Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:02:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169597 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: януари 03, 2018, 15:53:57 »

Ауу Киви недей.Тая тема няма дъно  blum И аз съм свидетел на невероятни неща.И ми е много интересно като ми кажат ама той не може да гледа детето!Защо, вдигат се рамене и се казва не може!Хм!

Манталитет, възпитание, мислене и комплекси в мъжа.А жената е научена да е послушна, да е всичко и т.н.Аз наскоро казах на моя мъж, че Моника няма да я уча да готви, чисти и т.н. то ще и се наложи в живота и ще се научи, ама да си възпитавам домашна помощница не ща.Аз не можех като заживяхме заедно, ама като гледам и добре че не съм можела.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: януари 03, 2018, 16:00:34 »

Привет, привет! Да сме живи, здрави и щастливи в тази още новородена година! Аз ви четох днес няколко пъти и вече забравих какво исках да кажа... Но все пак да се разпиша в новата тема  blum

За мен празниците трябва да се празнуват със семейството, но под това винаги имам предвид моето. Е, ходихме и три дни по гости до техните на милото, но там много се уморих. Общо взето съм щастлива, че се видяхме с всички и си изпразнувахме, но сега ми е доста по-спокойно и почивно, отколкото през почивката  tease

За президентите няма да коментирам, че политиката ми е болна тема, още повече, откакто навлязох в сфера, която е толкова зависима финансово от държавата.

Поздрави на всички и горе главите, началото на годината е едно оптимистично време!

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #77 -: януари 03, 2018, 16:05:45 »

Ъъъъ и какво като си закрива срещите е са му болни децата, ми на първо място е баща, това няма нищо общо с чехльо!
Нали сега си имам баба вкъщи (мойта баба), та тя е възмутена как ММ чисти докато аз си виря краката и си пия направеното от него капучино. Да не говорим, че е в потрес, че сменя памперси и как добре се грижел за Мис НИЩО ЧЕ Е МЪЖ! Та...тези ценности са вкоренени много дълбоко, ма аз от ден първи съм показала на всички, баби, вуйчовциу, дядовци как се сменя памперс и какво се прави с тва дете, за да ми е спокойно...Пълно е и покрай мен с примери на майки тип "никой не може да ми гледа детето по-добре от мен" и мъжете им само гледат как да се спасят и да се покрият, ако се наложи да приспят/нахранят наследството започва яко мрънкане  angry Ми ние сме си виновни...
Аз съм заявила също на всички, че ще възпитавам принцеса  pardon не я уча да чисти, все ми е тая дали докато живее в мойта къща ще може да готви (аз не можех нищо, научих се като се омъжих, гладни не сме останали), единствено искам да я науча да е подредена, да не е като баща си  girl_impossible

Оффф нови отговори, пускам го тоя пост, че от 100 години ги пиша...
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 03, 2018, 16:07:56 »

Това с мъжете и помощта в къщи миЙ мнооого болна тема. Ей го моя. В "неговата си" къща си чисти, пере си, купува си ВСЕКИ ден за ядене и си готви...Върна се за 2 седмици, в къщи е кочина, ядем само навън (не, че приритвам за готвено, ма принципа е важен) и съм пуснала 4 перални.

Единственото, което направи след като мрънках ...семнайсе... дни беше да сгъне дрехите. Ама да ги сгъне, не да ги прибере. И като полегна 2 пътина дивана, на който стояха сгънати - да си го беше спестил. Та и аз смятам, че както го може като е сам, го може и като не е сам, ама е по- лесно. Много по- лесно...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: януари 03, 2018, 16:13:26 »

Ау Фери плюли са си в устите нашите баби, та и ние с тебе  Wink И моята баба е в потрес, колко много се занимава моя мъж с Моника.Боже това е ненормално за мъж. И е факт, че така са ги научили много от жените им и това е нормално.

И Скай всички мъже дето са дълго време далеч от в къщи като си дойдат се чувстват като на хотел.Не знам защо така.Сигурно защото там им е омръзнало да правят всичко това и тук искат почивка, ама не отчитат, че на нас също ни е омръзнало!Моя мъж като заминеше на очни, като се върне беше ад.Готви, перални, простирай, оправяй след него.Война беше в къщи.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: януари 03, 2018, 16:31:19 »

Здравейте smile

Аз разбирам, че с добри намерения са го избрали това жълто прасе-магаре на пеперуди, което пее гагнам стайл. Но то е за деца, които обичат тези люлки с левчетата. Бамбук реве от тях. И от това рева два дни, сега само го заобикаля. Музиката, за щастие се маха. А ММ му е дал време до Ивановден -ако Бамбук не се заиграва с него, ще му тегли ножа. Той беше много по-потресен от мен, защото веднъж беше говорил с техните да не купуват без да го питат. Аз не се изненадох този път. Те не бяха с кола, иначе ще се да се върне с тях. Аз с нашите съм се разбрала - могат да купуват, каквото искат за у тях, аз ако искам ще си го взема.

Аз не държа да сме сами по празниците, но го предпочитам по Коледа. За рождения ден на свекърва ми през Юли нямам нищо против да се събираме при тях. А и не всички снахи са проклети като мен - сестра ми винаги на празниците е със семейството на мъжа и.

И въобще не е само до снахите - ММ не обича суматоха. Много е труден за понасяне на големи събирания. Та, предпочитам да има мир у нас.

А реално с баби е много по-лесно. Аз затова ги събрах, да разбера нещо от нова година.

За памперсите малко съм изпуснала нещата, защото ММ сменя, само ако ме няма. Но аз не знам къде седи прахосмукачката, така че не се оплаквам.

Мери ми - по симпатии се избират президентите, това е исторически факт. Жорж Помпиду успява да победи Валери Жискар-Д'естен, като отказва да се появи заедно с него по телевизията Wink

Май ферман изписах този път.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 03, 2018, 16:34:16 »

Моя помага и му е много криво, че заради работата изпуска състезания на Кари или празници на Кико. Очертава се да пропусне и още най-малко по 1 рожден ден на двамата. Но какво да се прави - не може и онуй до края и душата в рая  blush
А редовно мъже на познати не щат и да чуват за гледане на деца. Не да помагат, ами даже карат жени с малки бебета да им слугуват тип ракийката, салатката и т.н. А майките им ги защитават като орлици: Ами те са мъже как тъй ще помагат?!
Свекс, твоя мъж помагаше ли като бяха малки НИ-тата?
Надявам се НИ2 да е по-добре вече!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #82 -: януари 03, 2018, 16:55:36 »

ооо мойто мъж го бутам навсякъде, няма искам не искам. Вкъщи си броим даже кой последно е ходил с звяр до тоалетната, кой последен му е сервирал. Единствено аз готвя, има мерак той, ама пусто не му се отдава. Ония ден го накарах като бях болна да ми направи филийки с яйце и сирене, и той ми сложил вегета! Викам що бре? Ами нали обичаш, обичам ама в супата, не на филийки с яйце  lol Аз пък не мога една крушка да сменя та сме равни, ама така и му се пада като си е избрал жена кариеристка smile

Ратауй, като баба пенсионерка говориш за генерала  lol
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: януари 03, 2018, 17:02:37 »

И Скай всички мъже дето са дълго време далеч от в къщи като си дойдат се чувстват като на хотел.Не знам защо така.Сигурно защото там им е омръзнало да правят всичко това и тук искат почивка, ама не отчитат, че на нас също ни е омръзнало!Моя мъж като заминеше на очни, като се върне беше ад.Готви, перални, простирай, оправяй след него.Война беше в къщи.

Цъ, той в къщи по принцип си е такъв. Та няма разлика "у нас". Има разлика "у тях"
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #84 -: януари 03, 2018, 17:21:25 »

....
Аз съм заявила също на всички, че ще възпитавам принцеса  pardon не я уча да чисти, все ми е тая дали докато живее в мойта къща ще може да готви (аз не можех нищо, научих се като се омъжих, гладни не сме останали), единствено искам да я науча да е подредена, да не е като баща си  girl_impossible

Оффф нови отговори, пускам го тоя пост, че от 100 години ги пиша...

Фери, като бъдеща свекърва да ти кажа, че снаха принцеса също не става, син принц вече ви казах, че не става... Истината е по средата. Аз смятам, че да си сготвиш, да си подредиш и да изчистиш са основни умения и за мъже и за жени. Семейството е екип, а добрите екипи имат fail safe система и мъжа и жената трябва да са взаимозаменяеми. Ако утре умра ил загина за разнообразие, децата ще са изпрани, нахранени и заведени в правилната градина. Иначе у нас като по учебник всеки прави за каквото е най-квалифициран и делегира, когато е претоварен.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #85 -: януари 03, 2018, 17:26:28 »

Хехе, ми то баш комуникацията разваля отношенията Wink Вземем ли много да се обясняваме, ойдел конят у ряката.  smile Просто някой трябва да замълчи и да не налива масло в огъня.
Срам, не срам, малко бабешка история: Кандардисвам майка ми да я къпя, ама с ясно съзнание, че ще ми откаже, щото сега
- почва сериалът
- няма слънце и е студено
- утре е празник /църковен, някой е умрял или се е родил/ и не е редно да се къпем
- не и се иска
- или просто ей, така, да е на обратното
Изслушвам я как ми носи от 9 кладенци вода, бясовете ме хващат, щото пък аз сега имам време и така съм решила, вдигаме тон, водим излишни преговори и по едно време, тъкмо ми е дошло твърде много и съм склонна да сдам фронта, тя изтърсва "ами хайде, ще ме къпеш, то си е казано, че по- умният отстъпва!" funnytooth
Що беше нужно да си говорим 15 минути и да си ги "мерим" Wink Та според мен, оценка на ситуацията ни куца blum
Скай, стискай още малко зъби, ей го де е март good
Фани, за мен сега е по- подходящо време от пролетта за разтоварващи режими на хранене, както е редно да се казва. Месата са си меса, независимо от сезона. Има праз, зеле, моркови, краставици, цитрусови и ябълки, тиква... Плюс, че понасям по- лесно студа, жегата ми действа демотивиращо Wink Зависи ти как го чувстваш и защо го правиш smile.
Хехе, най- лошото в положението на жена на властимащ /ако мога да се поставя в такова, макар и на по- ниско ниво/ е, че след време съответната половинка започва да се държи и с теб като с обслужващ персонал и не прави разлика дали е вкъщи или на служебно място. Секретарката е винаги по- добре осведомена за плановете Му /нарочно с голяма буква/ Wink, изискват да им се говори мило, тихо и с уважение, независимо дали го заслужават, решават важни световни проблеми, ама за домашни хал хабер си нямат pardon Нямам против да стоя зад гърба му и да го пазя, даже и да го побутвам, ама той да ми се тутка и да реши да прави ремонт на тоалетната 4 дни преди да си дойдат децата и да му се размине без скандал, няма да я бъде.  beating smile За такива важни особи са подходящи жени дето или хич не им пука и с приоритет им харчат парите, или яко им дърпат конците и реално те управляват. Аз не спадам към тях и ми е доста трудно, та ако Родният реши да става Управляващ, сигурно ще се наложи да се разделим.  pardon Ако не ме домързи, естествено smile
Хехе, реално това трябваше да е след поста на Рататуй, но се нанизаха 9 отговора и сега виси. Жал ми е да го трия.
Фани, по- добре е днес. То и антибиотикът е доста силен.
Да, Родният помагаше за децата, сменял е пелени и ги е хранел. Но не е идвал с мен на консултации или по доктори, не се е месил в методи на възпитание или после къде и какво ще учат. Сега отново ми пробутва Скайпа, когато говорим, не го интересува какво им пиша и ако искам мога много да му навредя и да му срина авторитета, но съм добра душа и като имам две момчета, лееко се правя, че подкрепям патриархалните взаимоотношения. smile Както казва НИ2, баща ми се грижи за първичните ни нужди /дали имаме достатъчно пари/, ти /за мен иде реч/, ни тормозиш с въпроси по световни проблеми pardon
Светът много се промени за последните години, не могат да се правят сравнения с едно време. Въпреки всичко и все още жените раждат и кърмят /освен ако не са супер богати и могат да си позволят сурогатни майки/, та пак бих казала, че винаги става въпрос за пари, ако ли пък не - за много пари smile Същото се отнася и за готвенето, чистенето и въобще за слугинските дейности.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: януари 03, 2018, 17:58:34 »

Начи...нямам против "слугинските" задължения, но за целта трябва да ми "плащат" за чистачка, а не да го върша в "свободното" си време и за без пари. Още повече, при положение че две седмици е тука отпуска, а аз едната съм на работа...налЕ. И за тая една седмица дето ходих на работа ме закараха и ме взеха от работа 4 пъти общо. Айде сега - на 40 квадрата апартамент, прахосмукачката е 20мин с всичките кучешки косАми beating И ми предложи да ми пускал прахосмукачка 1 час преди да трябва да замине да си хваща самолета. Ми - мерси.

А да взема да стана "слугиня", па после да ми обяснят как трябва да ходя да работя, щото така не може - мерсиииии отново. tease Защото вреъщането на работа е по- сложно от напускането blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: януари 03, 2018, 18:27:01 »

Постът на Свекс както винаги е един път.
Скай, напълно съм съгласна с последното.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 03, 2018, 18:54:20 »

Моят мъж от ден 1 на  PREGQ е плътно до мен. Пропуснал е един преглед в 9 месец при АГ и две ходения при ЛЛ и то контролни след като детето стана на 2г 6 мес. Винаги е плътно с мен. Гледа го наравно с мен. От вратата го поема. Веднъж не каза уморен съм. Нощно време даже ставаше повече или винаги с мен. Мъжете около нас също гледат децата си. Но и често ми казва когато хуля някой който не си гледа децата „Не мисли, че всички са като мен. Много мъже не смятат, че децата са тяхна отговорност.”

Колкото до свекърви/тъщи. Нямам проблем с посещението. По-скоро ме уморява това бързане, разпределение кой ден къде. Но родите не го усещат. На всеки е обърнато внимание. Кумата ми обаче когато дойде е седмица в движение. Понякога казва, че предпочита майка й да и гостува (тя не е омъжена, тук обикаля бабите си), защото има седмица през лятото и вместо да почива обикаля България. Свекърва, аз твоите снахи(а) не ги разбирам. Т.е не я разбирам. Не виждам причина защо да не уважиш семейството на мъжът ти за ден/два, ако през другите 363 дни си дори в друг континент.
И финално - на мястото на твоите приятелки ако имам финанси, ще поканя децата и внуците за Коледа на хотел. Имам такива познати. Изкарват прекрасни празници, готвят им в ресторанта и на финала всеки е доволен и си хваща пътя.

« Последна редакция: януари 03, 2018, 18:56:14 от Mrs.™ » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #89 -: януари 04, 2018, 00:42:11 »

Няма бе, идва снахата за един ден и мирна и кротка беше, щото беше болна Wink Мисля, че и на нея и омръзна да е само с родителите си и да и врънкат на главата pardon Кусурът беше, че я доведоха в края на празниците, когато всички са преяли, отегчени и изнервени и някак е като отбиване на номер. Нямам причина този път да не съм доволна, говоря като страничен и безпристрастен наблюдател, че и двете страни /деца и родители/ вероятно са прави всеки за себе си.
А приятелските семейства са отишли там, защото са ги поканили, не са им казали "идваме, уредете ни празника". През зимата, с малки деца, при несигурни полети, малко семейства биха се решили да пътуват и да си нарушават ритъма. И какво да правят в България, като там им е по- добре? pardon
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines