Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:21:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември-последния месец на годината пълен с изненади  (Прочетена 124993 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #540 -: декември 29, 2017, 14:54:39 »

Рат, много съжалявам, че така се е получило с бабата.Да и е леко на душата дано, а новата година да ви донесе нов член на семейството в замяна! Бъдете здрави! А девера, той не живееше ли в сапунен сериал по принцип. Беше се развел веднъж, скоро мисля се ожени отново и ако помня правилно чакаха детенце? Дано да намерят общ път, хората трябва да се обичат.
Свекърва, все пропускам да ви поздравя за кръглата годишнина, с теб заедно затваряме петилетките, но ти водиш с 35 години стаж smile Да сте живи и здрави, да ви зарадват скоро с внуци!

Змейовете са здрави, в процес на доизлекуване, в растеж на зъби, баща им е болен сега, а аз нямам избор освен да съм "безсмъртна", "слънце, което грее на всякъде" и "Шива" -с многото ръце... Родата всеки ден звънят да ни чуят как сме и да ни съчувстват... но помощ  tease... Поне да бяхме в чужбина, че да имаха истинско оправдание. Физически оцелявам, но емоционално нещо много се изморих, последният месец и половина все от някъде нещо... даже сега просто си мечтая как ще си седнем мирно и тихо и ще си гледаме филм на 31 ....   crazy crazy crazy Пиша го това тук, с надежда да си остане в старата година. Новата дай Боже да е по-добра!


Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #541 -: декември 29, 2017, 15:15:36 »

Благодаря ви!
Свекърва, точно тя. Нали се оказа, че е имала рак, знаела е от 2-3години, но е крила. Общо взето се отърва, защото последите дни/седмици не бяха леки.
За девера нямам думи просто. Жал ми е за детето, че такива идиоти има за ридители.
Киви, кураж! Дано с идването на новата година да се стабилизират нещата. 
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #542 -: декември 29, 2017, 22:42:45 »

И аз успях да стигна дотук.
На всички ви пожелавам светли рождественски празници.Да сте здрави ,много щастливи ,благословени да са дните ви изпълнени с това,което си пожелахте в нощта на Коледа.

Свексърва ,честита Рубинена годишнина.Да го докарате до Диамантена.
Рат,мир на душата на женицата.Понякога живота е рядко гадничко нещо.
Най-хубавото ,което ми се случи по празниците е че видях семейството на сестра ми и мама и тати.Към другото не искам да се връщам.
У нас менюто беше телешко с лук,картофи и моркови в гювеч.Майонезен сладкиш,ванилови рохлички и напукани сладки.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #543 -: декември 30, 2017, 00:56:25 »

Рат-че, покой на душата й.

Киви, кураж и всичко да остава в старата година! Ако бяхте в чужбина, понол ението щеше да ти ве струа още по-драматично. Стискам палци за доизлекуване на всички и бързо влизане във форма и нормално ежедневие!

Свекърва, пропуснала съм, че сте имали годишнина, но ви поздравявам! Да отпразнувате още много годишнини!


Момичета, аз ви чета горе-долу всеки ден, но просто не се включвам. Пи нас като за финал на годината отново сериозни проблеми, за съжаление отново здравословни sad допълнително усложнени от други подробности. Слава Богу, ние и децата сме здрави, но напрежението  е голямо и празнчна атмосфера няма особено много. Но спирам да се оплаквам, че станах за отдушника.

Не знам дали ще се включа скоро и затова ви пожелавам от сърце здраве и успехи през Новата година!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #544 -: декември 30, 2017, 09:48:22 »

Благодаря, Алексия! Дано и при вас се наредят нещата добре скоро  heart

Бъдете здрави и нека годината е по-добра от предишната!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #545 -: декември 30, 2017, 10:37:20 »

Свексърва, честита Рубинена годишнина.
Едно "с" за благозвучие, ама пък как технологично звучи Wink Малко като сървър, ум и разум на семейството funnytooth
Отново благодаря, да ви се връща, ако го желаете smile Просто има моменти от семейния живот, които трябва да се изтърпят от мързел, не от разум Wink.
Алексия, стискам палци да преминете и през това изпитание heart heart heart понякога е добре да споделиш с чужди хора /макар да не сме съвсем чужди/, олеква малко blush Като не сме се виждали и не познаваме останалите членове на семействата си, трудно можем да си завиждаме /в най- твърдия смисъл/ и това, според мен, ни дава свобода и чистота на съпричастност. Нещо като литературни герои сме, може да не сме съгласни или да подкрепяме изцяло действията си, важното е, че ни има smile Дупката от историята за цар Мидас pardon
Киви, за теб също силни прегръдки, мисли за лятото и морето good
Вкъщи е абсолютно пусто... Родният работи тези дни, няма как, компенсира, че беше няколко половин дни в отпуска.
Аз източих снощи цял бойлер вода да се кисна в банята smile. Имам чувството, че се бях вмирисала и подкожно от готвене Wink. Поне този път улучих количествата и нищо не отиде за изхранване на пилци и скитащи животни.
Уших и подарих 23 котки, 4 бухала и три подвързии. Споменавам го, защото това означава, че съм  употребила 54 копчета shok. Чудих се откъде имам толкова еднакви копчета за котките и едва вчера зацепих, че са от юрганите blum Нали едно време ги капладисвахме /не зная как се пише/ с чаршафи, които или закопчавахме, или зашивахме. Колко ни е облекчен животът сега smile
Та така, успешен ден днес, аз лично отивам да свиря на пиано, като ще използвам и подарените ми съпровождащи аксесоари - тактомер, партитури и др. Демек ще пера, като ще се възползвам от сушилнята и 100-те листчета, които ми донесоха чак от Щатите срещу свиване на дрехите smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #546 -: декември 30, 2017, 10:58:23 »

Светли празници и от мен и весело посрещане на Новата година, да е по-успешна и по-щастлива за всички! give_rose

Като не сме се виждали и не познаваме останалите членове на семействата си, трудно можем да си завиждаме /в най- твърдия смисъл/ и това, според мен, ни дава свобода и чистота на съпричастност. Нещо като литературни герои сме, може да не сме съгласни или да подкрепяме изцяло действията си, важното е, че ни има smile Дупката от историята за цар Мидас pardon


Много ми хареса това! good

Понеже Свекърва дава противоречиви сигнали, та не знам дали да ѝ честитя годишнината blum

Няма да изпадам в подробности какво и как при нас, само и аз като Киви, ще кажа, да го оставим в старата година, демек да се помъчим още два дни tease

За мен тази година е година на полюсите, една от най-хубавите, една прекрасна принцеса се появи в животът ми и същевременно мога да кажа най-трудната до момента.
« Последна редакция: декември 30, 2017, 11:05:08 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #547 -: декември 30, 2017, 11:19:46 »

Алексия прегръдки и дано всичко отмине и остане в старата година.

Киви, кураж!

Рат
, мира на душата и.Не са приятни тези, неща, но са част от живота.А девер ти направо ме разбива!
 
Свекърва, и аз се разбих от готвене по Коледа и сега бия отбой за Нова година.Който иска да готви.И без това ще сме само тримата, мисля да не се старая въобще!Доста неща си сътворила, браво на теб!

И на нас ни завършва минорно годината.Много семейно напрежение последните дни, много непоискани съвети и казани думи не на място.И така прекрасно ще завърши тази година и за нас.А аз останах без телефон, от яд го хвърлих и уцелих една купа с вода и той поплува доволно!Материалиста в мен откача и обвинява всички до 9-то коляно.

Веселбата е всеобща, като гледам!

Здрави да сме, само това повтарям!Прегръдки момичета и една по-хубава и здрава нова година ви пожелавам!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #548 -: декември 30, 2017, 12:59:50 »

 И аз се включвам да честитя на Свекърва и да ви пожелая спокойно посрещане на новата година като гледам май всички имат нужда само от това тук.  give_rose

Ние за първа година ще сме само двамата в София, което е точно това, от което имам нужда в момента. Можехме да отскочим до кумовете, но те се натръшкаха с грип, а другото предложение за общо прекарване е с хора, които не са ми най-приятните в мое и тяхно нормално състояние, а комбинацията аз хормонална, те подпийнали не ме блазни хич. И ние се напържолихме по Коледа и поркетата вече не ми звучи апетитно, ще сме на салати и разядки и евентуално печените картофки на Джейми.

Рат, съболезнования!

 Нашата 2017 започна тежко и безнадеждно, към средата се успокои, а сега очакваме едно съвсем ново и различно преживяване и динамична 2018, та си стискам палци нещата да преминат гладко. Толкова от мен за тази година, ще се видим следващата  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #549 -: декември 30, 2017, 14:53:16 »

Свекърва, кога успя да ушиеш толкова много неща  shok Oh my ... ?
Маги, явно ти е време за нов телефон Wink
Алексиа, Киви, Мари, Маги, а и всички които изпращате годината с неволи, дано всичко лошо остане в 2017, а 2018 да ни донесе само положителни емоции, но най-вече здраве!
Най-накрая се наканих и днес ще правим прощъпулника, обаче оставих мм да гледа питката- дано да имаме питка!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #550 -: декември 30, 2017, 16:35:38 »

Хайде да внеса малко положителност.

При нас всичко е Ок. Готвих една част от коледните, една част Фабио, а за Бьдни вечер предимно майка. За НГ ще правим сьщото меню, че човекьт, който най-много обича да яде, много му хареса.
Предястия:
- сирена
- прошути и салами
- панирани зеленчуци (тиквичка и патладжан)
- солени бисквити и гризини

Първо:
- рьчно правена паста (китара - като спагети, но квадратна; аз прая пастата) с рагу (доматен сос с три вида меса, за да се ароматизира хубаво, самите меса не се слагат в пастата) (Фабио прави соса)

Второ:
- шунка печена на фурна (така се продава готово голямо чудо от няколко кила - пьрво се вари, после се глазира сьс сос от едно пакетче и се пече) - отговаря на тяхната (фабиовата) поркета
- зелена салата

Десерт:
- торта "Червено кадифе" (генерална репетиция на Рд на Марта)

За 00ч:
- леща
- грозде (италиански традиции за кьсмет и пари през новата година)

Тия дни си починахме, нагостихме се, видяхме се с хора, бяхме на пьб с група, която свиреше Флойд (не сьм ходила на такова чудо, откакто живеех в София, 2000год). Хубаво беше. Недоспала сьм системно последните дни, но сьм доволна.

Професионалният ми интернет сайт (засега само френската му версия) е on line. Има още две-3 неща за пипане по него ("I am a paragraph, write your content here" хахахаха), но голямата част е свьршена. От най-спешното остава да си купя професионален номер и да си порьчам визитките.

Дядо Коледа и на мен ми донесе телефон, защото старият ми се счупи. Huawei. Нямам представа от телефони, но има филтри на апарата, които не могат да се могат и снимките са повече от ужасни. А пьк, ако си сложиш невградените филтри и ставаш като извьнземно: огромни очи, без грам сенки под тях, абсолютно гладка, замазана нечовешка кожа и слабо, издьлжено като конска муцуна лице. Като си представя, че всичко, което виждаме е така третирано, от една страна се питам в какьв свят живеем, от друга ми се повдига. Явно сьвсем остарявам вече.

Скоро ще имам и много хубав кашмирен шал и шапка. Доволна сьм от всичко.

Хубаво изкарване на вас. Дано следващата е по-хубава вьв всичко !!!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #551 -: декември 30, 2017, 19:52:55 »

От три дни мисля новогодишното меню иси държа да има грозде smile Купихме снес без семки.

Ина, ако не е правилния вид, казвай утре да го сменям smile

На късмет и пари ще, как иначе! Аз днес съм дзен, малко им надишах от на змейовете вируса, ама това се лекува. Няма да им се даваме на някакви глупости, моят мъж казва, че докато хората са тук и са живи, всичко е поправимо, тъй чеее... get the party started smile

 Offtopic

В доказателство, че съм дзен, или че предрусах с билкови препарати за хрема, си разсъждавам тук на змейовете баща им логично и той да е змей, обаче се размислих над съкращение за най-големият змей / баш змей /  или просто дракон Wink

Дуи дуи! Целувкен! Прегръдкен!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: декември 31, 2017, 09:36:19 »

Весело посрещане на новата година!

Аз съм благодарна за 2017, ще я изпратя с усмивка  give_rose
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #553 -: декември 31, 2017, 09:53:46 »

Добро утро!

Ние сме на БанЦко, тук е пълно и претъпкано, но това не ни пречеше снощи да седим на кръчма 6 часа с ракийка и мезета, ей хубаво било човек да си прекарва времето и с хора които нямат деца и да си говориш за интересни неща. Звярчо е на бабин дом, щастлив че е с чичо си, голяма любов са значи!

Ина гледай туториали в ютюб за камерата, има много настройки, моя колега нон стоп ми показва нови опции как да правя хубави снимки. Това което разказваш се казва beauty mode, и им степени на изглаждане на лицето и може изцяло да се маха. Аз сега последно открих че ми прави автоматично и снимки и клипчета, ония ден и time lapse правих. Честито за сайта! Хайде да ти върви по вода!

Весело посрещане на всички, всичко лошо да остане в старата година!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #554 -: декември 31, 2017, 11:33:29 »

Весело посрещане на новата година! 

Изпращам най-успешната година в личен план.. Сбъднахме мечтата си за София.. сега от 2018 очаквам да сме живи и здрави, за да я гледаме как расте и да й се радваме!  heart

За първа година ще посрещаме НГ в толкова тесен кръг.. само тримата ще сме.. Яд ме е много на нашите, че не искаха да дойдат и ще са във Враца с баба, не искали да ни се пречкат.. Вярно, че по Коледа беше лудница глобално.. но то е нормално.. те са свикнали да живеят в къща, колкото и да ни е голям апартамента си е апартамент.. smile Дойдоха вчера да ни видят с баба ми.. голям кеф, ама не искаха да останат и си тръгнаха..  diablo  Сега ще правя баница, после ако остане време ще излезем навън и така smile

хубава вечер!
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines