Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 00:49:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 170405 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 09, 2018, 13:16:32 »

Привет! Днес ми е първият работен ден (полуден, че започва организационно от следобед). Щастлива и развълнувана съм smile

Няма да ви връщам отново за темата баби, но само да кажа, че мен като малко ме гледаха баба ми и прабаба ми, мир на праха им, защото живеехме в една къща. Беше си естествено, никога не съм се замисляла дали не е било в тежест. Но пък майка ми и баща ми са учители, та не се е налагало за дълго да ме оставят. Спомням си само един случай от съзнателния си живот, когато ме бяха оставили, за да отидат на планина, иначе все бях навсякъде с тях, а после и брат ми. Аз бих се възползвала от помощта на родителите ми някога, но засега всичко това ми е трудно да си го представя, най-малко, ще сме в различни градове...

Честито форумско бебче, да е жив и здрав!

Днес няма да готвя, ще хапваме навън, иначе вчера правих пюре от картофи и печени пилешки пържоли с подправки, горчица и бира - много бързо ядене.

Свекърва, дано всичко е наред и не се проточи толкова прибирането, само мога да си представя колко ги мислите.

Фани, такива снимки спират дъха! Много красиво ви е там, аз не бих бързала да се връщам заради работа.


Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #226 -: януари 09, 2018, 13:23:55 »

Аз снощи правих ризото със зеленчуци, фен съм му и крем супа от червена леща, а днес ще правя кюфтета сос (фрикасе) за ММ, че много обича и да не ме закача никой до края на седмицата. Мис си има ядене, моят маникюр да почива Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: януари 09, 2018, 13:28:39 »

Хайде пак не съм в час. Кой роди?
Да им е живо и здраво! Тук е голяма радост като се роди момче. За момичетата казват: Нищо, следващото ще е момче. А на майките на момченца казват, че им е провървяло и че са късметлийки. И голяма радост при изписването. Съседите отдолу /арменци са, но важи и за руснаците/. В 3 големи апартамента се ширят не знам колко семейства, но съм виждала поне 10 възрастни и още толкова деца. Не мога да им оправя връзките само знам, че са рода. Та миналата година се роди момиченце. Изписаха го без много шум. Оня ден обаче друга роди момченце. Ей то не беше балони, цветя, бонбони. Че и се скъсаха да им идват близки и далечни роднини и познати и те въоражени с големи букети, бонбони и обемисти играчки. Включае и акумулаторна кола, която стои в коридора и ако не си я махнат скоро рискуват Кико да я подкара по стъпалата, хаххахах
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #228 -: януари 09, 2018, 14:16:25 »

Бубе, нещо съм изпуснала/забравила, ама стаж ли ще караш? Извинявай! Успех ти пожелавам  give_rose

Ей значи, много мразя някой да не си върши работата. Командировах мама да си вземе кодове за мобилно банкиране (през телефон), да ѝ е удобно за проверка/прехвърляне на пари и тн. Отишла тя, не знам какво се обяснявала, дали ѝ още една карта за плащания онлайн към същата сметка, някакви кодове и я наспамили да си прехвърля там допълнителното здравно. Тя казала, че не иска и ги питала как да го активира, никой нищо и тя си тръгнала по живо по здраво. Та въпросните кодове докато аз се добера до тях изтекли, айде пак, дават ѝ нови, ама пак за интернет банкиране, през сайта и сега ходих с нея трети път! да се обясняваме, та се намери една след сума ти приказки дето да каже че през сайта трябва да се влезе и да се цъкне еди къде си за да се покажат тия кодове. Питам аз,  защо трябваше 3 пъти да разкарвате дамата, вместо още първият път да се обясни че имат валидност, че трябва да се действа през сайта и тн?! Ами има кол център, да ма те ми казват, че трябва с лична карта да се отиде в клон на банката, за да ги дадат... diablo Ей за нещо толкова просто как ги мързи...ужас просто  angry Сори за  Offtopic ма все си мисля, че може да се спестяват всичките тия тичания, само с малко любезност и информираност...За ДСК става въпрос, ако ви интересува.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: януари 09, 2018, 14:29:42 »

Фани, scilla си има момченце  Wink

Фери, е такива простоии колко ме дразнят  diablo... и тука колко ми е елементарен живота в това отношение.

Маги, недей спира въглехидратите, изравни ги с мазнини и протеини, че иначе съвсем ще объркаш хормоните.
« Последна редакция: януари 09, 2018, 14:33:16 от Cerise » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #230 -: януари 09, 2018, 14:39:27 »

Ооо Фери аз ДСК-то ги солих яко това лято. Пускахме жалби и единственото, което направиха е да се обадят в клона от кол центъра, да разберат, че сега в момента нямало хора и да ми кажат сега да съм идела.crazy  Понеже имам и вътрешна информация знам, че наемат хора с почти никакъв опит, че и образование и ги слагат без особено обучение на гишета, освен това в по-малките клонове в малки населени места им искат бройка сключени нови договори за заеми на служител и масово хората напускат, та затова звънят и си търсят пенсионерките от предишни години да ходят да им работят. Както скоро обсъждахме с ММ тръгнаха по-силно с новите технологии от другите в началото, но в момента например Уникредит са на светлинни години от тях  и все пак на мен са ми удобни, защото наблизо ми е клона с удължено раб. време и засега си ги търпя. Иначе тази карта за интернет плащания на мен ми е удобна, стига да не са й набутали и някоя друга в калабалъка.  beating

 И ние сме на мусака, че имаме много селски картофи, които започват да се скапват и трябва да се отървем. Доядох и една супа с топено сирене, която е нова в репертоара, но ще остане титуляр, защото е много лесна. Половин пакетче масло, една глава лук и два моркова се слагат в тенджерата заедно с една пълна лъжица брашно. Като се запържи леко брашното се изсипва на тънка струйка и непрекъснато бъркане 1 л  топла вода и се оставя да ври около 10-15 минути, след това се нарязват (накъсват) триъгълничетата топено сирене от една опаковка и се слага 1/2 литър топло мляко. Оставя се да се разтвори добре топеното сирене и се изключва. Много е бързо и на мен много ми харесва. Кумата ни гости преди Коледа с тая супа и ще я правя вече, според мен могат да се добавят и други зеленчуци и да се обогати според вкуса, но напомня много на тези супите в чаша, които аз за съжаление много харесвах като студентка, та поне си намерих полезна алтернатива.  good
« Последна редакция: януари 09, 2018, 14:41:13 от addicted_to_u » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: януари 09, 2018, 14:53:59 »

Охх днеска всеки втори пост - от мене. Веронче, аз много подобна супа правя - Белгийска с чушки се води, обаче аз есента бухах яко тиква и чушки и с Филаделфия, котидж или рикота, или триъгълните, абе всякакво сирене става. И да, супер лесна и много вкусна е за мен. Много съм фен на супите и крем супите, ама оня дългия с кухите крака.... трябва да изяде една тенджера, за да се наяде с това, та ги правя като гарнитура.  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #232 -: януари 09, 2018, 15:03:33 »

Вики, от мен е всеки трети пост, ма нищо:))
Супата звучи супер, аз също съм фен, ма си ги ям сама, щото и моят е дълуг и с кухи крака  pardon
ДСК отдавна съм ги отписала, от много време съм клиент и фен на Уникредит и съм супер доволна, ма сметката ми е и служебна, та е с преференции, но все пак обслужване и тн нямат равни от досегашния ми опит smile +направиха много офиси с удължено работно време, в молове и тн, но със супер мобилното им приложение не се и налага да ходя, всичко през телефон. Затова бях засилила мама, ама проста работа бе  diablo
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #233 -: януари 09, 2018, 15:06:31 »

Сори ма ще пиша пореден пост, че много се изкефих  heart Видях сега, че на един колега му се е родила дъщеричка, той се казва Вилиян, жена му Яна, момиченцето е Вилияна  blum Супер яко име! Кръстили са си го на тях и са разрешили по лесния начин въпроса  Wink Толкова много ми харесва името, че бих го ползвала за втора Мис ако има  blum
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: януари 09, 2018, 15:32:21 »

И аз пак  blum Ша ма прощавате.
Аз с моя не голям опит с БГ банки - можа да кажа, че на Уникредит са най-ниски таксите, като си тегля пари от английската карта. Някъде на 200 паунда ми удържат към 1. За същата сума в ДСК ми беше над 3 кинта таксата.  diablo

Иначе това с името ме кефи, хубаво е като идея и реализация и не звучи супер измиcлено.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: януари 09, 2018, 15:49:03 »

С банки да си нямаш работа.
Нямам кредитни карти - ужасявам се от тях направо
Имам една сметка в ОББ и една в тукашна банка, и достъп до тая на Инж., ама не барам без позволение  tease
Ипотечен имаме от ОББ ама е на привършване вече.
Ето ви нещо за който има време и настроение: https://www.youtube.com/watch?v=f3p27gb9lkw. Пожелавам ви от сърце да го видите на живо  heart heart heart heart heart
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: януари 09, 2018, 15:50:28 »

Да е живо и здраво новото форумско бебе! Дано всичко е минало както Scilla искаше.

Направо си записвам какво ще готвите. Напоследък толкова съм се изчерпала, че основно готвя пилешка супа, някакво печено месо с гарнитура, паста, мусака (картофи, тиквички или патладжан) и крем супа (леща или зеленчукова). Нищо от това вече не ми се яде, ама и все не зная какво да готвя.

ДСК направо не зная как съществуват още. Не съм чула един техен клиент да е доволен. След тях Уникредит са ми следващите по нехаресване. Имаме там една сметка и ако нещо трябва да се превежда от нея, между 1 час и половина и 2 часа чакаме, за да се стигне до гише.

Фери, верно много хубаво име, а и проблемът с кръщаването са решили от раз smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #237 -: януари 09, 2018, 16:02:24 »

И аз забравих да честитя на Сила. give_rose Ще я чакаме да разказва!
Срещнах личната лекарка в магазина и се уговорихме. Свърших много бързо работа, а преди това доволно се помотах. Братовчед ми ще идва тази вечер и ще сме на няколко вида салати, домашни мезета и пица. pardon Утре ще правя руло от кайма, пълно с печена чушка, пасиран спанак и сирене.
За ДСК става въпрос, ако ви интересува.
А, хич нямаше нужда да уточняваш! funnytooth Сама се сетих funnytooth Емнали са ги с таргети за какво ли не. Наскоро станах свидетел на това как една жена тегли потребителски кредит, а после беше промотирана с кредитна карта, пенсионен фонд и още нещо си funnytooth ММ е прав, че като не разбира, ме праща мен или му диктувам какво да иска и той дусловно рецитира на гишето.
Хехе, преди време мой познат си бяха кръстили детето на тях - Илия и Ана - Илиана. Анелия им било име за второ дете lol Пак на тях! Ама имам и друг пример - от съкращенията на Йордан и Виолета - Давид.
Малеее, вън се затули буквално от мъгла, а аз трябва да оправя сметките в градината плюс да си взема детето girl_impossible
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #238 -: януари 09, 2018, 16:05:52 »

 И моите постове днес са един през друг, ама денят ми е такъв мързелив и крив и ви досаждам. И аз знам за 2 двойки с комбинация от техните имена. Едните са ни близки той-Тодор, тя- Ани, малката е Теа, другите са познати тя- Ани, той- Калоян, детето-Аника. Имах и една ученичка, дето майка й мисля, че разби всички майка Мария, голяма дъщеря Ана-Мария, малка дъщеря Киара- Мария, ми все деца на Мария са права си е жената, а бащата е доста серт, ма явно само за пред хората.good Също ми беше странно имахме едно момиче във випуска тя Анелия, сестра й Ани. Вилиян е интересно име, имаме приятел с такова и той е доста нестандартен човек, да е жива и здрава новородената му адашка Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: януари 09, 2018, 16:08:59 »

Да е живо и здраво бебето на Сила! Дано да има разказ!
Фани, труден избор! Ако има как да не се разделяте семейството...
Чери, много тъжно ми стана за твоята приятелка!
Адиктед, чак аз сеизнервих на етърва ти! Ми който си има деца да си ги гледа!
Мен нашите ме бяха зарязали на баба ми /първо баща ми дойдев Сф, след година и майка/ та 2 години живях с баба и дядо, ами не ми беше ок. Разбирам итехните доводи и до някъде съм благодарна, ме са са го направили, но както и баба казваше- детето трябва да се възпитава от родителите.
Сега също, нямам много жела ни иед а оставям Ники. Оценявам помощта, но честно казано сега като сме си сами в апартамента ми е в пъти по-спокойно и добре.
А защо сте толкова против съвместните почивки? Ние и преди детето много ходехме с нашите /сменяме се да шофираме/ и винаги се знае - всеки следва своя план и желание,ако се засечем ок. Миналата година иж ги взехне за 2 дни да помагат, ами не стигнахме до помощ  pardon , може би 1 път остана за 15мин само с тях. Но пък слушахме съседите по кърпи, как без баби нямало да издържат на море. Или всичко е нагласа, или имам ангелче, понеже си беше чудесно море.
Пп Бубе, успех на първия работен ден!
Свекърва, до къде са твоите бора? Прибраха ли се?
Фани, направо ме учуди с радостите покрай бебетата. Много ми е шантаво това разделение и колкото и да се опитвам не го разбирам.
« Последна редакция: януари 09, 2018, 16:23:50 от ratatui » Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines