажа на близките ми.
Нали ви казвах, че ни пратиха на борсата. После трябваше да съберем още деца с цел финансиране и да ни дръпнат от там. Обаче се оказа, че срока е изпуснат ,и деца и да има  - финансиране няма да дойде сега. И съвсем прясно от току що решение - назначават ресурсния учител, логопеда МОЖЕ БИ  на граждански договор. А аз си оставам в битието на проблемите си.
Хората по 6 месеца са болничен, заради счупвания, аз - няма и 3 месеца и хайде борса. Там пък ги питам как ще ми търсите работа като съм нетрудоспособна. Те ми викат "е тук всичките са такива".  angry
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines