Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:44:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169626 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #195 -: януари 08, 2018, 16:41:20 »

 И аз да уточня, че нямам против да се виждат братовчеди. Майка ми също е взимала поне един от братовчедите ми с нас на море, въпреки че невинаги е имало отделно легло и се е случвало с баща ми да са на единично, за да може на братовчед ми да му е удобно. Мен също леля ми ме е взимала на планина. Когато е взаимно да, но аз ако подаря почивка на свекърите ще е защото наистина искам да си починат, а не някой да си пришие децата, които и без това всяка вечер от 5 до 9 и 30 са у свекърва ми или пък родителите често си оставят децата, за да преживеят романтичен уикенд, а горката жена се спуква от работа и вместо да почине търчи и удисва на акъла на малките, та затова бих била против. Но при нас е частен случая и аз затова се настроивам негативно, защото виждам как я използват и експоатират, а после няма и едно мерси. angry
« Последна редакция: януари 08, 2018, 16:44:15 от addicted_to_u » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: януари 08, 2018, 16:58:20 »


На мен почти всички ми харесват на наградите. Много са стилни в това черно. Ние не знаем трудностите в техния бранш, нека не ги съдим, а подкрепим.

Adictted, aз не виждам как това една баба да си гледа внучетата може да е експлоатация. Нали това е най-голямото им щастие. Дори и да се уморяват, винаги ще го предпочетат. Така са добрите баби, които децата обичат.

Ти още нямаш дете и не знаеш какво е да не разполагаш със себе си, така че не съди прибързано.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: януари 08, 2018, 17:21:04 »

Е, мисля че в случаят става въпрос за това да подариш на някой почивка, а някой трети да си "тръсне" децата да ги гледат.

В този случай разбирам. Малко се случва като при майка-леля-баба. Леля разправя как баба последният залък от устата си вади, за да има за нас. Това е вярно, само дето откакто е пенсионерка, доста от нещата ги плаща майка. Съответно на майка се казва колко е материална и как гледа само за пари.

И сега се случва следното - майка купува нещо на баба, което не и е съвсем по мярка, а малко и стяга. Баба веднага - ми аз ще го дам тогава на сестра ти. А майка, което е нормално като реакция след всички глупости - ха, да бе, аз ще си го нося pardon

Бабите обичат да гледат внуците, аз също нямам деца, но знам какво е да нямаш време за себе си, защото с двете кучета не можем да мръднем никъде без тях или да ги оставим на "бабата". Но не смятам, че са длъжни да ни гледат децата когато ни е кеф на нас, без да се съобразяваме. В крайна сметка, изборът да имаме деца си е наш, и никой не е длъжен да се съобразява с него. pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #198 -: януари 08, 2018, 18:16:17 »

Панди, когато бабата се е върнала от ония свят с усилията на много хора и операции в чужбина и извършва тежка физическа работа, а майката е в майчинство и си изпраща децата по бащата веднага щом се върне от работа абсолютно всеки ден и си ги взимат само за да спят го наричам експлоатация да, ако и да нямам деца. Пак казвам случаят е частен и все пак искахте да си говорим за свекърви и етърви, ама ако е тема само за хора с деца да знам да си позволявам да пиша само след няколко месеца...
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: януари 08, 2018, 18:17:55 »

В този ред на мисли, се сещам за една неловка ситуация от моето детство/юношество. Вуйчо и вуйна ми постоянно оставяха браговчедка ми на баба ми и си ходеха по кръчми/вили/гости и тн. Та една вечер се качвам аз да видя баба ми, отварям вратата на хола (тя не се отваряше докрай, защото имаше едни стол зад нея), та отварям аз и виждам 4-5 годишната ми братовчедка да си играе и директно от вратата изстрелвам: "Пак ли ти я тропосаха?" и в този красив момент, вуйчо ми изниква из зад стола до вратата и ми заявява: "И ти цял живот си била тропосана"  angry Та така...аз съм била на 13-14г. някъде.

Това да сте в един град с бабите е много далеч от това да не разполагаш със себе си. Когато живееш в чужбина и си сам, ама сам... и единия партьор отговаря за бюджета, другия за децата 24/7, тогава не разполагаш със себе си.

Мен пък други мисли ме тревожат. Моя позната тук (българи са), бременна е в 8 месец, пред един месец получи инсулт. Сами са тук, с приятеля и. Детето е добре, тя е частично парализирана, движи се с проходилка и от днес ги изписаха. Неговите родители не могат да пътуват, защото гледат възрастни баби. Нейната майка е оперирана и тя не може да пътува. Братя и сестри - те си имат семейства с деца. И сега, моите приятели са се видели в чудо. Момичето не може да стои сама, защото има нужда от асистенция за почти всичко, той пък не може да стои вкъщи, защото сметките и разходите им вървят, тепърва предстои да се взимат неща за детето и така. Ние, който когато може помагаме...с еднократно посещение, защото и нашите ангажименти си вървят. Направо им се чудя как ще гледат детето като се роди... стаята им е на втория етаж, кухнята и банята долу. Тя не може да качва стълби, а бебка се очаква да я извадят в края на месеца. cray cray
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #200 -: януари 08, 2018, 18:25:33 »

Хехе, сега ще вземем да се разделим на такива с деца и без деца пак. Моите като са големи и смятам да съм в графата без деца Wink Сега, пансиони за кучета и баби/дядовци, както и котки има, не е като да си вързан с деца, които няма къде да посееш за повече от 8 часа. Пък да подариш съвместна почивка на родители  е чисто "елате с нас да ни гледате децата" и съвсем не е отдих с вирене на крака. Като ще гледат внуците на единия, що да не гледат и внука на другия? Лично аз не виждам защо ще ходят заедно на почивка да си опъват взаимно нервите, ама мое си мнение. Нито ми е работа да се мъкна с децата, нито пък те да се влачат с мен. Или отивам само с внуци някъде, или си стоя вкъщи да ги гледам, а родителите им да си отдъхнат малко. Не че имам внуци, де.  Но пък с всяко едно от децата- мъже съм била на екскурзия по един път, хем без снахи, ама няма да повторя.
Али, имам предвид ВИП карта, дава право за намаление 50% от цената на 5 постановки, не е поименна и важи за цял сезон. Върви с програмата вътре, може да се запазват места по телефона, като си кажеш номера. Ползвали сме такава с приятели, беше ни подарък. Но пък като им купиш билет им спестяваш ходене до касата, та си права good
Чери, това вече е проблем в непредвидена ситуация. Ще се наложи родителите да се справят някак с бабите и да дойдат при детето си, няма друг изход явно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #201 -: януари 08, 2018, 18:41:31 »

На мен почти всички ми харесват на наградите. Много са стилни в това черно. Ние не знаем трудностите в техния бранш, нека не ги съдим, а подкрепим.

Adictted, aз не виждам как това една баба да си гледа внучетата може да е експлоатация. Нали това е най-голямото им щастие. Дори и да се уморяват, винаги ще го предпочетат. Така са добрите баби, които децата обичат.

Ти още нямаш дете и не знаеш какво е да не разполагаш със себе си, така че не съди прибързано.

+1 за наградите, Джесика Бийл е била много красива също!

За децата, леле ми аз моето нон стоп го тросвам на баба му, ми тя се топи от радост, а съм с чистото съзнание че тя не спи докато е той там и после я цепи главата. Всеки ден го взимат от градината и + уикендите един ден. Гледай да си научиш детето да иска да стои с баби, че племеницата 1 час не можем да я гледаме, в чудо се видя снаха ми. И абсолютно не съм на мнението че щом са мои аз само трябва да си ги гледам, за какво са им внуци ако няма да ги гледат? Добре че съм случила на свекърва  blum

Чери много кофти. Няма ли някаква програма с някаква сестра да идва? Тук примерно може акушерка да идва
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #202 -: януари 08, 2018, 19:22:58 »

Допълвам: днес съм вързана като регулировчик на кацания и излитания на самолети към компа, та час по час пиша. Сетих се за съдовете за баница blush По правило чупя яйцата едно по едно в чаша и после, ако е хубаво яйцето, чак тогава отива в купата. Мазнината също слагам в чашата, трябва да се измери. Следва млякото, пак в чаша, хем да се измери, хем и да сложа вътре содата или газираната вода, че да шупне преди да го смеся с останалите продукти. Сирене с ръка не се троши, а с опакото на вилицата. Моите купи са плоски, удобно е и не ми трябва друг съд. Ако обаче течната съставка вътре почти я запълва, за да не плична, като нищо ще ползвам трети съд, вероятно чиния. Хехе, три станаха Wink
Ако проблемът е стълбата, има ли възможност временно да останат да спят на долния етаж?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: януари 08, 2018, 19:41:54 »

Адиктед, може би ти прозвуча, че се заяждам с теб, но не е така, повярвай ми. Просто исках да ти покажа друг ъгъл. Но много често чувам израза "захвърлили децата на бабите" и преди да имам дете така ми е изглеждало и на мен понякога. Аз съм била "захвърлена" от 1 юни/ юли до 1 септември всяко лято и сега вече разбирам, че не е точно така.

Съжалявам, че жената е имала тежки здравословни проблеми. И все пак се е лекувала, за да прекара повече време с децата и внуците си, предлагам. Аз поне така мисля, като изхождам от това, което баба ми ми каза - че се съгласила на операцията, заради децата и внуците.

Виж за етърви аз нищо не мога да кажа - даже кандидат етърва не съм имала.

А за ходенето на почивка с внуци - чистачката на работа имаше такъв подарък - почивка за нея и мъжа и. Но за деца до някакви години беше безплатно, а за другото внуче много евтино и тя ги взе, защото "какво да прави там само със стареца".  А ако е "подаряваме ви почивка с нас" - съгласна съм със свекърва - то си е елате да гледате децата. И нито нашите, нито свекърите биха били против.

Все пак ги поканихме у нас на нова година да гледат детето. Казаха, че са си изкарали най-хубавата нова година.

Хаха, свекс lol аз олиото директно от шишето на лъжицата сипвам. Но аз тогава лошо реагирах, защото и казах "колко съда ти трябват за една баница?",  а реално всеки си има начин и в чуджа кухня е трудно.

Чери, много лошо за приятелката ти, но освен майка и, трудно друг би могъл да и помогне, особено след като роди. Дано може да дойде.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: януари 08, 2018, 21:02:16 »



Това да сте в един град с бабите е много далеч от това да не разполагаш със себе си. Когато живееш в чужбина и си сам, ама сам... и единия партьор отговаря за бюджета, другия за децата 24/7, тогава не разполагаш със себе си.


Абсолютно вярно!!!
И описаният случай го доказва.

Честно казано като те слушам и ме е яд на роднините им. Та те в този случай като не могат да помогнат,то кога?! Когато се случи необратимото ли... Дават ли си сметка,че и момичето и бебето може/ше да ги няма вече...

Намират кой да гледа нуждаещите се в България,дали ще са роднини,дали външна помощ и отиват да помагат за всичко и колкото време е нужно!!!

Направо GROAN...възмутително!


И така и така съм яхнала метлата...сериозно ли някой ми обяснява, че завиждам на Драгана и трябва бързо да се стегна и да си подредя живота по неин пример?! От кога подобно поведение стана за пример? Съгласна съм,че никой не бива никого да съди,но чак да ми дава пример,ми се вижда леееко преувеличено.
« Последна редакция: януари 08, 2018, 21:37:01 от Marri » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: януари 08, 2018, 21:45:39 »

Ами от една страна е така, от друга обаче (аз лично не ги познавам, но имам впечатления от разкази) техните са доста възрастни. Майка и има пирон в ръката и сега чака операция за да го извадят, преди това няма как да дойде. Неговата майка беше за малко тук, обаче тя първо грам не говори език, нищо извън къщата не можеше да направи, пак го чакаше него да се върне от работа, за да отидат до магазина или нещо... И второ, те самите са болнави и като си представя, че може някоя да се напъне да дойде и да се тръшне болна и тя тук, съвсем да се ошашкат. Иначе предополагам, че ще идват... тя ситуацията сама по себе си е абсурдна. Момичето към момента не може и в България да се върне, защото не може да пътува с никакъв транспорт. Въобще... да не си на тяхно място.  girl_impossible
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: януари 08, 2018, 21:55:35 »

Горките!!! Наистина тежка ситуация. Сигурно ги мислят родителите им...,но,да,знам за какво говориш....
А за другите роднини....всеки гледа себе си.....,а и пуста чужбина ...много ги плаши понякога...
Дано имат късмет....

Ина имаше контакт с една жена от България,която поема ангажименти за по няколко месеца,срещу заплащане,гледа деца,но може би ще прояви интерес и към друг ангажимент....Те дали биха приели подобен вариант?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: януари 08, 2018, 23:41:29 »

Сега, пансиони за кучета и баби/дядовци, както и котки има, не е като да си вързан с деца, които няма къде да посееш за повече от 8 часа.

Тъй, това е точно така, само дето си зависи от ситуациите. Т.е. аз моите кучета не мога да ги оставя в пансион/хотел.

Освен това, не обиждам бабите, в 90% от случаите ще помогнат, че и с кеф ще го направят. Това обаче не означава, че бабите дето не искат да гледат децата, защото познавам и такива, не са прави. Те каквото са искали са си го направили и са си го отгледали. Не са длъжни да го правят, в крайна сметка pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 09, 2018, 00:48:10 »

Не са длъжни разбира се.

Аз го разбирам така - аз си гледам детето от обич, не по задължение, и една баба би гледала внучето си от обич.

Та, бабите, които не искат да си гледат внучетата може да са прави за себе си, но за мен не са прави. Лично мнение.
« Последна редакция: януари 09, 2018, 01:08:35 от pandapanda » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 09, 2018, 01:42:53 »


Ина имаше контакт с една жена от България,която поема ангажименти за по няколко месеца,срещу заплащане,гледа деца,но може би ще прояви интерес и към друг ангажимент....Те дали биха приели подобен вариант?

Не мисля, че това изобщо е вариант. Финансово са в тежко положение. Той работеше и пращаше и на тях, сега вече не знам как ще е. Но благодаря, все пак.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines