Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 06:14:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 171019 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: януари 05, 2018, 16:25:28 »

Поздравления, Ина! Желая ти успех!

Аз понеже не съм сантиментална, а и защото не съм участвала в ремонти и строежи, не виждам проблем да се продаде и да се разделят парите. Но разбирам и че аз съм друго време в сравнение с бабите. За мен е  безумно, че на ММ родителите се съобразяват с баба му за два големи гардероба, които само заемат място, защото са неудобно направени. Но свекърва беше разказвала история с два гардероба и се замислих, че не  всички имат моето виждане и отношение - аз вече искам нов гардероб, този ми омръзна.

Сложна тема, но все пак не мисля, че трябва да се отстъпва от такива неща.
Сестра ми доста време го игра "че съм я изгонила" като и платихме половината апартамент и държах да е покупко-продажба, за да няма претенции. Но изказвания "вие сега нали сте тук, един ден ще се разберем" са несериозни за мен.

Баща ми е водолей. Много е готин smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: януари 05, 2018, 16:39:34 »

О не обобщавам, моите трите са такива просто, сигурно си е семейна черта на характера, ама обичам да си чеша езика ей така.Наистина с леко намигване.За тия неща зодиите аз съм малко "абе има нещо вярно ама много не му вярвам". А аз съм странно добиче родено на границата между козирог и водолей.Уж съм коза, ама уж Wink

Аз не визирам теб, а по принцип. И аз понякога се хващам, като ми кажат - той рак, да си викам - пффффф, бившия и той рак...пък после си викам - беее то няма общо.

Но в таА връСка - то и на мама момчето е рак, и е супер ревнив...точно като бившия...А на мама момичето е Козирог - проклето като баба и инато като него crazy pardon  Ма на...ако можеше и да чисти като нея, цена нямаше да има tease
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #152 -: януари 05, 2018, 17:25:48 »

Баба и дядо майка ги изгледа до гроба. Баба инвалид с една отрязана до рамото рька, дядо 3 години на легло. Но сега кьщата понеже не може да се раздели, а майка е по-умна и отстьпчива, си отива от нас. Та хем бачкането цялото износи на гьрба си, хем всичко губи. Май не е по-умна  crazy Но то не е важно да си умен, а да си хитьр и нагьл, за да имаш материални облаги в живота.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #153 -: януари 05, 2018, 17:36:13 »

Май не е по-умна  crazy
Аааа, нека си вярва, че е по- умна Wink Мен като ме засърби гърбът и все проверявам дали не ми никнат ангелски крилца, та вземи я разгледай и нея funnytooth
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #154 -: януари 05, 2018, 20:19:51 »

Днес беше много странен ден. Кокона тръгна на почивка и до обяд бях в стендбай режим, а после успяхме да се разходим с дребния. Даже направихме и вечерна разходка с колата, че карахме ММ, колегата му и шефа им да играят карти при друг техен колега. crazy Сега май ще се отдам на гледане на филм за релакс.
При нас от страна на майка сме се уредили, че сме 3 поколения все по едно и са се натрупали разни благинки. Навремето прабаба ми е гледала родители си и е придобила имоти с покупко-продажба. Кой ги е открехнал - не знам, ама никой копче не може да каже. smile От страна на татко пък трябва яка реституция да стане, ама няма кой да върне апетитни имоти. А и като знам колко наследника ще сме - всичко ще е за чест и слава, та не си заслужава врътнята по съдилища. Wink
Виж - при ММ нещата са типичните как НЕ трябва да се прави делба. Навремето баба му са приписали апартамента си на девера. Той е първороден, повтаря имената на дядо си, та явно най-заслужава. Все едно е сам е решил първи да се роди и точно така да се казва. crazy Предлог е и че братовчед им е осигурен от другата си рода, а ММ кучета го яли dog Е, не съвсем, защото големият апартамент оставал за него (уж). Та ММ имаше два варианта, ако беше тарикат - или да се моли техните да се гътнат по-млади, или да си седи стар ергенИН при мама. pardon Той пък будала - рано се ожени! Обаче смешното е, че вместо да изпишат вежди, са извадили очи, защото сега този уж собствен имот спъва разните му там работи на девера pardon А ако става дума за разправии - винаги може човек да се заяде доколко изпълнява условието да гледа баба си на толкова километри - нали се сещате.
Та така - много сметки излизат във времето криви. При татко хубаво стана, че се разбраха с братовчед ми и леля какво ще правят с апартамента. На татко му е мило там, но му казах, че с отлагане нещата ще се усложнят. Парите бяха и много, и малко, зависи от коя страна гледаш. Но пък леля отнесе гледането на родителите си. В крайна сметка всичко стана мирно и тихо и вярвам, че от оня свят баба и дядо ще са доволни.
Това ми е специална тема, защото някак съм научена да мисля занапред по жилищните въпроси. Навремето например дядо ми е бил готов да се разведе с баба по документи, само и само да купи и ведомствения им апартамент. Wink Не се е наложило, но човек си вади изводи кое е наистина приоритетно.

Аз съм водолейче, ама пък във времето станах проклето и инато, че нали уж и лъвско имам в мен Wink И аз на тая тема си чеша езика, но не е лъжа, че си живея в моя си свят - къде реален, къде фантасмагоричен Wink
Айде, зовят ме за баня bath
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #155 -: януари 05, 2018, 21:09:45 »

Леле, леле ... днес всичко ще си кажете кой на кой свят е smile Без значение от зодията всички сме на някакво наше си ниво на абстрактност.
Аз да ви се оплача много мразя да е зима, ей януари и февруари са ми мор, иска ми се топличко, пътуване, а то кал и студ... Де да бях кифла някоя, че да ме заведе муж на Мальдиви...

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: януари 05, 2018, 21:52:40 »

За Малдиви...не съм сигурна дали точно там ми се ходи..., но определено ми е мечта да съм на някое топло, екзотично място, с безкраен, слънчев плаж....през зимата Girl_hide Айде, след 20 години, може и да ме огрее, ще съм точно като бабите-германки по плажовете, които гледах странно, когато бях малка. Мислех си, не ги ли е срам да ходят на плаж на тази възраст badgirl

Иначе по въпросът с делбите....и имотите, хората верно изкукват на определен етап от живота си по този въпрос...
Лично аз нямам драма със сестра ми и изобщо не смятам, че имаме основание да имаме някакви претенции спрямо имуществото на родителите ни. От друга страна си мисля и че с тези бащини имоти е много ... не мога да намеря подходяща дума, но ще го нарека задължаващо към по-младото поколение, защото всеки си намира своят път в живота рано, рано и в един момент се изправя лице в лице с...мога да го нарека проблем, как да стопаниса едно жилище, което не му е нужно. И хората правят мястото, не е същото като ги няма родителите.
Та ако трябва да обобщя, имотите са си на родителите, нека те разполагат с тях,както намерят за добре, а децата да си поемат своя път.
Може би на мен ми е лесно да правя такива обобщения, защото съм малко дърво без корен, в смисълът, който Ина влага...., а може и да съм такъв тип човек...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: януари 06, 2018, 08:43:14 »

Добро утро smile

Днес съм ранобудна и дори направих гофрети за Илиян и свекито smile, междувременно нахраних и бебето.. всички доволни.. Ще трябва да разваляме елхата..но ще го оставя за утре ... sad

Не съм чела всичко, но много разходки и занимавки.. Мързи ме, буквално  pardon

Видях това за Мимето и останах потресена.. Би ми било супер обидно.. Или да е за двамата, или за никого.. Не е честно просто..  nea Аз много отдавна съм казала на майка ми, понеже къщата е на мое име във Враца, че е грешка и искам да бъде и на брат ми.. Всичко, което имам от тях е и негово, ясно е, че неговите родители няма да му подсигурят и оставят нищо.. А и той смята къщата във Враца за свой дом, не апартамента им тук в София или къщата им в едно село до Враца, която купиха наскоро..

Винаги ми е било чудно като се започнат такива спорове.. но винаги ги има, ако родителите не са се погрижили да разпределят нещата..
Ина, поздравления и много успех!  give_rose
Честит празник днес, не знам дали има други празнуващи освен Киви.. Любимо Киви, Да са ти здрави имениците  heart

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: януари 06, 2018, 10:06:07 »

Честит празник на празнуващите!
Тони, а той има ли биологични братя/сестри, твоя брат? Ако не за него, за кого ще останат? Тя къщата нека си е на твое име, пък той пак може да е добре дошъл да ходи когато си поиска  blum .
Аз съм белязана  sad така ме издра дребното, все едно съм се била с котка. А утре имаме годишнина и ще ме е срам да се появя пред хора.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: януари 06, 2018, 10:33:00 »

Добро утро!

Честит празник на празнуващите!

През нощта Алекс вдигна температура, почти не сме спали и съм като бита с мокър парцал. А пък ММ е и на работа, много му съчувствам. Ама все тая, детето да се оправи, защото не мога да го гледам така. Ще звъня на личната.  ММ иска и на частно да го водим. Опитите с инхалациите са все така неуспешни. Снощи го вкарах в банята да да диша парата. Ама тази температура защо сега така?!

Маги, пробваме всичко, което знаем, че обича, но не. Нито клипчета, нито ТВ. Правим инхалации на мечката и на нас си, но толкова. С маската не се и пробваме, само с накрайника.

Машка, това. Mailbooks не може ли да се инсталира на телефон, защото не мога да го отворя?

Панде, не сме водили разговор за кой остава апартаментът, но се подразбира. Като правиха ремонт лятото майка ми вика, сега правим всичко така, пък после брат ти да си го прави както иска. Ами аз така го разбирам. Не е честно, но явно си мислят, че просто няма да предявявам претенции. Ами, ако бяхме две момичета? Или си мислят, че като вече има къде да живея, не ми трябва. Наистина не сме водили такъв разговор, но аз си мълча. Аз така не бих постъпила, но защото виждам нещата по друг начин. Родителите на ММ имат голям апартамент и много пъти сме си говорили, че един ден, ако бяхме решили да останем, той щеше да изплати дяла на сестра си.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #160 -: януари 06, 2018, 10:53:49 »

Миме дръжте го за да правите инхалации, единия държи него, другия маската или накрайника да държи. Ако прави пристъпи веднага навън. Колко му е температурата? По добре го заведете на частно

Тони малко ми е странна вашата ситуация, неговите имоти ще ги дели ли с теб? То сега сигурно сте си като брат и сестра, ама като се ожени, си има собствено семейство нещата ще се променят най-вероятно.
« Последна редакция: януари 06, 2018, 11:20:26 от bulche91 » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: януари 06, 2018, 12:35:32 »

Ние цял живот сме си били брат и сестра.. Сестра му си ми е братовчедка.. Той живее с нас, ходим на почивка от съвсем малки заедно, нашите си го издържат.. Всичко получва от нашите, сега за първи път баща му му купи кола .. на 20 години е вече почти. Странна е ситуацията, а още по-странно е, че родители му го чувстват като чуждо дете.. ама те и момичето си не гледат особено... изродска история.
Не разбирам каква е разликата като се ожени, Булче, брат ти какво му се промени като се ожени?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: януари 06, 2018, 13:46:07 »

Всичко се променя като се ожени човек. Брат ти по-близък ли ти е от Илиян?

Всеки си знае каква му е ситуацията. Но винаги ми е на мисъл, че дори сега да нямам нужда, един ден децата ми може да имат нужда.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #163 -: януари 06, 2018, 14:36:50 »

Ами променя се Тони, гледа си собственото семейство и неговите интереси, както и аз моето. Но мисълта ми е друга, не знаеш на каква жена ще попадне и накъде ще му завърти акъла, всичко бива.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: януари 06, 2018, 14:51:03 »

Булче, абе така като го кажа и на мен ми изглежда лесно, но не е. Как да го държа насила на едно място, освен да го вържа в усмирителна риза?  Не съм спряла да пробвам, току виж "стопили отново ледовете" с инхалатора. Започнахме антибиотик. 37.6 му беше температурата последно. Промени му се кашлицата и сега много се дави, особено като легне.

Съгласна съм с Пандиgood
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines