Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:28:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169600 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #135 -: януари 05, 2018, 10:27:13 »

Добро утро!
И аз изпитвам ужас от имотно-родниндки истории...две дела водим, както ви казах с роднините на ММ и ми се повръща вече, ама като знам, че не искам да ми ощетят децата, пък и ММ, това му е единственото останало от родителите...няма да се дадем лесно и сигурно ще се точим  nea
Нашите също си правят устата, че апартаментът ще е за брат ми, ма да ми изплати половината или нещо такова, ма честно казано не ми пука, поне засега  pardon Според мен имотите трябва да се уредят докато сме млади с брат ми, че после ще изкукаме и съвсем няма оправия. Иначе тати е хем най-голям, хем момче и най-вероятно баба нищо няма да му остави, понеже все гледа за едната си дъщеря (най-оплакващата се)  pardon
Ремонтите при нашите докато бях ги мислехме заедно с мама, само плочките за малката баня ги избрахме с тати щото чакахме мама няколко месеца да хареса и все нещо мрън имаше и така  blum Сега вкъщи всичко е по моя идея, съгласувано/втълпено на ММ, ама честно казано не искам Мис и другите да ми се бъркат след време, единствено бих им уважила исканията за техните стаи...Виж ако имаме някой голям българин като НИ2 ще трябва да преправяме врати/легла и тн, та няма как  pardon
Ние пък утре заминаваме за Копривщица при сватовете на имен ден lol Малко непланирано стана, ма този град ни е много на сърце и емблематичен и винаги сме готови за път натам  heart
Айде дуи дуи и целувкен  give_rose
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #136 -: януари 05, 2018, 10:49:52 »

Киви...

А аз си мисля, че НИ2 просто е второто дете и там е по-различно.Сестра ми е като него, а е водолей.

Змейовете са добре, но аз как успях да ги направя такива еднакви ... водолея 32 като лъв 31... хора ще трябва да ми намирате връзки за зелени рецепти smile Някой няма ли да каже нещо добро за водолеите?

Аз се стягам за утре... именици имам. Понеже ме мързи да готвя ( а и нямам сили за първо, второ и компот) днес ще правя разни сладки работи. Торти и мъфини smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #137 -: януари 05, 2018, 10:52:36 »

Някой няма ли да каже нещо добро за водолеите?
A, за водолеите (като мен) или добро, или нищо Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #138 -: януари 05, 2018, 10:55:56 »

Да, може и аз да се съглася със синдрома "второ дете и ремонт", че съм първо дете smile
По- точно е най- малко дете, едно време имотът е оставал за него, защото там са живеели родителите и е било ясно кой ще ги гледа на старини. Големите се изнасят от дома, докато то все още е там. Казвам "то" трети пол funnytooth защото би трябвало да няма значение дали е момче или момиче. Ами ако всички деца са еднополови, кво правим Wink
Крайно време е да се промени имотното ни мислене. Това е най- лошото, което един родител може да причини на децата си diablo Няма как да се раздели един апартамент на две /най- често срещаното/. Не могат да живеят две семейства там, дори и като починат възрастните, нали? Остава единият да плати на другия неговата част. Ами ако няма възможност или не иска да живее там? Или идеалният вариант - изнасят се и двете деца. Кой се грижи за възрастните родители? Повярвайте, не може едно наследство да покрие нервите покрай гледането на възрастен човек, няма и как да се прецени предварително кое от децата как би постъпило или какви нужди ще има.
Все повече се убеждавам, че нямаме право да висим на раменете на децата си като остареем и най- вече оглупеем. Най- разумното решение е ние да продадем голямото жилище, да се преместим в малко и да използваме парите за външни хора, които да ни гледат. Надявам се, моите деца виждат какво е и ще могат да го обяснят на половинките си. Никой на нищо няма право, независимо от пол и последователност на раждане, времената са други pardon Освен на свободата си smile. Ако имат късмет да се гътнем по- рано Wink няма как, ще се дели на половина и да му мислят. Хехе, да мислят по колко деца да раждат, имам предвид Wink
Фери, зетят педиатър не е ли софиянец? Или си заложила стръв на повече места? Wink
Киви, мнение за снаха водолей не те устройва, нали? Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: януари 05, 2018, 11:11:37 »

Аз няма да казвам нищо за водолеите, те сами говоря.Моника, майка ми и сестра ми са водолеи.Мълча и продължавам напред!

Свекърва, ако гледам сестра ми, с времето и вашата снаха ще свикне с вас и ще започнат да идват по-често.В началото моята сестра беше като вашата снаха  pardon И няма угодия, каквото и да направиш все е грешно!Ама тя е така по принцип.

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #140 -: януари 05, 2018, 11:31:55 »

Свекърва така е, за имотите и тн, аз затова на нашите не им се пъна за нищо и съм им казала, че наистина ми е все едно, дано и на дърти години да мислим така с брат ми. В случая на ММ обаче е по-различна ситуацията, затова няма да отстъпя на Цветкови (макар да съм вече с тяхната фамилия) понеже всичко се прави от злоба и не ме кефи сценарият добрите остъпват на лошите щото не им се занимава  pardon
Софиянец е, сватята е от Копривщица smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #141 -: януари 05, 2018, 11:43:40 »

Добър ден вече, мина 11 часа.

Ние сме на път вече, уж в отпуска съм ама гася пожари в работа в движение... Бива ли днес да паднат всички сайтове...

За имотите, при нас е ако са момче и момиче се дава на момчето че се предполага че той ще гледа родителите, това ми беше втълпявано цял живот, но сега и двамата не живеем там, брат ми е обаче под наем, а ние си имаме и предполагам че на него ще се полага, обаче никой нищо не е решил още, за сега си имаме по една стая всички там и ни е добре. Не ми е криво ако той реши да си живее там да е на него, стига да ме приема да отивам там хахха.

Баща ми са пример за 7 деца как разделиха имот. Той и единия от братята му са бутнали старата къща и я построили на ново, като ние гледахме старите, ама и взимахме тяхната пенсия. Всички си имаха жилище и в един ден се събраха и отидоха в съда и оставиха всичко на баща ми и чичо ми. Даже имат снимка от обяда всички 7 деца с баба ми от деня на разделянето на имота. При майка ми е сложно, има ниви, къща, но нищо не е разделено и ще има кавги там
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: януари 05, 2018, 11:50:53 »

Аз няма да казвам нищо за водолеите, те сами говоря.Моника, майка ми и сестра ми са водолеи.Мълча и продължавам напред!

Ще мълчиш ами...то с Водолей на глава не се излиза tease tease tease Ма сме си много Убава зодия хахахахаха. Само сме малко проклети и малко инати blush

Туй с имотите - мани мани. И майка е в тая схема, на мен ми писна, за нея не знам. Иначе и аз съм чувала от приятелка - брат ми остава в къщата, аз като се омъжа - ще трябва да си ходя. И така стана де - брат и с жена си и децата в къщата с родителите, а тя с мъжа си и децата си имат тяхна си къща. Ама, кой както го разбира pardon. И аз мисля, че имотните неща трябва да се оправят Овреме. Ей го моя - трябваше да оправят едни ниви на бабите. Събрали се не знам колко баби на по 80 години, уж всичко решено и единия - ооо не, аз не искам тия тъпи ниви, искам като на еди коя си баба нивите. И бабата готова да ги сменят, само и само да се приключи, но оня се фръцнал и си тръгнал. И кой се занимава - моя мъж. И ходи да говори с него, а оня му казал - ти ако си за еди колко си пари - аз ще ти ги дам. И Жоро му се изсмял в лицето и каза само - той ще ми кацне. Защото сега той е собственик на земите. Ма кому е нужно? Ей ги майка и леля - най- накрая се изпокараха и изпообиждаха, за едното строителство и за някакви измислени глупости, дето леля ми си фантазира, а те не са верни. Просто...

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #143 -: януари 05, 2018, 12:36:27 »

Имотите са ми сврьх-болната тема. Ни така, ни иначе. Вярно е, една кьща от бабите не може да се подели на всички внуци. Физически е невьзможно, но пьк като всички сме привьрзани и там си чувстваме корените?! Ние нашата я губим постепенно. Т.е ясно е, че ще я изгубим окончателно. Апартаментьт, който имахме, майка го продаде преди 10 години и с брат ми и двамата се чувстваме ... отрязани. Един вид няма кьде да се вьрнеш у дома. Грозно чувство. Може и да е илюзорно, но така го усещаме ние.

Моите "корени" останаха един куп списания Дьга, прожекционното ми апаратче от дете и детските ми книжки, които мькна сьс себе си по странстванията. А, и 3 стари чашки за кафе от баба. Това е останало от миналото ми.

Дано поне имам бьдеще.

ПП. Забравих да се похваля, че сьм официално записана в обучението за семейни терапии. Три години, два пьти годишно в Париж за по седмица  yahoo
« Последна редакция: януари 05, 2018, 12:38:00 от inaxastra » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #144 -: януари 05, 2018, 13:18:21 »

Не става и овреме Wink. Ние уж овреме се разбрахме, че къщата е на брат ми и майка ми ще живее там, ама сега нито снахата я иска, нито тя иска да живее при снаха blum Да се изпокараме с брат ми ли, или той с жена си? Затова мъж македонец съм си избирала, там е смъртен грях да отхвърлиш роднина, та си трае тъщата и ми скърца със зъби ако кажа някоя остротия за брат ми.
При мъжа ми, като при еднополови, си важеше с пълна сила правилото, че по- малкият получава всичко, включително ангажиментите покрай гледането. Това и съсипа, според мен, девер ми. Наложи им се да живеят далече от нас и от родителите на етърва ми, съвсем сами на непознато място да започнат от 0, защото нямаше как да работят в село, само дето бяха по- близко до тях. Канехме свекърите да дойдат по нашите села, да се съберем всички, но те си умряха на ината pardon Ние имахме възможности, по- точно Родният имаше, та помагаше финансово, като остаряха и се разболяха и сега ниви и къщата са на половина. Така и всичко се руши, никой няма да отиде да живее там pardon Родният като ми набере много ме плаши, че "ке си бега надолу", аз по веригата плаша останалите, че ще го последвам, но никой на никого не вярва funnytooth
Ина, пак да кажа, ти си човекът, дето ме кара да помисля, че за някои хора "вкъщи" е различно от моето разбиране. Предполагам обаче, че като имате нещо ваше за по- дълго време, болката ти няма да е толкова остра heart
Честито ти учение, да ти донесе много радост и удовлетворение good
П.П. Забравих: Маги, само племенник водолей приемам, щото ми е кръв. Иначе собствена снаха и такава на майка ми, не вярвам да свикнат с нас funnytooth
« Последна редакция: януари 05, 2018, 13:54:20 от svekarva » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #145 -: януари 05, 2018, 14:45:14 »

 Offtopic

Маги, спомняш ли си онези моливи, които бяхте пратили на Марта? Супер качество са и тя още ги използва, а сега вече и София. Страхотен мек графит (те са акварелни де), хубаво дьрво - добре се острят, не се чупят. Направо страхотен подарьк ! Няколко години минаха, но като ги погледна винаги мисля за теб  give_rose  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: януари 05, 2018, 15:02:12 »

Добър ден!
Пак тежки и за повечето бол и теми сте захванали. Като гледам как е в семейството на свека, дошла снахата за къща и така скарала син със семейство, че в една къща живеят, но той мразеше родителите си и не ги поглеждаше. Сега е щастлив, че умряха, а той ги вкара в гроба.
Доволна съм, че съм едно дете и нашите са доволни, те и двамат са по-големите деца и все отстъпват. Макар, дядо ми много цивилизовано да раздели нещата приживе, първо пита за претенции, никой нямал и хвърлили чоп- сега чичо ми живея на горния етаж, нашите долу, лявата част на градината е негова, дясната наша и така.
С девера очаквам да има разногласия, но мм макар да не го харесва, му отстъпва, за което пък аз не съм съгласна. Иска да вземе всичко така ако може да му го подарим даже.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 05, 2018, 15:18:56 »

Ина, честито!Радвам се за теб.Честно помня подаръка, но не помня марката на моливите.Радвам се, че служат още!Аз сега взех едни на Моника, те са триъгълни и по-широки, да и е лесно уж да оцветява и те са така, много меки и не се чупят.Голямо рисуване рисува с тях.Мисля скоро да и взимам нормални кръгли, а тези да прибера за някое дете тепърва учещо се да държи молив в ръка.

Колкото до къщата, аз пострадах с баба в къщи от чувства към апартамента в който съм израснала, от инат на бабето да не продаде жилището и от моя глупост. Дано някой ден не изкукам тотално, че да държа да си живея в "моя" апартамент цял живот.Не е това важното, важното е да сме здрави.Спомените са спомени в нашите глави, и е хубаво да останат там.Защото после започват да горчат, след време като са намесени стари хора. Имоти слава Богу не сме делили, майка и татко са по едно дете всичко е за тях.Дядо(на баща ми страната), приживе не си говореха с брат му.И моя дядо му остави всичко.Земя, къща, лозя, само да не се скарат, е онзи успя да намери за какво да се скарат.Умря сам и сърдит, защо? Инати разни, да си докажем нещо си пред някой?!

Свекс, и аз повече водолеи не приемам, няма да мога да ги издържа.Те живеят в свои собствен свят, искат всички да се въртят около тях, НЕ-то не важи, въртят, сучат и трябва да стане на тяхното, това е!Толкова се надявах Моника да избута до риба, ама не щя!Но и трите покрай мен, майка ми, сестра ми и дребната макар да са родени в периода 10-19.02 са много различни.Но едно е общото, винаги ще те изненадат с нещо.Трябва винаги да си подготвен.Иначе са творчески личности.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: януари 05, 2018, 16:16:51 »

Свекс, и аз повече водолеи не приемам, няма да мога да ги издържа.Те живеят в свои собствен свят, искат всички да се въртят около тях, НЕ-то не важи, въртят, сучат и трябва да стане на тяхното, това е!Толкова се надявах Моника да избута до риба, ама не щя!Но и трите покрай мен, майка ми, сестра ми и дребната макар да са родени в периода 10-19.02 са много различни.Но едно е общото, винаги ще те изненадат с нещо.Трябва винаги да си подготвен.Иначе са творчески личности.

Туй поне да зависеше от нас кой каква зодия ще е... Аз лично не харесвам изобщо изказвания на база зодия. Има някакви общи черти, но има такива разлики. Да си правиш изводите за някой на базата на зодията, не знам, странно ми е.

Но да - и за себе си мога да кажа - факт, живея си в "мой" свят, който обаче е странен дори за други водолеи, обичам да става на моето и обикновено мога да го аргументирам защо. Това не значи, че нямамИ място под слънцето, както Раците - с тяхната ревност, Козирозите - с командването, Везните - с вечното желание да угодят на всички и да не могат да вземат едно решение твърдо и окончателно...и всички останали зодии с техните си кусури.

То за това са ти се паднали толкоЗ водолеи, да се "научиш" на нещо - сигурно на търпение pardon Girl_hide
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: януари 05, 2018, 16:21:22 »

О не обобщавам, моите трите са такива просто, сигурно си е семейна черта на характера, ама обичам да си чеша езика ей така.Наистина с леко намигване.За тия неща зодиите аз съм малко "абе има нещо вярно ама много не му вярвам". А аз съм странно добиче родено на границата между козирог и водолей.Уж съм коза, ама уж Wink
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines