Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:51:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Януари 2018- нова година, ново начало!  (Прочетена 169652 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: януари 12, 2018, 17:51:11 »

звучи невероятно !! Ти ли я прави?

Да. Но понеже доста торти се навъртяха напоследък, в случая съм допуснала грешка и този крем, конкретно е краве масло, Филаделфия, черен шоколад и заквасена сметана.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #376 -: януари 12, 2018, 21:07:01 »

Да. Но понеже доста торти се навъртяха напоследък, в случая съм допуснала грешка и този крем, конкретно е краве масло, Филаделфия, черен шоколад и заквасена сметана.

 Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ...

Уникална торта браво на теб и с фондана си се специализирала,кога намери това време не знам.Депресираш ме  beating   Bravo give_rose heart heart heart

Фери,  give_rose give_rose heart heart heart

Тук съм чета през телефона, че иначе Негово височество ще почупи компютъра, а от тел. ми е трудно да пиша.Общо взето на общият фон сме здрави.

За спането...такова чудо като Я не съм попадала.

През ноща се буди, става около 7-7.30 ,ляга в 20.00.За тези 12 часа ако имам късмет спи 2 часа,през тези два часа се буди от 2 до 4 пъти и аз наново го приспивам. Още по лошият вариант е  30 минути за цял ден diablo

На болните бързо оздравяване.

Лека от мен.
« Последна редакция: януари 12, 2018, 21:21:18 от marta_kalpazanka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: януари 12, 2018, 22:13:23 »

 Не се депресирай....децата страдат girl_haha
Шегувам се! Започнала съм я от вторник, за да я завърша в четвъртък като за целта освободих цял ден от други занимания, за да намеря два часа само с нея да се занимавам като третото ми дете е момиченце кротко като агънце(за разлика от Сами, който доста прилича на Я) и още където го посееш там си стои кротко, за което време Сами обърна къщата(в буквален смисъл) и ми беше нужен повече от час, за да подредя pardon
Т.е всичко е в редът на нещата. Иначе това ми е трета торта със захарно тесто, но се изхитрих и работя само с готово, което е доста по-лесно от домашното. Но тортата е гигантска(около 5 кг) и много висока, а аз нямам толкова място за работа... ужас...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: януари 12, 2018, 22:22:18 »

Мари, по натам като имаш време, що не вземеш да предлагаш за клиенти такива торти? Бива те.
Или не ти е приятно занимание?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: януари 12, 2018, 22:25:26 »

Мари, по натам като имаш време, що не вземеш да предлагаш за клиенти такива торти? Бива те.
Или не ти е приятно занимание?

Не ми е неприятно, напротив, но никак не се връзват сметките. Ето тази торта например излезе около 60 евро само продуктите. Ами тя от професионалист ще струва около 120, колкото и аз бих взела като за часовете занимания, инструментите, в които трябва да се инвестира, за да е по-добра, защото работя с подръчни средства и т.н... Но не ми пречи да правя за Рд на деца на познати например...ще видим...
Качеството на предлагането е много високо, а ниска цена трудно можеш да направиш, за да си все пак с нещо атрактивен.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: януари 12, 2018, 22:37:16 »

не помня дали ти се беше оплаквала от качеството на други услуги и аз по инерция реших че и в това не ги бива професионалистите там . Май беше Ина хахаха, оттам се обърквам.
да, тук торта два етажа детска, с хубав пълнеж и много масло, от скъпа сладкарница, излезе 150 лв. 30 парчета май беше.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: януари 12, 2018, 22:58:38 »



Аз се оплаквах от фризьори и козметици...иначе в сладкарството...

Ей това тортле е 40 евро, за надпис, ако искаш +10е
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #382 -: януари 12, 2018, 23:16:22 »

Не се депресирай....децата страдат girl_haha


Реших да лекувам депресията със сладко  изяла съм всичко по шкафовете  GROAN

А ти ми говори за 5 килограмови торти...ще я сънувам да знаеш. blum

Иначе и аз бях взимала готово захарно тесто, но нещо не ми се получи и се отказах.Може да пробвам след някоя друга година когато Я се кротне, че иначе освен , че е обърнал къщата и доста чупи.. като тазманийски дявол е.
Подреждам след като легне иначе той минава след мен и разхвърля. diablo

Твоята торта е страхотна наистина, незнам какво има в онази за 40 евро, но не хваща окото.
И аз си мисля като Еми, че може да направиш нещо с твоите кулинарни способности. LOVING
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #383 -: януари 13, 2018, 10:13:37 »

Не ми е неприятно, напротив, но никак не се връзват сметките.
Да, точно там е работата за всички ръчни, особено пък за хранителните, където има и скъсени срокове на годност. Единствено за близки познати и почти на доброволни начала, ама и с по- големи притеснения, че може да не се получи точно както очакваш.
Много внимателно наблюдавам пазара на ръчните занаяти в Капана - в началото излизат качествени неща, направени със старание и любов, от хубави материали, на допустими цени. Само след два месеца продукцията вече няма нищо общо - или са наели нископлатени помощници и е станало като при Ванилката, или материалите са боклучави, а което е още по- лошо, заменили са изцяло с някой китайски и само правят подобрения по него. Друг майстор използва момента и стартира като конкуренция и край с първия. Задържат се тези, които са в задруга и имат зад гърба си солидна финансова подкрепа за критични ситуации.
Мари, много красива е станала тортата, а сигурно и Сами е бил щастлив с количките good
Срещала съм във ФБ рецепти на дамата преди 3-4 години, но не и бях виждала блога. Зачетох се, много интересни работи има good
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #384 -: януари 13, 2018, 10:41:53 »

Мари, с малко закъснение честит рожден ден на Сами!  give_rose тортата е жестока! Браво!

Аз днес ще ходя на уъркшоп за торта миньон, да видим какво ще стане. Домашните ме ядосват само та днес ще сме на терапия за душата (за мен) и за стомаха ( за тях довечера) smile

Хубав ден!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: януари 13, 2018, 11:55:55 »

Благодаря, Алексия!  give_rose

Да покажеш тортата после Wink

Блога на Купенска е новото ми предизвикателство, навреме с Кулинарно с Йоана беше така. Аз имам пристрастие към сладкарството и вече повечето неща съм ги пробвала, а тя въпреки(Йоана), че е професионален сладкар(както и Купенска), в блога си предлага по-интересни ястия,отколкото сладкиши.
Вкусно с Йоли е ....по-обикновен, там можеш да отвориш и да приготвиш нещо набързо, материалите почти винаги ги имаш налични, но някак я няма тръпката........
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: януари 13, 2018, 13:09:46 »

Момичета влизам да ви ъпдейтна с информация - момичето с инсулта, за които ви разказах вчера роди момиченце.
Месец и 4 дни преди термин, тръгнала е самичка и се е родила абсолютно нормално, без оперативна намеса. Майката се чувства учудващо добре, бебка също за сега няма индикации за проблем.  yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #387 -: януари 13, 2018, 13:19:39 »

Малката е на самостоятелно дишане, така ли?
Да са живи и здрави и двете, лесно да се гледат, на таткото честито!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #388 -: януари 13, 2018, 13:38:05 »

... а тя въпреки(Йоана), че е професионален сладкар(както и Купенска), в блога си предлага по-интересни ястия,отколкото сладкиши.
Вкусно с Йоли е ....по-обикновен, там можеш да отвориш и да приготвиш нещо набързо, материалите почти винаги ги имаш налични, но някак я няма тръпката........

Много интересен анализ. Не сьм влизала токова дьлбоко вьтре, та не сьм си дала сметка, че е така, но ти имам доверие. Мерси за коментара  good

Тортата ти е по-професионална, от повечето професионални, които аз сьм купувала.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: януари 13, 2018, 14:47:17 »

Здравейте smile

Ние бяхме в Ринг Мол да се измори  Бамбук. Доста подова, мисля че е доволен.

Мари, много хубави торти правиш с колички, а скоро и с принцеси smile

Чери, радвам се за приятелката ти.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines