Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:05:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169598 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: януари 04, 2018, 07:18:26 »

Честита Нова година и от мен! smile
Да сме си все така и умни и красиви, както досега! girl_wink

Брей отвя ни вчера, много страшно беше. За втори път, откакто съм тук виждам подобно нещо, първият път умрях от страх, викам си, край останахме без ток и с непроходими улици сума време...нищо подобно. Сега вече гледам само да съм някъде на закрито, докато страшното отмине.

Не следя клюките, но пък вас ви чета, мисля че всеки е свободен да живее личният си живот, както сметне за добре и да си има добри PR-съветници, които да казват къде, какво и колко да показва от него. Вижда ми се разумно появата на Плевнелиев в предаване, за да обясни, какво, що, доколкото прецени, за да е крачка пред разни жълти вестници, а въпросното предаване е с достатъчна и определена аудитория....Според мен е добър ход.

За мъжете, децата и семейството...много пъти сме говорили...у нас може да се каже е от варианта "мъжете деца не гледат"(поне в раздела къпане и сменяне на памперси), но всеки си има силни и слаби страни и когато се налага, ползва и слабите си страни tease Но е факт, че неусетно започна да върши доста неща, къде по собствено желание, къде по неволя, но нямаме драми по тази тема.

Свекърва,  prepare-fish с бабешката история, намирам много общо в спорове ни със Симеон по подобни битови теми blum Тортата ще е за Сами, той има рожден ден, декорацията е измислена(друг е въпросът какво ще излезе на яве хахаха), а тортата...не, знае се само, че ще е шоколадова blum

Тук на 6-ти се празнува денят на Тримата крале(и явно е доста популярен, защото чета един вестник, в който 70% от анкетираните задължително в този ден си имат в дома си обреден хляб), които всъщност са тримата влъхви, които според католицизма(за разлика от православието) си имат имена и кралски произход. На този ден се яде обреден хляб, който представлява венец от 6 питки, в една от които има късметче. На който се падне късметчето,слага корона. Предполагам в миналото по друг начин е било, но днес, в магазините е така организирано, обредният хляб го продават в пликче, короната е сгъната, а късметчето някъде в хляба и е забранен този продукт за деца под три години. Което ми напомня как пазихме Сами да не си изяде късметът от новогодишната баница или парата от питката girl_impossible
Между другото точно той взе парата от питката, а аз се разминах на косъм от парата и с учението в новогодишната баница. Като се изуча тази година, догодина ще грабна парата и ще нося парите вкъщи. tease


Хайде, хубав ден, аз вече съм готова с първото кафе(в 6:18) smile
« Последна редакция: януари 04, 2018, 07:28:56 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: януари 04, 2018, 09:18:11 »

Добро утро, днес тук ръми, а аз имам стройна програма къде да обикалям из града и какви офисни разходи да плащам.Ужас!

Мари, и в нашата къща парата се падна на Моника, много беше щастлива.

Всичко е въпрос на гледна точка към момента.Киви е много права за принцесите и принцовете, но аз имах друго в предвид.С моя мъж се събрахме рано, аз не можех да готвя, той също.Заедно се изградихме и нагодихме и ето няма умрял от глад от двама ни и не живеем в кочина.Той знае, че не обичам да чистя, а той е (абе като дева е, само дето е телец), той чисти и подрежда  pardon Но пък аз съм по-систематична и целеустремена, не оставям нещата недовършени и винаги имам план Б за дадена ситуация.Важното е да се допълват и да работят в екип.Ако единия иска да изпъкне точно в семейството, забрави!Или другия трябва да се примири или всичко отива по дяволите.Наблюдение върху мъж-шеф нямам, но предполагам свекърва е права.Тук в Плевен, бивш военен град, на жените на генералите казваме, че са с един чин над тях, защото ако искат да оцелеят, трябва да командват по-добре от мъжете си  smile

Така, Мари много шоколадова, малко шоколадова с блатове или без, иска да е тортата човека?Сестра ми прави тази с трите шоколада, дето се желират леко.Лесна е и е вкусна.Аз съм правила на Йоана една шоколадова много хубава стана на Йоли шоколадовите също са веднъж. Аз от сега мисля как да направим на МОника празника.Много ми е сложно.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #92 -: януари 04, 2018, 09:21:35 »

Морген!
Булче уби ме с тая вегета lol Ми вегета му е майката на всичко, от къде да знае човекът  pardon Бтв аз отдавна вече не ползвам заради наличието на моно-натриев глутамат...сиреч живеем здравословно Wink Да ти кажа не по-малко вкусни са ни манджите и без вегета smile
Кив, баш принцеса то е ясно, че няма как да възпитам, понеже и аз не съм така...по-скоро ще е нещо по средата както ти си го определила, явно не се изразих правилно smile Много ми хареса и се стремя и ние да сме така:
 
Семейството е екип, а добрите екипи имат fail safe система и мъжа и жената трябва да са взаимозаменяеми. Ако утре умра ил загина за разнообразие, децата ще са изпрани, нахранени и заведени в правилната градина. Иначе у нас като по учебник всеки прави за каквото е най-квалифициран и делегира, когато е претоварен.
 good good good
Свекърва, да ти кажа не само властимащите мъже са така (решават важни световни проблеми и изискват да им се говори тихо, че са уморени)...имам доста примери за просто мрънкала, които се пльосват на дивана и не знаят къде стои дори тоалетната хартия вкъщи  pardon Та твоят вариант поне е за предпочитане Wink
И аз като Панде и Булче винаги ще предпочета да сме около бабите или те около нас. По празниците сигурно е имало един ден в който Мис да не види баба си и дядо си, а на мен ми пълнят душата като им видя светналите погледи + мога да си почина/поскитам + няма нужда да готвя. Радвайте им се докато са около вас и, че изобщо ги има и че няма нужда детето ви да гледа черно бели снимки, на които да казва баба, дядо и леля (както Мис)  smile
На мен не ми пречи също, че са се появили по телевизора да се обяснят, просто ми дойдоха прекалено лигави  nea
ВЪпрос: Някой да има парочистачка? Доволни? Керхер обмислям?  huhhuh.gif
Айде дуи дуи и целувкен  give_rose
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #93 -: януари 04, 2018, 09:52:21 »

Гутен Морген!

Мен сутринта ми започна с г*за нагоре  lol, първо стигнах в офиса, не ми работеше картата за паркинга направих опашка... после отивам да си паркирам и някой ми спрял на мястото и трябваше да въртя телефони из паркинга че няма и обхват, къде да паркирам че ако спря някъде самоинициативно ще направя домино ефект...

Та на Фчерашните теми :

За готвенето и домакинстването, научена съм на всичко от мама. От 14г ми се оставяше рецепта, проудукти и да се заемам, това беше мое задължение през ваканциите. Така като станах студентка научих всичките принцеси ми съквартирантки да готвят, майките им бяха в потрес как така вече знаят да готвят. Но майка ми никога не ме е поощравала да бъда домакиня, винаги беше супер настоятелна да уча, да се развивам и да съм равна с мъжа си

Фери аз вегета употребявам, хич не ми пука за глутамата  blum, кума ни произвежда суровини, една от тях е и глутамат, и ми изнесе една хубава лекция какво точно представлява глутамата, та тогава разбрах добре smile Манджа без вегета не е манджа, от там от където идвам аз, цял живот сме яли вегета. Междудругото има вече вегета без глутамат да знаеш  good на оригиналната Вегета марка е

Мари да покажеш тортата! Леле кога отминаха 3 години  heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #94 -: януари 04, 2018, 09:55:58 »

Верно ли!? Аз един ден киснах сума ти време на щанда с подправките да издирвам такава вегета   huhhuh.gif Та какво представлява глутамата? Няма нужда от лекция, 2-3 приказки са достатъчни Wink
И аз се точа на тая торта три шоколада с желирането  smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 04, 2018, 10:04:17 »

На нас също си ни е много приятно при бабите. Единствено ми идва повече пътят между двете баби и многото ядене при едната, ама нали е веднъж в годината. Благодарна съм им, че ми помагат с малкия и тази година даже 2 вечери излизахме с ММ  Bravo Бих се радвала ако някоя от тях живееше по-близо до нас. Много ми е хубаво като се видят с малкия и как се опознават първите дни.


Днес ми е едно дзен, направо се чудя на себе си.Нещо ми се закучиха нещата с някаква нова система в родната администрация и от 2-ри направо място не си намирам. Днес ми е някак по-спокойно, да видим до кога. Пуснете ми малко положителна енергия  heart
Мисля към обяд да мина през Парадайс да видя дали има нещо интересно от намаленията.


Деси Радева я харесвам. Първото й появяване беше доста зле, но сега се грижат повече за нея. Последната розова рокля не ми допада, нито като цвят (розов отива само на Кралицата Wink, нито като детайли, но можеше и по-лошо да е  pleasantry

Щях да пиша за Вегетата, ние не ползваме, но сестрата на ММ (не се сещам за роднинската връзка) прави домашна, като пастет е и не става за сандвичи, но за готвене е един път!
« Последна редакция: януари 04, 2018, 10:05:52 от ma6ka_ » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #96 -: януари 04, 2018, 10:16:40 »

Мари, аз, като една нормална баба, обърках имената на децата blush Мислех за Сами, но съм започнала изброяване от най- големия blush blush
Добре, че каза за короните. give_rose Едните приятели донесоха като подарък от Германия нещо такова, от което извадихме късмети и прегънати хартиени корони. Сега ще им кажа по какъв повод се прави good
Към пожеланието какви да сме, май бяхме решили, че сме умни, красиви и добри, та го добавям, за всеки случай и самочувствие Wink
Като утрото е по- мъдро от вечерта, леко ще зачекна вчерашния разговор за мойто муж за нов размисъл. И понеже редовно се срещам из пресата с това чудо невиждано "трети пол", ще говоря за "то", като лично местоимение и за "другото то", явяващо се семейна половина smile.
Ако "то" е на ръководна позиция или има определена професия /лекарО, учителО, шофьорО на трамвай и др./, "другото то" не може да иска да е отговорно към децата в семейството при първо щракване с пръст. Не може брат ми да зареже родилка и да се прибере вкъщи, щото племенникът е вдигнал температура или пък е дошъл час за консултацията му, няма как в детската градина да затворят групата с деца на момента,  да свалят пътниците от трамвая и така нататък. И това изобщо не значи, че "то" не е отговорно, а нещо съвсем друго - отговорно е за другите и по този начин е отговорно за семейството си.
Някак много общо и еднолично разсъждаваме, а това може да навреди сериозно на по- чувствителна млада майка. В смисъл, да бъде убедена, че не е успяла в брака или че съпругът и е безотговорен, ако ситуацията в семейството е сходна на някоя от гореизброените. Пак повтарям, че все още жените раждат и кърмят и че хората с достатъчно пари са единици, за да могат да си позволят свобода.
Абсолютно съгласна съм с Киви, че всеки трябва да може да се справя с готвене и чистене и сме длъжни да учим деца и внуци. Това ще е тяхно предимство, наравно с умението да се гримират и обличат, да говорят чужди езици, да пеят и свирят, да са спортни, артистични и много още. Нека имат широка основа за избор на професия и да знаят кое ги прави щастливи в свободното им време. Хехе, пък и да оценяват по достойнство постиженията на другите Wink Мисля, че в световен мащаб това е пропуснато при последните три поколения и е голяма грешка.
Бърза справка и изходно ниво на знания -
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%B2_%D0%B3%D0%BB%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%82
« Последна редакция: януари 04, 2018, 10:27:52 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #97 -: януари 04, 2018, 10:28:49 »

Здравейте!
Фани, почвай, ако имаш желание. good Най-много килограми се качват точно януари-февруари, а не декември по празниците. То много зависи и какво разбираш под диета. Баш сега човек най-много опъва кълки из къщи и вместо да се подмята по диваните, може да се напъне за някое упражнеие търкаляйки се по пода smile
Мери ми, аз те разбрах. Обаче сравнявайки Плевнелиев със себе си за мен остава по-успешен министър. Насадиха го тогава на пачи яйца с тоя президентски пост. Времето беше такова и трябва да си много опак, че да се оправиш в неговата ситуация. Исторически доказано е! Wink Аз ако не бях учила конституционно право като предмет в училище и в унито, нямаше да съм много наясно с президентската власт pardon Имаме предмет в гимназията за ЕС, а за българската система - не. Парадокс! Хората знаят 2-3 неща наизуст и толкоз. Даже съм чувала как мандатът е 4, а не 5 години girl_impossible

ММ помага. Научи се. В тях също е помагал. После отвикна покрай това, че с бременности и безработица бях повече време вкъщи, докато той не е спирал и за ден. После пак си изгради навици. Той чисти мухъл, пуска прахосмукачка, оправя тоци, води и нам си какво още. Когато влязох да раждам, бях направила списък как се пуска пералнята и съдомиялната (със сушилнята се оправя сам). Бабите бяха в готовност да вземат каката, но той отказа. За 5 дни 100% е бърсал наакано дупе, къпеше я взеки ден, включително с косата, приготвяше я за градина и тн. Има нещо друго - ние сме деца, расли през 90-те, а тогава се размиха границите на женска и мъжка работа вкъщи и като професия. Времената го наложиха. А за нашите баби - много ясно, че така мислят. Техните родители рано-рано са се пенсионирали и баби са гледали внуци. Не са опирали в повечето случаи до мъжка помощ.
Ученето на принцеса/слугиня става с действие и с бездействие от страна на родителите. Личният пример преди всичко Wink В момента съм антиготвене и не давам добър пример на децата си, ама това е друга тема за домашния бойкот.
Ако утре умра ил загина за разнообразие, децата ще са изпрани, нахранени и заведени в правилната градина. Иначе у нас като по учебник всеки прави за каквото е най-квалифициран и делегира, когато е претоварен.
lol lol lol good

За празниците - на мен ми харесва да се събираме с условие да имаме яснота кога къде трябва да се ходи. Изобщо не ми харесва идеята да сме като отшелници. Натоварва ме това "ще се ходи - няма да се ходи".

Като казахте Вегета - преди време взимах една сръбска, носеше я бивша колежка. Много беше хубава, без много сол за разлика от родните. Оттогава не съм ползвала. Все се каня да разгледам по Лидл и прочие за нещо читаво.
Дано просветне, че искам да излезем малко. Довечера сме на детски рожден ден и ми трябва едно допълнение към подаръка. Хайде, отивам да варя зеленчуци за господина.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: януари 04, 2018, 11:08:02 »

Свекърва, сега схващам кой на кого е бил на гости.  blush Ами хубаво е двете страни да си кажат нещата в прав текст. За помощ ли ги викат, за гости или ... Не виждам нищо лошо да се изяснят предварително, така после няма да има сърдити.


Мери ми, аз те разбрах. Обаче сравнявайки Плевнелиев със себе си за мен остава по-успешен министър. Насадиха го тогава на пачи яйца с тоя президентски пост. Времето беше такова и трябва да си много опак, че да се оправиш в неговата ситуация. Исторически доказано е! Wink .

Вегета не ползвам, но бульони - задължително Wink

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #99 -: януари 04, 2018, 11:35:31 »

Ooo и аз ползвам бульони, за супички особено  good

Фери, лекцията беше че е силно преувелично въздействието на глутамата и не подобрява вкуса колкото се показва, същото ми твърди и за ефекта върху тялото на аспратама. Те са в този бизнес от около 30г, знам на кои винарни продават екстракти и подобрители, кои стават и кои не. Просто те са си производителите на всички Е-та и подбни и знаят наистина кое може да навреди а кое е конспирация

Поздрав за свекърва хахах не съм го чела ама по заглавието подозирам че отново се пише по нашите теми

http://www.maikomila.bg/%D1%81%D1%8A%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #100 -: януари 04, 2018, 11:59:00 »

Поздрав приет, преди малко и аз го четох, барабар с коментарите Wink
И нашите са на много по- високо професионално ниво, там са аматьори funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: януари 04, 2018, 12:43:23 »

Поздрав приет, преди малко и аз го четох, барабар с коментарите Wink
И нашите са на много по- високо професионално ниво, там са аматьори funnytooth

Да,вчера ми се каза, че трябвало да го гледам повече отколкото той мен, щото мъжете умирали по-млади, та сакън да не се баптиса прекалено млад biggrin biggrin biggrin. Баси логиката- обгрижвай ме, че да живея повече. pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: януари 04, 2018, 13:02:33 »

Да, много точно сте формулирали мой мисли.

Аз от много години не ползвам готови подправки, бульони и т.н. просто не ми харесва вкуса им, все на едно и също ми бият всички яденета.Слагам пресни или изсушени подправки по вкус и манджата става!

Аз днес съм крива.Излизах в дъжда, изгубих пари, счупих нокът до живеца на една врата.И накрая се натъпках с една вредна храна-дюнер!Иначе ще спирам глутена някой ден!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #103 -: януари 04, 2018, 13:16:27 »

Маги, дай си шанс. Има и такива дни. Голяма работа един дюнер. На фона на цял живот, един дюнер, от който си имала нужда в скапан ден е удоволствие, което заслужаваш. Дишай дьлбоко, утре ще е по-добре.

И аз не ползвам глутамат, но би ми било много интересно, ако Булче обясни по-подробно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #104 -: януари 04, 2018, 13:39:29 »

не си спомням цялата история но ще го накрам да ми разкаже какъв точно беше случая с глутамата  good

аз днес реших да съм здравословна, хапнах месо и зеленчуци... обаче така ми прималя и сега нагъвам един милка шоколад  lol
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines