Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:06:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169621 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: януари 04, 2018, 13:43:01 »

И аз да се разпиша, ама то за навалица - не много по някоя тема. По-скоро в монолог  
Гледам говорили сте за мъже дето се скатават и такива дето помагат. Моя мъж в този форум,  а и по принцип никога не е хвален - ама дойде му редът.
През големи драми минахме, аз лично бях в много дълбоки филми, всякакви опции за евентуална раздяла обмисляхме и така... обаче не мога да кажа какво точно се случи,  аз ли го приех, той ли порастна или от всичко по малко,  но в момента имам най-подходящия за мен мъж. Помага,  не без да му напомня, но не чака да повтарям.  Демонстрира абсолютна заинтересованост и като никога,  се чувствам като да си деля задълженията с някой. Изненадва ме всеки ден, изнендва ме как приема нещата,  които ни се случват, как мисли, какво започна да чете. Изненада ме с това колко търпелив става. И така....похвал.

Иначе да ви кажа, че другия месец Иван Юруков гостува в Бирмингам с мониспектакъла си и нямам търпение. Някои Ггледал ли го е? Мнение?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #106 -: януари 04, 2018, 14:50:10 »

Иван Юруков го гледах за първи път в Столичани в повече и ми хареса като игра от самото начало. Според мен си заслужава да отидеш. Сега при нас въртят реклами за Дъвка за балончета с него и с Теодора Духовникова. Вярвам, че ще е интересен филм. Аз Духовникова я харесвам good Някак ми е магнетична като излъчване и не откъсвам поглед от нея shok
Сега съм супер щастлива yahoo По Нова ще дават Дървото на живота. Първият сезон го изгледах по ТВ7, но дотам. Вярвам, че ще го въртят и по Нова плей, та пак ще го гледам с удоволствие и дано хвана и втория сезон. Виж, за Откраднат живот много се надявам това да е последният сезон, че аман от разводнени български сериали. Като видят, че нещо е успешно на формула и го разплуват до непоносимост от страна на зрителя.
Старията нямах време да изчета. Ще се коригирам Wink
Чери, забравих да кажа колко се смях на описанието за Нова година funnytooth
Аз се върнах от разходка и единственото, което купих като допълнение на подаръка е едно като блок/книжка за оцветяване pardon Исках книга за четене, ама най-много да посетя книжарницата до нас, на която по принцип отказвам да съм фен. Много ме дразни самата продавачка.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: януари 04, 2018, 14:59:15 »

Булче, как ги ядеш тия Милки, отвратни са ми. Особено ако хапнеш първо един линд после милка...  nea
имах глупостта един път да го направя, оттогава милка не купувам. да не говорим че се обривам на копривни петна, което ми се случва от продукти на милка,както и от сникерси, баунтита и всичко от съответната марка.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: януари 04, 2018, 15:04:23 »

Добър ден!
Като ви чета за мъжете и домашната работа/гледането на поколението и малко ме хваща яд на мен си и на бабата на мм. Те цял живот живеят врата до врата с баба му и тя ги беше обучила- закуски в леглото, наразани на хапчици плодчета, събиране на чорпи от земята и т.н. Добре, че рано си го прибрах и още подлеже на дресировка по въпроса, та чисти наравно с мен, ама и ми държи сметка лато цапам  angry . За гледането на детето почва да се справя, ама той като имаше желание да сменя памперси, аз седях и намирах кусури, та реши че е по-добре да не ме закача и сега го прави само ако ме няма /за да не мрънкам/, иначе уж може да обгрижва шефа, обаче аз се справям по-добре и по-бързо  girl_wink . Иначе за прегледи и консултации, винаги идваше, напасвах ги да са му удобни и да ги съвмести в работата.
Никога не сме ползвали вегета у дома. Аз мразя химии и ползваме само подправки, които са изсушени или смлени, даже гледам повечето да са от някоя градина. Аз сама се научих да готвя по принуда, понеже съм много посаклива/така ли се казваше тая дума?/ и като ми се дояде нещо звънях на дядо и той по телефона ме инструктираше. Много често майка се прибираше и вече.имаше ядене.
Бубе, точно така ги виждам и аз нещата. Да празнуваме със семейството, но с моето семейство.
Свекърва, да оздравява бързо НИ 2!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #109 -: януари 04, 2018, 15:16:45 »

Сега съм супер щастлива yahoo По Нова ще дават Дървото на живота. Първият сезон го изгледах по ТВ7, но дотам. Вярвам, че ще го въртят и по Нова плей, та пак ще го гледам с удоволствие и дано хвана и втория сезон. Виж, за Откраднат живот много се надявам това да е последният сезон, че аман от разводнени български сериали. Като видят, че нещо е успешно на формула и го разплуват до непоносимост от страна на зрителя.


Ще има нов сезон ли!? И аз много го харесвах, но мисля, че по нова го повтарят и се бях отказала да го гледам...Ако има трябва да го гледам да си припомня  good
Иван Юруков много го харесвам аз, и на театър съм го гледала, супер е  good Теодора Духовникова също, все хубави роли си подбира и е наистина много магнетична. Българската Мишел Пфайфър май беше smile

Ние пък си пукаме милка и няма драма  blum
И аз не готвя с никакви бульони/вегети/кубчета и тн. Ако имам пресни в градината, от тях, ако не си ги отглеждам в саксия (босилек засега супер неуспешно) или сушени smile
Вики и аз се хилих супер много на градския транспорт на НГ lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #110 -: януари 04, 2018, 15:51:58 »

Не, не, ще повтарят Дървото на живота, но ми беше много интересен и с удоволствие пак ще го гледам. Просто филмите по телевизията не са ми в удобен часови пояс, а ако връщам - отива по нощите и на другия ден едва отлепям. Затова търся наготово в интернет. Така изгледах Южнячки - директно качено, без теглене и чакане smile
Рат, ти хубаво ти се дояжда и готвиш... При мен е точно обратното. Аз имам ненавист към някои храни и не мож ме накара да ги готвя, а камо ли да ги ям. Оттам ми са проблемите с кухнята. В началото имах желание с ММ да си помагаме и двамата да се въртим из кухнята. Той обича да се плеска, ама едно е да направиш 1-2 торти за в месеца, а друго ден през ден да готвиш за вечеря. Ударих го на бойкот откакто започна с: И другия път може да сложиш..., Звънни на майка да я питаш как го прави (все едно свекърва ми по рецептурник работи, а не по усет), Оф, пак ли леща/спагети/картофи... Като ще има коментари, поне да са еднотипни, че не готвя girl_haha Как беше - обгрижвам го да не се мъчи да измисля нови и нови неща, за да живее дълго и добре funnytooth Наскоро ме пита защо не направя прясно зеле. Виц! funnytooth И двамата обичаме, ама да не съм луда 3 часа да се въртя около котлона. Докато нарежа само зелето всичко става за чистене после, нямам огромна тенджера, та на два пъти варя, бъркам, пресипвам... Накрая и да го запека в тава. Къдети толкоз време! Ако правя нещо, ще го буфна във фурната самО да се готви.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: януари 04, 2018, 15:55:40 »

Здрайте!

Малко ще мрънкам, ама да си споделя мъката. Алекс започна да кашля вчера и през нощта се влоши. Такава лаеща кашлица, че ни спираше сърцето. Не сме спали. Беше или на гърда или се гушкахме разнасяйки се. Водихме го днес да го видят и личната каза - ларингит. Изписа ми една камара сиропи и инхалации. А на него какво му стана, реве и пищи само като види инхалатора. Писна ми вече. Сега всички ще ходим като болни. sad

За друго щях да пиша. Предполагам, че всеки, който не иска да празнува с роднините си има основателна причина за това. Пък и ние, например, сме младо семейство, още не сме се нарадвали на това да се наричаме съпруг и съпруга, не сме се нарадвали на присъствието на Алекс в живота ни, и не виждам лошо в това да искаме да сме си сами. Пък и достатъчно хора ме разочароваха с действия и бездействия през отминалата година, та имам право да не искам да сме заедно. Както и да е,не ми се сбъдна желанието, защото и до свекърите ходихме, и до нашите щяхме да отидем, ако баща ми не беше болен. А той пък така ме ядоса заради някакви пълни идиотщини точно на Бъдни вечер и почти ни развали вечерта ( и това заради кога да се вземе кухнята подарък за Алекс, която беше сглобена в тях, пък не сега, пък утре и т.н). А онзи ден най-демонстративно ми се врътна сърдит, защото му казах, че ще си хванем такси, а няма да ни закара той у нас. Бил прокажен (все още е болен) и естествено, че няма да искам да сме на такива пространство заедно.  crazy Алооуу,а детето? Хаха, обърнах го на отдушник, съжалявам. Та не заради тези два примера е написаното по-нагоре,но няма да навлизам в подробности.
Нямам против и баби и дядовци да си виждат внуците, даже се радвам, защото детето е щастливо, но това не променя други обстоятелства. Просто съм разочарована, това е. Wink

Ии да, няма да ми е приятно детето ми един ден да не иска да е с на празниците, затова просто ще се постарая да не го разочаровам до толкова, че да иска да е надалеч. И ще се надявам, разбира се.

ММ е винаги до мен.  *INLOVE*Помага ми много. Може да чисти, да глади, да пере и простира. Може и да готви много вкусно. Просто го правя аз, защото съм си нас а той е на работа. Когато се прибере от работа веднага поема Алекс.Може да му сменя памперса д го храни, преоблича ...всичко. И това не е нещо невероятно за мен, а нещо напълно нормално. И преди мисля, че съм писала как с един негов колега, с който делят един офис, спорели, защото онзи бил много учуден как ММ правел теЗзи неща наравно с мен. Детето си имало майка и аз трябвало да се грижа за него.

Аз си ям всичко и не се ограничавам. Не,че има и защо сега. Преди малко ометох останалата баклава. Пия си Кола, ям шоколади и вафли. Супер ми е.  pardon


Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: януари 04, 2018, 16:04:01 »

Али, аз готвя само каквото ям. Но така ико иначе.май мм е по-капризен от мен  pardon виж майонеза у дома не влиза. Майка му готви гадно, та не ни сравнява, а ипопринцип рядко мрънка за храна.
Миме, бързо да му минава на Алекс!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #113 -: януари 04, 2018, 16:12:59 »

Олее Миме, ужас за ларингита, аз бях писала тук като Звяр направи ларингит какво се прави. Ще го овладеете.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: януари 04, 2018, 16:14:16 »

Здравейте!

Ние сме малко болни. За сега само малко, дано така се размине. Но така не си отгоряме на нуждите с Бамбук - аз на неговата за активност, той на моята за лежане.

Аз за първи път чувам за Вегета lol нещо като Пикантина предполагам. Аз много ползвах супи и бульони Маги, докато един ден бившият ми не каза, че вече иска да му готви Цвети, а не Маги. И challenge accepted! Повече не съм купувала. Мен той ме научи да готвя lol lol

Аз не мисля, че има смисъл да се учат децата да готвят, чистят и разни роли в семейството. Те ще копират нашето поведение, така или иначе. Каквото харесат ще пренесат в своите семейства. Каквото не харесват - ще се опитат да избягат, но не се знае до колко ще успеят.

Като наблюдавам свекърите ми, намирам обяснение за много неща в поведението на ММ и така го разбирам по-добре.


Рат, и аз готвя каквото аз ям (освен на работа). Та по този повод миналата седмица ММ за първи път яде мусака готвена от мен. От 15 години не бях опитвала даже, но последния път като бяхме при нашите нещо ми замириса вкусно и пак проядох. Даже и ми се получи, ММ много се впечатли smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: януари 04, 2018, 16:25:09 »

Ох ларингитна кашлица.Моника я правеше и тя, направо настръхвам цялата като се сетя. Инхалации, предполагам са ви изписали някакво анти алергено от рода на Еуриус? Също така да пие течности, влажен въздух, виж дали се чувства по-добре като се къпя в топла баня с много изпарения или на хладно.Леле как съм забравила при кое отварях прозореца, при кое я вкарвах в банята да диша парата на водата  shok

И аз наблюдавам много свекърва ми, искам да знам как може да ме изненада моя мъж, обаче той е пълна нейна противоположност.Свекър си не го познавам, починал е много отдавна и идея нямам дали прилича на него.Дори порядките в домът им са различни от нашите и той не ги харесва техните  huhhuh.gif Много малко е внесъл той от там, но и те са живели 3 семейства в един апартамент и не мисля, че свекърва ми е имала възможност да казва кое как да става. Тя дори до ден днешен бърка кое обича да яде той и кое брат му!Та понякога ми носи нещо дето няма кой да го погледне дори  nea
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #116 -: януари 04, 2018, 16:29:31 »

Айде по повод многото писаници за роднини, да ви изпльоскам какво ми пратиха преди малко, ма ще ви го разделя в два поста:

Тихата, тихата Коледа…

От 20 години не съм имала такава Коледа. Ако някой ми беше казал, че тя съществува, направо щях да му се изсмея или най-малкото да го гледам като изтресена. Обикновено у нас е преселение на народите за около 3 дни, които ми се виждат като 30 най-малко. Обичам родата и семейството, задушевните и мили събирания, вкусните ястия, обаче искам аз да им отида на гости поне един път, че да разбера от празник. Тази година подхванахме жесток ремонт, цялостен, основен и каквото още ви дойде на ума, но това една друга история, която скоро също ще лъсне като въшка на чело/ ако оживея де/. Ха днес, ха утре, ха другия месец и така 7-ми месец сме в батака. Минаваме на прибежки и припълзявания, от вратата се хвърляме по креватите и няма място даже да размахам пръст или / не дай си, Боже!/ да шамаросам някое хлапе. Бързахме, бързахме да свършим за Коледа, че да се представим подобаващо, обаче Господ явно се смили над мен. Както се ядосвах, че край нямаха тия майстории и след всеки викахме друг, да оправи бакиите на предния, изведнъж ми блесна. Няма къде да се спи! Няма къде да се спи! Ми това значи, че всички са си по родните места и паланки. Няма тенджери, чинии, тигани, чаршафи, перални, юфки, мусаки, мекици, алкохолни, безалкохолни и т.н. Ще бъде тиха и свята нощ – амин!
Приготвям малка тенджерка с пържолки/ ядем само постни мръвки, да не помислите, че не спазвам традициите/, руска салатчица, млечна салатчица, малко ядчици, малка питчица и горе-долу е това. Опънах се блажено и закъртих за цели 3 часа. Наредих 4 чинийки, 4 вилички и 4 чашки. Като се замислих, даже миялна нямаше да пускам, ще накарам децата да мият, да се почувстват и те съпричастни веднъж в годината.
Седнахме си културно, поздравихме по телефона всички близки и далечни роднини и направо си запразнувахме семейно, много тясно семейно. Не си мислете, че нямаше купон и гюрултия, то мойте деца стигат за 22, нищо, че са само две. Гюрултията настъпи след раздаването на подаръци. Пред роднините няма как да се измъкнеш, обаче тоя път се развихрих чисто стратегически и икономически. Дадох на всеки по една красива коледна торбичка, огледах усмихнатите им физиономии и зачаках. Време беше и аз да се засмея. Всеки получи по един красив свитък. На децата еднакви, на баща им различен. Там майтапът е довреме, щото все пак той е единствен и основен банкомат в тая къща, а аз основен потребител и харчител.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #117 -: януари 04, 2018, 16:29:44 »

За децата:
„ЦЕНОРАЗПИС НА ВСИЧКО, КОЕТО ВЪРША:
1. Пране – 5лв.
2. Простиране – 10лв.
3. Чистене – 20лв.
4. Готвене – 30лв.
5. Гурме кухня/ например пържоли със сос, не просто пържоли/ - 50лв.
6. Сладки – 60лв.
7. Сладкиши – 80лв.
8. Торти – 100лв.
ЛЮБОВТА МИ ВСЕКИ ДЕН – БЕЗПЛАТНО!!!
И помнете, че винаги, когато поискам да свършите някое от тези неща, то е защото и аз се уморявам, и имам нужда от помощ…“
С обич: Мама
Не мисля, че се почувстваха много обичани, ама нямаха време. На гърба приготвих
„ ЦЕНОРАЗПИС НА НОВИТЕ УСЛУГИ ЗА 2018-ТА ГОДИНА:
1. Задаване на глупав въпрос от сорта на „Защо да хвърлям кофата за боклук?“ – 5лв.
2. Задаване на още по-глупав въпрос от сорта на „Защо да ходя на училище, като ми се спи?“ – 10лв.
3. Виновно мълчание/ след установено прегрешение/ - 15 лв.
4. Нагло гледане при искане на помощ за домакинска или друга работа – 20 лв.
5. Немиене на зъби, очи, некъпане, несресване и т.н. – 25 лв./ няма да се срамя пред хората я!/.
6. Изгубване на жизненоважни вещи/ ключове/ даже и тези на колата, която не могат още да карат/, телефони, брави и други – 30лв. + стойността на загубеното.
7. Разхвърляне, мотаене, гризане на нокти, перманентен мързел– 40лв.“
Засега толкоз! Догодина още. Хубава традиция ще стане. Таман и цяла година ще си записвам другите услуги, които да напиша. За да няма пък съвсем сърдити, им купих по едно билетче от пустата лотария, дето толкоз я хвалят. Те пък взеха, че спечелиха. Малкият – 20лв., каката – 5 лв. и бащата – 5лв. Тях им ги взех, понеже си самозакупих коледен подарък – портмоне, точно за 30 лв. Хубав купон се получи! Щях да забравя баща им! На него се падна : „ Благодаря ти, че понякога ми помагаш…“ Отдолу плеснах едно „ С обич – жена ти!“, че не се знае на коя страна ще му се кривне мустакът. Разгеле, разбран човек излезе и поне той се посмя от сърце.
Децата се помусиха, щото нямаше телефони, мелефони и плейстейшъни, но добре, че като преспят, забравят. Мир, здраве и любов! Друго не им трябва. А, щях да забравя – и грамотност, за която обаче се искат училищни и мозъчни напъни/ Господи, помогни ми и ми дай търпение, щото ако ми дадеш сила, ще ги избия!/.
До Нова година се мотах, спах, дебелях, та накрая от скука и една торта им врътнах, да не са валат. То и без туй рядко им се случва. Ремонтът пак се възобнови и май за другата Коледа ще сме готови. Не ме разбирайте погрешно, но ще си търсим друга причина да не сме у нас за празниците или тоя път ще му отпусна края и ще купя билети за Сахара!

Миме, бързо да се оправя Алекс  heart Иначе противоалергично май трябва да са ви изписали?
Панде, много ти харесвам постовете и на теб  give_rose give_rose give_rose Много се смях за активността lol И за Маги и Цвети  blum
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: януари 04, 2018, 16:33:12 »

А тва го четох бива.В един етап от живота, когато тийновете решат, че са роби и ти не трябва да им заемаш от личното време идват едни такива сметки.Макар нейните деца да са по-малки.

Ти си се смяла за Маги и Цвети, ми на мен ми трябваха 5 минути да зацепя, че нали съм Маги.Хахахаха
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: януари 04, 2018, 16:54:56 »

Магито  funnytooth funnytooth funnytooth

И мм не харесва много неща у тях. Предполагам е, защото след 7 клас е отишъл да учи в друг град.
Нещо на което не намирам обяснение е, че техните се допитва до него за неща от рода какъв цвят плочки да сложат, при положение, че той ходи там два пъти в годината, а те ще ги гледат всеки ден. pardon

Мерси, Фери smile чувствата са взаимни smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines