Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 10:32:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 170559 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 06, 2018, 15:07:24 »

Тони, точно и аз жененето шях да ти кажа. Близки близки, ама ако попадне на вещица го отпиши. Вчера обяснявах как на мм вуйчо му е бил супер близък с тях, докато не се оженил и жена му я интересуват само имоти. 20год не говори с семейството сиб а са в една къща. Даже той си вкара родителите в гроба.
Миме, бързо да оздравява Алекс!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #166 -: януари 06, 2018, 15:25:28 »

Остави нуждите и промените след женитба, те не подлежат на разговор Wink. Ако къщата е на двамата и да не е разделена в реални граници, като протече покривът, кой ще дава пари, кой ще се грижи за градината, кой какви познати и приятели ще мъкне да рушат и тъпчат и разни такива? Теб за една кола те беше яд, дето само талонът ти можеше да пострада, как ще реагираш за бащинията си Wink? Да не говорим, че ако някой нещо му пошушне /хайде да не е жена му/ и реши да продава, а теб не те устройва да даваш пари точно в този момент и да изкупиш половината, като нищо ще ти се навре чужд човек smile. Към баща ти и майка ти ще поеме ли ангажимент след време, ако са решили да остаряват там?
Малко работата е като "ще видиш", Миме, ама допускаш ли, че снаха ще иска да живее с брат ти  и родителите му? Ще се изнесе на бърза ръка или ще изнесе родителите, като се наложи да им осигури на тях жилище и гледане. Ако са си с акъла и на крака, добре, но иначе представа си нямате какви пари ще трябва да дава. Халал да му е апартаментът, ако върви с родителите blush
Аз не съм дърво без корен, даже и с мъж съм се ашладисала тук, но като Мари смятам, че най- голямата отговорност на всеки е към самия себе си, след като отгледа и изучи децата си. Да помага за внуци когато и ако го повикат или му ги изпратят - да, но не и да осигурява имоти. И пак да кажа, че никой на нищо няма право, освен на свободата си. smile Не че винаги може да се възползва от тези си права по обективни и субективни причини Wink
Така си и мислех, няма да мине Алекс без антибиотик. Миличкият той, та и вие покрай него heart Сега ще се съвземе, инфекцията е станала бактериална, оттам е температурата nea.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 06, 2018, 17:24:59 »

Свекърва, ами повечето '' нормални'' (хайде дано само някой не се обиди) снахи не биха искали да живеят със свекърите си, колкото и да се обичат. А иначе нашите си правят планове да си купуват вила нейде си и там да живеят, ама кога и как, не се знае. Иначе си права.

На дърти години пощръкляват хората за имоти. Преди това като че ли не го мислят, но като опре ножът до кокала...
От както се помня дядо ми и сестра му не си говореха, заради някакви имоти, земи или и аз не знам какво точно не можаха да си разделят. Наскоро много се изненадах като разбрах, че са си оправили уж отношенията. Болно е така близки да се карат за глупости, Ама знае ли се един ден. Всеки е прав за себе си.
Майка ми пък е заявила, че оставя цялата къща на село на брат си. Нищо не иска, нямало да иде там да живее.

Голяма борба със заспиването. Тъкмо заспа и се задави. Хайде пак заспа и започнаха да тропат, правят ремонт. Много ме ядосват. Изобщо не спазват часовете, в които не трябва да се вдига шум. Онзи ден тъкмо тръгнах да ги питам дали скоро мислят да спрат. Добре,че срещнах момичето по стълбите и каза, че ще спрат. Вчера пък срещнали ММ и го питали дали сме там и кога ще спи детето. Е, какво значение има? Те да си спазват часовете, пък кога ще спи... Да не би да е робот.  beating
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 06, 2018, 17:57:30 »

Честит празник на всички! smile

Ние хапнахме Dreikönig Kühen, ама безкъсметие..., късметчето остана в неизядените парчета. Това си е точно нашенският козунак, сладко, влажно тесто със стафиди, поръсено със захар(само малко по-различен вид) или филирани бадеми.

Мдаа, "Свободата ... Санчо...", най-трудно е да си свободен. И имотите са си имоти, грижата към родителите нещо съвсем друго. Честно казано изобщо не разбирам "традицията" да се прехвърля имот на децата с условие за доизглеждане...как звучи само..., ако  я няма грижата и уважението...и 100 имота не могат да те накарат да си изпълниш дълга. А какви деца са отгледали и възпитали тези родители, щом на собствените си деца се налага да поставят такива условия....Има нещо много сбъркано...

Иначе и аз усещам, че сестра ми, като единствена останала покрай родителите ми(макар те да са още здрави и можещи, нямат и 60 години) се чувства отговорна за тях и някак негласно ме обвинява, че съм далеко и един вид не особено ангажирана по тази тема.

Колкото до съвместното съжителство... трудно се споделя домакинство, още по-малко, когато я има и разликата в поколенията, а и когато някоя жена идва в домакинството на друга жена, която си има установен ред от години...
« Последна редакция: януари 06, 2018, 18:42:40 от Marri » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: януари 07, 2018, 09:51:02 »

Добро утро!
Честит Иванов ден! Понеже се сещам само за именика на Машка, да е жив и здрав малкия Иван!
Ние днес с мм имаме малка годишнина -13г от както се събрахме. Леле остарявам  girl_impossible
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: януари 07, 2018, 12:28:20 »

Здравейте!

Честит имен ден на Иван на Машка и scilla!

Р, не остаряваш. Просто сте заедно от детската градина smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: януари 07, 2018, 17:48:03 »

Честити да са Ивановците и Йордановците!

Тази седмица мисля да съм редовна, че съм си отпуска и с Марс ще се гледаме.

При нас така е тръгнало, вероятно и така ще продължи - брат ми ще се върти около нашите, към момента те се въртят около него де. Въпреки, че аз заявих преди наколко години, че ако се върна в БГ, то ще е ако се случи нещо с нашите.
При свекърите ще е интересно, защото ние сме тук, сестра му на моя мъж е в Испания в момента, но с гадже швейцарец... ние дори да се върнем, ще сме в София, тя също... Ама да не стигаме до там, че да се налага да го мислим.
Баба ми на село, да ми е жива и здрава, грам проблеми не създава. Тате и леля ми се разбраха преди много години, той ще ги издържа, тя ще напусне работа, ако се наложи и ще гледа баба. Ама като цяло за мен това са пълни глупости. Никога не се знае на кой кога ще му излезе номерчето, дето викат англичаните и кой кого ще се наложи да гледа.


Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: януари 07, 2018, 22:31:49 »

Благодаря, момичета!
Честит имен ден на Scilla и на Звяр на Булчето, както и на всички празнуващи!
Рат, честит ви годишнина!

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #173 -: януари 08, 2018, 09:22:11 »

Ауууу, троен лешник, рано сутрин! Torte  heart heart heart
Днес пък Ден на родилната помощ, Тони да се стяга  Wink.
Много хубави сладки, бонбони и шоколади ни донесоха приятелите, дето бяха при децата си. На първо място слагам белгийските, на последно - едни щолен сладки, от скъпи, по- скъпи. Уж обичам марципан, ама това само дето нямаше и люто вътре, някакъв смесен вкус от сладко, солено, кисело и леееко горчиво. Сигурно трябва да си му свикнал, че да го ядеш. smile
За възрастните хора проблемът е световен и много обширен, не се дискутира и се захвърля в ъгъла, но като му се случи на човек, шокът е почти като да родиш и да си мислиш, че е само песен. pardon Не ти помагат и хормони, или на всичкото отгоре имаш хормони за отглеждане на собственото си поколение. И пак нещата опират до пари- имаш ли ги, не е толкова страшно. Та затова имотите се предават с очакване за гледане, един вид благодарност е.
Едва сега идва гледането на родители от поколение, расло след демокрацията, та мисленето е изостанало с почти век, докато във всички останали сфери догонва европейското. Построиха се домове, които имат непосилни такси за пенсионер - два пъти моята пенсия, при положение, че винаги съм била на трудов договор и имам нужните години трудов стаж на заплата над минималната. Обслужващият персонал е крайно неквалифициран, нямат познания нито за болести, нито за хранене, нито за отношение към хора.
Понеже всички четем Мама Нинджа, ей го нейното положение - на 40 години е, а двамата и родители са с Алцхаймер, живеят в Пловдив и ги гледа жена. Не споменава пари, но моя приятелка в чужбина дава по 1200лв. на месец за майка си, като осигурява условия за спане и хранене. И както бях казала, старицата тръгнала да прескача оградата на 90 години, та се беше изпотрошила. Е, как да виснеш на рамената на децата си, ако имат да изплащат жилищни вноски, да размъкват деца по ясли и със стиснати зъби опазват семейства?
Да, не е тема за сватбен форум, но и форум където да зададеш въпрос няма... Само се ръсят клишета по принцип, без капка размисъл, че всички вървим по един и същи път pardon
От ремонти, на имоти... та ей го на гледане на стари Wink Дайте за снахи и свекърви или да плюем светски особи, по- добре е Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 08, 2018, 09:42:48 »

Здравейте smile

За снахи и свекърви. Пример за нещо, което ще ме дразни на макс, ако живея със свекърва ми. Като правя баница, вземам една купа и в нея разбърквам яйцата, слагам сирене, кисело мляко, брашно и обърквам и готово. За нова година тя прави баница. Дадох и купата и тя сложи в нея яйцата. След това искаше чаша, била за киселото мляко. След това поиска и още един съд, за да натроши в него сирене. Аз бях в недоумение. У нас има миялна машина, не че аз ще ги мия. Ама тя няма и какво разточителство на чисти съдове. Нищо особено, ама много би ми бъркали в очите. Та, да са живи и здрави. Нашите също, че и с майка ми не мога да готвя.

Аз мисля, че вече мога се похваля - Бамбук вдигна левът и вече заспива без биба. Стана много лесно и съвсем случайно. На 29.12 с мм нещо гледахме телевизия до по-късно. Бамбук уж обикаляше, дойде при нас и по едно време гледаме, че заспал без биба.  На другия ден на обяд я търси и му я дадох, но вечерта пак без биба заспа. От вторник заспива и на обяд и вечер без бибата, както преди - на обед сам в леглото си, вечер при нас и после го местим.
Ама не смея да му я покажа.

Вчера беше на разходка с баща си и срещнали едно дете с биба и ММ си мислел дали Бамбук ще му я вземе от устата, но нямало такива крайни действия.

Хубав ден от мен
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: януари 08, 2018, 09:45:59 »

Добро утро!
Свекърва, ама вярно към тежки теми отидохме, ама нали и те са част от живота  pardon . Аз като видях в хисписа където беше на мм бабата /уж, за да я раздвижат след операцията/, ами то едни тесни стаички, миришеше ужасно, тя се беше депресирала допълнително от това, а искаха една бала пари. У дома давземеш човек/хора не е много по-евтино, поне преди няколко години като беше жива баба ми имаше 2 жени да я гледат- взимаха добри пари, като доста неща майка ми ги правеше, а не те. Явно вече да остаряваш /да имаш нужда от помощ/ е лукс  pardon
Браво на Бамбук! Дано повече не се и сеща за бибата!
« Последна редакция: януари 08, 2018, 09:48:31 от ratatui » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 08, 2018, 10:03:14 »

Добро утро.Тежко теми, ама без тях не може.Аз защото съм в положението на свекърва ама със собствена баба и ми иде да зарежа и апартамент и всичко и да избягам.Да отношението е такова, аз ти давам жилището, ти ме гледаш.Само че аз не и ща жилището, уговорката беше друга, но тя се запъна, че не иска да напуска апартамента си, а ние вече бяхме наляли пари в ремонта му.Все пак направихме основен ремонт на баня, тоалетна и кухня.Никак не е малка сумата.Сега си я гледам, но няма да я издържа още дълго.Намразихме се от цялата история, това е най-лошото.А баща ми идея няма колко много му спестявам с това  цялото приключение дето ми се случи.А и бабето си е проклето по принцип, не само защото е остаряло, та картинката е пълна.В хоспис не иска, не че ни е и финансово по силите, жена да я гледа за сега няма смисъл.Хубавото е, че е подвижна и се обслужва сама, защото ако не беше така, майната им на парите, щях да вазирам!

Аз днес съм с главоболие, идва ми месечното неразположение и както всеки път ме цепи тиквата от него.Ще преживея деня някак!


Забравих  blush Честито на патерици на всички празнуващи на тези два прекрасни празника!Да са много здрави и да ви радват.Аз за малко да съм Иванка, защото съм родена на 20.01(Иванов ден по старо му), но майка се е запънала, за което и благодаря цял живот!.
« Последна редакция: януари 08, 2018, 10:16:40 от магито » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #177 -: януари 08, 2018, 10:11:32 »

Добро утро!  heart
Леле колко сте изписали пи имотните въпроси, знаех си, че ще отворим кутията на Пандора  pardon
При нас ситуацията е горе-долу така: ММ реши да се ожени и от тогава му започнаха роднинско-имотните разправии. Понеже докато е бил малък за него се е грижела баба му и чичото от части, като след определена възраст ММ се грижеше за нея, понеже е доста възрастна, та е било по равно общо взето.Та въпросните бяха си направили сметка да си ги гледа последователно докато имат нужда, чичото си се разполага в къщата на ММ, взима си наем и си е пей сърце. Обаче ММ реши да създаде това, което винаги му е липсвало, те казаха не може щото няма кой да се грижи за бабата (а ММ ходеше непрекъснато, готви, чисти, всичко, искйаше просто някак си да си разделят грижите, но не) и от тогава сме в имотно-роднински разправии...ама ето ако беше попаднал ММ на някоя по-добра от мен дето да каже, ама за какво ти е тая къща и тоя двор дето родителите ти са си дали животът за нея, нека си я ползва чичо ти дето пръстът не си е мръднал, пък ти си седи при баба ти дето имате 70 години разлика, ще си говорите примерно зааааа чичо ти колко невертоятен човек е, а семейство за какво ти е, така или иначе никога не си имал...сега щяхме както казва той не да се чудим от къде да взимаме пелети, а да си седим на ТЕЦ и двамата  pardon И Мис щеше да е само мечтаната от мен и него дъщеря, ама само мечтана Wink Сори, че пак опнах чаршафа, ама ми е болна тема  nea Болна ми е щото ММ много преживя цялата история, понеже им вярваше безрезервно и искаше дори да си кръсти детето на въпросният, ама как да е, утешаваме се че е на възраст и той вече lol
Иначе уикендът бяхме в Копривщица, няма да ми омръзне тоя град smile Хубаво си изкарахме, Мис се наигра с набора, ние се наприказвахме и презаредихме smile
Айде дуи дуи и целувкен  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #178 -: януари 08, 2018, 10:50:34 »

Здравейте през новата седмица с нови сили Wink
ММ подхвана лекциите. Братовчед ми от вчера е тук и той да заляга над уроците. Снощи се събрахме на вечеря вкъщи да полеят предварително семестъра. smile
Я да попитам трениращите по програмите на Руми - Вие след тези 5 на брой 20минутни тренировки към какво преминахте? Аз от днес почнах 90-дневното предизвикателство на ниво 2. Дали правилно съм се ориентирала?
На мен темата за възрастните ми е някак болна. Преди години имах възможност по няколко пъти в седмицата да наобикалям баба и дядо. Покрай тренировките ходех до тях и къде да измия, къде да подредя, къде нещо да купя. Сега обаче такова време ми е трудно да намирам. Баба остана сама и съвсем се предаде. Говоря за поддръжка на къщата, за това тя как няма желание за елементарни на пръв поглед неща. Отделно, че тя никога не е била способна да си прави сметката, да си определи бюджет, да се занимае с ремонти, инвестиция в жилището и тн. Дядо се занимаваше с това. Баба е с редки пръсти и може да изхарчи камара пари за глупости, но няма да спести, за да може да си направи изолация ли, нещо друго ли.
О, да си стар и болен никога не е било евтино. huhhuh.gif На наш съсед му се наложи да остави майка си в хоспис, понеже сама не можеше да се оправя в къщата си, а в тях са и без това дядовата ръкавичка. В началото много ги беше срам едва ли не. На бабата обаче й се беше отразило психически много добре. Бяха си паснали с другата жена в стаята и го приемаше като хотел. good То е до мислене, обаче това поколение като цяло са възпитани по различен начин. Баба ми например не може да приеме подобно поведение как някой си pleasantry зарязал родителите си. То зарязал е много крайна дума на фона на парите, които се плащат за "удоволствието". nea

Да са живи и здрави форумските именници smile Ние в събота бяхме на гости. Този път подарихме необичаен подарък за свекърите - билети за кино плюс още някакви дреболии. Имах чувството, че свекърва ми някак се стъписа вместо да се зарадва. То верно си е ангажимент, но все пак... В неделя се бяха обадили на ММ и точно тя беше много щастлива. smile Пратихме ги все пак на 3Д, а по думите на ММ те не са ходили на кино от 15 години поне. Сега ММ се е амбицирал да им подарим билети за театър за рождения ден на свекърва ми. Аз съм Ок, защото иначе те няма да се наканят току така. При тях не е въпрос на пари, а някак на рутина в ежедневието, на тежко наканване, на чувство за постоянна икономия и тн. Виж, вуйната на ММ е много отворена на такива теми - дай й да работи, да извади пари, а после да има възможност да обиколи, да разгледа... Тя за годишнината от сватбата беше запазила хотел на морето с опция да си угодят. Свекърва ми на такова нещо няма да се навие. Пак би отишла на почивка, ама на такава дето да готви и чисти сама crazy
Нашите планове за море се засукаха още по-... Сега свекър ми имал идея да сме водили и племенника с нас. Ще е адската лудница май-май и виждам септември как ще избягаме само с ММ и децата било то и за 3-4 дни funnytooth
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #179 -: януари 08, 2018, 11:25:31 »

Да сменим малко темата: гледахте ли тоалетите на звездите на церемонията Златен глобус? Аз досега ги разглеждах иииииии ми дойдоха малко в повече. Единствено ми харесаха Никол Кидман и Алисия Викандер..отчасти Ашли Джъд.

https://dariknews.bg/novini/liubopitno/more-ot-cherni-toaleti-po-cherveniia-kilim-na-zlaten-globus-snimki-2071134
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines